Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.10 09:48



Поощрена от мода и провокирана от една дискусия в съседна тема, пускам този въпрос за обсъждане...

Като база ще цитирам някои неща по темата, като правя предварителната уговорка, че те са написани НЕ ТОЧНО ПО ТАЗИ тема, а като разсъждения около обсъждането на други въпроси. Моля да се има предвид, че копирам произволни цитати, само като база за ваш коментар, без да влагам никакво отношение към извадките.

И така :

В никой бизнес не може да няма риск... няма риск за бабите и домашните брокери, които комисионата е притурка към пенсията.. те си седят в къщи.. не плащат офис...не плащат нищо..те само прибират...макар, че дори и сред тях има свестни брокери...


"те си седят в къщи.. не плащат офис...не плащат нищо..те само прибират.."

Много странно - как ли "прибират", като си "седят в къщи"? Някой им го носи на ръка ли, що ли?



Надявам се да си разбрала защо тези хора по-трудно фалират.. или въобще няма как да фалират...Случвало ти се е и на теб нали, да ходиш на огледи с някоя баба или дядо, които едва ходят, пенсионери от 20 години, но са брокери и продават апартаменти?
А в нашата работа няма как да ти носят парите, без да си ги изработил.. с доста тичане и комуникации...


Мисля, че в този момент на криза, ако ще обсъждаме кой от бранша как я понася и какви рискове има, най-потърпевши са шефовете на малки агенции. Защото те плащат разноските по бизнеса, (както и "креватните брокери", апропо), а имат твърде малко приходи. Вярно, че обикновеният брокер от редова агенция не си "стои вкъщи", ходи в офиса, може би няма приходи, но НЯМА И РАЗХОДИ. Точно в този момент на яве излизат качествата на редовия брокер в редова агенция. Ако го бива - има работа, има и приходи. Ако не - подпира бюрата...

Зависи... в тази криза .. кадърния брокер е един от последните звена във веригата.. ние сме в пряка зависимост от клиентите. Говорим за покупко-продажба.. за наемите винаги си е имало работа..

те си седят в къщи.. не плащат офис...не плащат нищо..те само прибират.."
това бяха моите думи.. че не се плаща за офис.. ток в офиса..парно.. просто парите които се прибират, не се влагат за разходи по офиса.. защото съгласи се.. че разходите по поддръжката на един офис излизат около 700-1000лв. на месец и като нямаш сделки никой не те пита.. имаш ли.. или нямаш.. това исках да кажа..


Акцентирам, че най-малкия риск в цялата сфера поема въпросния "редови брокер" в "редова агенция". Защото, колкото и да няма приходи, както вече написах - НЯМА И РАЗХОДИ.

А така мразения от всички нас "креватен брокер" може би няма приходи в кризата, но ИМА разходи. Той със сигурност плаща телефони, реклами и консумативи. Така, че - има много случаи, в които той нищо не ПРИБИРА, НО ИМА РАЗХОДИ. За разлика от брокера, който подпира бюрото в някой офис, чака шефът да му "пусне" някой клиент или някой обект и всъщност му прави разноски, БЕЗ ДА МУ НОСИ ПРИХОДИ ...


ПП - И, честно да ти кажа, аз не съм се срещала по огледи с такива баби и дядовци, за които говориш ти. Ако имам отрицателно мнение за така наречения "креватен" брокер (българско издание) то е, защото той почти никога не е достатъчно компетентен и носи рискове ЗА КЛИЕНТИТЕ СИ. Защото у нас хората много често си въобразяват, че могат да се справят сами с дадена дейност (не непременно свързана с НИ), тръгват да я правят и... скоро се провалят. Това отрезвява някои, други продължават да си въобразяват, че могат сами и отиват да се провалят другаде. Но при дейност с НИ те не само провалят СЕБЕ СИ, а и КЛИЕНТИТЕ СИ.

А иначе все повече чета, че из Европата е много разпространен така наречения "бизнес от вкъщи", поради това, че вече не е никакъв проблем човек да се оборудва с всичката нужна за даден бизнес техника и да извършва дейността си без непременно да има офис. Зависи от дейностите, естествено. И ако българинът беше малко по-способен да си прави качествена самооценка и да е наясно доколко може да върши някаква работа САМ с всичките отговорности на това, и у нас това щеше да е достатъчно успешен начин да се правят пари, без да се "завличат" други хора.


