Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Айде на платените съобщения...нови  
Автор moreol ()
Публикувано09.02.10 11:35



Е за това говоря че повечето брокери са мазни п*д*р*с*е*а. Гледай до какви низини са стигнали само и само да поддържат пазара. След това като модератора ви кажел че изкуствено надувате цените той бил виновен...



Тея от Аристо не само че не си направиха реклама ами и ще загубят доста клиенти, аз лично не искам да имам общо с такива спекуланти. Българина не е чак толкова проЗ, да не говорим че изобщо не е доверчив....

Цените изобщо не са достигнали дъното си, все още са надути...Знаем че инвеститорите искат да прибират 40-50% печалба и прокерите печелят повече пари когато имота е по-скъп защото са на процент, но хубаво ще си го вкарат и строители и агенции. Мафията може да купува, но тя е 5% от населението, тей че драги продавайте докато можете че ще ви се наситят клиентите и после стандартния гражданин ще ви е*е ...... Много ще се изкефя когато ще дойде времето да се молите на клиентите да купуват и ще се надпреварват строителите да свалят цени. Има време ще чакаме и ще видим кой ще се смее последен.
Хаха още една смешка:
Ще се повтори ситуацията от началото и края на 90-те години на миналия век и от първите години на този век с недостиг на пазара на новопостроени жилища.

Не знам какво е било през 90год, но едва ли е имало толкова голяма разлика между предлагане/търсене и едва ли е имало толкова много безлюдни апартаменти направо цели квартали
Модератор :
оправих ти линка

Редактирано от Пaлaч® на 09.02.10 11:50.



Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: moreol]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.02.10 11:55



Хахаха.
Аман от платени съобщения.
П.П. Точно тази сграда на снимката е в Овча купел, и Бени макс я продава. Питай го от кога се продава и защо не се е продала. Въпреки, че цените миналата година бяха 560 е кв. м .
То бива платени статии, ама това си е вече фантастика.

Дъното в строителството е далече... и е тинесто. Та ако ще да ми обясняват че нямало да падат цените дълго време и ще се стигне до 1800 е.кв.м




Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: moreol]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.02.10 13:38



Естествено, че всичките тези статии са платени.Преди време и за кварталите беше така.Инвиститорската компания плаща на съответната медия и си написва обширна професионална статия, как едикой-си квартал / в София например/ ще стане върха на сладоледа, защото същата тази компания строи три сгради там, например.Лично аз съм участвала в написването на две такива.


Не вярвам нещата коренно да са се променили от половин година насам, и даже все още се учудвам, че може да има хора, които да вярват на подобни писаници.
Истината е една, криза има навсякъде в недвижимимите имоти и не се очаква в близките една две години "кривата" да се юрне стремително нагоре.
Тук, където съм / понеже има големи инвиститорски корпорации/ преди няколко месеца започнаха да прилагат различни трикове за съжевяване на пазара.
Искаш да си купиш апартамент, например. Компанията рекламира, че ти заплаща 25% от стойността на апартамента, остатъка от сумата си заплащаш сам / с ипотечен кредит/
Друг трик, е да те пуснат да живееш "безплатно" в имота и след една година да го закупиш.Ако го закупиш, сумите, които си заплащал като наемател се приспадат от продажната цена, ако се откажеш наемните вностки остават за компанията.

И двата модела доведоха до съответно оживление, като се има предвид, че маркетинговата стратегия е много добре изпипана, с подходяща реклама и старателно скрити "подводни камъни".От друга страна наемният пазар е много добре развит и изцяло защитен от закон и съответна институция, която съблюдава, както големи компании, така и отделния частник ,да не вдига цените на наемите до безбожие и съответно да предлага имотите под наем, винаги съобразени със задължителни критерии.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано09.02.10 14:06



Ох.. ох.. ох.. някой е раздразнен.. и ако те питам защо, ще мощеш ли да ми дадеш смислен отговор?


