Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Разходка в неделя :  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.10 11:36



С две думи :
Разхождаме се с жената, дето и колата в неделя. Сядаме в кафе в село до София и питаме жената на кафето :
-Да се продават къщи в селото
Отговаря ми тя :
Да продававм моята.
Съборетина на два етажа гредоред с два много хубави магазина 100 кв.м. и 800 кв.м двор
-140 000 евро ама веднага мога да сваля на 120 000 евро ако има купувач
Почва се приказка на тема цени на имоти, и житейски теми. Та жената си изплзаква болката. Синът и починал и продавала всичо да замине за Испания при мъжа си. Въобще трагедия
Купили си къща във Валенсия 4 стаи 45 000 евро


Та почвам да си задвам въпроси
-Кой лъже жената, че :
-Имота и струва 140 000 евро
-Как така къща във Валенсия 4 стаи е 45 000 евро а във Варна съпоставим град не може да намериш и гарсионера за тези пари

Отварям имот бг и попадам на отговорите :
-Голяма агенция предлага имота с екслузивни права.
Според агенцията къщата е за ремонт. Според мен е за тотално събаряне. Нищо не става
Ако стане-стане балъци секви 120 000*6% смятайте го Вие
Аз пък си правя следната калкулация
=16 000 евро->800 кв.м. двор по 20 евро
= -5 000 евро->Съборетината разходи по събарянето
= 5 000 евро->материали от съборетината

=25 000 евро->Магазин 100 кв м *250 евро сесбестойност строителство
=10 000->административни разходи за пускане в експлоатация
на магазина
= 5 000 евро->Обзавеждане за магазина


-------------------------------------------------------------------------------------------------
56 000 евро общо



После брокерите не участвали в балона

Редактирано от Creeping Death на 19.04.10 12:15.



Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: Creeping Death]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано19.04.10 12:42



Във Валенсия цените на имотите са доста по ниски отколкото тук в София. И на всичкото отгоре градът е чист, има море, уреден е, и има яки фиести



Искам гласовете в главата ми да спрат или поне да се изчакват един друг!


Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано19.04.10 12:52



Цените на имотите са фактор от сигурно да не кажа голяма дума но 1001 неща.
Едно от тях е наличието на работа.
Сещаш, се че има невероятни местенца където безработицата е примерно 50процента и голями "дупки" но с ниска безработица....



Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: Creeping Death]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано19.04.10 12:54



Много е важно кое е "селцето" за което говориш, т.е ако това селце е Бояна или Банкя примерно ще се избият да купуват хубави имоти по декар за по 100хил евро.





Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: Creeping Death]  
Автор apви (ледена)
Публикувано19.04.10 12:56



А дали смяташ, че това е оценка на брокерите.. макар че АНИ-то която я продава не ми е от любимите, говоря и като колеги...
Във Вакарел.. тази цена не може да издържи... просто няма как... и 56000Е са много...
Но, хайде да бъдем сериозни... ако собственика каже "Аз искам 50000Е", дали агенцията има думата....
Ти не разбираш... много собственици просто не проумяват, че в момента не могат да продават така, както продаваха преди, на тези цени и в тези срокове..


Аз виждам всичко....


Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: XищниK]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано19.04.10 13:55



Така е, във Валенсия работа има, и за испанци и за мароканци и за всякаква сган, сега малко кризата ги удари, но не е чак толкова зле.

Искам гласовете в главата ми да спрат или поне да се изчакват един друг!




Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.10 14:05



В отговор на:


А дали смяташ, че това е оценка на брокерите.. макар че АНИ-то която я продава не ми е от любимите, говоря и като колеги...




Aз АНИ не съм цитирал, нито село
Но ако говорим реални цени по състоянието на магазина и двора си заслужава 56000-60000
А пък лелята не е луда щом е купила във Валенсия и е наясно, ама тия от агенцията явно са и размътили главата
В отговор на:

Но, хайде да бъдем сериозни... ако собственика каже "Аз искам 50000Е", дали агенцията има думата....



Ами хайде
За какво е агенцията?
1.Пощенска кутия за обяви и срещи
2.консултатнт???.
-Ако е първото много скъпичка обява и евентуална среща!
-Ако е второто егати професионализма!
Има и трето де...Паразит по сделката... Ако стане ще пийне едни 6%
И в края на краищата, къде е професионализма, и имиджа. Аз ако съм собственик на такава агенция ще направя следното
-Елементарна калкулация като моята, без да претендирам да е истинска, гарантирам че е +/- 10% до реалната пазарна по метода на съпоставимостта .
След което му казвам, че това е 2 пъти над нормалната и ако настоява му пожелавам успех с продажбата


Редактирано от Creeping Death на 19.04.10 14:30.



Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: XищниK]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.10 14:06



Село с много индианец на 40 км посока Пловдив.





Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: Creeping Death]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано19.04.10 17:02



"След което му казвам, че това е 2 пъти над нормалната и ако настоява му пожелавам успех с продажбата" - тука си напълно прав - такъв продавач би трябвало веднага се отсвирва..



Тема Re: Разходка в неделя :нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.04.10 20:11



Във Вакарел.. тази цена не може да издържи... просто няма как... и 56000Е са много...
Но, хайде да бъдем сериозни... ако собственика каже "Аз искам 50000Е", дали агенцията има думата....


Хайде...
1. Как прецени, че тази цена (56000) не може да издържи във Вакарел? Коя ще издържи и защо?
2. Ако собственикът ти каже, че иска 50000, ти, като брокер, какво би го консултирала?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.