Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема всички ли изперкаха?  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 16:36



Днес цял ден се ровя по нета...в сайтовете за имоти. С ужас забелязвам, че нито купувачите, нито продавачите в момента знаят какво искат.. Практика:
апартамент 50000Е офертна цена.. продаден за 40000Е, а собственика не сваляше и евро.. той не бързал...
Друг пример: клиент се обажда за 36000Е оферта.. дава 24000Е за имота..


И кому е нужно това...
Съвет и към продавачи и купувачи.. ако искате да продавате се вразумете.. не може панел още да се продава по 1000Е/кв.м., за мен лично повече от 400Е не струва...
Купувачи... разберете че всяко нещо си има граници.. не може с един замах да сваляте 30% от цената..
И най-вжното е разберете точно какво искате.. не днес да е панел.. утре тухла.. пък може и ЕПК, пък ако може купувачите да го получат имота едва ли не като дарение, а пък продавачите да свалят няколко кожи.. Не изтрезняхте ли..... не разбрахте ли, че времената са се променили..
И наистина последно.. поне в момента се въздържайте от кредит.. 7.9% си е сериозна лихва..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 20:58







Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:02



весело ли ти е.. на мен по цял ден ми е весело..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано02.02.10 21:12



е как да не може не с 30 ми с 50 %, както се вдигнаха така ще и паднат
Като стане 70-80кв 35к Е ще си купим





Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:14



Ох как ми е весело на мен нямаш идея...Скъсвам се от бачкане по 10-11ч, уча за сесия и събирам пари за апартамент

и други дребни веселби...
.....................

Сега сериозно, по повод изказването ти, колко долу горе (обобщено, средно аритметично) е чупката на продавача т.е. с колко е склонен да намали? Понеже в момента съм още в началото на стадии разучаване на пазара, гледам в сайтчетата за сега, от обявена там цена колко може да падне. И върви ли намалението при апартаменти ново стройтелство от фирми?

П.П.:Важното е ФЪН да става.



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: cristal_reaver]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:19



35к Е ще си купим
-----------------

напълно ми е ясно какво искаш да кажеш.. а нима не мислиш, че за мен ще е още по добре даже да стане 30000Е.. защото знам че тогава ще се продаде.. а не да предлагаме безумни имоти на безумни цени с презумция само да бъдат рекламирани... по-добре 10 комисиони по 500Е, отколкото една която и може да не стане за 5000Е


ПП извинявай, но безумните цени са минало.. и който иска да се пробва на тях сам да си го продава.. или АНИ колкото искаш..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:37



Абе май всички сме попаднали в една веселба.. без граници..
Сега.. много е различно..имало е коментари и 5%, и 10% от офертната цена.. много зависи от сериозността на купувача и дали собственика е сговорчив..
Най големия коментар при мен беше лятото.. от 78000Е, на ново с акт 14 в центъра тристаен, а го договорихме за 63000Е, но продавачите бяха млади хора.. брат и сестра.. разумни.. седнах поговорих и се навиха..
Имаше и един панел.. от 68000Е.. купихме го на 51000Е.. но 68000Е не беше реална цена..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:40



А за новото стройтелство от фирми как стоят нещата. Питам защото нещо не ми харесва мисълта да се настаня да живея в жилище в което някой др е живял :), въпреки че в момента съм на квартира





Тема Сама си си отговорила.нови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.02.10 21:43



"Имаше и един панел.. от 68000Е.. купихме го на 51000Е.. но 68000Е не беше реална цена.."

Нереални цени може и с 50% да се свалят. Ясно е защо.




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:48



Там е много сложно и много зависи от доста неща... първо когато жилището има акт16, строителите са много смели в цените си.. защото вече е завършено и не трябва да влагат повече пари а само да получават.. но когато са на актове 14 и 15 може да стане пазарлък.. но пък е доста рисково.. и колкото и ниска да е цената не си заслужава риска.. /това е мое лично мнение, подчертавам/

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:53



Рисково в смисъл фирмата може да изчезне/фалира и купувача загива? Няма ли закони още за такива неща?



