Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема имах коментар.............indepcon/s  
Автор cвecтнa (понякога)
Публикувано09.03.10 16:09



............ по вече заключената тема към линковете пуснати от indepcon/s............
Моде, що така с лошо бе и пак на най-интересното



За пуснатите линкове:

Благодаря ти за предоставената информация и линковете ....... още от студентските години не съм ползвала немски и малко зациклям, карам по картинки ............

- весел, двустаен апартамент на партера /или поне аз така разбрах /
Град, с по-малко от 30 000 жители, с гара и връзка с две магистрали - цена 34 900 €.


- 17 500 € със забележката, че това е цена на нещо, като на търг, като нашия съдия изпълнител или не съм точно превела!


- още една лека подробност , за 70 000 € се продава приземния етаж от къщата и таванско помещение, а не цялата къща

Хей, indepcon/s започна да се държиш точно, като брокер - даваш информация, ама не съвсем

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Редактирано от cвecтнa на 09.03.10 16:11.



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: cвecтнa]  
Автор Creeping DeathМодератор (napalmoff )
Публикувано09.03.10 16:27



Много се изпокарахте, а не ме кефи жените да се карат. Две от усерките, май скоро щяха да се хванат за косите.



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: Creeping Death]  
Автор cвecтнa (понякога)
Публикувано09.03.10 16:34



Спамиш ми темата!

И аз, като теб да направя: поздрав


~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Редактирано от cвecтнa на 09.03.10 17:04.



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: cвecтнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.03.10 16:37



Приемам забележката ти, но не съм тръгнала да продавам имотите и да си хващам клиенти, така че ми е позволено

и тук е момента да отбележа, че по този край брокера носи пълна отговорност за публикуваната информация и сътворяването на офертата, а не за "чистотата на имота "
Така, че ще дам пояснения по линковете:



1.Проблемът ти е никакъв да живееш в град с по-малко от 30 000 жители, защото / както и сама си забелязала/ има гара и магистралата е наблизо, така че връзката към по-големите градове е осъществима и не е проблем поради наличието на пътища по които се стига бързо, дори с обществен транпорт. Много хора предпочитат да живеят в малките населени места, с повече простор и по-малко градски шум.

2. Това е цената на банката, в момента има доста имоти извадени на " търгове " , но няма много желаещи за закупуване, освен инвиститори разполагащи с малки или по-големи суми, които купуват на атрактивни места, с цел след време да препродават. Маржа между сегашната цена и евентуалната след две-три години не се предполага да е голяма или дъмпингова. Това са имоти за много разумни и кротки инвиститори, които залагат на малки и сигурни печалби в дългосрочен план. Повечето от тези имоти се закупуват с цел отдаване под наем и понеже наемният пазар е урегулиран е ясно, колко и за какво време ще възвърнат инвистицията си. В момента много банки продават евтини имоти.

3. Това са така наречените " твей ондер ейн кар" - или да го наречем по нашенски къщи- близнаци, затова и квадратурата и е 90 кв. м, но има градина отзад със сигурност. Така, че къщата е обособена самостоятелно и специално тази е в много добър район, и най вече тих квартал. Холандците си падат по подобни имоти, които купуват като "вили" и ги огдават под наем за седмица , ако районът предполага туристически забележителности.

Нямам нищо напротив да водим нормална дискусия относно недвижими имоти, било в Германия или тук, имам доста интересни неща за разказване, но не ми се влиза в отдавна дъвкани и преповтаряни спорове.
Надявам се да уважиш положителната ми нагласа

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: indepcon/s]  
Автор cвecтнa (понякога)
Публикувано09.03.10 16:51



Благодаря ти за отговора!

Разбира се, любопитно ми е............... позволих си да вметна подробностите, защото те са определящи за цените и на пръв поглед, направо ми се стори, че сме егати баламите, дет купуваме тук в България............. Съгласи се, че при така представените оферти, цените въобще не са ниски

.............. още повече, че собствеността в Германия е сериозна отговорност! Не само мобилността на хората е обяснението за ниския интерес към собственост................ нали?


П.П. А за цената на къщата, пак го четох описанието - продава се само партера и таванско помещение за 70 000 € , а не къщата близнак или там каквото му каза

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: cвecтнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.03.10 17:12



Ниският интерес към собственост го има и при холандци , и при белгийци. Българите държат много да имат собственост поради някои народопсихологични характеристики пък и не само ...
При холандците собствеността е 47 % за 2008 г., при германците е 33%
Уверявам те, че няма нищо страшно при закупуването на имот в тези държави, нито пък отговорноста по стопанисването им е по-различна от тези в България, плащат си данъци по-високи от нашите, но и доходите са им по-високи, освен това има хиляди врътки , и то съвсем законни да си ги намалиш .Имотите са затраховани, при апртаментите се плаща такса подръжка, и съответно данък смет.

Дори при така предоставените оферти и ако се вземе предвид качеството на строителството, инфраструктурата, начина на живот и още други на пръв поглед несъществени детайли, а не се гледат само цените едно към едно, смея да твърдя , че в България е по-скъпо отколкото в някои райони на Германия.

