Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема измама или грешка...нови  
Автор apви (ледена)
Публикувано24.05.10 21:14



Тъй като случая е малко объркан слагам съвсем произволни имена на хората..
Имаме продавач Иван и купувач Петър... Иван продава имота на Петър, но нотариуса обърква адреса в НА... вместо бл15А, той пише блок 15...
След известно време Иван разбрал за грешката на нотариуса и продава за втори път имота на човек на име Георги...
Георги е направил проверките.. удостоверение за тежести.. всичко.. никъде не пише че имота е бил продаден... тъй като той проверявал правилния имот, и той все още се води на името на Иван...

Не минало много време и Петър разбира че в НА, адреса е сгрешен и отива при същият нотариус за корекция... нотариуса корегира.. и го пуска за вписване..
Факт: два нотариални акта за един имот... а интересното е, че общината праща и на двамата писма за данъци...
В момента апартамента стои празен защото никой от двамата нови собственици, не смее да влезе и да живее в него...
За измама се съмнявам по една единствена причина.. дали това не е заговор между нотариус /между другото доста известен/ и Иван... защото нещата някак странно се навързват... но това са мои рамисли.. може и да греша...
А, че Иван е измамник.. това си е факт...
Извод: гледайте винаги какво пише в новият ви НА, дали случайно не е объркан адреса....


Аз виждам всичко....

Редактирано от apви на 24.05.10 21:16.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.05.10 21:47



Противно на твоите размисли да ти кажа, че дори и да има заговор между Иван и нотариуса, последният не е последна инстанция. Сделка има едва, когато НА се впише по партидата. Вероятно си забелязала, че някои нотариуси, след като подробно опишат продаваемия имот, посочват в НА и имотната партида, неслучайно.
Както и да е - Петър е блял, брокерът му - също. Ми, тогава ще прави това, което вятърът прави.



а интересното е, че общината праща и на двамата писма за данъци...

Чак пък интересно... Да не би да пишеш инфо от поне "втора" ръка. Май не си проверила данните, които са ти дали.

ПП
С две думи - не ни пускай по пързалката. Целият казус е невъзможен.

Редактирано от Ha живo на 24.05.10 21:49.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано24.05.10 22:19



брокерът му - също
-------------
Няма брокер... сделка: собсвеник- купувач

С две думи - не ни пускай по пързалката. Целият казус е невъзможен
Не те карам да вярваш.. това е факт...

Ми, тогава ще прави това, което вятърът прави.

Ха.. за това ли ви плащат...къде ти отидоха законите.....

Май не си проверила данните, които са ти дали.

Уффф ама ти вярно си тотално изтрещял.. пак спамиш.. и пак обсъждаш мен, а не проблема.. казвам ти .. това е факт.. но господин Великият, ако не вярва.. негов е проблема...
просто апелирам обикновения човек като взима НА да гледа.. правилно ли е записан имота който е купил...


Аз виждам всичко....


Тема Re: измама или грешка...нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.05.10 22:30



просто апелирам обикновения човек като взима НА да гледа.. правилно ли е записан имота който е купил...

Така кажи, защо ти е да пускаш измислени случки?


Истината е, че единствената защита за купувача е нотариусът и послведващата проверка преди вписване. Всеки знае, че трябва да внимава, макар че мнозина се осланят на брокера, ама то си е за тяхня сметка.

Ето един истински случай с мои познати:
Продават имот със запазено право на ползване на трето лице.
т. 1. ПРОДАВАЧЪТ продава следния недвижим имот .....................
т. 2. За имота по т. 1 има запазено с НА от 1991 г. право на ползване от ........
т. 3. Купувачът купува имота, описан в т. 1 и при условията на т. 3....................

Познай какво се е случило няколко часа след подписване при нотариуса. Ми, върнали са го.



Затова ти казвам, че казусът ти е измислен.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано24.05.10 22:32



Еми съди се иванчо (от петърчо и гошко) за измама в големи размери и го духа.



Редактирано от moreol на 24.05.10 22:32.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: moreol]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.05.10 22:48



Глей ся, тоя казус във вида, в който го е дала арви, е невъзможен.
Възможно е Иван да продаде на Петър с предварителен договор (не се вписва в АВ), а после да продаде същия имот на Георги с НА.
И пак няма начин да им идват и на Петър и Георги едновременно данъци от общината за един и същи имот.
А при казусът, който съм ти дал, определено ще изгори Иван, а на Петър му остава да го съди за сумата, дадено по предварителния договор.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано24.05.10 23:02



макар че мнозина се осланят на брокера, ама то си е за тяхня сметка.
----------------------
Човек, ти започваш вече да ме притесняваш.. добре ли си? казах ти няма брокер...аз познавам Георги.. и ако не престанеш да ме нервираш.. ще ти тупна всички документи тук.. за да видим може или не може.. казах ти факт е...
Не, ти наистина не си добре.. ама това сериозно.. ще седна да си измислям историйки.. за да се правя на интересна.... божеееее..


Аз виждам всичко....

Тема Re: измама или грешка...нови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано24.05.10 23:07



Абе в бг всичко е възможно.



Тема Re: измама или грешка...нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано24.05.10 23:08



Иванчо го няма... продал апартамент, взел пари от две места.. и го няма... в момента апартамента е празен... с Георги се запознах съвсем случайно.. чрез второ лице, което не е свързано със случая.. човека направо беше отчаян... пуснал хиляди молби и жалби.. но резултат никакъв... аз му казах че като е празен апартамента поне да отиде и да живее в него.. но той отказва.. страх го е...


Аз виждам всичко....

Тема Re: измама или грешка...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано24.05.10 23:11



Възможно е Иван да продаде на Петър с предварителен договор (не се вписва в АВ), а после да продаде същия имот на Георги с НА
------------------------------------
Не само Петър има НА, но има и поправка на НА вписана в НОТАРИАТА...


Аз виждам всичко....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.