Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тарифа за огледи  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.04.10 09:01



Нормално ли е брокери да искат по 30-50 лв. за оглед на имот?



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано07.04.10 09:27



Според мен не е нормално...особено при сегашното положение на пазара на НИ. Ако на мен ми поискат пари за оглед, ще забравя за тази агенция.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: green_crocodile]  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.04.10 10:17



И аз така си помислих. Те може би пробват, където мине-мине.
Сигурно изглеждам много наивна.





Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано07.04.10 10:32



Не! Но има доста нахални сред тях, та не се учудвай....

Искам гласовете в главата ми да спрат или поне да се изчакват един друг!




Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор moreol ()
Публикувано07.04.10 11:32



Има някои дето им плащаш еднократна такса 10-15лв и това е. Все пак и те се разкарват до имота и имат разходи за транспорт. Но 50лв си е чисто кожодерство, по-добре не работи с такива агенции ами си търси други, не е като да няма.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: moreol]  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.04.10 11:43



30 лв. било за оглед през работен ден, а уикендите-50 лв.


Сладурана, а и аз се забавлявам на игричките им.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор moreol ()
Публикувано07.04.10 12:37



Що не я пита през нощта колко взима

.
Ем отказваш й и толкоз, пиши ги във форума, за да ги знаят другите хора и да не си губят времето изобщо.

Редактирано от moreol на 07.04.10 12:38.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано07.04.10 13:24



изобщо няма да дам за такса оглед. В крайна сметка те си дерат клиентите (и от двете страни) с доста тлъсти комисионни, които трябва да покриват всичките им разходи, че и доста отгоре. Това им е работата - да водят клиенти по различни имоти. Ако не ги устройва да не вземат такса за оглед, просто няма да ползвам услугите им и ще се обърна към друга агенция.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: green_crocodile]  
Автор Capa_ ()
Публикувано07.04.10 15:53



Абсолютно прав си. Правя се на дръж-ми-шапката в началото, за да видя докъде може да стигне наглостта им. Удължавам агонията за по-тарикатите, тези, които си мислят, че са намерили златна кокошчица. Наслаждавам се бавно и продължително на светналите от алчност очички, докато не ги отрежа в сюблимния момент.





Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор moreol ()
Публикувано07.04.10 16:34



И се събуди нали





Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.10 03:44



Правя се на дръж-ми-шапката в началото, за да видя докъде може да стигне наглостта им. Удължавам агонията за по-тарикатите, тези, които си мислят, че са намерили златна кокошчица. Наслаждавам се бавно и продължително на светналите от алчност очички, докато не ги отрежа в сюблимния момент.



За последно, когато ползвах брокер, беше преди доста години. Разбираме се за оглед, като ми дава ориентир - близка спирка (крие блока и входа, за да не я байпасна). Взимам я, намирам мястото, оказва се, че и тя още не ходила. Имотът е ке*еф, дето няма нищо, нищо, нищо общо с това, което съм казал, че търся. На излизане ми иска такса-оглед. Беше лев или два, не помня. Защо?!?! Защото такава била практиката! Ми, добре. Платих й ги и й казах, че проявявам интерес, но ще говоря с жена си, ще осигурявам пари и т.н. И зачаках сеир. На всяко обаждане й обещавах, че ей сега...., всеки момент..., почти съм готов... и други подобни. Агония. А оная патка даже взе и да ме блъфира, че други били готови.


През носа й излезе тарикатлъка. Дано повече така постъпват.
При тия безбожни проценти, които им се плащат, е безумие и пари за посещение да искат. Вярно, част от "клиентите" са кибици и само се шматкат и образуват безсмислен труд за брокера, ама нали в комисиона от сделката тия разходи са включени, все пак. Защо ги искат дублиращо?!



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Ha живo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано11.04.10 11:36



Аууу, ти си бил по-лош и от мен. Издържаш повече и удължаваш удоволствието си.


Наскоро говорих с един познат, който си взе апартамент преди две години, та той ми каза, че брокерът му взел 800 евро за посредничеството, а уж били приятели.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 00:54



Пустата алчност в какво превръща хората, еййй!

И, като за приятел, не му е издал документ за парите, нали?





Тема Re: браво,нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано12.04.10 12:33



браво на момчето! Поздравления!!!! Страхотно геройство си направил! Искрено ти се възхищавам на зрялата и достойна за уважение постъпка!

ПП специален поздрав....





Тема Re: браво,нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано12.04.10 13:54



Не можа да се стърпиш а?





Тема Re: ти пък...нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано12.04.10 16:39



това за стърпяване ли е??? Това е подвиг... за 1 или 2 лв. човека е измислил чудеса...


Редактирано от apви на 12.04.10 17:03.



Тема Re: ти пък...нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 21:25



за 1 или 2 лв. човека е измислил чудеса...


