Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Възможна имотна измама? Дайте съветнови  
Автор lvaylo Slavov (непознат )
Публикувано15.06.10 11:28



Здравейте, преди няколко дни със съквартиранта ми решихме да си сменим квартирата. Ходихме на оглед на няколко места и една наистина доста ни хвана окото. Бяхме готови да подпишем договора веднага, обаче се оказа че брокера е приготвил форма задоговор между 2 лица, а човекът който се прдставяше за собственик искаше да се запише като фирма "XXXXXX" в същата форма. Ние не се съгласихме в такъв тип договор да фигурира фирма, и ни казаха по-късно да се срещнем за да подпишем правилния формат на договора. Оказа се обаче, след разговор по телефона, че тази фирма не е собственик на имота, а четвърто лице, което не беше споменавано, и за това даже отложиха подписването с един ден. По телефона попитах дали четвъртото лице ще предостави нотариален акт за собственост, много вероятно е обаче, по думите на човека с фирмата, той да получава наемите и на него да се плащат сметките по консумативите. Аз лично намирам за съмниелна цялата тази работа и се надявам да ми дадете съвет по този въпрос.

Редактирано от lvaylo Slavov на 15.06.10 11:42.



Тема Re: Възможна имотна измама? Дайте съветнови [re: lvaylo Slavov]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.06.10 12:33



Колегата, който се занимава със сделката, да изиска НА и лично присъствие на собственика или пълномощно, ако той е представляван от друг.
При подписване на договор за наем, когато имота е купуван по време на брак, се подписват и двамата съпрузи, нищо че НА може да е на името на единият.
Съвет: Не подписвай договора, без да се убедиш, че човека който се подписва като наемодател не е собственик на имота...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Възможна имотна измама? Дайте съветнови [re: lvaylo Slavov]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.06.10 16:11



и ни казаха по-късно да се срещнем за да подпишем

Как така ви казаха? Вие какви сте - роби, домашни животни?

Заебете ги и до следващия път си променете (под)съзнанието ...



Тема Re: Възможна имотна измама? Дайте съветнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.06.10 16:16



Нещо май бъркаш... при подписване на договор има две страни...които има взаимен интерес.. т.е. подписване на договор... какъв ти е проблема..че са казали.. АНИ събира двете страни.. предоставя документи /или собственика само носи и ипоказва НА/ и това е..
Но... по принцип ние пращаме договора по имейла.. предварително.. да си го прочетат, да го обсъдят и ако нещо има да корегират...




Аз виждам всичко....

Тема Притеснява ме ...нови [re: apви]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.06.10 16:19



... употребата на "казаха ни да" вместо "уговорихме/разбрахме се да". Само не ми казвай, че нищо не значи - не си ли търсила квартира на студенти - първокурсници да речем?



Тема Re: Притеснява ме ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.06.10 16:29



Ми такъв е начина на изразяване на автора на темата...
А така... и какво общо има със студентите, че нещо не разбрах...
Студентите са най-трудните клиенти.. най-нисък наем.. и доста изисквания...а и като се съберт 4-5 човека.. за да могат да си плащат... пък собствениците не ги искат...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Притеснява ме ...нови [re: apви]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.06.10 16:37



Ами много от тях ... как да кажа ... имат робска психика.

Истинска история, дето май съм я разказвал. Той почва работа на сергия за зеленчуци. Шефката му бута лист хартия, наречен трудов договор за подпис. Той се зачита, а тя му просъсква "айде, айде, стига чете, подписвай там, че няам време" Той се панира, подписва веднага за да не си каже тя "тоя пикльо на къв ми се прави, не стига, че му давам едикваси заплата" (това 1:1 съм го чул от устата на героя) и да не го вземе.



Тема Re: Притеснява ме ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.06.10 16:47



това не е робска психика, а юнашко доверие... аз също съм го правила но с мобилните оператори.. набутат ми 10стр. договор, започвам да го чета, но в следващия момент влизат хора и мен ми стане неудобно, че задръствам щанда и го подписвам... пък и донякъде, човек си мисли... ве пак това е Гл... надали ще ме излъжат.. а те лъжат..


Така, че един съвет от мен.. винаги четете това което подписвате.. за да няма изненади


Аз виждам всичко....

Тема Re: Притеснява ме ...нови [re: apви]  
Автор npubem (:-)
Публикувано15.06.10 16:53



Абе голямо четене пада.. В случаите с мобилните оператори или с банките - човека с когото подписваме договорите няма право да промени и една запетая в текста... какво договаряме? Или подписваме или не - то това си е ултиматум, не договор

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Е именно де ...нови [re: npubem]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.06.10 16:56



... имаш право да се договориш или да не се договориш.



Все пак зависи и за какви суми говорим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.