Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема всички ли изперкаха?  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 16:36



Днес цял ден се ровя по нета...в сайтовете за имоти. С ужас забелязвам, че нито купувачите, нито продавачите в момента знаят какво искат.. Практика:
апартамент 50000Е офертна цена.. продаден за 40000Е, а собственика не сваляше и евро.. той не бързал...
Друг пример: клиент се обажда за 36000Е оферта.. дава 24000Е за имота..


И кому е нужно това...
Съвет и към продавачи и купувачи.. ако искате да продавате се вразумете.. не може панел още да се продава по 1000Е/кв.м., за мен лично повече от 400Е не струва...
Купувачи... разберете че всяко нещо си има граници.. не може с един замах да сваляте 30% от цената..
И най-вжното е разберете точно какво искате.. не днес да е панел.. утре тухла.. пък може и ЕПК, пък ако може купувачите да го получат имота едва ли не като дарение, а пък продавачите да свалят няколко кожи.. Не изтрезняхте ли..... не разбрахте ли, че времената са се променили..
И наистина последно.. поне в момента се въздържайте от кредит.. 7.9% си е сериозна лихва..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 20:58







Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:02



весело ли ти е.. на мен по цял ден ми е весело..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано02.02.10 21:12



е как да не може не с 30 ми с 50 %, както се вдигнаха така ще и паднат
Като стане 70-80кв 35к Е ще си купим





Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:14



Ох как ми е весело на мен нямаш идея...Скъсвам се от бачкане по 10-11ч, уча за сесия и събирам пари за апартамент

и други дребни веселби...
.....................

Сега сериозно, по повод изказването ти, колко долу горе (обобщено, средно аритметично) е чупката на продавача т.е. с колко е склонен да намали? Понеже в момента съм още в началото на стадии разучаване на пазара, гледам в сайтчетата за сега, от обявена там цена колко може да падне. И върви ли намалението при апартаменти ново стройтелство от фирми?

П.П.:Важното е ФЪН да става.



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: cristal_reaver]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:19



35к Е ще си купим
-----------------

напълно ми е ясно какво искаш да кажеш.. а нима не мислиш, че за мен ще е още по добре даже да стане 30000Е.. защото знам че тогава ще се продаде.. а не да предлагаме безумни имоти на безумни цени с презумция само да бъдат рекламирани... по-добре 10 комисиони по 500Е, отколкото една която и може да не стане за 5000Е


ПП извинявай, но безумните цени са минало.. и който иска да се пробва на тях сам да си го продава.. или АНИ колкото искаш..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:37



Абе май всички сме попаднали в една веселба.. без граници..
Сега.. много е различно..имало е коментари и 5%, и 10% от офертната цена.. много зависи от сериозността на купувача и дали собственика е сговорчив..
Най големия коментар при мен беше лятото.. от 78000Е, на ново с акт 14 в центъра тристаен, а го договорихме за 63000Е, но продавачите бяха млади хора.. брат и сестра.. разумни.. седнах поговорих и се навиха..
Имаше и един панел.. от 68000Е.. купихме го на 51000Е.. но 68000Е не беше реална цена..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:40



А за новото стройтелство от фирми как стоят нещата. Питам защото нещо не ми харесва мисълта да се настаня да живея в жилище в което някой др е живял :), въпреки че в момента съм на квартира





Тема Сама си си отговорила.нови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.02.10 21:43



"Имаше и един панел.. от 68000Е.. купихме го на 51000Е.. но 68000Е не беше реална цена.."

Нереални цени може и с 50% да се свалят. Ясно е защо.




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:48



Там е много сложно и много зависи от доста неща... първо когато жилището има акт16, строителите са много смели в цените си.. защото вече е завършено и не трябва да влагат повече пари а само да получават.. но когато са на актове 14 и 15 може да стане пазарлък.. но пък е доста рисково.. и колкото и ниска да е цената не си заслужава риска.. /това е мое лично мнение, подчертавам/

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.