Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Брокер с морал?? Да бе да!!!нови  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.03.10 00:23



В една съседна тема зададох въпрос към пишещите в нея брокери дали им е известно, че са длъжни да съобщават когато "узнаят", че техни клиенти изповядват на данъчна оценка, а се разплащат на реална стойност. По правило брокерите знаят за това почти от самото начало, да не говорим, че в доста случаи те дават този съвет, за да "спестят" пари на клиента.

Едната от брокерките шикалкави и заяви, че щом клиентът й плаща, тя не трябва да го изпорти.
Другата - всеизвестна като последна инстанция по всички въпроси и титуляр на "Последната дума" не обели дори и дума в отговор на въпроса как реагира, когато види, че клиентът крие данъци.

Та...
Клиентът, в повечето случаи се е подвел и даже вярва, че с един такъв съвет (да изповяда на данъчна оценка) брокерът му спестява пари. И същия този клиент с готовоност се прощава с няколко хиляди комисион за услугата запознанство и съвет за по-ниски "нотариални такси", а не си дава сметка каква точно глупост върши. Услугата на брокера, всъщност, е мечешка такава. Простено им е на клиентите, в повечето случаи го правят от наивност и сляпа вяра.

Брокерът, от другата страна, макар и в повечето случаи нереализирал се в някоя друга сфера човек, има елементарните познания, че като съветва клиента да изповядва на данъчна оценка, прави нещо нередно. Ама, нали пари е взел, защо пък да "изпорти" златната кокошка?!
В останалото време същият този брокер принципно брани правото си на намсикаквоси, включително остро осъжда този или онзи крадец на средства от хазната, без да си дава сметка, че и той краде или, в най-добри случай - помага на другите да крадат, за което те му се отплащат.

Брокери, това нормално ли е за вас?



Тема Re: Брокер с морал?? Да бе да!!!нови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано23.03.10 00:39



Това към мен, Свестна или Уникална? Че те повече не останаха... за съжаление всички прогонихте... с вашия лицемерен МОРАЛ.
На живо, пиле, ще си останате накрая ти, Модератора и Джейми да си гукате...
Пожелавам ви, приятно хортуване... от сега нататък, дори и да пиша тук.. няма да е с вас... писна ми да си играем на добрите антиброкери и лошите, алчни, виновни за всичко брокери... просто се изтърка темата..



ПП Лека нощ! Спи спокойно, успя да препишеш още една вина на брокерите

Разумният търси не това, което е приятно, а това, което го спасява от неприятностите.

Редактирано от apви на 23.03.10 00:42.



Тема Re: Брокер с морал?? Да бе да!!!нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.03.10 00:48



А нещо по въпроса: дали това е нормално за теб?

От алчност ли го правите или вярвате, че не е нередно.
Честно - интересно ми е, не се заяждам.



Тема Отговор на последната инстанциянови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.03.10 00:56



Въх, доживяхме На живо да пусне тема!



И какво, драги слушатели, да не би да мислите, че това е тема, разясняваща на купувачите точните закони, които нарушават, и точните рискове, които поемат при изповядване на данъчна оценка? НЕЕЕЕЕ, на На живо не му дреме за това. На На живо му се ще ПРОСТО да си поплюе по брокерите. Щото, естествено, БРОКЕРИТЕ СА ВИНОВНИ ЗА ВСИЧКО, ВКЛЮЧИТЕЛНО И ЗА ЗЕМЕТРЕСЕНИЕТО В ХАИТИ.

Взехме да се чувстваме почти като Иван Костов ние, брокерите...

Последната инстанция реагира чрез разговор с нотариус. Получен отговор - такова действие е по-опасно поради рисковете които носи за купувача. От гледна точка на наказание за нарушение на закони - няма осъден за такова деяние. Нещо като: "съответните органи си затварят очите, защото знаят, че това е масова практика". Нещо като: "Не глобяваме паркиралите в зелените площи, защото не сме осигурили паркинги".

Нямам време за повече разговори по безсмислени теми тази вечер. Пиша предварителен договор. За сделка която ще се изповяда на.... БАНКАТА ЗНАЕ дали на данъчна оценка или на реална цена. Аз не знам.

Във всеки случай - след такава тема ще си продължа писането на договора с повишено настроение.
-----------------------------------------------
ПП - Естествено - На живо е АБСОЛЮТНО сигурен, че ИМЕННО брокерите съветват клиентите си да правят сделки на ДО. Точно както е сигурен, че съм имала профил във фейса, И за още куп неща. Защото когато На живо каже нещо - ТО Е ПОСТУЛАТ. АСКИОМА. ЗАКОН. ДЕКРЕТ. СВЯТАТА ИСТИНА.

