Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Измама или грешка 3нови [re: svestna]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано03.06.10 15:22



В отговор на:

Ти казусче нямаш ли нещо?!

.............. Дайте нещо свежо!



Имам.
Оглед на къща c брокерка .
Разиграва се следната сценка :
Ей сега едни искаха да я купят, ама нямаха пари за стоп капаро.
Вадим като баровец 1000 е.
После се оказва :
-Къщата не била къща а вила
-Незаконен дувар
-Част от постройката построена полулегално и неозаконена
-Няма вода лятото в района
-Около къщата прекрасен дувар, но във вилна зона плътен дувар не се разрешава
-Имота няма изрядни документи
-Имота е с незаконен водопровод от съседната къща

В разписката за стоп-капаро е записано, че ако на еди-коя си дата не сключа предварителен договор губя стоп-капарото
В резултат на това губя 500 е, защото толкова прецени собственика да ми върне.
Изхода беше 500 е назд или да се съдиме по условията на фръчащото листе носещо гордо наименование "стоп-капаро"

Ама това съм го писал поне 20 пъти. Имам и още примери, но имам много работа, за да ти обръщам по-сериозно внимание ;)



Тема Re: Измама или грешка 3нови [re: svestna]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано03.06.10 15:23



В отговор на:

Ти казусче нямаш ли нещо?!

.............. Дайте нещо свежо!



Имам.
Оглед на къща c брокерка .
Разиграва се следната сценка :
Ей сега едни искаха да я купят, ама нямаха пари за стоп капаро.
Вадим като баровец 1000 е.
После се оказва :
-Къщата не била къща а вила
-Незаконен дувар
-Част от постройката построена полулегално и неозаконена
-Няма вода лятото в района
-Около къщата прекрасен дувар, но във вилна зона плътен дувар не се разрешава
-Имота няма изрядни документи
-Имота е с незаконен водопровод от съседната къща

В разписката за стоп-капаро е записано, че ако на еди-коя си дата не сключа предварителен договор губя стоп-капарото
В резултат на това губя 500 е, защото толкова прецени собственика да ми върне.
Изхода беше 500 е назд или да се съдиме по условията на фръчащото листе носещо гордо наименование "стоп-капаро"

Ама това съм го писал поне 20 пъти. Имам и още примери, но имам много работа, за да ти обръщам по-сериозно внимание ;)



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: Ha живo]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.06.10 15:24



Така е, ама на щараните като D това им докарва някакво вътрешно спокойствие и странно усещане за сигурност. А в ПД може да се пише абсолютно всичко, дори и че продавача поема отговорност ако блока падне след нападение от НЛО.
Нима не си чувал реплики от рода на "Спокойно, бе, нали ти се подписвам тука под договора!" или "Са що се притесняваш, нали видя, че всичко е тип-топ".


Защо повечето коментари са в посока "Купувачът да си е отварял очите"? Шараните викаш...

Предварителният договор не е ли договор? Или след като в него са били описани подобренията, а в договора за покупко-продажба не, значи жилището се продава без тях? Или пък работата е в това, че сме в България и се разчита на това, че хората не вярват на съдилищата...

Колкото до брокерката - тя е без значение. Едно и казали, друго разбрала или не разбрала, приказвала нещо или писала друго - няма значение. "В" се е подписал в ПД. Предполага се, че го е чел.



Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: svestna]  
Автор _zla_gad (член)
Публикувано03.06.10 15:26



Сигурно е трудно да се измисли по-голяма дивотия!
Нека "питащата" да напише какво според нея означава "грешка" и "измама".



Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.06.10 15:27



Първо: това не е "ежедневие"

Кое? За това какво пише в ПД може и да не е ежедневие, ама че се замотават и направо лъжат купувачите по всякакъв начин не е ли?
И аз съм "спестявал" информация при продажба...

Второ: винаги съм смятала, че обект на предварителния договор е покупко-продажба на недвижим имот, а не ремонт на недвижим имот!

Само покупко-продажбата ли? Аз съм подписвал ПД, в който беше подробно и точно описано какво има в къщата. Мебели, легла, шкафове, печки... Защо не?

И защо да не се опише ремонт, за който се плаща голяма сума?
Просто не е прието или като го няма в договора, продавачът може да си приказва каквото ще?



Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: _zla_gad]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 15:31



Питащата и "ПИЧ"

, активен борец срещу брокери, демек "Умен човек"!

Редактирано от svestna на 03.06.10 16:04.



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: npubem]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.06.10 15:40



И при употребяваните автомобили е същото - гледаш, избираш, питаш който знае - накрая купуваш.. ако има скрити дефекти (волно или неволно скрити) - продавача не може да бъде обвинен.

Ами ако в договора е описан пробега на автомобила, а се докаже, че километража е връщан дали продавачът не може да бъде обвинен?



Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 15:40



Ами, да ти кажа честно, въобще не ми се струва ежедневие библиотекар без роднини и познати. Наивник на средна възраст. да дупчи външната изолация и вижда, че и тя е стиропор, с "драскана" мазилка от най-евтините или да плаща безумни цени за още по-безумни и измислени ремонти.
"Казусът" се обезмисля с израза "във вида и състоянието, в което се намира имота"! Съгласна съм за описа на мебели, сапунерки и разни знайни и незнайни простотийки, обаче "драскана мазилка" не съм описвала, честно!







Тема Re: измисли ново заглавие де.......... [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.06.10 15:44



Пак гледаш дреболиите...



"Казусът" се обезмисля с израза "във вида и състоянието, в което се намира имота"!

Така е прието или?



Тема Re: Измама или грешка 3 [re: Creeping Death]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано03.06.10 15:45



Още с първият ти постинг те разбрах, няма нужда да ми го павтаряш

.........

Добре, че нямаш време да ми обръщаш внимание, че имам алергия към нафталинения аромат на казуса ти!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.