Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как се определя "реална" цена на имот ???нови  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.04.10 01:40



По повод тая

реших да попитам брокерите как определят офертните цени на имотите.
Под офертни следва да се разбира реални, по презумпция.
Предполагам, че цените се определят от брокер по метода на сравнителен анализ - от другите обяви за района. Най-често от сайтове и вестници. Където в 99 % от случаите публикуват техни колеги - брокери. Нагледах се на статистики, базирани на "реални сделки" и още по-"реални" цени. Статистиките, разбира се, са на агенции за недвижими имоти, дето техните брокери в същото време ни убеждават, че не знаят на каква стойност се изповядва ().

Та...
Като изключим аргумента "комшията на толкова продаде", въпросът ми към сериозните брокери е има ли и каква е методиката, по която се определят офертните цени? Ползвате ли друг метод, освен сравнителния?



Тема ха... нима...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано18.04.10 13:45



реших да попитам брокерите
Ти реши да попиташ.. а дали ще можеш нормално да изслушаш брокери.. или това е поредната ти провокативна тема с цел унижи и унищожи брокера...?????
Реалната цена, е тази на която се продаде даден имот, тази която клиента е склонен да плати за да го купи...
Нали не очакваш, че някой брокер ще повярва на твоята идея за диалог и то с теб... отдавна си затвори вратичката за нормални разговори с брокери тук...
Така че като задаваш въпроси задавай ги към останалите незаменими специалисти в областта на недвижимите имоти пишещи тук... има ги.. и са просто уникати... особено ми хареса това, че чужденци не мога да купуват НИ в България... беше култово...
Сериозен брокер? А така.... Интересно ми е към кого се обръщаш, след като се постарахте да не остане никакъв /нито сериозен, нито несериозен/ брокер в този форум...



Тема Тъй тъй,нови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано18.04.10 14:33



да се покае, да си посипе главата с пепел, хляб и вода 10 дни + 40 пъти "Отче наш"






Тема Re: Как се определя "реална" цена на имот ???нови [re: Ha живo]  
Автор Father1 (АйнЦвайнДрън)
Публикувано18.04.10 19:28



Аз се присъединявам към темата.
Много моля къщете може ли някъде в интернет или пък някъде из някакви архиви ли, знам ли и аз. Да се видят реалните цени на които се сключват покупко/продажби, наеми и т.н по райони и най-важното кой е брокера направил сделката за да си избере човек брокер.
От 1 седмица съм дал 2-3 неща на един брокер но май не съм доволен от него, никой не води и т.н и все си мисля, това зависи и от брокера и от неговите канали за действие.

Много моля някой ако знае също добър брокер работещ с хора от провинцията или чужбина да ми даде на лични контакта му, че ми е писнало от такива дето само пуснат обявата в имоти.бг(примерно) и дотам, това и аз мога да си го направя сам.





Тема Re: ха... нима... [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.04.10 21:28



Аз казах ли ти, че ще върнеш.



Реалната цена, е тази на която се продаде даден имот, тази която клиента е склонен да плати за да го купи...

Къде видя да питам що е то "реална цена"? Все си недоразбрала и все недо... хм... разбрана. Чак на мен ми става неудобно заради теб.

ПП
Видно от "отговорите" ти, клубът не е загубил нищо от липсата на две-три скучаещи лелки, набедени за брокери.
Хайде бягай и остави някой брокер да се изкаже.



Тема Re: Как се определя "реална" цена на имот ???нови [re: Father1]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.04.10 21:45



Никой не може да ти даде истинска статистика с реални цени. Никой.
Тези статистики, които може да срещнеш, обикновено ги правят агенции и/или медии с обяви. Там, както се досещаш, всичко е манипулирано.
Специално статистиките, базирани на офертни цени, са пълни с фиктивни обяви, пуснати с цел да се вдигне или намали средната цена за района, според моментния интерес.
Ако разчиташ на брокер да ти каже кое как върви, то трябва той да ти е близък и да е грамотен в своята сфера, а такива са колцина. А посредственият брокер обикновено ти казва някаква цена, вета от имот.бг, считайки, че срещу него стои поредният идиот без интернет.
Точно затова питам, кой и по каква методика определя офертната цена? Само на база конюнктурни статистики, общодостъпни за всички, или се взимат предвид конкретните особености на обекта - стойност на изпълнение, обзавеждане, инфраструктура, съседи етс. Ако пък е за поземлен имот - подземен кадастър, сервитути, Кинт, предназначение и прочее.
Щото, някакси, ако си се представя в ролята на продавач и брокерът ми посочи някаква изсмукана едно към гьотере цена, това ще ми се отрази финансово - ако е висока, ще чакам и губя време, ако е ниска директно ще загубя пари.



Тема Re: ха... нима...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано18.04.10 22:16



Хайде бягай и остави някой брокер да се изкаже.
------------------------------------------
И продължаваш да си зле.. с изказвания и въобще с всичко...
Няма брокери... няма... благодарение на теб и на още един двама...
Напротив клуба умря.. защото на въпросите на хората ти отговаряш с мълчание или спам.. по простата причина че нямаш капацитет да отговориш както трябва... защото освен да се заяждаш и да се правиш на велик.. просто за друго не ставаш тук в клуба...



Чак на мен ми става неудобно заради теб

Ох, недей, че ме разчувства... че аз и ти да имаме нещо общо, та да отговаряш за моите отговори... миличкия... и в това нещо се обърка....


Аз виждам всичко....

Тема Re: ха... нима...нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.04.10 22:41



Престани с тоя спам и остави някой брокер да обясни за офертните цени. Ако не го е хванало и него срам заради теб, де





Тема Re: Как се определя "реална" цена на имот ???нови [re: Ha живo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.04.10 22:58



И аз питах преди време за данни за ... цените на които се сключват/изповядват сделките. Май нямало хубав начин ... Иначе - крива на търсене, крива на предлагане и пресечна точка. Ще ти ги сметна за 20-30 минути, дай ми обаче реални офертни цени. По-голямо количество, ако е възможно. :)



Тема Re: Как се определя "реална" цена на имот ???нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.04.10 23:19



дай ми обаче реални офертни цени.

Анджек, де. Има ли такова чудо реална офертна цена и как се прави?
Щото все си мисля, че съвпаденията между офертна и реална (продажна) цена са редки, да не кажа свръхредки.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.