Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Така да кажа днес какво ми се случи :)  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 15:37



Случайно подслушах разговор между една брокерка и един дядо, който продаваше някакъв партерен апартамент до колкото чух :)
Та огледа беше такъв: той й го описа, каза размери и тн и поиска 1100 евро или лв на кв не чух.
След това се заговориха как е пазара, върви ли?
Думите на брокерката: Като изключим този месец, който е най-лошия (на продажби) от последните 2 години, противно на всички статии, че цените падали и нямало тътсене, предните месеци бяха добри.

Пиша го това, не с цел да се дразня с брокерите, а защото ми направи впечетление че когато дядката каза 1100 евро или лв (не чух

) за партерен апартамен, тя най-утвърдително прие цената без да му каже нещо. А аз се учудих щото и 300 лв не бих дал за партерен апартамент. Брокерката отговаряше за кварталите около Младост, мусагеница, ст град дианабат, така че апартамента е някъде там.
Бас хващам че е от Адрес. Тя каза че имат офиси предимно в центъра, в младост и люлин.



Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 15:44



Ех, как изтърва тоя дядка, за един месец и щеше да е богат.

Баш последния месец не вървяло... цтцт. Това ми звучи като подготовка за извинение ако не му е вървежен апартамента.

Редактирано от moreol на 22.04.10 15:44.



Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 15:54



Еееее, а аз очаквах нещо интересно, пикантно да ти се е случило с брокер - тарикат, а то какво?! Оказва се, че не можеш да подслушваш, както трябва

...........

Като изключим този месец, който е най-лошия (на продажби) от последните 2 години, противно на всички статии, че цените падали и нямало тътсене, предните месеци бяха добри. - ей това, моля да ми го разясниш

Бая си подслушвал, ама най-интересното си пропуснал ........... добави малко лично творчество, да е по-интересно де



Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: svestna]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 16:04



казвам това, което чух.
Кое не разбра, тя каза напрактика че вестниците и новините лъжат за спдадането на цените и продажбите и до предния месец тя е имала доста сделки, само последния месец е бил зле.

Какво лично творчество, бях с маратонки, бели вталени бокесерки, дънкени къси гащи и тениска. 2ри номер пострижка.





Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 16:09



Да не си ти брокерката





Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор anirr (ледена)
Публикувано22.04.10 16:09



Какво лично творчество, бях с маратонки, бели вталени бокесерки, дънкени къси гащи и тениска. 2ри номер пострижка.
--------------------------
Направо впечатляващо...


Остави ги колегите... на тях явно не им се работи, след като приемат да рекламират нереални цени на имоти... висят си в офисите... и вдигат телефона.. но огледи и сделки нямат...


Аз виждам всичко....

Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:17



дънкени?! - това от кой край на България е?! Сигурно ще пазариш .............



И като си се барнал с гащи и маратонки, до подслушване на брокерка ли опря . Аз за какво питам, ти на какво ми отговаряш! Също, като подслушването - нещо, като нищо! ...........

Всъщност, радвам се, че ти се случват толкова интересни неща!..........





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:24



Разбира се, че съм аз!

............. Щом съм аз, цената е в евра, левовете ги забравяме , така че изчистихме една част от подслушването!

Другото - и гащи имам, не дънкени, разбира се и си бях пазарила хлебче с майонеза и червен лук с дълги листта на промоция. Обаче около мен се въртеше едно момченце, гладно беше - дадох му торбичката си. Такива неща ми се случват на мен - дааааааа!





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 16:27



Много си нападателна като те хванат





Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: svestna]  
Автор anirr (ледена)
Публикувано22.04.10 16:28



а ти представяш ли си, ако нас с теб ни подслушат, докато си пием кафето... малииии...




Аз виждам всичко....

Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:31



Състрадателна, пич

........ състрадателна е думата



Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: anirr]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:34



Малей

............. ........ какво ти пука! Ще ни коментират, но не в този клуб .........





Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: svestna]  
Автор apви (ледена)
Публикувано22.04.10 16:45






Аз виждам всичко....

Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: svestna]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 16:48



Шшшш, не се дразни, че от свестна ще те направя порочна





Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:49



Това беше страхотно чувство за хумор!

............. Хареса ми



Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 16:50



Ако си толкова съсдрадателна що не ми продадеш 1 апартамент на 300Е че съм беден





Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: svestna]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 16:50



Ама аз не се шегувах





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:51



Ако си толкова печен

, нямаше да се молиш да ти го продам, а да ти го подаря





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 16:51



За кое по-точно си състрадателна?

Човека е чул разговор между брокер и клиент и е писал в клуб НИ. Не виждам нищо нередно? От доста време има теми/спорове/въпроси, затова как точно се определя цената на имот, кой надува цените и т.н. Никой не отговори кратко точно и ясно, всъщност никой не отговори нищо. А тази случка ми дава един точен отговор, който поради липса на други смея да приемам за верен (за доста брокери).


Приемаме че кристал риивър е чул правилно и не си е измислил





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 16:52



Все пак си има достойнство човека





Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:53





П.П. Обърнахме го на чат



Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 16:53



Помпай F5





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 16:56



Малей ........... дали пък да не прочетеш бавно и внимателно постингите. ............

............... И не чети буквално, моля!



Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор cristal_reaver (пристрастен)
Публикувано22.04.10 16:57



Е това е мног о щедро от твоя страна, мерси





Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.04.10 17:02



Много е важен стилът! Все пак, трябва да можеш да си позволиш стил

................



Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 17:06



Не знам как се чете по друг начин





Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.10 19:21



Истината за брокерите я знаят всички. Заради нея страдат и "свестните" такива. От какъв зор се опитваш да изкараш всяка тема, вадеща кирливи ризи, на майтап?



Тема Re: толкова елементарно и толкова оригинално :)нови [re: svestna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.04.10 19:22



“Щом съм аз, цената е в еврА, “
„Езиков коментар” с правописни грешки. От чисто състрадание, брокерско най – вероятно.
Ако някой, обаче, ти каже, че си напълнила торбичката от дОйната комисиона, не му вярвай. Сега просто няма сделки.
Та такива ми ти работи …



Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.10 19:47



Еееее, а аз очаквах нещо интересно, пикантно да ти се е случило с брокер - тарикат, а то какво?!

Ми, ще ти копна нещо "интересно" от друга тема (за брокерския $морал$

), в която така и не те видях.

Ще те подсетя за една случка, в която аз продавам. Оглед. Купувачката харесва жилището. Докато тя си хортува с други хора, нейната брокерка идва и съзаклятнически ми шушне на уше, че кооперацията е със спукана основа (аз не го знаех тогава). Това в никакъв случай не попречи след половин час да подпишем предварителния договор, и тя да си получи комисиона. После не я видях на изповядването.

**************

Въпросната брокерка на купувача се опитваше да ми прави някакви селски номера. Един вид: Пич, аз знам, че ти знаеш, че сградата има проблем, ама ще си трая. Само дето директно не ми го каза в очите "Аре, пък ще "почерпиш"!". След като нейният клиент подписа предварителния договор, плати й комисиона и си замина, тя ми каза, че е чела във вестник, че тая кооперация има спукана основа и прочее простотии. Най-шокиращо беше, че носеше страницата от вестника. Представяш ли си какъв боклук е била - взима комисиона от купувача, а в джоба й статия за проблем с имота. Още преди нотариалната сделка проверих нещата. Оказа се платена лъжлива статия (кооперацията е на "Раковски" ;)), основата си е здрава и досега, ама това оная брокерка не го и знае.


А, пошегувай се с това, де.

ПП
Отлично знаеш, че това, което кристъл рийвър е написал, е тъжната истина и се случва ежедневно.



Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано22.04.10 20:51





Редактирано от moreol на 22.04.10 20:51.



Тема Re: вярно ли това ти е интересно? :)нови [re: cristal_reaver]  
Автор apви (ледена)
Публикувано22.04.10 23:14



Шшшш, не се дразни, че от свестна ще те направя порочна
------------------------------
Малииййй, колежке излезе ти късмета...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Така да кажа днес какво ми се случи :)нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.04.10 09:36



Знам, че е така

............ Иронизирайки темата, иронизирах нас брокерите, ама що го не разбрахте, аз пак не разбрах .............
Иронизирах за торбичката, защото знам и съм виждала, брокерки с хляба в торбичката на оглед - пошла картинка! Знам, и съм сигурна, че разговора, който е предаден в тази тема е точна така! Знам, че простотията сред нас е потресаваща! Знам, за брокер с къси панталонки на оглед, знам за искането на пари за оглед /поредната глупост/, знам и за още неща, които вие дори не подозирате!
Дадох ви даже шанс да продължите моята ирония, ама не се получи .......... що ли?!

И в крайна сметка, какво като знам? Знаеш ли, имат си клиенти, ходят си на оглед, правят си сделки!

П.П. Я, пък ти виж, колко хора са схванали иронията ми .............. май само ти .........



Тема Re: този път си елементареннови [re: bipet]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.04.10 09:50



Не си прав




П.П. Защо е важно за теб, дали е пълна или празна торбичката ми?! ......... Забелязвам, че в последно време мъжете /нали си такова/ се интересуват от доходите на жените?! ............ И защо?!



Тема Re: този път си елементареннови [re: svestna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.04.10 19:48



Ти не си права





Тема Я да кажа и аз днес какво ми се случинови [re: cristal_reaver]  
Автор zack3 (непознат )
Публикувано23.04.10 20:58



Обявяват ми преди месец апартамент за продажба. Консултирам клиента за цената, на която реално може да се продаде в момента. Той се съгласява, подписваме договор. Миналата седмица правим оглед с купувач (апартаментът е читав - просто с кеф да продаваш). На следващият ден човекът оставя депозит. Срещаме се днес с продавача: "... ама то на тая цена... не знам, поне мебелите да поискаме да платят допълнително?..." Отсрещната страна, естествено, е бясна: "С тия селски номера да не ми излизате, по-скоро ще се откажа!".

Чак ме хваща яд, че съм си свършила работата както трябва! Трябваше и аз да го оставя продавача, като тоя дядо с партера, да седи половин година на нереална цена, пък тогава да видим! И без това все брокерите все за всичко виновни....

P.s. Да уточня, че говорим за цена 650 евро/кв.м на морето, без изглед, при положение, че вече има цени от 750 евро за първа линия!

Редактирано от zack3 на 23.04.10 21:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.