Та чак и епитети.. бре... стигнал си до крайности... защо ли...?
Всеки има право да си пише каквото иска.. демокрация.. аз всеки ден слушам и гледам глупости.. но вече съм се научила.. търпение му е майката..
Цените на пазара не ги определяме нито ние брокерите, нито строителите и инвеститорите.. а вие.. потребителите.. така че помислете си добре ще правите ли скок в цените нагоре или надолу...
И честно вече започвам да се съмнявам дали поне малко разбирате от НИ.. един брокер предпочита хиляди пъти по-ниски цени и повече продажби.. от колкото нереални цени и никакви продажби... извинявай но с хиляда евро отгоре процента ми се вдига с 30Е, я кажи сега заслужавали си за тези пари имота да не се продаде...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано09.02.10 14:09



Г-н Модератор, каква благосклоност лъха от Вас...

каква услужливост.. да оправяте линк...
Направо съм възхитена от Вас!

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: indepcon/s]  
Автор apви (ледена)
Публикувано09.02.10 14:13



и си написва обширна професионална статия, как едикой-си квартал / в София например/ ще стане върха на сладоледа, защото същата тази компания строи три сгради там, например.Лично аз съм участвала в написването на две такива
----------------------------------
А така.. хванахме те в издънка...

.. значи и ти си продажна душица, като нас брокерите.. пишеш за пари.. а къде отидоха идеалите? Обучението? Професионализма? Колко време ти е трябвало за да се научиш как става писането на ПРОФЕСИОНАЛНИ статии?

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: apви]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.02.10 14:26



Ти пък чак в издънка ме хвана

Посипвам си главата с пепел.
Да не мислиш, че съм работила в някоя компания, чието мото е било спазването на десетте божи заповеди и четене на библията всеки ден...

Статиите пак са си професионални, защото на това по нашия край му се вика професионализъм.Както всеки може да продава имоти, независимо от образование и познания, така и всеки пише статии

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: moreol]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано09.02.10 14:45



Автор: moreol
Тема: Re: Айде на платените съобщения...

Е за това говоря че повечето брокери са мазни п*д*р*с*е*а. Гледай до какви низини са стигнали само и само да поддържат пазара. След това като модератора ви кажел че изкуствено надувате цените той бил виновен...
----------------------------
Ето за това казвам, че понякога тук влизат и не особено интелигентни писачи. Всеки що годе интелигентен човек знае, че не "мазни п*д*р*с*е*а." определят цените, това първо, второ - кой и как рекламира нещата които продава, си е негова работа, важен е крайният резултат, а в случая колегите от агенцията, които визирате, работи , та се къса. Останалото е бля-бля от лаици.



Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: indepcon/s]  
Автор apви (ледена)
Публикувано09.02.10 14:55



Статиите пак са си професионални, защото на това по нашия край му се вика професионализъм.Както всеки може да продава имоти, независимо от образование и познания, така и всеки пише статии
------------------------------------------------
А сега понеже съм недоучен брокер.. ми кажи какво значи професионална статия... професионална за какво..???


И има разлика мила... всеки може да продава имоти независимо образованието си, но той се излага пред определен брой клиенти.. а този който пише ПРОФЕСИОНАЛНИ статии.. се излага публично..ако те не са на ниво разбира се.. и може да скапе тотално бизнеса на някой...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Айде на платените съобщения...нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.02.10 15:03



Всъщност, ще ти дойде акъла, че не може да определяте цените, щото има едно нещо пазар. Когато е в подем е лесно, ама като тръгне да се срива .
150 000 е


115 000

Сега колко и на някой да му се иска да тръгне пазара към нереални висини, той ще се сгромолясва. Заради нереалните висини до които беше достигнал, отрицателен естествен прираст, ниски доходи в населението. И не на последно място почти и неродените се уредиха с жилища, че кой ще купува ;)



Редактирано от Пaлaч® на 09.02.10 15:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.