Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема може ли да коментирате последния абзац  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано16.05.10 11:26





В момента стига ли се до тези 15-20% реано.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 10:14



Няма как да коментирам ласкаво несериозна статия, която цитира цифри без да посочи източници.
Подминавам факта, че за разлика от форумите, ако държиш на сериозност в официална статия, не трябва да има правописни грешки.
Няма как обаче да подмина тази глупост :

В отговор на:

Около 20% от руснаците, търсещи имот в България, предвиждат отдаването му под наем. Руски брокери коментират, че при средна цена от 20-40 евро на ден за наемане на апартамент на морето, при пълно натоварване за месец, жилище в България може да донесе месечен доход от 600-1200 евро.




В момента пазара е залят от оферти за на тази цена.
(Примера е от първия резултат в гоогъл)
П.П.
Има интересни коментари под статията

Редактирано от Creeping Death на 17.05.10 10:24.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 10:37



Не съм съгласна с теб... Не се занимавам с имоти на морето.. но мога да ти дам прост пример.. миналата година ходихме две семейства на море... леглото беше 5лв. на човек.. взехме си целия етаж.. т.е. 3 стаи, кухня с трапезария, баня и тоалетна... Значи за 10 дни оставихме 400лв... сметни ти за месец колко са... А 5лв. на легло е доста изгодно нали...
Къщата беше на три етажа и таванско... хазаите си живееха на таванското, а другото се даваше под наем... само ние докато бяхме там.. нямаше празно и най-интересното беше че останалите наематели на 90% бяха чужденци..и надали ще е по 2.5 евро на легло..
Знаеш, че статии по принцип не коментирам.. давам ти пример от реалността...


Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 11:01



Хубаво.
Англичаните и те купуваха, за да дават под наем. Ако е толкова изгодно къде са сега ???
Наред са руснаците. А след тях кой???



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 11:41



20-40 евро е за апартамент, да предположим двустаен, в курортен комплекс, не някое село. На пръв поглед твоето гуугълване е показало цени от 40-50лв за стая алл инклузив, но не баш в най-хубавите комплекси, а ми се мяркат някакви села. Плюс това тези оферти са за пред сезонния период, ела да видиш как ще ги надуят в разгара на лятото. А и по-скъпите апартаменти са 100% по-луксозно обзаведени от стаите в хотели/къщи за гости. Не казвам че едно семейство трябва да се изръси 80лв за нощувка, зависи от много неща, като например макс брой допустими лица за наем на апартамент и ако не е в горната граница, ще излезе по изгодно. Още повече, че някои хора не се кефят на алл инклузив. Друг е въпроса че за същите пари можем да идем извън бг, но обсъждаме апартаментите на черноморието ни.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 13:59



Обобщаваш нещата.. аз ти дадох конкретен пример... На англичани и руснаци ще им е трудно да дават под наем.. по една проста причина.. не са тук.. трудно се управлява имот с дистанционно ...
Пак ли хващам нотка на заяждане.. или това е твоя начин на комуникация...




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 14:05



Виж, много е важно какво искаш.. на морето има от всичко..
Аз например не искам врява, навалица и хора.. мен ми харесва самостоятелна къща до морето, пък може и да е в най-затънтеното село.. там отивам да си почивам, а не да се прескачаме на плажа и да не може да се разминем по улицата..
Последния път бяхме в Крайморие.. квартал на Бургас... беше страхотно.. през седмицата плажа беше празен...събота и неделя се пълнеше с бургазлии.. имаше си ресторанти, капанчета, магазини... Само с едно нещо не мога да свикна на морето.. затова не го и обичам.. глупавият вятър.. ужасен е ...




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 14:10



Всеки си има различно виждане за почивка и това как и къде иска да я прекара и с какво да се занимава. Иначе как без вятър

. Ако не е той живи сме се изпекли като кебапчета.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 14:14



От друга страна за какво им е на чужденците да дават поднаем? Техния стандарт е 2х нашия, така че не биха изкарали кой знае кви пари по техния. Единствената причина, за която се сещам е да имат много заблудени познати, на които да дават на техния стандарт, така управлението на имота става по-лесно и на пари за техния стандарт. Не вярвам да имат такива заблудени познати. Пък и като вземем в предвид това че 7-8 месеца извън сезона никой не го посещава тоя апартамент е възможно твърде много неща да му се случат

.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано17.05.10 15:20



капанчета

а едно време учителката ми викаше, че такава дума няма, от къде съм си я измислил



Тема Помолих коментар на последния абзац за София.нови [re: moreol]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано17.05.10 15:20







Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 15:28



Как бе, капанче е галено на капан, а капан знаем какво е

.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 16:08



В отговор на:

Обобщаваш нещата.. аз ти дадох конкретен пример... На англичани и руснаци ще им е трудно да дават под наем.. по една проста причина.. не са тук.. трудно се управлява имот с дистанционно ...




