Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: _maycal]  
Автор npubem (:-)
Публикувано29.10.10 17:51



"В договорът за наем включи клауза, че ти ще плащаш консумативите.."
Мен ми се вижда прекалено.. Банките вземат парички, за да
правят комунални плащания, пък да му се виси на хазаина по опашки
не ми се струва нормално? Пък си е и кредитиране един вид. Три в едно!
Направо страхотна услуга! - Ако съм наемател с удоволствие бих я приел!

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: npubem]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано29.10.10 20:13



"Мен ми се вижда прекалено.. Банките вземат парички, за да
правят комунални плащания, пък да му се виси на хазаина по опашки
не ми се струва нормално? "


Може да има уговорка само за парното, напр., защото ония от наемателите, които са идиоти, гледат да направят всичко за да не плащат парно!



Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: npubem]  
Автор apви (шефче)
Публикувано29.10.10 21:49



Не си прав! Обикновено хората, които дават апартаменти под наем имат и собствен и то в района, и когато плащат своите сметки плащат и на наемателите. Но така имат сигурност, че особено парното и водата няма да се натрупат, а и тока също, защото идва зима и много домакинства се отопляват на ток.


Аз виждам всичко....

Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: apви]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано30.10.10 09:57



"много домакинства се отопляват на ток"

Да, но като не се плати тока, го спират след кратък срок и съответно кретенът(!?) наемател е принуден да плати, ако иска да продължи с ток!



Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: _maycal]  
Автор apви (шефче)
Публикувано30.10.10 13:42



Пропускаш основното... токът може да ти е и 1000лв на месец, там няма ограничение на потреблението... обикновено не го спират 2 месеца, а това ти възлиза да кажем на 1500лв. Каква ти е гаранцията, че наемателите няма да ти напуснат имота вместо да го платят...
Или другият вариант.. последните два месеца не го плащат, а имат голямо потребление... депозита дали ще го покрие...
Не всички наематели са кретени... много зависи от теб дали ще е кретен или не... просто трябва да подпишете добър договор и ти стрикно да следиш за неговото спазване... един компромис, води до друг и накрая до изпускане на положението...
Затова ти дадох съвет ти да плащаш консумативите, а те да ти дават паричките, защото дори и един път да не го направят, трябва да напуснат имота, а предполагам, че ако само един месец не платят таксите, депозита ще ги покрие...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Някакви предпазни клаузи при отдаваненови [re: _maycal]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано02.11.10 20:01






взето от

по принцип при наем е добре да се контролира плащането на консумативите. заедно с наема Ви дават и някакви пари за тях и след разплащане, ако има остатък връщате, ако не доплащат. Добре е да е включено в договора, защото многа бързо се трупат сметки. Още помним един Халид за един месец беше натрупал на телефона 600 лв, при мин. заплата тогава 80 лв. и на всичкото отгоре той беше изчезнал и беше оставил друг арабин в имота който естествено нямаше пари. А Халид го няма и няма.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.