Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Някакви предпазни клаузи при отдаване  
Автор _maycal (refab)
Публикувано28.09.10 15:00



на жилище на чужденци?

Дали има някаква утвърдена или препоръчителна практика на различно отношение на наемодателя, когато става дума за наематели чужденци?...Ясно е, че от гледна точка на отговорност, чужденците могат да са практически ненаказуеми, изчезвайки от страната завинаги от страната!... Моля, ако има отговори по въпроса, нека не са от типа: "То и българи, напрактика, може да са ненаказуеми!"





Тема Само защото си ТИ....нови [re: _maycal]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано18.10.10 19:09



.....ще ти отговоря в този клуб, в който съм си обещал да не пиша.
Аз отдавна практикувам решението за ДВА депозита, вписани в договора за наем, и платени предварително съответно. Все едно дали става въпрос за чужденец или българин.
Това ти дава възможността светкавично да извадиш наемателя от имота, ако спре да плаща и ти остават двата депозита за покриване на разходи и консумативи.
Много често наемателите се дърпат - отговорът е "Като не ви харесва наемете си друг имот".


Жив и здрав!



Тема Re: Само защото си ТИ....нови [re: abettor]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано18.10.10 19:42



В отговор на:

.....ще ти отговоря в този клуб, в който съм си обещал да не пиша.




Mи като си обещал нещо спазвай го

Това в рамките на шегата. А сега сериозно дай обяснение за горното ???



Тема Подробни обяснения.....нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано18.10.10 21:21



..... в офиса. Свърших с благотворителните изяви.


Пък и какво не е ясно на обяснението ми?



Тема Re: Подробни обяснения.....нови [re: abettor]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано18.10.10 21:54



Сори, ма ми е малко далече офиса ти. Пък и ме съмнява, че обяснението ти си заслужава разкарването.
До колкото си спомням ти подкрепи бойкота на друг форумец срещу политиката на дира и не си имал нищо против клуба. За разлика от ястреба, който продължава бойкота ти много бързо наруши принципите си

.
Както и да е лека нощ и повече ако има по темата- на лични .



Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: _maycal]  
Автор apви (шефче)
Публикувано19.10.10 13:03



Един съвет и от мен... стига да не е късно разбира се...
В договорът за наем включи клауза, че ти ще плащаш консумативите, а те ще ти дават парите заедно с тези от наема... така няма да могат да натрупат сметки. А депозитите освен за неплатени консумативи се дават и за вещите, ако апартаментът е обзаведен... но има апартаменти със десетки хиляди левчета вътре /говоря за лукс имотите/, така че какъвто и депозит да вземеш все не стига...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Подробни обяснения.....нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано19.10.10 13:20



Офисът ми е доста по-близко вече, ама ти си живееш със стари спомени.


Както и да е, писах само защото Майкъл ми е личен приятел и познат, с който дори се видяхме сутринта. Исках да му помогна.
Мнението ми за политиката на ДИР-а и този клуб остава същото, но освен политиката, модераторите и админа има и хора, които имат нужда от помощ. Именно заради тях си позволявам да наруша някои от обещанията си. Защото хората са ми по-важни.






Тема Re: Само защото си ТИ....нови [re: abettor]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано29.10.10 11:58



Благодаря!... За съжаление в България я има все още традицията за депозит, равен само на един наем, а и в момента има много предлагане на жилища под наем и диктуват наемателите, повече!...



Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: apви]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано29.10.10 11:59



"В договорът за наем включи клауза, че ти ще плащаш консумативите, а те ще ти дават парите заедно с тези от наема..."

Това е ценно като идея!



Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: _maycal]  
Автор apви (шефче)
Публикувано29.10.10 12:02



Успех!




Аз виждам всичко....


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.