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.02.10 11:02



само неразбрах защо едно и също нещо си го копирала сто пъти... но както и да е..
Пак заставам зад думите си... че едно е да работиш от вкъщи друго е да ходиш на работа в офис дори и за редовия брокер.. веднага ти правя разбивки..
1. За да отидеш на работа в офиса ти трябват средства за транспорт... да кажем минимум 4лв. на ден.
2. Кафенцето ти е още поне 2лв. минимум, аз пия повече кафета, но не пия безалкохолно и сокове..
3. Обяд сандвич, баничка, или нещо да хапнеш ти е поне.. едно 6-7лв.
Значи поне едно 10-15лв. ти трябват да отидеш на работа.. ха сега направи сметка за 22 работни дни..по 10лв./минимум/ са ти 220лв. за да отидеш на работа... нарочно не слагам разходите за огледите защото те се правят и от двете страни..
Домашния брокер ги няма тези разходи.. и кафето и манджата са му вкъщи.. а пари за транспорт дава само при огледи..
Да не говорим, че и услугата, която предлага е леко казано некачествена.. защото срещите се правят по кафенета и градинки..
Но и преди ти казах... но ти си решила да задълбочиш темата... аз не упреквам никой, кой как иска да работи.. стига това да не хвърля петно върху името ни.. да предлагат качествена услуга.. и да не подбиват комисионата.. защото хората вярно, че по-малко плащат.. но за сметка на какво?

А иначе все повече чета, че из Европата е много разпространен така наречения "бизнес от вкъщи", поради това, че вече не е никакъв проблем човек да се оборудва с всичката нужна за даден бизнес техника и да извършва дейността си без непременно да има офис. Зависи от дейностите, естествено.

Е, точно дейността свързана с НИ, няма как да се работи от вкъщи... защото НИ е свързана с множество срещи.. подписване на договори и т.н. надявам се, че не искаш да ми кажеш, че клиентите могат да се поканят в хола.. или кухнята.. или всекидневната... С какво око ще погледнат те на това...??? или другия вариант е да се търси да се работи с колеги и да използва техния офис..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: apви]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.10 11:17



надявам се, че не искаш да ми кажеш, че клиентите могат да се поканят в хола.. или кухнята.. или всекидневната...

Не, но искам да ти кажа, че някои "АНИ", които имат претенции да НЕ СА креватни брокери, са си направили офиси точно в апартаментите. Една стая, превърната в офис - каква е разликата?? Достатъчно е да им видиш визитката и адреса на офиса, например "Кв. Надежда 3, бл, Х, вх. У, етаж 7" - И ВЕДНАГА ТИ СТАВА ЯСНО ЩО ЗА АГЕНЦИЯ Е ТОВА...

А относно " защото НИ е свързана с множество срещи.. подписване на договори и т.н." - съществуват офиси, които се отдават под наем за много кратки периоди - часове, дни и пр. Не знам дали ги има у нас, но точно в материалите из западния печат за "Бизнес от вкъщи" са доста добре рекламирани като начин да се уреди този вид бизнес.

Относно разноските за транспорт и хапване - ще ме прощаваш, но първо - те не могат да се сравнят с разноските за телефони и реклами, и второ - тях си ги имат ВСИЧКИ живи хора все пак...



ПП - Сега се сещам за няколко мои приятелки - шефки на малки АНИ, които направо ще искат да ти скубнат от косичката, като прочетат, че ЕДВА ЛИ НЕ трябва да плачат за брокерите си, които не им носят никакви доходи, защото правели разноски за транспорт и храна, за да им търкат бюрата и да им правят ел и тел разходи!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.02.10 11:49