Тема Re: Сама си си отговорила.нови [re: jamie]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 21:57



Нереалните цени.. висят по обяви..апартаментите не се продават..а и не се обаждат за тях..
Въпроса е друг..когато собственик ми предложи имот.. сядаме и говорим.. обяснявам му как е в момента положението с пазара.. в смисъл, че има реални и нереални цени.. и т.н., но в повечето случаи.. те не вярват.. и си мислят, че аз им рутя цената.. после сами се убеждават, че наистина имота им не може да се продаде.. но апартамента като зависи в рекмала например два месеца.. и като се свали цената.. това вече е най-великата антиреклама за имота..и обикновено тези които купуват следят нещата и като се обадят казват... а знам го този имот беше на еди колко си... ще чакаме още..цената ще падне още..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 22:01



Ходене по мъките.. направо е трагедия..
Така че много помисли какво искаш да купиш.. да не стане така че за да спестиш едни да кажем10000Е, за апартамент на акт 14.. след това да си останеш с тухли и дограма..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Сама си си отговорила.нови [re: apви]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано02.02.10 22:11



така е да



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 22:15



Какъв е шанса това да стане,често ли се случва?



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 22:24



Ох, ти ми задаваш въпроси.. на които аз не мога да ти отговоря коректно.. не е въпроса колко се случва.. а на теб да не ти се случи.. защото знаеш бизнеса в България.. днес си на пазара, една крива крачка и след месец два затъваш в дългове и фалираш..
Аз не те плаша.. просто ти казвам.. да внимаваш и да вземеш всички фактори когато купуваш..разгледай нещата от всички страни.. плюсове и минуси.. и прецени..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Ще падне, ДА!нови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.02.10 23:26



Защото това че е обявен на 1000 и е свален на 900 не значи че е на пазарна цена. Когато пазарната е 400 - сещай се как купувача чака и предлага на практика 40% от цената - в описания случай.




Тема Re: нещо с теб нямаме комуникациянови [re: jamie]  
Автор apви (ледена)
Публикувано02.02.10 23:35



нали точно това казвам.. че не трябва да го пуска на 1000, а направо на 400 за да го продаде.. а не да виси в реклама една година и след определен период от време да слезе пак на 400..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.02.10 09:53



поне в момента се въздържайте от кредит.. 7.9% си е сериозна лихва..

7.9, и то за първата година (примоция)
Кво да кажем ние, дето ни джобят с по 11.4%? Направо си мечтая за 7.9





Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Blake]  
Автор apви (ледена)
Публикувано03.02.10 11:06



Просто лихвите в момента са ужасни.. а и скритите условия също.. наскоро се разправях с една банка.. побеля ми косата.. вярвай.. така ме изрекитираха.. и знаеш ли кое е най-интересно.. че като отидеш в централата няма никакъв проблем.. изслушват те.. преговарят.. а като отидеш по клоновете те правят див и щастлив...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Blake]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано03.02.10 12:23



Че от къде си взел кредит е и кога





Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: cristal_reaver]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.02.10 13:30



2006 октомври, от Пощенска банДа
една година на 1.5% примоция, после уж 7.95%. После дигаха лихвите 3 или 4 пъти, и ей ма на на 11.4%, вече почти 2 години...



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Blake]  
Автор benimaks ()
Публикувано03.02.10 13:36



Прехвърли си кредита в Емпорики - от понеделник ще са без такса разглеждане и 7,75 лихва за целия перьод.



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: benimaks]  
Автор apви (ледена)
Публикувано03.02.10 13:58



А защо ли са го направили така?


Очаква се като ни се подобри кредитното досие.. и като влезем в евро зоната лихвата да падне до 3-4 %.. в момента всички банки имат идеята да фиксират лихвата на около 7% за целия период.. няма по-големи изедници от банките в България.. просто са бетер заложните къщи.. променят си и условия и лихви.. даже обединените бандити.. казват че не са длъжни и да те уведомят.. трябва сам да следиш промените им...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор benimaks ()
Публикувано03.02.10 14:26



Очаква се като ни се подобри кредитното досие.. и като влезем в евро зоната лихвата да падне до 3-4 %..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Добре звучи, но много не го вярвам. А ако все пак се случи винаги може да рефинансираш :)



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:49



Я има доста логика в това.


Keфиш мЪ




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: benimaks]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:57



В отговор на:

Добре звучи, но много не го вярвам. А ако все пак се случи винаги може да рефинансираш :)



Има доста логика, за да ти фиксират лихвата са наясно, че тя няма да се покачи и може само да пада.
П.П. и пробвай да рефинансираш в друга банка сега.
Аз имам някакъв пиклиффф овърдрафт в една банка и кредитна карта, отидох при друга и ми казаха "Закрийте си овърдрафта и кредитната карта в момента ние не рефинансираме към други банки" Ок викам си аз и хайде в друга банка.
Същата песен ма на друг глас. Амии с този доход може да ви отпуснем до 10 000 без поръчител, ама ще ви махнем задълженията които имате към други банки.

