Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕ  
Автор Cabernet_Sauvignon ()
Публикувано06.02.11 17:25



Да инвестираш пари, време, пари, нерви, пари, любов, пари и прочее в едно жилище и изведнъж да се наложи да си търсиш друго само защото до теб са се нанесли идиоти... е меко казано кофти история. Каква е гаранцията обаче, че там, където отидеш, няма да попаднеш на същото?

Предложението ми е да обменяме информация - така, както има черен списък на фирмите, нека има и черен списък на имотите.

Ако някой е патил от невъзпитани съседи, анемичен билдинг мениджмънт или скапана инфраструктура, нека пише. Ще ни спести пари, пари, пари, пари, пари и разочарования.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Cabernet_Sauvignon на 06.02.11 17:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от Cabernet_Sauvignon на 06.02.11 17:27.



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Cabernet_Sauvignon]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано08.02.11 23:23



Еми, извинявай, ама тоя дето те води на оглед няма никаква представа за околната среда. Дори и да го питаш, най-много да те излъже, за да има сделка.
Използването на алтернативни методи дава най-добър резултат - разговор с касиера, домоуправителя, местните кибици, а защо не и с кварталния.





Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Ha живo]  
Автор Cabernet_Sauvignon ()
Публикувано09.02.11 01:18



Въпросът ми не беше към тоя дето ще ме води на оглед, иначе щях да попитам него.

Не знам кого имаш предвид под "кварталния", но всички живеем някъде. Предложението ми е просто да обменяме информация. За мнозина от нас това би било ценна помощ. За мен даже мога да кажа безценна. Само човек, който се е сблъсквал с подобен проблем, може да го разбере. В клуб "Черен списък на фирмите" се коментират търговци и доставчици на всякакви стоки и услуги. Имотът също е стока, при това съвсем не такава, която можеш да изхвърлиш в случай че те разочарова. Нужно ли е да убеждавам някого, че подобен форум ще бъде полезен?



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Cabernet_Sauvignon]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.02.11 01:31



"Кварталния" е оня полицай, дето работи в района и го познава, съответно и проблемите му - от лоша инфраструктура да лоши съседи.
Никой не те е спрял да "обменяш" информация, даже всеки ще го адмирира. Ти обмени ли нещо дотук, че не разбрах.


"Форум", за който говориш, ще е полезен, определено. Лошото е, че който вече се е набутал, едва ли ще сподели за своя проблем, най-малкото защото прави опити да се отърве и не ще да откаже потенциалния прецакан.

Отново ще се опитам да взаимопомогна (това е клубът, все пак) - преди да си купиш имот, не питай старилО, а патилО. Брокера пък изобщо не питай - неговите интереси не съвпадат с твоите.



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Ha живo]  
Автор silvana_71 (новак)
Публикувано09.02.11 17:43



абе, баче, човека какво те пита - ти - брокера, та брокера; кой ти говори изобщо за брокер?....



Тема "...Каква е гаранцията обаче..."нови [re: Cabernet_Sauvignon]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.02.11 20:26



Гаранции нЕма

Обаче има начини да се провери ако не специфичните параметри на даден имот то поне "околните параметри". Всяко място според спесификата му. Като например как изглежда входа на блока и околната му среда. И куп други неща - не си аПЦолютен балък да ти ги обясняват едно по едно, нали?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: silvana_71]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.02.11 21:52



Искаш да кажеш, че на брокера не му влиза в задълженията да съветва купувача?! Да му посочи дори и лошите страни?! Да го защити от лош избор?!



Като се купува имот, какво се прави според теб, за да не се самопрецакаш?! Ми - поразпитва се, цъка се из гугъл, говори се със ЗАПОЗНАТИ (съседи, местни клюкари, технически лица етс). Към което всъщност го насочих човека.
А който го мързи да направи дори и това: имал бол пари - дал.

И, понеже авторът направи аналогия с Черните списъци, да вземе да се замисли дали и там всичко е меродавно и вярно. Та... и с черния списък на имотите пак ще е така, причина - виж предния ми пост.

Айде със здраве и немой така като павлово куче да реагираш



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Ha живo]  
Автор Cabernet_Sauvignon ()
Публикувано11.02.11 02:28



Искаш да кажеш, че на брокера не му влиза в задълженията да съветва купувача?! Да му посочи дори и лошите страни?! Да го защити от лош избор?!

Сериозно ли питаш?



Като се купува имот, какво се прави според теб, за да не се самопрецакаш?! Ми - поразпитва се, цъка се из гугъл, говори се със ЗАПОЗНАТИ (съседи, местни клюкари, технически лица етс). Към което всъщност го насочих човека.

Това беше идеята - като поровиш в гугъл, да има какво да намериш. Например тук.

Лично аз не съм чувала някой като ходи по огледи, да звъни на съседите. Обикновено става така, че с тях човек се запознава постфактум. В нашия случай те се появиха доста по-късно, но това е друга тема. Представяш ли си да живееш в осеметажен блок с два-три имота в процес на продажба и всички брокери да те запознават с клиентите си? На село е друго, там вероятно ще ти разкажат всичко, за което дори не би се сетил да питаш.


И, понеже авторът направи аналогия с Черните списъци, да вземе да се замисли дали и там всичко е меродавно и вярно. Та... и с черния списък на имотите пак ще е така, причина - виж предния ми пост.

Никога нищо не е меродавно, но е добре да го има. Пък който не се интересува, може да не чете.

Редактирано от Cabernet_Sauvignon на 11.02.11 02:37.



Тема Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ИМОТИТЕнови [re: Ha живo]  
Автор silvana_71 (новак)
Публикувано11.02.11 15:04



"Въпросът ми не беше към тоя дето ще ме води на оглед, иначе щях да попитам него."...не знам кой реагира първосигнално, но на теб какъв ти е проблема в същност?



Тема оффнови [re: silvana_71]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.02.11 17:47



на теб какъв ти е проблема в същност

"Проблемът ми" са разни спамери, които влизат в темите на "Взаимопомощ" само за да джафкат по някой.
Като теб, примерно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.