А иначе всеки купува, както намери за добре и където си поиска. Има много български студенти в Германия и интереса към евтини имоти в големите градове е доста. Тук се срешнах и с две български агенции, които обикалят района и търсят партньори, така че според мен има място под слънцето за всички.

Е, щом мислиш, че може да се продаде партера с таванското помещение така да бъде. Сега няма да дърлям за нещо си, дето трябва да го видиш, а после да му схванеш съдържанието.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: indepcon/s]  
Автор cвecтнa (понякога)
Публикувано09.03.10 17:32



Сега няма да дърлям за нещо си, дето трябва да го видиш, а после да му схванеш съдържанието.
- къде ти отиде позитивното?



Виж, просто се ядосах на себе си, че при първоначален преглед ти се доверих директно на написаното и наистина си помислих, че егати странната ситуация - какви са там цените, какви са тук? Това ме накара да прегледам внимателно какво си копирала. И първото впечатление няма нищо общо с истината. Първоначалната ти информация беше некоректна, а това, че тук не си търсиш клиенти не те оправдава все пак .............. за да ни пускаш по пързалката.

и ако се вземе предвид качеството на строителството, инфраструктурата, начина на живот и още други на пръв поглед несъществени детайли,
- а, аз винаги съм мислила, че това са съществени детайли . Кои са съществените детайли, моля?!

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: cвecтнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.03.10 17:43



Съгласи се, че при така представените оферти, цените въобще не са ниски
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ето ти линк към един имот, който аз лично съм виждала и много съм му хвърлила око, но трябва яко да се ошушкам, пък още не съм си надвила на хала за подобна покупка.

http://www.huizen.de/?pageId=19&dId=1436

Това е една страхотна къща, вътре е в перфектно състояние, на два етажа, на партер с малък ресторант и се намира в хубавата част на Клейв. Цената и е 98 000 евро с таксите и други плащания ще удари 115 000 евро

За тези пари можеш да си купиш и жилище / на втори етаж/ и място за бизнес, където да завъртиш. Офертата е на холандски, но щом знаеш немски, ще я разбереш.Така, че има доста свестни имоти и на много по-разумни цени, отколкото в България.Аз гледам и на нещата от друга гледна точка: бях свидетел какви пари се похарчиха, получини от други продажби и какви апартаменти се закупиха в онова тресавище Манастирски ливади, последният ми спомен е от маломерен тристаен, закупен май 2008 за цена от 146 000 евро, уж в близост до бул. България. Със същите пари, тук можеш да си купиш не само нов имот, но и да инвистираш в нов начин на живот, разбира се за всеки, който си пада по подобни премествания.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: indepcon/s]  
Автор cвecтнa (понякога)
Публикувано09.03.10 17:56



Карам на картинки



За съжаление, признавам си, проявявам голям субективизъм при преценка на имота, все през моите очи пречупвам плюсовете и минусите
За представената оферта си права, по това, което си представила. Сигурно е интересна и си заслужава вниманието.

Личното ми мнение е: този тип къщи не е моя тип. Аз харесвам друг тип имоти и съвсем честно, предпочитам апартамент пред къща! Не си падам по тихо и спокойно място, това ме влудява или по ресторантьорски бизнес в хубавата част на Клейв, където и да е това, независимо от печалбите!

Иначе, дано лятото ми изпратиш линка и да ми напишеш - това е мое! Искрено ти го пожелавам

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Редактирано от cвecтнa на 09.03.10 18:13.



Тема Re: имах коментар.............indepcon/sнови [re: cвecтнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.03.10 17:57



Айде не го раздавай така драматично, де .... искаш да ми натриеш носа на всяка цена, и за какво: че единия апартамент го продава банка, другия бил в малък град, а третата оферта с къщата: просто приеми, че се продава половината - 90 кв.м от къщата, с отделен вход, а другата половина е абсолютно същата, със стена помежду им и отделен вход. Това са две къщи под един покрив с отелни входове и градини отзад. Така се получава "партер" и "таванско помещение "
Фактите са си факти, зарови се в сайтовете на агенциите и прецени сама за какви цени иде реч, за каква инфраструктура и качество на имотите...

а ето и откъде ще дойдат евентуалните им бъдещи собственици :

Над 4000 души посетиха международната трудова борса "Европейски ден за заетост", отчетоха вчера от Агенцията по заетостта.

На срещата в събота се предлагаха възможности за работа в чужбина и у нас директно от работодатели и чрез съветници на Европейската мрежа за сътрудничество между обществените служби за заетост - EURES .

През консултации и интервюта минаха над 6000 желаещи да си намерят по-добре платена работа. Броят на приетите CV-та е над 2500, съобщават от АЗ. Повечето от интервютата бяха на английски, немски и френски език.

Българските работодатели търсеха висококвалифициран мениджърски и среден управленски персонал, специалисти в IT- сектора и услугите. Чуждестранните оферти бяха главно за специалисти в здравеопазването, финансите и туризма.


Източник: Дир.бг

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.