Чудя се, колко ли изкривено съзнание трябва да имаш, за да мислиш, че съм го направил заради 1-2 лева. Защо нарочно пропускаш, че ме е завела на ке*еф, дето няма нищо, нищо, нищо общо с това, което съм казал, че търся. , а след това ми иска такса-оглед?

И теб алчността не те е пожалила. Парите не са всичко, арви. Лошото е, че ти не би го разбрала, защото си брокер.
Оная патка си го изпроси, защото ми загуби време, пък и беше нагла.

ПП
Ти одобряваш ли "такса-оглед"?

ПП2
Добре дошла след поредното ти "последно" напускане.


Тази чудесна рисунка на Ганьо Балкански е новият ти подпис, предполагам.

Редактирано от Ha живo на 12.04.10 21:29.



Тема Благодаря...нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано12.04.10 21:57



за топлото посрещане....

Чудя се, колко ли изкривено съзнание трябва да имаш, за да мислиш, че съм го направил заради 1-2 лева.
Защо моето да е изкривено.. ти си го направил.. не аз.. аз така не се подигравам с хората.. но ти .. просто си На живо.. великият На живо... затова те и поздравих...достоен си за уважение

И теб алчността не те е пожалила

И тук грешиш.. последното нещо, в което мога да бъда обвинена е алчност.. парите са средство за преживяване.. аз държа на други ценности, които ти не притежаваш... точността, дадената дума, въобще неща много далеч от теб...

Ти одобряваш ли "такса-оглед"?

Не, аз не одобрявам такса оглед.. и затова не взимам такава такса..

Обаче великият гражданин на РБ и човек На живо...не може да разбере едно единствено нещо, че каквото посееш, това ще пожънеш.. така че не се учудвай, че вярвам,че за 1-2лв. си готов на такива подвизи... само и само да прецакаш и да се подиграеш с едно същество, каквото е брокера...
А колкото до Ганьо.. излъчва пренебрежение.. величие, непукизъм... и още нещо... прилича ли ти на някой...



Тема Re: Благодаря...нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 22:09



Без грам подигравка, ще спомена, че си леко наивна.



Започвам да се чудя кой ли шеф на АНИ те е взел на работа с това АЗ-ово съзнание. Няма да се изненадам, ако ти е роднина.
А това, че ТИ си против такса-оглед, не значи абсолютно нищо.


ПП
Откак ти се появи, тая тема се оспами. Ако нещо те мъчи отвори друга тема.



Тема Re: ти пък...нови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано12.04.10 22:19



Виж кво, няма лошо да си алчен стига да не е за сметка на другите и на теб





Тема и?нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано12.04.10 22:23



Без грам подигравка, ще спомена, че си леко наивна.

наивността не е порок... но манията да се подиграваш с хората, е...

Откак ти се появи, тая тема се оспами. Ако нещо те мъчи отвори друга тема.
Тц...не ме кефи вече да пиша тук.. имаме си вече свой форум, където си лафим и спамим наволя... там няма величия, няма свади, няма и обиди.. просто се забавляваме.. това което се опитах да направя тук... но.... ядец..
Спирам спама.. но сърце юнашно не издържа да те поздравя за достойното ти поведение...



Тема Re: и?нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 22:51



Пак ще се върнеш, споко.





Тема Re: и?нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано12.04.10 22:56



аз не съм си отивала.. просто спрях да пиша... временно...



Тема Re: ти пък...нови [re: moreol]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 23:10



Виж кво, няма лошо да си алчен стига да не е за сметка на другите и на теб

А на чия сметка са алчни брокерите, ако не на другите?
Това с двойното събиране на пари за една и съща услуга - обикаляне и запознанства на клиенти не е ли точно това?



Тема Re: и?нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.10 23:15



наистина спирам да пиша тук..





Тема преча ли ти..нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано13.04.10 00:21



сметка ли ще ми държиш...



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.10 00:48



Ето на какво попаднах:

ти се предлагат три стаи, без други условия. Представи си, че отиваш, плащаш си таксата за оглед и разглеждаш.
Съгласна си да се нанесеш там с, примерно, двете си деца и домашния любимец. Искаш среща за подпиване на договор.

И, ето изненадата - не може с деца и/или куче! Оказва се, че същата агенция е публикувала за същия имот, но с различно съдържание. И то, забележи, в същия сайт, на същата дата, само една минута след първата. И така вече четири месеца.

Е, кажи ми, как да им имаш доверие на брокерите.
И какво става с дадените вече пари за огледа по първата обява?



Тема Re: преча ли ти..нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.10 00:57



Не, само ти показвам, че лъжеш като брокер.



И, понеже попита дали ми пречиш.
Не, на никой не пречиш тук. Ама, ако за известно време го бяхте обърнали тоя клуб на форум на скучаещия брокер, а после се изнизахте, то поне си дръжте на думата. Нали самата ти си приписа такова качество по-горе.



не ме кефи вече да пиша тук.. имаме си вече свой форум, където си лафим и спамим наволя... там няма величия, няма свади, няма и обиди.. просто се забавляваме.. това което се опитах да направя тук... но.... ядец..