Нищо, че на практика клиентите си идват с готовото решение да си правят сделката на данъчна оценка и когато се опитаме да им внушим, че бъркат - ни гледат като изкопаеми. Разбира се - аз лъжа, като пиша това. Щото На живо като едно синигерче се гуши на рамото на всеки брокер при уговорките и ЗНАЕ НАЙ-ДОБРЕ ОТ ВСИЧКИ как се провеждат те, и кой какво иска, и кой какво казва, и кой какво съветва... къде ще се мерите с На живо - ТОЙ ЗНАЕ ВСИЧКО!!

ПП2 - Представям си как ще се издигна в собствените си очи, когато отида в икономическа полиция, или къде там - не знам точно, На живо ще ми каже - и напиша докладна как лицето Х си е изповядало сделката на данъчна оценка, вместо на реалната цена....

Хайде, чао за днес. Посмях се достатъчно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

ПП3 - В близките дни потърсИ във фейса едно лице - Наско Наживов - да си поговориш с него. Колоритна личност ще е...

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 23.03.10 01:00.



Тема Re: Брокер с морал?? Да бе да!!!нови [re: apви]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.10 01:10



Това към мен, Свестна или Уникална? Че те повече не останаха... за съжаление всички прогонихте... с вашия лицемерен МОРАЛ.

Не ни липсват честно. На път сте да останете 2.
Честно с ръка на сърцето...има ли морал и отговорности във вашата сфера ???

Редактирано от Creeping Death на 23.03.10 01:15.



Тема Re: Отговор на последната инстанциянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.03.10 01:13



Ако обичаш, повръщай неврастениите си на друго място, не в тая тема.


Все пак - благодаря, приемам, че за теб това да не си изпортиш клиента, е нормално. Ама няма да го направиш, щото си го подлъгала и си виновна, или?

Някой принципен брокер няма ли да се включи?

Редактирано от Ha живo на 23.03.10 01:46.



Тема Re: Отговор на последната инстанциянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.10 01:15



И какво, драги слушатели, да не би да мислите, че това е тема, разясняваща на купувачите точните закони, които нарушават, и точните рискове, които поемат при изповядване на данъчна оценка?


Ми разяснете го вие.
Случайно да помниш, че тук имаше точно такава тема, в която ти беше доста активна.
Случайно да помниш, че абетора, пилето и аз детайлно разяснихме за какво иде реч?

А следното е еманация на тъпотията :
От гледна точка на наказание за нарушение на закони - няма осъден за такова деяние.
Аз не знам да има политик осъден за корупция. Това значи ли че трябва да търпим такова деяние .

И един такъв въпрос
За колко сделки пускате документи, ама не от тея на салфетките

П.П.
05/04/2010.
Аз чакам



Тема Re: Отговор на последната инстанциянови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.03.10 08:14



Другата - всеизвестна като последна инстанция по всички въпроси и титуляр на "Последната дума" не обели дори и дума в отговор на въпроса как реагира, когато види, че клиентът крие данъци.

Ако обичаш, повръщай неврастениите си на друго място, не в тая тема.


Снощи си прекалил с фризолака май.



Къде, според теб, да "обелвам дума" (нищо, че обелването на дума от моя страна го тълкуваш като повръщане) - освен в тази тема?

Очаквам да отвориш СПЕЦИАЛНА тема, в която да получа височайшото ти разрешание да обелвам думи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Отговор на последната инстанциянови [re: Creeping Death]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.03.10 08:16



П.П.
05/04/2010.
Аз чакам


Чакаш, естествено. И по нощИте влизаш даже, да видиш дали не съм цитирала някоя колежка с мнение за теб...



Спи спокойно. Няма да дочакаш. Макар и само заради треперливото ти демонстриране на чакане...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Отговор на последната инстанциянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано23.03.10 10:03



Чакаш, естествено. И по нощИте влизаш даже, да видиш дали не съм цитирала някоя колежка с мнение за теб..
Ко да праиш, някои бачкаме и по нощите даже.


Учили сме, четеме и бачкаме Носиме отговорност оглеждаме да не сме сбъркали някоя стинка, сакън да не минем държавата или поне ако я минем да го направиме в рамките на закона. А не с балтията. . Като примерно да посъветваме клиент да купи жилище на данъчна оценка, ама Вие си вземате комисионката на реална стойност Нищо, че ако стане беля на него му е гарантирано само това което е в нотариалния акт ;) За другото гони михаля... Ако го хванеш

П.П.
Ти кажи сега :
-това, че няма осъден за корупция оправдава ли политиците да са корумирани


<

Редактирано от Creeping Death на 23.03.10 10:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.