Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Измама или грешка 3нови  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано02.06.10 22:50



Понеже казус 2 се видя сложен за болшинството, ще дам трети, по-опростен, но ежедневно случващ се:

А има апартамент в панелка. Иска да го продаде, като преди това е направил ремонт за 5000 лв.
А е упълномощил В (приятел) да извърши действията по продажбата, след което е заминал в чужбина.
В наема брокер С, щото няма време да се занимава сам.
С има ключ и сама води клиенти, като на всички разправя това, което е чула от В, а той от А - че ремонта е перфектен, струва 25000 лева и ще държи поне 10 години. Фибран 5 см навсякъде, нови водопроводи, силиконови мазилки и тн.
D се хваща и купува. Подписва предварителен договор с В, като в договора е описан перфектния ремонт с перфектните материали (писала го е брокерката С). За първи път D вижда В на ПД.
Три месеца след нанасянето D се прибира и вижда, че изолацията на тавана е паднала. Вика майстор, който установява, че е стиропор 1 см, вижда, че и водопровода е от построяването на блока. Дупчи външната изолация и вижда, че и тя е стиропор, с "драскана" мазилка от най-евтините.

D влага 18000 лева да премахне старите майстории и да направи качествен ремонт.

Измама ли е това или е грешка?
Ако е измама, кой е измамника?



Тема Re: Измама или грешка 3нови [re: Ha живo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано02.06.10 23:24



Голяма каша забърка с тоя "прост" казус. Що прати собственика в чужбина не знам? Нямаше нужда.
Купувача има право да огледа имота, преди да го купи, не да гледа на брокерката деколтето! Ако няма очи да го огледа - да извика мен (не деколтето, а имота).
Не съм виждал договор, в който продавач да поема някакви отговорности, (примерно гаранция на извършен ремонт).. това е фантастика. Гаранции
поема единствено строителя при ново строителство.
И при употребяваните автомобили е същото - гледаш, избираш, питаш който знае - накрая купуваш.. ако има скрити дефекти (волно или неволно скрити) - продавача не може да бъде обвинен.

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Измама или грешка 3 [re: npubem]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано02.06.10 23:33



Не съм виждал договор, в който продавач да поема някакви отговорности, (примерно гаранция на извършен ремонт).. това е фантастика.

Така е, ама на щараните като D това им докарва някакво вътрешно спокойствие и странно усещане за сигурност. А в ПД може да се пише абсолютно всичко, дори и че продавача поема отговорност ако блока падне след нападение от НЛО.


Нима не си чувал реплики от рода на "Спокойно, бе, нали ти се подписвам тука под договора!" или "Са що се притесняваш, нали видя, че всичко е тип-топ".

А той - D, е примерно... библиотекар без роднини и познати. Наивник на средна възраст. Огледал имота, видял, че всичко е ново, прясно и тн., повярвал...

Редактирано от Ha живo на 02.06.10 23:56.



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: Ha живo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.06.10 09:09



За мен казусът тук е, че продавачът приема всичко на доверие. Това си е негова грешка
не съм юрист, но може и като измама да се тълкува. Да каже някой специалист.



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: f(x)dx]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано03.06.10 09:14



Бе то е така. Ама лошото, е че тоя пазар точно така си функционира .



Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 09:26



Понеже казус 2 се видя сложен за болшинството, ще дам трети, по-опростен, но ежедневно случващ се:

- а ти си от "болшинството" . Жалко, че дори сам не си се разбрал!

Първо: това не е "ежедневие"
Второ: винаги съм смятала, че обект на предварителния договор е покупко-продажба на недвижим имот, а не ремонт на недвижим имот! ....... с нетърпение чакам казус 4! Наблюдава се "низходяща градация" при теб! Губиш форма!

Успех!



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: Creeping Death]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.06.10 12:47



Бе то е така. Ама лошото, е че тоя пазар точно така си функционира

хубаво, лошо - функционира си така както го направят участниците на него.
и от трите страни - продавачи, купувачи и посредници



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: npubem]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 13:18



Дай да внесем малко ред в казуса

....... ти имаш представа за цените на ремонтите

Кой нормален и истински купувач ще повярва, че е направен ремонт за 25 000 лева на панелен апартамент? ............. Пък после, оправяне на поразиите за 18 000 лева?! ............. Това целият блок ли е ремонтиран?!
Равносметка:
При цена на ремонт 25 000 лева
- при 48 кв.м. жилище - 520 лева на кв/м - 266 €/кв.м.
- при 68 кв.м. жилище - 367 лева на кв-/м - 188 €/кв.м.
- при 88 кв.м. жилище - 284 лева на кв/м - 145 €/кв.м.

При цена на втори ремонт 18 000 лева
- 48 кв.м. съответно - 375 лева - 192 €/кв.м.
- 68 кв.м. - 265 лева - 136 €/кв.м.
- 88 кв.м. - 205 лева - 105 €/кв.м.

Егати панелката, егати ремонта, егати чудото!


Кажи ми такива ли са цените или автора "лекичко" ни подвежда?






Тема Re: Измама или грешка 3 [re: svestna]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано03.06.10 13:54



В отговор на:

Кажи ми такива ли са цените или автора "лекичко" ни подвежда?




Сега доколкото разбирам казуса е примерен. Като такъв едва ли може да е подвеждащ.
П.П.
На новото строителство в Младост хвърлих 5 000 Е. Беше на шпакловка и замазка.
Верно изхвърляне си имаше . Скъп гранитогрес starlight black вкопаване на всички кабели(домашно кино, интернет, за телевизора който беше в едната стая на стената)
И това е без да се сменя дограма и да се прави външна изолация.
Ако се включи къртене на баня,подмяна на тръби, стари врати за да се подменят с нови (Само за врати в центъра дадох 1700 лв - 3 броя вътрешни интериорни) Ако сменяш и външна смятай. дали един нормален тотален ремонт няма да ти се върже над 10 000 евро (Говоря за цени преди 2г.)

Редактирано от Creeping Death на 03.06.10 13:56.



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: Creeping Death]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 14:25



Съгласна съм с теб, но това го правиш след покупката! Когато го правиш по твой вкус и по 500 €/кв.м. може да ти излезе ремонта, което не означава, че при продажба ще ти бъдат платени!

Кой би платил с 150 - 200 € надпазарна цена за някакъв си ремонт, който на думи бил еди какъв си?! ........... ааааааа, да - библиотекар, без роднини. .........


П.П. Сега доколкото разбирам казуса е примерен.- що си говорим глупостти?! Да си бъдем интересни или може би оригинални! ...........

Ти казусче нямаш ли нещо?!

.............. Дайте нещо свежо!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.