Нито грам. Това е духа на статията и без да искаш потвърждавате тезата ми, че сегашния опит да се надуе балона- защото виждате ли ще се повиши търсенето от руснаците, които ще купуват да печелят пари от наем ;). Е поредната смешна и глупава манипулация ;)



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 16:14



Имам оферта за теб... но за сега е само оферта.. не съм водила сериозни разговори.. ново строителство с ак15, акт16 всеки момента.. центъра /широк, не топ/ ... има 2ст. и 3ст. за около 600Е..
добре ли е..




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 16:44



Е поредната смешна и глупава манипулация
---------------
Нито е поредната, нито смешната, нито глупавата, нито е манипулация..
Факт е, че руснаци купуват.. дори и аз имах клиент руснак, който искаше да купува на морето, но аз го изпратих директно там.. да си търси..
Аз не мога да разбера, защо така подскачаш, като някой каже че се купува.. колкото и да не ти се иска е така... а колкото до балона...той според мен има да издиша.. а не да се надува... особено за курортните селища...


Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано17.05.10 17:11



ти чете ли статията и с какво впечатление остана .
Защото духа и е :
"купувай-цените се вдигат"
Контра си на всичко, но общо взето си на моето мнение :
-Трудно е да печелиш от наем, когато не си тук
-Имотния балон ще спада.
С кое видя, че се заяждам???
П.П.
Я смени очилата



Редактирано от Creeping Death на 17.05.10 17:19.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 19:57



Не, не я четох... четох ви вас.. отдавна не чета статии за имоти освен, ако не разкриват някоя схема за имотна измама...
Ти си на моето мнение.. не аз на твоето.. не го ли разбра...




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано17.05.10 20:54



В момента стига ли се до тези 15-20% реано.

Ако въпросът е за имоти в курортите, според мен - по-скоро да! Още преди година и половина строителите даваха по 10-20% на АНИ при продажба.

Ако питаш за големите градове - и да и не. Всеки продавач и имот са различни и по-точна информация имат брокеруващите. Без да си поговориш с продавача не можеш да разбереш с колко ще падне. Мисля, че в пазарлъка няма нищо срамно.

За мен е факт, че в някои агенции при определяне на грубата цена на имот, закупен през 2007 - 2008 г. директно свалят 30% от тогава платената сума и едва после гледат "подробностите" - с колко нагоре или с колко надолу да обявяват...

П.С. И друг път съм писал - гледай коментариите под подобни статии. Те доста точно описват настроенията. И най-вече - можеш да се посмееш добре...



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 21:53



Още преди година и половина строителите даваха по 10-20% на АНИ при продажба.

--------------------
Оооо и сега дават... и непрекъснато ми пълнят пощата с оферти.. и знаеш ли обикновено как започват..НОВА АКТУАЛНА ЦЕНА... а новата актуална цена е все по-ниска и по-ниска... Следя един апартамент в от миналата година до сега 10 пъти си смени цената..




Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 22:00



Айде да ми направиш auto forwarding към моята поща





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.05.10 22:20



нямаш проблем.. ще ти пълнят твоята...

Днес съм прегледала и отсеяла 450 писма... бях я зарязала и докато сортирах всичко зор видях... но сега нямам непрочетени писма...


Аз виждам всичко....

Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано17.05.10 22:45



аз имам 5421 писма(без спама) в едната ми, а другата дето съм зарязал, не знам.





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.10 09:24



Спама ли те влече?
Аз непрекъснато получавам почти неустоими покани да си увелича циците.
Искаш ли да ти ги препращам?





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.10 10:03



Всъщност неправилно съм написал "дават".
Думата е "плащат"! И това плащане е за наистина здрава работа от страна на брокерите.

За мен е факт, че в някои агенции при определяне на грубата цена на имот, закупен през 2007 - 2008 г. директно свалят 30% от тогава платената сума и едва после гледат "подробностите" - с колко нагоре или с колко надолу да обявяват...

На това съм свидетел. Масово ли агенциите смятат така или съм останал с грешни впечатления? Става въпрос за жилища от преди 3-4 години, на добро (по-скоро - престижно) място...



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: dated]  
Автор moreol ()
Публикувано18.05.10 10:38



До сега си мислих че си мъж

. Все пак може и да си мъж, получаващ майли за увеличаване на цици.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: moreol]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано18.05.10 14:01



Кво бе аз се регистритах в доктор онлайн сайта, за да участвам в томбола за силикон, но не спечелих.





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор moreol ()
Публикувано18.05.10 15:46



Той силикона може да се навива на различни места....





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: cristal_reaver]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано18.05.10 21:31



Платена статия това е!



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.05.10 22:55



Нещо като

ли?!

Преориентираха се, няма лошо, ама не така грубо с "прогнозите", де.



Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Ha живo]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано19.05.10 09:26



"отчитат брокерите"
Да се смееш ли, да плачеш ли тази щуротия.
Платения репортаж е на Адрес и на Явлена.
Втора поредна година чакам да видя как, като изтече тази година цените скок-подскок та фъррррр





Тема Re: може ли да коментирате последния абзацнови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано19.05.10 11:37



Втора поредна година чакам да видя как, като изтече тази година цените скок-подскок та фъррррр
-----------------------------------
Аха... и ние брокерите отдолу с пушката само ще стреляме... ехеее




Аз виждам всичко....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.