Арви, спами си, лафи си и се забавлявай на воля където щеш. Радвам се, че не си успяла да го направиш тук. Това е клуб за ВЗАИМОПОМОЩ, не за изброените от теб занимания.



Тема Re: преча ли ти..нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано13.04.10 01:25



то поне си дръжте на думата.
ха ха ха и ти имаш смелостта да ми говориш за дума... наистина си уникално безочлив.. ама наистина...
Малииии сега и форума взе да защитаваш.. бре.. още едно добро качество в твоят тъй достоен за уважение морален свят...
Знаеш ли.. взех пак да се чувствам гадно от контакта с теб.. просто ме заливат негативните ти вълни...и предпочитам да съм гаден брокер отколкото достоен човек като теб...
Не ти прави чест нито отмъстителността ти.. нито начина ти на поведение... ограничено е.. но ти си НА живо.. голямата работа..
Лека нощ.. спинкай спокойно.. спамих само днес... обладана от твоето величие.. утре няма...



Тема Re: преча ли ти..нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.10 01:34



Арви, вадиш думи от контекста.
Те ти го целия ми израз:
Ама, ако за известно време го бяхте обърнали тоя клуб на форум на скучаещия брокер, а после се изнизахте, то поне си дръжте на думата. Нали самата ти си приписа такова качество по-горе.



Аз не съм казвал, че повече няма да пиша тук. Ти го каза. Даде дума.



спамих само днес... обладана от твоето величие.. утре няма...

Пак даваш дума, ама кой ли ти вярва вече.


ПП
Имаш ли подръка пример, че аз не си държа на думата? Сериозно питам, защото това, което твърдиш вече за втори път, трябва да има съответните аргументи. Имаш ли?



Тема Re: преча ли ти..нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано13.04.10 01:52



Ти го каза. Даде дума.
---------------------
ако не можеш да четеш да ти купя едно букварче, а?

Пак даваш дума, ама кой ли ти вярва вече.

ти си последният, който искам да ми вярва...
да, утре ме няма.. но в сряда може пак да съм тук.. знам ли..

Имаш ли подръка пример, че аз не си държа на думата?

охо.. примери да искаш...
но нямам желание да те обсъждам.. просто не си ми интересен.. за да правя дисекция на твоя морален и емоционален свят...



Тема Re: преча ли ти..нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.10 02:04



охо.. примери да искаш...
но нямам желание да те обсъждам.. просто не си ми интересен.. за да правя дисекция на твоя морален и емоционален свят...


Съвсем си заприличала на Уникалната. Бълваш напосоки и накрая биеш отбой.

Даваш ли си сметка, че в тая тема на три пъти казваш, че аз не си държа на думата. При положение, че винаги съм си държал на честта и достойнството и съм стоял зад всяка своя дума, би ли обяснила, защо смяташ, че не е така.

Редактирано от Ha живo на 13.04.10 02:05.



Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Ha живo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано13.04.10 08:12



Абсолютно прав си.
А аз като видя някой собственик, че поставя такива гениални условия като отсъствието на малки деца и домашни любимци, дори да нямам такива, не бих наела жилище от подобни тесногръди хора. Изместих малко темата.



Тема Re: ти пък...нови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано13.04.10 10:31



Говоря по принцип





Тема Искаш да кажеш, че ...нови [re: apви]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано13.04.10 23:03



1-2 лева не са пари ли?





Тема Re: Тарифа за оглединови [re: Capa_]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.04.10 21:49



Ти пък...
Не искат деца, защото са загрижени някое от тях да не се спъне в "окабеляването" (вж. другата обява).





Тема Re: Искаш да кажеш, че ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор apви (ледена)
Публикувано17.04.10 22:32



Пари са.. как да не са...

нали затова го поздравих.. за нещата които е направил за тези 1-2лв. Ако всеки честен българин, си прави сметка и не харчи пари за глупости и накрая ги събере....... ехеее може и имотец да си купи.....



Тема Иха-а-а-а ...нови [re: apви]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.04.10 23:01



... ето как ще си купя оная къща в улиците зад "Плиска" :) Ако лиси... брокера ми не се пенсионира до тогава де





Тема Ми, ще има хора, които ...нови [re: Capa_]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.04.10 23:04



... ядат зелник, докато има кой да им го дава. А в София винаги ще има. Познай ... Да, непрекъснат поток от студенти, пришълци и прочее неориентирани сладури. Или мъжлета, дето демонстрират голяма пишка ...

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 18.04.10 23:05.



Тема Дървен,нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.04.10 00:14



няма вече да има.
През Февруари (по спомен) намаляха с 30 000. Сега не знам, но вече няма предишните задръствания






Тема Re: Дървен,нови [re: jamie]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано20.04.10 11:18



Ех, вярно, намаляват, но ... не е това, което беше, но още ги има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.