Относно разноските за транспорт и хапване - ще ме прощаваш, но първо - те не могат да се сравнят с разноските за телефони и реклами, и второ - тях си ги имат ВСИЧКИ живи хора все пак...
--------------------------------------------------
Е, това ме изкефи.. ако си на заплата.. няма проблем... знаеш си разходите и ги планираш, но ако си на процент.. и незнаеш кога ще изкараш пари.. е малко трудничко да се планират разходите.. а повечето хора са на заплата, доколкото знам...
Направо се учудвам, че точно ти.. брокер ми ги говориш тези неща.. много добре знаеш, как има и месеци когато няма сделка. но ти не можеш да кажеш няма да ходя на работа.. защото нямам пари и не съм направила сделка...
А хайде и да не си говорим за разходите на домашните брокери... интернета да е максим 25лв. на месец, рекламата... ми там много зависи колко си разумен и какво рекламираш... Един въпрос ти колко лично твои оферти рекламираш и колко излиза рекламата на месец за тези оферти? телефоните си ги плащам аз.. а стационарните са 24лв. на месец с включени 1000 безплатни минути...

шефки на малки АНИ, които направо ще искат да ти скубнат от косичката, като прочетат, че ЕДВА ЛИ НЕ трябва да плачат за брокерите си, които не им носят никакви доходи, защото правели разноски за транспорт и храна, за да им търкат бюрата и да им правят ел и тел разходи!!
На тези твои приятелки им кажи много поздрави от мен.. защото доста шефове са се самозабравили.. и знаят само да искат... имах си един такъв.. и в момента от шеф стана домашен брокер... точно с такова отношение... на тоз човек съм правила 4 сделки на месец.. но със своята глупост и претенции направи така, че напуснах.. добрия шеф освен да иска, трябва да дава и да разбира брокера...
ако ти можеш да ми гарантираш и да докажеш, че можеш всеки месец да правиш поне по една покупко-продажба и няколко наема.. аз ще ти сваля шапка.. но тъй като никога не съм обичала да се изхвърлям или да говоря глупости, а винаги съм била реалист /може и да греша, просто това е моята самооценка/ аз не мога да гаратирам за сделка всеки месец... говоря за покупко продажба.. просто при нас.. доходите нямат никаква периодичност.. може 3 месеца да нямаш сделка, а после да направиш 3 в един месец.
Но повярвай.. аз незнам защо въобще го коментираме това.. искаш да си изкарваме кирливите ризи на показ ли...
За мен лично.. но това е мое мнение.. не можеш да взимаш по хиляди евра.. и да няма къде.. /на момента/ да поканиш клиента.. да се катери по етажите и апартаментите.. но пак казвам всеки да си работи кой как знае.. стига не не оронва престижа на професията и да може да даде качествена услуга.. ако ще да работи и на улицата.. работата на брокера ще бъде оценена от клиента.. а не от мен или теб или който и да е друг..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: apви]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.10 11:59



За мен лично.. но това е мое мнение.. не можеш да взимаш по хиляди евра.. и да няма къде.. /на момента/ да поканиш клиента.. да се катери по етажите и апартаментите.. но пак казвам всеки да си работи кой как знае.. стига не не оронва престижа на професията и да може да даде качествена услуга.. ако ще да работи и на улицата.. работата на брокера ще бъде оценена от клиента.. а не от мен или теб или който и да е друг

Да, тук си напълно права. Аз също акцентирах в онази тема, че за мен не е важно дали един брокер е креватен (каквото и да значи това) или не, а важното е да си намери адекватния начин ДА НЕ ПРОВАЛЯ КЛИЕНТИТЕ СИ.

Целта на темата ми беше по-скоро да разбера хората, които нямат общо с бизнеса с НИ, как гледат на подобно явление... точно както съм озаглавила и темата си, впрочем.


"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор moseau ()
Публикувано15.02.10 13:15



Много еротично звучи това "КРЕВАТЕН БРОКЕР"



Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: moseau]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.10 14:29





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано15.02.10 16:30



Обяд сандвич, баничка, или нещо да хапнеш ти е поне.. едно 6-7лв.

Баси баничката, да няма месо от акула вътре.





Тема Re: Що е "КРЕВАТЕН БРОКЕР" и има ли той почва у нас??нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.02.10 16:32



да бе.. защо не ядеш ти всеки ден банички...

аз затова дадох средна цена..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Ето една, която става!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано15.02.10 19:25





Бабе, ти не ставаш и за креватен, и за покривен брокер!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.