Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови  
Автор pilatus (непознат)
Публикувано23.06.10 21:59



Здравейте,

Имам едно въпросче на което се надявам миналите през това да помогнат,
защото на мен "нещо не ми стига акъла"...
Пред закупуване сме на апартамент предполагам знаете каква е бумащина?.....
Ще правим ипотека - няма друг начин. Идеята ми е да изповядваме сделката на
данъчна оценка за да поспестим някой лев - и без това сме на ръба. От банката обаче
ми казаха, че за да стане това трябва да им направя КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗА
ДОВЪРШИТЕЛНИ РАБОТИ, която трябва да е на стойност около 53500лв. Aпартамента е с обща квадратура 101кв.м., чисто 84кв.м. на шпакловка и замазка. Никога не съм се занимавала с такива неща - помагайте... Ако имате нещо примерно такова?



Тема Re: КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови [re: pilatus]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано23.06.10 22:12



Първо, някой специалист в строителството трябва да опише видовете остатъчни дейности/пера, които ще се остойностяват. После количество и единична цена можете да напаснете така, че да ви се получи крайната желана стойност. Ако искате, мога да ви изпратя една примерна КСС, но перата в нея трябва вие да си уточните, за конкретните довършителни работи, както и количества и ЕЦ.



Тема Коя е банката,нови [re: Ищap_]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано23.06.10 23:14



нека автора напише после и кой му е изготвил фиктивните разчети.
Да има работа за съда





Тема Re: КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови [re: pilatus]  
Автор moreol ()
Публикувано23.06.10 23:48



Ах, това не трябваше да го питаш тук, има някои съфорумци, които са против това, скоро може да бъдеш оплюта.





Тема Re: КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови [re: pilatus]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.06.10 00:07



Ще правим ипотека - няма друг начин. Идеята ми е да изповядваме сделката на данъчна оценка

Подготви се отсега психически и финансово, понеже щото идеята ти може и да не се получи.



КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗА
ДОВЪРШИТЕЛНИ РАБОТИ, която трябва да е на стойност около 53500лв. Aпартамента е с обща квадратура 101кв.м., чисто 84кв.м. на шпакловка и замазка.


Трудна работа. Аз не претендирам да разбирам много от цени на ремонти

, ама преди време като написах, че един апартамент е отремонтиран за 18000 лева, една клубарка, дето е наясно, написа това:

ти имаш представа за цените на ремонтите
Кой нормален и истински купувач ще повярва, че е направен ремонт за 25 000 лева на панелен апартамент? ............. Пък после, оправяне на поразиите за 18 000 лева?! ............. Това целият блок ли е ремонтиран?!


Приемаме, че тя разбира. Брокер е.

Щом тя не се хваща, че едно жилище може да се отремонтира за 18000 лева, чудно как някой специалист ще ти направи КСС за 53000 лева и банката ще се "хване".

Ма, ти си знаеш. Само се пази, щото верно прокуратурата и съдът не спят.



Тема Re: КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови [re: pilatus]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 11:00



Малко е голяма сумата.. 3-4 пъти може би.
Все пат може би задачата не е непосилна.
Ето

има пример за довършителни работи за 2400 лв на квадрат, ама няма хепиенд.
Чудя се как банката ще приеме за залог довършителни работи от типа:
- стени - мазилка "Рафаело", с посребрени корнизи
- подове - полиран мрамор и гранит
- тавани - с художествени пана
- врати - с ръчна дърворезба
- ключове и контакти - сензорни, от дизайнерска колекция;
- тангентор и сауна, кранове иноксови, с позлатени дръжки
- автоматична система за дома - охранителна с видеонаблюдение, климатична, с известяване за пожар, течове на вода, газ, дистанционно управление на щори, автоматично хранене на рибките и др.
... Опа, малко прехвърлих лимита от 53500, рибките ще ги храним ръчно...

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!

Тема Re: офф..........нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 11:34



....... шаренийките ти не дават отговор на поставеният въпрос, още по-малко "оригиналността ти"!



Тема Re: КОЛИЧЕСТВЕНО-СТОЙНОСТНА СМЕТКА ЗАнови [re: pilatus]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 11:52



Здравейте!

Преди да се впуснете по тази схема, имайте предвид още една лека подробност: при подобно разделяне на кредита се учредява договорна ипотека, а при изповядване на пазарна цена или на цена на кредита, ипотеката е законна! Таксите и комисионите при договорната ипотека са по-високи и обикновенно се получава, че няма смисъл от подобни "упражнение". Проверете при нотариуса на банката.

Ако продължавате да настоявате за вашия вариант, вие сами можете да си направите подобна справка, само имайте в предвид, че се взема квадратурата на всички стени - под, таван, стена и страни.



П.П. Струва ми се, сериозно разминаването между данъчна оценка, експертна оценка, цена на сделка и стойност на кредит. Може и да бъркам, но не ми се вярва данъчната оценка да е толкова ниска, ако сградата има Акт 16, независимо в кой район се намира, ако е в София, разбира се .

Да е хубав и успешен деня!



Тема Re: офф.......... [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.06.10 23:17



"шаренийките" всъщност са мнение на уважаван от мен брокер - ти, което цитирам.

А пропо, ти не си и отговорила на въпроса и си залетяла в друга плоскост, ама нейсе.



Ако питащата може да се ориентира в намеци и в натвърдеци, от помощ ще и е точно това дето съм й го казал, барабар с джеймито и нпубем. А за завишените стойности на СМР няма да има никакви проблеми да и ги изготвят, обикновено проблемите идат след това.

Демек - ако не и се рискува ДА ТЪРСИ ДРУГ НАЧИН.



Тема Другия начиннови [re: Ha живo]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано24.06.10 23:29



е просто да спазва законите - в България не е скъпо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.