Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 08.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бърз ? за таксите по прехвърляненови [re: teva]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано15.02.10 12:56



Мамят те. Брокерката ти ги приказва тези приказки не от незнание...

Голямо "обгрижване" и "защита на интересите" са ти спретнали...

Не е задължително да псуваш брокерката, но е препоръчително да не и вярваш.

Обърни гледната точка.
Ти си човекът с парите. Отвори ексела и направи точна сметка, не около, не по приказки "ами то излиза около 600-700 лв.", а точно колко пари ще ти излезе начинението.
Включи цена, такси, комисиони и каквото там се сетиш.

Едва тогава ще можеш да кажеш на брокерката колко си готова да дадеш. Крайна сума, всичко! Не плаща брокерката, а ти, нали?

Не оставяй да те баламосват с приказки от рода на "така е прието".

П.С. Що не се замислиш и за адвокат? Явно от агенцията играят за продавача...
От АНИ-то комисиона искат ли от теб или само от продавача?



Тема Re: Бърз ? за таксите по прехвърляненови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.02.10 13:45



хайдеее, пак на игрички го докарахме.. за точният случай не съм сигурна кой крив, кой прав.. но има моменти когато собствениците не желаят да плащат нотариалните такси.. просто това е едно от условията да коментарат цената и да продадат имота... това е тяхно желание..
Умният /правилно ли сложих пълния член..

/ брокер се стреми на макс да доближи интересите по сделката, не да работи за нейното разпадане.. в смисъл трябва да поговори с двете страни, за да може да се стигне до консенсус... да събере страните и да се проведе разумен разговор..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Бърз ? за таксите по прехвърляненови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано15.02.10 14:17



в смисъл трябва да поговори с двете страни, за да може да се стигне до консенсус... да събере страните и да се проведе разумен разговор..

Той разговорът вече е започнал. Ама дали е разумен? Да видим докъде ще го докарат...

Дамата от агенцията за недвижими имоти - която представлява и продавача и купувача - ми съобщи, че аз трябва да поема всички такси по прехвърляне (местен данък, нот. такса и пр.), тъй като ще тегля ипотечен кредит и видите ли аз съм виновна, че не ходя с 60 хил. лева в джоба и съм пречка сделката да се осъществи с плащане в брой и съответно таксите да минат по данъчна оценка.

Не става въпрос за някакви условия, желания на продавача, пазарлъци, ами направо - трябва да плащаш, защото сделката ще се изповядва на реалната цена.
Щом не тарикатееш - плащаш!

Чисто замотаване на клиента си е това...



Тема Re: Бърз ? за таксите по прехвърляненови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано15.02.10 14:47



както ти казах незнам детайли.. така че не мога и да взема твърда позиция.. дамата от АНИ не е страна.. тя е предавател на волята на купувача и продавача.. тя няма правата нищо да казва, ако това не е желанието на собственика... Кофти е когато брокерите си преписват права които нямат.. но пак ти казвам не мога да взема твърдо становище...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Бърз ? за таксите по прехвърляненови [re: dated]  
Автор teva (непознат )
Публикувано15.02.10 17:41



Благодаря на всички за мненията и отговорите.

Само за информация ще кажа, че стана на моето

Цитирах закона, седнах и на компютъра на "дамата" и си поправих клаузата. Сега ще делим разходите

То ми писна да слушам как продавачката била инат и опак жена Сега ме видяха, че аз съм по-инат!

Благодаря още веднъж!



Тема Подобен въпроснови [re: teva]  
Автор javar (непознат )
Публикувано19.02.10 12:10



Здравейте,

Искам да купя жилище за около 35К euro, по4ти съм готов с парите (остават ми още около 5к).
Въпросът ми e (понеже за първи път ще се занимавам с нещо подобно) колко още да предвидя за останалите разходи? Като гледам в интернет в пове4е обяви пише, 4е няма комисионни за купува4а. Ако няма комисионна към агенцията какви други разходи да предвидя?



Тема Re: Подобен въпроснови [re: javar]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.02.10 12:19



Като гледам в интернет в пове4е обяви пише, 4е няма комисионни за купува4а
---------------------------------------------------
Нямам представа къде точно в интернет гледаш, но това ПОВЕ4ЕТО

просто не отговаря на истината. Искам просто да те предпазя от разочарование...

Предвиди си 2 до 3 % за комисиона на агенцията (ако не успееш да спазариш нещо друго), и около половината от 3,7 до 4 % от цената на жилището - за всички други разноски - данъци, нотариални такси и пр. Ако теглиш кредит - има още разноски - зависи от банката.

Ако не ти се плаща комисиона на агенция - потърси си ново строителство, на което има табели с координатите на строителя, или търси обяви от частни лица.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Подобен въпроснови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор javar (непознат )
Публикувано19.02.10 12:45



Ами в imot.bg на доста оферти пише "БЕЗ КОМИСИОННА ОТ КУПУВАЧА по тази оферта."

Зна4и грубо 2% за агенцията и 2% за останалото или около 1500 eur. Поносимо е.

BTW, понеже не съм от София и не знам до колко офертите от горе посо4ения сайт отговарят на истината, и ме е страх да не остана разо4арован от реалността. Как ви се струва, ще мога ли да намеря нещо за 35К еуро в софия в нормален район (имам впредвид район кадето има пове4е българи, млади семейства със средни доходи... просто да не е пренаселен с роми и др). Търся тухлен 2 стаен апартамент от около 60 кв, след 2000 година, да не е първи или последен етаж и да е готово за живеене/Или колко наистина струва такова жилище в момента?



Тема Re: Подобен въпроснови [re: javar]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.02.10 12:49



Доста смела цена е това... според мен. Смело ниска, искам да кажа. Не съм имала такова търсене скоро. Наистина има опасност да попадате непрекъснато на неактуални обяви, но такава е реалността за момента...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Подобен въпроснови [re: javar]  
Автор benimaks ()
Публикувано19.02.10 12:51



Стига да не очакваш да е лукс и да се примириш със скромни общи части и западен район - има хубави жилища на тази цена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.