Ще си плюят в устите и няма да рефинансират.

Отделно едно рефинансиране си е разход за освобождаване на ипотека вписване на нова и т.н.




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано03.02.10 15:41



си е разход
----------
И то доста голям.. да не говорим за време, документи, нотариуси, вписвания.... и т.н.
Ей ти вярваш ли че за една кредитна карта.. с лимит от 1000лв. ме направиха дива и щастлива.. още ходя и си псувам.. заядох се с тях заради една застраховка.. понеже ми дърпат пари, а нито ме уведомяват, нито искат разрешение.. и не е въпроса за 30лв. мисля че бяха... а че не е коректно да си правят каквото искат... а застраховката дори не е задължителна...


Ти знаеш ли какви своеволя правят банките в момента.. аз се превърнах в най-върлия банкомразец.. на един клиент със закъснели вноски.. без да го уведомят дори са продали.. или прехвърли дълга му към някаква финансова къща... кретени..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: benimaks]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.02.10 16:43



То да беше само такса разглеждане... като се почне с ипотеки, глупости и прочее, и отишли няколко бона. Да не говорим, че тая лихва е за кредити в евро. Като почна да си получавам заплатата в евро, бих си превалутирал и кредита

.
А и това, че предлагат фиксирана лихва на тези нива, както вече ти казаха, мирише на набутване. Ама за клиента



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Blake]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 16:51



В отговор на:

А и това, че предлагат фиксирана лихва на тези нива, както вече ти казаха, мирише на набутване. Ама за клиента




Точно . Чудя си каква е логиката да те накарат да подпишеш договор с фиксирана лихва 7 % освен ако не очакват потапяне на лихвите ;)




Тема Отнови [re: Blake]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.02.10 23:49



едни малякас на други - ти полудя ли бре?


Застраховка на вноските имаш ли? Ако да - разбери се с твоя евреин да те съкрати на книга и остави банката да лапне дървото с 80% от месечните вноски - според застраховката




Тема Какво кредитно досиенови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:07



ве, има наистина оценка на риска за България и се нарича Credit Default Swap (CDS) и в последно време си намалява като стой та гледай.
Чакай ти банките сами да свалят лихви, трябва просто БНБ да ги отпере че да разберат. ОЛП е достатъчно нисък и в момента.




Тема Re: Отнови [re: jamie]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.10 09:36



бе не ми се занимава с подобни схеми... а и немам такава застраховка точно...

иначе, вчера четох и за друга банка дето ше пуска подобни условия (7 и нещо фиксирана за целия срок), явно положението е на път да се пооправи, но наистина тякой трябва да удари лакомите банки през ръчичките...



Тема Re: Отнови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.02.10 10:05



явно положението е на път да се пооправи

Очевидно е така. Вчера имах работа в няколко банки във връзка с едно пълномощно, и ВСИЧКИТЕ кредитни инспектори се съсипаха да ми се мазнят, да ми тикат визитки и да ме привличат да им търся клиенти...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.02.10 15:53



аз се превърнах в най-върлия банкомразец..кретени..

Малииии!



Сега остава да пропишат и 3-4 банкера и поне 2 предприемача за цвят.

Тогава клубчето ще се раздвижи здраво!



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: apви]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано04.02.10 16:54



Значи банките да работят без пари, така ли ?
Да отварят офиси, да пускат реклами, да чакат някой да внесе някой лев, за да има от къде да вземат, за да ти дадат на теб. И всичко това да го правят без пари ?
Е, не може. Искай на заем от комшията. Някой да те е спрял. Но да се обадиш в банка и да искаш пари без пари, си е типично българска простотия, както добре
Впрочем, ако не знаеш така се става ... мразец, дали банкомразец или друг, без значение



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: bipet]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 16:58



не става въпрос да работят без пари, а да работят честно открито и без шмекерии ;)




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: bipet]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 17:15



Чакай, чакай...
Аз не съм против лихвите на банките.. аз не съм и против банките...ПРОТИВ РАБОТАТА НА НАШИТЕ БАНКИ СЪМ. Ти имал ли си скоро вземане даване с банки.. да те пази господ от това, ако не си...
Първо.. в бума лихвата беше 6.7%.. и всеки един банкер говореше че очакваната лихва ще е около 4%
Второ ти видял ли си как си променят условията без дори да те уведомят... как лихва от 6.7% в криза става 11%, а самия ти си редовен платец.. но това няма значение за тях...
Виж, докато не разберат, че съществуват благодарение на клиентите си.. и не им засвидеталстват нужното уважение, а не да те третират като даденост или пък да те рекитират както им дойде.. сори, но няма как да ги обичам или да им имам доверие.. аз знам как мен ме рекитираха.. с таксички, застраховки и други прийоми.. без дори да са ме уведомили за промяна на общите си условия..
Виж.. колкото до мразец.. да силна дума употребих.. но това се базира на лични емоции от работата на нашите банки.. и несправедливите, и некоректни техни действия..


