Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ Намерих ви!нови  
Автор npubem (:-)
Публикувано17.05.10 17:48



Зравейте!
Случайно попаднах тук.. ама се зачетох и ми стана интересно. Не съм ви много по темата - аз съм обикновен проектант, кой знае какво отношение нямам към имотите, освен че си вадя очите да ги смятам и чертая.
Но пък общата култура никому не е излишна. Нали затова са форумите? Всякакви лаици да задават неправилните въпроси. Във форума "инженери" (където ми е мястото), пада голяма активност като кацне някой непосветен :)

Само едно едно нещо ме озадачава - какво търсите във "взаимопомощ", заедно с болни, социално слаби, зависими?.. Ако е заради кризата в строителството.. да дойдем и ние


... И се изнявам за офф-топика в понеделник



Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: npubem]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 18:33



Здрасти,

Честит апартамент, гледам си почнал да го обзавеждаш



Редактирано от moreol на 17.05.10 19:55.



Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: npubem]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 19:51



Здравей и добре дошъл!
Ние тук си взаимопомагаме... яко...


Но лошото е, че не останахме много... но важното е, че ни има все още...


Аз виждам всичко....

Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: apви]  
Автор npubem (:-)
Публикувано17.05.10 20:42



Благодаря :)
Може да не сте много, но накрая остават най-истинските!
Тези, които са си намерили мястото.. а не са случайно попаднали.
Забелязали сте, че питам и във форума "направи си сам".. стягам
едно апартаментче.. по-скоро търся от практиката още опит.
Нямам намерение неищо да си правя сам.. ще го изхабя.. ще си
платя на майстор.. както очаквам да си платят на мен за това,
което мога :)
И понеже тука си взаимопомагаме - имам понятие от конструкции,
актове 14, 15 , 16, паспорти на сгради и прочее.. мога и да съм полезен
Хубава седмица!



Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: npubem]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 21:57



Определено ни липсва такъв специалист тук...


Приятна седмица и на теб... много усмивки...


Аз виждам всичко....

Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: npubem]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано18.05.10 09:44



Питай за обзавеждането и ремонтите. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да ремонтирам и обзаведа 3 жилища за 2 г. и така не се научих от грешките си. Е може да ти помогна поне ти да избегнеш някоя.
За майсторите е правилното решение, но трябва да попаднеш на читави.
Имам преки наблюдения над хора, които сами си правят всичко. Иде им "отръки" ама единия (братовчед ми) изпипва всичко както си пише в дебелите книги. Недостатъка. Прави го вече почти 4 г., но ще стане много истинско гаранция...
Той е инж. и е свиканл всичко да си е както му е реда.
Другия за 3 м сам с приятели и денонощно си направи ремонта. Ще видим след 2г как ще е .
П.П. Добре дошъл, имаме нужда от "светнат" човек по техническата част





Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: Creeping Death]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано18.05.10 10:23



Мдаа, прав си за майсторите..
Аз също имам опит в ремонтите, имам и професионални наблюдения!
Първото правило е: Всеки домашен ремонт се изпълнява с двойно повече средства от първоначално планираните! Проверено е!





Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: Creeping Death]  
Автор moreol ()
Публикувано18.05.10 10:36



4 години

. Какво жилище има братовчет ти? Да няма 4 етажна къща.



Тема Re: ОФФ ........заслужаваше си :-))))нови [re: npubem]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано18.05.10 10:51



Добре дошъл!



Само едно едно нещо ме озадачава - какво търсите във "взаимопомощ", заедно с болни, социално слаби, зависими?.. Ако е заради кризата в строителството.. да дойдем и ние - това много ми харесва ........ Ще си позволя да ти подскажа отговора: Във "Взаимопомощ" сме, защото "клуб недвижими митои" служи, като "психоанализа и психотерапия" за изгонените от "клуб на разведените". Взаимопомагаме със "съвети" на "алкохолно зависимите" брокерчета как трябва да се работи, упражнявайки "социална дейност", а не да се търси личната изгода. Също така, обсъждаме в кой "магазин" са пуснали най-евтини и сочни круши" , подводници и т.н. ........ Между другото, много сме добри в играта "смачкай брокер"...... правилата ще ти обясня по-късно, разбира се, при интерес от твоя страна!

Пропуснах: тук пишещите не пишат в клуб "правопис" ........... ще го познаеш по правописа!


Нека да е хубав и усмихнат деня ти!



Тема Re: ОФФ Намерих ви!нови [re: npubem]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.10 10:52



Здрасти!
Добре дошъл, и веднага да те замоля да взаимопомогнеш.

Трябва ми книга, учебник, свестни лекции или подобно помагало да направата на конструкции на покриви от дървен материал. По-точно искам да разбера има ли начин да се направи покрив с дървена конструкция над голяма "светла" площ, например 6х7 м. без подпиране с греди вътре в помещението. Интересува ме дали може да се направи с "обикновен" дървен материал, а не с лепени греди и подобни скъпи (според мен) материали. Нещо ферми ли (май така се казват), какво?

От къде мога да си изтеля такова ръководство? Търсих, но не попаднах на нещо, което да ми свърши работа...

Знам, че въпросът ми е за инженерния клуб, но знам и какво ще ми отговарят там... И ще бъдат прави!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.