Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как да муфтим строителите/продавачите :)нови  
Автор moreol ()
Публикувано09.06.10 13:04



Я сега да чуем стратегии и тактики от преминалите през пазарлъка с продавачите. До колко е навит продавача да свали и до къде трябва да стига наглостта на купувача

. Естествено, затова си има тънкости и си е цяла професия и най-вече зависи от конкретния случай, НО....

Дайте примери и зареални счупвания, които сте правили на продавачите или на вас са ви правили .

И още един допълнителен въпрос. Мислите ли че даден продавач би свалил с доста, ако купувач иска да купи 2 апартамента...естествено говорим за строител, тей като ще е малко трудно да се намери частно лице продаващо 2 апартамента. Как трябва да се действа в такава ситуация. Може би първо да се чупи цената за един, пък после да му кажем, че искаме два на малко по-ниска цена от счупената ...Това едва ли ще мине



Тема Re: Как да муфтим строителите/продавачите :)нови [re: moreol]  
Автор npubem (:-)
Публикувано09.06.10 13:41



Темата е интересна!
Уф, че съм бил и от двете страни, че и от повече... От страната на продавача съм бил, от страната на купувача (от строител), и от страна на проектанта, на който клиентът (строителя) се опитва да "чупи" цената (това пък много пъти)..
И понеже много обичам театъра - повечето роли съм ги играл (абе аматьор съм), някои сцени съм ги режисирал само, а най-много съм гледал и ръкопляскал.. Забавно е. Ще разкажа за някои тактики - като остана с повече време :)

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Как да муфтим строителите/продавачите :)нови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано09.06.10 13:51



Ама пък лексиката си я бива



Та с "муфтенето" - колко "муфтене" са видели строителите, че едва ли ще могат да бъдат впечатлени .

Дайте примери и зареални счупвания, които сте правили на продавачите или на вас са ви правили . - това много ме кефи, честно ........ Аз съм фин човек и не мога да "счупвам" .......... но си има хора за всичко

Сега сериозно : някои хора се кефят, когато са накарали другия да се мисли, че ги е "измуфтил" ....... пази се от тях

Разсмя ме, често ............ много свежа тема, на фона на №№ на казусите



П.П. Направи анкета: кой е най-големия муфтаджия



Тема Re: Как да муфтим строителите/продавачите :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано09.06.10 17:44



Не знам, но все вие брокерите наблягате на това, че офертна цена и продажна цена са различни. Значи има някакво договаряне. А продавача тръгва да се договаря с една единствена цел и тя е да свали цената, което на разговорен език често се нарича муфтене! Та какво са видели строителите и какво не, аз нямам идея, не съм имал вземане даване (ти ти си яка тупалка

) с никакви строители. Общо взето свестна нищо не каза (освен да се пазя от някои продавачи).
А иначе знаем кой е най-големия муфтаджия...брокера

Редактирано от moreol на 09.06.10 17:45.



Тема Муфтанови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано09.06.10 22:13



означава изпросено. Даром.
Това което се опитваш да опишеш е пазарлък.



Тема Re: Муфтанови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано09.06.10 23:05



Е муфти се отстъпка, малък





Тема Re: Муфтанови [re: moreol]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.06.10 17:53



пазарлък, муфта, гювеч - не ги харесвам аз тези работи.

Аз като купувам нещо, преценявам колко пари мога да дам за въпросното нещо. Казвам си цената. Ако продавачът я хареса - стискаме си ръцете.
Ако не - кой от къде. Такъв ни бил късметът.

Намирам това да се правя на маймуна, за да изкрънкам някой и друг лев повече за неоправдана загуба на време и енергия, която бих могъл да вложа в нещо, от което бих имал по-голяма полза.



Тема Re: Муфтанови [re: f(x)dx]  
Автор npubem (:-)
Публикувано10.06.10 17:56



Аз като купувам нещо, преценявам колко пари мога да дам за въпросното нещо. Казвам си цената

Хм.. обикновено собственикът на магарето определя цената..

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Муфтанови [re: f(x)dx]  
Автор npubem (:-)
Публикувано10.06.10 18:12



...да изкрънкам някой и друг лев повече за неоправдана загуба на време и енергия...

А когато това се доведе до изкуство - може да се изпита естетическа наслада от начина на водене на преговори. Съчетаване на артистичност, психология, телепатия, умение да се говори, умение И да се слуша (поякога и да се чува), внушаване на компетентност, печелене на доверие..

Всъщност "водене на преговори" или "преговори по цената" е терминът, който би трябвало да се ползва. Ако някой държи все пак да го каже с турска дума - правилната е "джамбазлък" :)

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Муфтанови [re: npubem]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.06.10 00:11



кой както го разбира.
аз нямам време за губене в глупости. Ако ми отърва цената - кпувам. Ако не ми отърва - казвам, колко ми отърва, ако му отърва - стискаме си ръцете.

дзамбазлък, келешлък, ала-бала - не са за мен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.