Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Казуснови  
Автор geri234 (непознат )
Публикувано29.08.10 16:27



Здравейте ! Искам да споделя една случка на два дни и да помоля за мнението ви. Имам нужда да продам голям апартамент в кв. Хиподрума и след това да купя два малки. За целта се свързах с проверена агенция, подписах си договор с тях и те започнаха да ми водят клиенти. Една от доведените от тях клиентки обаче една вечер ми позвъни на вратата и заяви, че иска сделка с мен без брокери. Не се съгласих и казах, че това, което прави е некоректно. Пожела да доведе и майка си, заявих и че може да я доведе, но само в присъствието на брокерите, благодарение на които тя е разбрала за продажбата на моето жилище. Има и развитие, но засега очаквам да ми кажете правилно ли постъпих.

Редактирано от geri234 на 29.08.10 18:56.



Тема Re: Казуснови [re: geri234]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано30.08.10 09:51



Всеки сам си решава.
В нормална държава, и при нормални агенции е неморално.
Ти си постъпила коректно, сега остава да получиш същото коректно отношение. Имайки достатъчно опит от работа с агенции се съмнявам. Но не е невъзможно



Тема Re: Казуснови [re: geri234]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано30.08.10 10:14



По принцип наистина е некоректно и неморално.
Правилно си направила според мен.

Обаче има и нещо друго в България......трябва да има някакви сайтове за хора които продават купуват by the owner........както е в чужбина.
Защото 2-3процента на 50хил е едно, на 500хил друго......това си е една нова лека кола. И има, да не кажа 50-60процента е пазара на имоти в Канада и Щатите.....

П.П- сега на второ четене май си мисля, няма как някой практики от "нормалния свят" да се приложат в България, защото в България процъфтяват измамите. И брокерите един вид се явяват като запознати хора и поне малко повече доверие на тях да им има човек отколкото на някой дето ще го излъже за нещо......



Тема Re: Казуснови [re: geri234]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано30.08.10 10:27



Доколкото разбирам покупкопродажбата е сделка между теб и купувачите. Освен това ти и купувача си имате ПООТДЕЛНО договорни отношения с брокера на АНИ. Остави некоректното настрана, ако ти приключиш сделката и после си платиш на брокера договореното между вас - ти не нарушаваш договора/закона и си 100% ОК. Какво става между брокера и купувача формално не те засяга, още повече че не криеш нищо от никой за случката...предполагам де.




THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Казуснови [re: MitreШoпa]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано30.08.10 10:34



Е тук е най-големия проблем.
Има случаи когато брокери са ми заявявали, че няма да ми покажат апартамент, ако не им платя комисионка. Обикновено съм им теглил по една.
Кофтито в случая, е че самия продавач сключвайки договора с агенцията със сигурност не са му казали, че няма да показват жилището му на тези които не искат да платят.
Обикновено в договорите им е записано :
Агенцията се задължава да рекламира и показва имота на всички заинтересовани лица.



Тема Re: Казуснови [re: Creeping Death]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано30.08.10 14:32



"...Има случаи когато брокери са ми заявявали, че няма да ми покажат апартамент, ако не им платя комисионка...."

Остави устното "казване" настрана

Щото иначе ако кажеш "че ти е*а майката" (на брокера) може да поискат чрез съд да изпълниш обещанието си или да обезщетиш парично майката на брокера за загубени облаги

Нормалната практика, според мен, би трябвало първо да има подписване на договор в който се задължаваш да платиш комисиона В СЛУЧАЙ ЧЕ СЕ ИЗВЪРШИ СДЕЛКА ЗА ПОСОЧЕН ОТ БРОКЕРА имот. В случая на купувача - ДО КРАЯ. И брокера да документира срещу подпис кои имоти ти показва.

Подобен договор би трябвало да се сключи И С продавача преди да почнат да му водят потенциални купувачи. И брокера да се грижи за документиране (срещу подпис на продавача) за кои клиенти му се полага комисиона.

Както се казва по нашенско: Да се караме/спорим (с брокера) предварително, после само работа да се върши. Ама май има разлика между нашенско и тъдЬЕва.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Казуснови [re: MitreШoпa]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано30.08.10 16:20



Абе и я си еб* м*к*т* върши работа. Ама продавача разчита да им се покаже стоката на всички заинтересовани лица . А не само на лица които ще им платят комисионката.
Щото с изречението "Ама ние работим с 3% комисионна" губят клиент





Тема Re: Казуснови [re: Creeping Death]  
Автор geri234 (непознат )
Публикувано31.08.10 11:03



Какво значи да получа коректно отношение ? Като ми намерят купувач, ще си получат парите за свършената работа. Нямам клауза в договора, в която да им вменявам каквито и да било задължения, свързани с намираноте на купувачи, хората са ми водили и свои клиенти , и клиенти на свои колеги. Чудя се обаче на кандидат - купувачката, която заяви, че не иска брокери, нали те я доведоха, нали благодарение на тях тя разбра, че жилището се продава и ако не иска да им плаща, да бе им го казала, а не да убеждава и мен да ги прескачаме. В същото време се питам това, което те свършиха за нея - телефонни разговори за уреждането на оглед, загубеното време, бензина, за чия сметка ще е, нали аз ще платя половината от цената на цялата сделка - 2,5 %, защо някой ще работи за тях безплатно ?! Аз смятам, че е крайно време да се научим , че всеки трябва да си върши работата , когато искам да продам или купя имот, ще се обърна към брокери, когато имам нужда от смяна на фаянса, ще си извикам майстор.



Тема Re: Казуснови [re: geri234]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано31.08.10 13:06



Ти да не си брокер ?
Питам, защото както казваха едно време, не е нужно да ни убеждаваш за съветска власт.



Тема Re: Казуснови [re: bipet]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано31.08.10 13:09




На позната брокерка ми заприлича и на мен
Както и да е тази тема сме я дъФкали поне 20 пъти. Всеки решава за себе си.
В края на краищата не ми отговори, след като ти имаш договор с агенцията а те нямат, ти си постъпила коректно, но си загубила клиент. А сигурно въобще нямаш и идея колко мераклии си загубила заради чужда лакомия.
Лично мое мнение !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.