Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема може ли да коментирате последния абзацнови  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано16.05.10 11:26





В момента стига ли се до тези 15-20% реано.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 10:14



Няма как да коментирам ласкаво несериозна статия, която цитира цифри без да посочи източници.
Подминавам факта, че за разлика от форумите, ако държиш на сериозност в официална статия, не трябва да има правописни грешки.
Няма как обаче да подмина тази глупост :

В отговор на:

Около 20% от руснаците, търсещи имот в България, предвиждат отдаването му под наем. Руски брокери коментират, че при средна цена от 20-40 евро на ден за наемане на апартамент на морето, при пълно натоварване за месец, жилище в България може да донесе месечен доход от 600-1200 евро.




В момента пазара е залят от оферти за на тази цена.
(Примера е от първия резултат в гоогъл)
П.П.
Има интересни коментари под статията

Редактирано от Creeping Death на 17.05.10 10:24.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 10:37



Не съм съгласна с теб... Не се занимавам с имоти на морето.. но мога да ти дам прост пример.. миналата година ходихме две семейства на море... леглото беше 5лв. на човек.. взехме си целия етаж.. т.е. 3 стаи, кухня с трапезария, баня и тоалетна... Значи за 10 дни оставихме 400лв... сметни ти за месец колко са... А 5лв. на легло е доста изгодно нали...
Къщата беше на три етажа и таванско... хазаите си живееха на таванското, а другото се даваше под наем... само ние докато бяхме там.. нямаше празно и най-интересното беше че останалите наематели на 90% бяха чужденци..и надали ще е по 2.5 евро на легло..
Знаеш, че статии по принцип не коментирам.. давам ти пример от реалността...


Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 11:01



Хубаво.
Англичаните и те купуваха, за да дават под наем. Ако е толкова изгодно къде са сега ???
Наред са руснаците. А след тях кой???



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 11:41



20-40 евро е за апартамент, да предположим двустаен, в курортен комплекс, не някое село. На пръв поглед твоето гуугълване е показало цени от 40-50лв за стая алл инклузив, но не баш в най-хубавите комплекси, а ми се мяркат някакви села. Плюс това тези оферти са за пред сезонния период, ела да видиш как ще ги надуят в разгара на лятото. А и по-скъпите апартаменти са 100% по-луксозно обзаведени от стаите в хотели/къщи за гости. Не казвам че едно семейство трябва да се изръси 80лв за нощувка, зависи от много неща, като например макс брой допустими лица за наем на апартамент и ако не е в горната граница, ще излезе по изгодно. Още повече, че някои хора не се кефят на алл инклузив. Друг е въпроса че за същите пари можем да идем извън бг, но обсъждаме апартаментите на черноморието ни.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 13:59



Обобщаваш нещата.. аз ти дадох конкретен пример... На англичани и руснаци ще им е трудно да дават под наем.. по една проста причина.. не са тук.. трудно се управлява имот с дистанционно ...
Пак ли хващам нотка на заяждане.. или това е твоя начин на комуникация...




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 14:05



Виж, много е важно какво искаш.. на морето има от всичко..
Аз например не искам врява, навалица и хора.. мен ми харесва самостоятелна къща до морето, пък може и да е в най-затънтеното село.. там отивам да си почивам, а не да се прескачаме на плажа и да не може да се разминем по улицата..
Последния път бяхме в Крайморие.. квартал на Бургас... беше страхотно.. през седмицата плажа беше празен...събота и неделя се пълнеше с бургазлии.. имаше си ресторанти, капанчета, магазини... Само с едно нещо не мога да свикна на морето.. затова не го и обичам.. глупавият вятър.. ужасен е ...




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 14:10



Всеки си има различно виждане за почивка и това как и къде иска да я прекара и с какво да се занимава. Иначе как без вятър

. Ако не е той живи сме се изпекли като кебапчета.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 14:14



От друга страна за какво им е на чужденците да дават поднаем? Техния стандарт е 2х нашия, така че не биха изкарали кой знае кви пари по техния. Единствената причина, за която се сещам е да имат много заблудени познати, на които да дават на техния стандарт, така управлението на имота става по-лесно и на пари за техния стандарт. Не вярвам да имат такива заблудени познати. Пък и като вземем в предвид това че 7-8 месеца извън сезона никой не го посещава тоя апартамент е възможно твърде много неща да му се случат

.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано17.05.10 15:20



капанчета

а едно време учителката ми викаше, че такава дума няма, от къде съм си я измислил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.