Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тия не ще да са брокери...  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 23:35



марсианци са явно.


Миналото лято купих апартамент във Варна, чрез агенция СД Реяна - Янков и сие. Същата агенция ми издаде уверение подписано и подпечатано от управителя, че има сключен договор за съвместна дейност с агенция за недвижими имоти Капитал, което беше потвърдено и от брокерката на Капитал Ренета Нанева и офис мениджъра Петя Копчева. Това беше необходимо тъй като продавачката на апартамента имаше сключен договор за екслузивни права с Капитал, съгласно който им дължи две комисионни, а според т.нар. договор за съвместна дейност между двете брокерски фирми, купувача(в случая аз) дължи комисион на СД Реяна- Янков и сие. Платих си 1520 ЕВРО комисион на СД Реяна - Янков и сие при сключване на предварителния договор, въпреки, че единственото, което направи брокерката им Галина Гичева беше да ми покаже жилището заедно с брокерката на Капитал Ренета Нанева. Междувременно ме накараха да подпиша и договор с Капитал, който уж бил само формалност за да си оформели документите по сделката, като изрично ме увериха, че от мен няма да търсят комисион, тъй като вземат две комисионни от продавача на жилището. Три месеца след като закупих апартамента, получих искова молба от Капитал за 3000 ЕВРО(заедно с лихвите) за комисионна, която според тях дължа. Оказа се, че брокерката на Капитал, Ренета Нанева, която ме убеждаваше да подпиша уж формалния документ е напуснала. Отидохме на съд, където в хода на делото се оказа, че СД Реяна-Янков и сие не могат да представят т.нар. договор за съвместна дейност с Капитал, съгласно който аз като купувач не дължа на Капитал комисион. Поради това на първа инстанция загубих делото и до днес съм дал 1500лв за адвокатски хонорар и съдебни разноски. Сега се чудя кой по цялата верига ме измами?!?! Дали брокерката на СД Реана-Янков и сие, Галина Гичева, която преди това е била служител на Капитал, или пък съвместно с брокерката на Капитал Ренета Нанева, която и до днес им е свидетел по дела срещу клиенти, които вероятно като мен са били лъгани. Питам се агенция Капитал като прибира по три комисионни от сделка дали ги декларира??? С решението от съда си потърсих платената комисионна на СД Реана-Янков и сие, но от там ми казаха;"търси си я от ония мошенници в Капитал". И така омагьосания кръг няма край... Затова реших да дам гласност в медиите, за да няма други измамени като мен.

Редактирано от Ha живo на 28.06.10 23:49.



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: Ha живo]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.06.10 01:08



В резюме - не винаги това, което ви говори брокерът (това е човекът, дето развежда по огледи) съвпада с това, което пише в договора, щото договора го подписва Шефът и обещанията на разводача просто си остават на думи.
Кьорав карти не играе, е казал народът.


Edit
ПП
А единственият буден брокер - арви, вместо да ме полива на лични бележки след пускането на темата, да вземе, че да си даде публично мнението за нейните колеги как и защо са прецакали момичето. С пари! Или поне да си изрази възмущението.
Сиси09, поне ти, надявам се, имаш лично мнение... Та, какво мислиш?

Редактирано от Ha живo на 29.06.10 01:48.



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: Ha живo]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано29.06.10 08:23



Прибавихме днес и още една вина на брокера. Ако клиент подпише всякакъв безумен договор, предложен му от брокер - значи виновен е брокерът.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: CиcиO9]  
Автор npubem (:-)
Публикувано29.06.10 08:51



Ако който и да е наивник подпише безумен договор с мошеник - сам си е виновен. Четете, бре хора! Ако не можете - платете си на някой (примерно адвокат) да чете вместо вас.
Вземете договора, върнете се в къщи, сложете си очилата и го прочетете. Ако имате забележка или поправка, която се приеме устно - поискайте да се запише. В случай, че откажат - значи се опитват да ви преметнат. "Ще ви спаднем комисиона от цената.. но няма да го запишем в договора." - Не трябва ли да ви светне лампичката?

"Избийте баламите - тарикатите сами ще умрат!"
(не е моя мисъл, но прекрасно пасва на темата)

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: npubem]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано29.06.10 08:59



Не, не. Забравяш аксиоматичното твърдение, явяващо се лайтмотив на клуба. А именно - "За всичко е виновен брокерът!"
Взеха да ми стават симпатични, брокерите. Както Бойко Борисов. Не му бях голям фен, но откак не само групата провалили се неудачници, представляващи опозицията, но и доста други хора взеха да го критикуват - ми стана симпатичен.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: npubem]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано29.06.10 10:33



Ако който и да е наивник подпише безумен договор с мошеник - сам си е виновен.

Наивникът си е наивник, но това не оправдава по никакъв начин мошеника...

Предполага се, че брокерите помагат на клиентите си, включително и при оформяне на документите. Поне така твърдят. Услугите им включват и "правна помощ"...



Междувременно ме накараха да подпиша и договор с Капитал, който уж бил само формалност за да си оформели документите по сделката, като изрично ме увериха, че от мен няма да търсят комисион, тъй като вземат две комисионни от продавача на жилището.

Не разбирам как някой някого може да накара да подписва каквото и да е.
Но е нормална практика брокерите да ти бутат някакви измислени стандартни договори и да твърдят, че било прието да се подпишат. Наблюдението ми е от края на миналото лято...

------------------
Аз не обвинявам конкретната брокерка. Тя е просто един служител във фирма. Управляващите фирмата определят начина на работа.



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: dated]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано29.06.10 10:37



Наивникът си е наивник, но това не оправдава по никакъв начин мошеника...
Aбсолютно съм съгласен





Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: Creeping Death]  
Автор npubem (:-)
Публикувано29.06.10 10:49



..това не оправдава по никакъв начин мошеника...
----------------
А дали мошеникът е виновен - се произнася съдът.
В поучителната история - за съжаление нищо не е доказано.
"Правото е за зрящите, не за спящите."

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано29.06.10 11:02



единственият буден брокер - арви, вместо да ме полива на лични бележки след пускането на темата, да вземе, че да си даде публично мнението за нейните колеги как и защо са прецакали момичето. С пари! Или поне да си изрази възмущението.
--------------------
За кой ли път се убеждавам колко си зле...Заливането с бележки е една единствена от която имам копие... и те предупреждавам, че нарушаваш правата на клуба, цитирах ти точката/8т. от правилника/... нямаш право да пускаш така тексчета, без да посочваш източника ....
На живо кое те кара да се взимаш така на сериозно....


Темата ти е глупава...не заслужава дори да се прочете... от форум.. през юни 2009... а дали е достоверна?
Нали вярваш в правосъдието... защо подлагаш на съмнение, решението на съда?
Уникално зле си...


Аз виждам всичко....

Редактирано от apви на 29.06.10 11:05.



Тема Re: Тия не ще да са брокери...нови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано29.06.10 11:29



Управляващите фирмата определят начина на работа.
--------------------------
Тук си много прав... Предишният ми шеф ни караше да подписваме някакви безумни договори, по капаците на колите...
Сваляше цените под тези на собственика и аз трябваше да обирам негативите на клиента, ако прояви интерес, да му съобща истинската цена...
Да не говорим за безумията от рода... сделка на всяка цена...
Свестна.. сети ли се за кой става въпрос...

... наш добър познат...


Аз виждам всичко....


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.