Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема идва зима  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано31.10.10 19:51



Какво ви го говорят звездите за предстоящата зима за София? Нагоре или надолЕ?





Тема Re: идва зима [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор apви (шефче)
Публикувано31.10.10 21:47



Кои цени?
В София има доста разнообразно строителство...
панел
стара и нова тухла /с актове или без/
ЕПК


Аз виждам всичко....

Тема Re: идва зима [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано01.11.10 00:01



НадолЕ, като температури!





Тема Re: идва зима [re: apви]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано01.11.10 09:03



Тези без актовете не са за коментар дори...но за тухлата с разрешение за ползване -нова или стара ми е въпроса ?



Тема Re: идва зима [re: abettor]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано01.11.10 09:04



и аз така мислА



Тема Re: идва зима [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор apви (шефче)
Публикувано01.11.10 11:52



Цените на новите тухли, качестеното строителство и добър район, задържат цени, даже тръгнаха леко нагоре..
Пример, през април, клиент купи 2ст ново с гараж за 50000Е, а онзи ден го продаде за 60000Е.
Но цените са в пряка зависимост от района, етажа, скосявания и т.н.
Само едно нещо мога да кажа със сигурност, банките започнаха да кредитират, а това звено досега липсваше на пазара, друг е въпроса че в момента клиентите са плахи и то с право....
Другото което трябва да се вземе предвид е, че през тези две години почти няма започнато ново строителство, вярно има изоставени строежи, но те по принцип са почти обречени..
Така че лично за мен, цените ще се спрат да падат и ще има леко покачване, но на хубавите, качествените неща. Апартаментите на последен етаж, ателиетата със скосявания и т.н., въобще не толкова функционалните апартаменти могат и да претърпят корекция надолу...
В момента на пазара има един естествен подбор, т.е. за всекиго по нещо.. и това е добре, защото си влиза в рамките на реалните стойности...


Аз виждам всичко....

Тема Re: идва зима [re: apви]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано02.11.10 09:49



Арви, аз пък не мисля като теб, а някои от аргументите ти си ги нахвърляш между другото без да им даваш определящо значение. По-късно ще се аргументирам, но най-точен отговор ще са няколкото месеца, които следват. :) надявам се това не е единодушно брокерско мнение



Тема Re: идва зима [re: apви]  
Автор white bear ()
Публикувано02.11.10 10:35



в този форум винаги ще има две мнения - на брокери и на такива, които не са брокери. Не искам никого да засегна, но със сигурност мненията на двете групи се разминават и ще продължават да се разминават.
Целта на такива изказвания от рода на "покачването на цените започна" или "кризата свърши" е да се подтикне купувача към сделка, от която естествено има комисионна за брокера - колко по-висока цена, толкова по-голяма комисионна

. Така че думи от рода на "не ни интересува цената" не са съвсем точни, едно е 2-3% от 50000 евро, а друго от 30000 лв.
Няма да се впускам в анализ на пазара на НИ. Всеки да си мисли и да си решава за себе си. Само ще вметна, че до дъното има още доста място и тези, които се занимават с НИ, доста ще ги заболи приземяването.



Тема Re: идва зима...... акция "светлина" и "гуми" :)) [re: Are-you-talking-to-m]  
Автор ЛeПa мPEHa (понякога)
Публикувано02.11.10 10:58



На мен ситуацията ми изглежда "разпокъсана"

. Банките закъсняха с намесата си, сега се опитват да наваксат с агресивни предложения и за фирменото кредитиране и ипотечното финансиране.

Представата за "луксозни имоти" доста се промени през последните две години, т.е. в момента на пазара няма "луксозни имоти", а "луксозни недоразумения" на "теракот и фаянс" , тук там и ламинат . Те нямат цена, защото разминаването между очакванията на купувача и продавача са доста сериозни. Просто мина времето, дето един латекс и PVC дограмата, правят жилището лукс или пък спалня от ~ 10 кв.м. с баня и тоалетна от ~ 1,5 кв.м.. Тяхната реализация и цена зависят от още много фактори и ще е несериозно да навляза в анализ, ей така принципно . И тъй, като тези жилища вече са в "масовия" сегмент, техните цени, в сравнение със сегашните, ще се понижат и след това ще се превърнат в "стандарт". Така, че се освобождава и по-точно липсва "луксозен" сегмент, в момента такъв няма, пък и вероятността да се появи е твърде малка, поне в близките две години, ясно е защо е такъв срока!

П.П. Само да вметна, има много интересни ситуации и поведение, но аз съм брокер и участвам в този пазар и мнението ми не е компетентно! Компетентните мнения ще получиш от наблюдатели, демек разчитай на ЕЖК или ЕМК

Да е хубав и успешен деня!



Тема дежа вю...нови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано02.11.10 11:02



Само едно нещо мога да кажа със сигурност, банките започнаха да кредитират, а това звено досега липсваше на пазара, друг е въпроса че в момента клиентите са плахи и то с право....

Много дъна и раздвижвания на пазара преживяхме. Ще понесем и това.

Не ми се рови назад, но да ти пусна нещо.

Цитати от тема, пусната на 06.03.09 г.:

Днес под носа ми продадоха 2 панела, а на други 2 им качиха цената... И то - в непрестижни райони !?!?
..................
Банките върнаха лихвените нива на 2008г., банковите изискванията към купувачите не са се променили съществено!
................
Времето на високите лихви по депозитите свърши!
..................
Факт е, че купувачите вече излизат на пазара. Факт е, че банките отново са на пазара!




Извинявай, образува ми се дежа вю...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.