Но теб няма страшно да те намразя.. кефиш ме...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Редактирано от apви на 04.02.10 17:21.



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: bipet]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.10 17:37



Никой не говори за работа без пари. Обаче, първо, няма нужда на всеки ъгъл да има офис на банка, и вътре да работят 20 човека, и второ, четох интересна статия как миналата година се увеличили драстично печалбите от лихва на българските (т.е. на опериращите в България) банки. С прости думи - банката взема пари назаем и плаща лихва Х, а на тебе ти ги дава и ти взема лихва У. Печалбата от лихва е У-Х, и се е покачила доста, което значи едно нещо - че могат да ни джобят с доста по-малки лихви.

Както вече ти писаха - не съм съгласен със шмекериите на банките като цяло, както и това, че си променят нещата както им отърва. Вярно, подписал съм си договора, но това не значи, че имат право да си правят каквото поискат. Скоро си намерих писмото, в което ме уведомяваха (при това със закъснение), че (със задна дата естествено) са вдигнали лихвата и дължа по-голяма вноска, щото видите ли БНБ била вдигнала некви резерви (не знам как се казва, дето трябваше да депозират некви пари в БНБ). После като отпаднаха тези резерви, банкерите се счупиха да обясняват, че те всъщност лихвите не зависели от това. Друго - съвсем основателно се съмнявам в историите, че лихвите са високи, щото риска бил голям - в цяла западна европа лихвите по ипотечни кредити варират в интервала 3-5%, съмнявам се междубанковите кредити да са с по-високи лихви, че тука да ми искат 3 пъти по-голяма лихва от тамошната. И още - как може да ме смятат за по-рисков платец, при условие, че си плащам редовно вноските? Че и да ми вдигат лихвите при това? А за новоотпуснати кредити - защо е по-ниска лихвата? Да не би новия кредитополучател да е по-малко рисков, отколкото аз, че да се радва на по-ниска лихва?
А и да отворя въпроса за повишаващия се процент на лошите кредити - защо аз трябва да плащам рисковете на банката? А не е ли ясно, че самите банки с поведението си водят до увеличаването на лошите кредити? Щото простата логика е, че ако аз разполагам с Х пари на месец, мога да си плащам вноската; ако обаче я вдигнат с 30% (поради по-високата лихва), вероятността да не мога да си я плащам се повишава значително. Все пак, ако пък взема, че си загубя работата, как ще ми е по-лесно - да плащам 300 лева, или да плащам 500?



Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: Blake]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.02.10 20:04



Добре казано!



Тема Чшшш,нови [re: bipet]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 23:21



как без пари бе


За банков лиценз се искат пари. Не може всеки прошляк да отваря банка.
И да, точно всичкото това ще го правят без пари. Понеже разликата между лихва по влог и по кредит е едни 4-5 че и повече %.




Тема Re: всички ли изперкаха?нови [re: dated]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.02.10 09:52



Само да допълня картинката - по цял свят фалираха стотици банки, коя от коя по-големи и с десетки години "стаж". В нашата мила родина печалбата паднала в сравнение с 2008, и реват на умряло! При това само 3 банки са на малка загуба...

Коментара мисля, че е излишен. В Русия (и на други места) вече приеха закон, забраняващ на банките да променят едностранно разни параметри по договора, мисля че е време и тук да се направи подобно нещо.

Тия дни смятам да проверя и едно друго нещо, макар да съм сигурен за резултата - имам една сметка с малко пари в нея (има-няма 200 евро) - открих я преди 6 години, а лихвата беше някъде между 0.5 и 1.5% (не си спомням). Искрено ще се учудя, ако са ми вдигнали лихвата, за да бъде като текущите в момента. Иначе обаче, ако става въпрос за лихва по кредит, ще си счупят краката и ръцете да я увеличат, ама ако е за депозит, ще си траят като насрани...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.