Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Кво викате? Панелка, а?нови  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано20.12.10 09:18



Позволявам си да се "заям" с немалкото поддръжници на идеята "колко е яко да живееш в панелка"



Повод ми даде току-що прочетената статия

Отоплението на гарсониера през цялата минала зима излизаше около 1100 лв. Сега за същия апартамент ще трябват 1300 лв., пише Стандарт.

Понеже имах идея, че не ми е чак толкова скъпо парното, си пуснах една справка от ePay.bg (където си плащам всички сметки), и за периода 01.10.2009 - 01.10.2010 г. цъфна следния резултат: 666.65 лв. За който не вярва - мога да му пусна скрийншот (сега ме мързи обаче). Апартамента е тристаен, с площ (чиста) 87м2 със стените, или 70м2 чиста жилищна площ без терасата (само стаи и коридор).
Онзи ден също се потресох от репортажа по телевизията, че парното за миналия месец било над 100-110 лева въпреки топлото време. Потрисането беше до другия ден, когато ми дойде сметката - 60.83 лв.

За да парирам предварително онези, които ще ме обявят за морж, да спомена, че живеем 4-има човека (аз, жената, големия син на 7 в момента и малкия - на 1 в момента). Малкия се роди миналата зима, предполагам се сещате, че температурите в къщи не могат да бъдат ниски, или да стоим на студено. Всъщност, направо си е жега - даже и зимата ходя по боксерки и тениска в къщи.

Е, хайде, феновете на панелките да атакуват



Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Blake]  
Автор apви (шефче)
Публикувано20.12.10 13:26



Не съм фен на панелката.... никога не съм живяла в панелно жилище, но само едно мога да ти кажа, като предимство.. липсата на общи части.. и цената.. парното и отоплението винаги е било болна тема на апартаментите, независимо дали са панел или тухла..



Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Blake]  
Автор npubem (:-)
Публикувано20.12.10 13:57



Аз си живея в панелката. Санирана. Няма парно - топлим се на ток.
Лятото плащам към 80-90 лв за ток, зимата до 120, ще
рече топлото ми струва към 40 лева на месец.
Не, че съм фен на панелките, но съм убеден, че парното
е от най-неефективните начини за отопление.

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: npubem]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано20.12.10 16:54



А топлата вода? Как я осигуряваш?

Не че нещо, ама е световно-известно, ако мога така да се изразя, че парното е най-ефективния метод за отопление. Следващия по ефективност май е с инверторни климатици (като цена на тока), ама като включим цената на климатиците, малко не излиза сметката. Както и твоята, впрочем - не знам колко ти излиза месечната консумация на ток БЕЗ отоплението, но при мен е към 40 лева... Също, бих попитал, колко стаи отопляваш за тези 40 лева на месец, които сметна?



Тема Re: Кво викате? Панелка, а? [re: Blake]  
Автор npubem (:-)
Публикувано20.12.10 18:01



...не знам колко ти излиза месечната консумация на ток БЕЗ отоплението...
Това съм ти го написал - лятото имам 80-90 лв за ток, в което е и
топлата вода (бойлер). Отоплявам всички стаи, когато има някой
там - когато децата са на училище, а ние на работа климатиците
поддържат 16 градуса, нужно ли е повече в празен апартамент?
А иначе ходим с дрехи из къщи, по боксерки е малко неестетично.

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Blake]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано20.12.10 18:32



резултат: 666.65 лв.
- това да не се окаже "пирова победа", изчакай да мине изравнителната сметка,която обикновенно е около 1100-1300лв.
Иначе съм твърдо за панелка, когато продам "къщата" веднага се нанасям в някаква панелка, след някои екстри де.И задължително - климатици.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Hoй]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано21.12.10 09:25



Хаха, истински ме развесели... Изравнителната сметка мина отдавна, август месец, и не беше 1100-1300, а точно 153.12 лв.

Понеже виждам, че се заражда недоверие, ето и картинка по случая:



Изравнителната сметка е боядисана в червено.



Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: npubem]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано21.12.10 09:27



е да, като няма никой по цял ден може и да докараш 40 лева за отопление по няколко часа вечер. Аз ти говоря за целодневно отопление на тристаен апартамент до температура над 20 градуса (както споменах, имам бебе, с майка си седят в къщи целодневно).

А за естетиката - аз съм от хората, които предпочитат да им е удобно и приятно, а не естетично (за кого?).



Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Hoй]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано21.12.10 11:16



Халал да ти е панелката

. И успех с продажбата, ама май ти е малко нереалистична цената (Ако все още е същата). Хората правят обратното по принцип.
Иначе панелките си изживяха времето... Като социализма Въпреки, че до голяма степен социализма все още живее в тях



Тема Re: Кво викате? Панелка, а?нови [re: Blake]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано21.12.10 11:19



Блеки и при мен беше подобна картинка. Двустаен 54 кв.м без комшии около мен без парно. Инверторен климатик, маслен радиатор (който ти е ясно как гълта ток) бойлер сметка за ток около 60 лв




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.