Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.01.10 19:13



...когато се прави промяна на даден апартамент - например - разделя се на 2 по-малки, и се мине през всички необходими процедури, начиная с разрешение за строеж, архитектурен проект и пр, и пр - окончателният документ, който се издава, Удостоверение за въвеждане в експлоатация на тези два апартамента ли е, или Разрешение за ползване?



Според мен е червеното, а според клиента - синьото... а според вас?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Според наснови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.01.10 21:56



е зИленУ






Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано01.02.10 08:06



Не, не се издава нито удостоверение за въвеждане в експлоатация, нито разрешение за ползване - щото се предполага, че си ги има апартамента. Върви си със строителните книжа за делбата - проекта, одобрен от съответната община.

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано01.02.10 08:47



Какво разрешение за ползаване ??? Нали вече е дадено на самата сграда




Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: seymour_stz]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.02.10 09:32



Е, да, но не... Пратили са ги да извървят целия път, и сега чакат въпросния последен документ, и аз знам, пък и те казват, че той ще е Удостоверение за въвеждане в експлоатация, защото не е цяла сграда а малък обект, а купувачът спори, че искал Разрешение за ползване...

Досега са издадени : Разрешение за строеж за разделяне на апартамента на два апартамента, изд. от Главния архтект на района и Архитектурен проект за разделяне на апартамента, одобрен от Главния архтект на района. Оттам - чудесии по разделяне на партиди на всичко поотделно, и с всичката тая бала бумаги - на Сердика, където чакат вече месец последния документ...Не съм много в течение, защото за мен специално казусът е от скоро в детайли, днес ще се информирам кое, къде, защо и как...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано01.02.10 09:48



Точно с тези два документа - Разрешение за строеж (за делбата) и одобрен архитектурен проект ние продадохме лично наш апартамент, който разделихме. Абсолютно никакви други удостоверения не трябват, а и не се издават - нали не се сменя предназначението на апартамента? Ако се сменя, вече е друга тема...

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: seymour_stz]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.02.10 10:00



Не, не се сменя предназначението. Благодаря, ще се опитам да задълбая в насоката, която ми даваш, но не знам.....те искат да си издадат отделни нотариални актове за двата апартамента и затова да им се изисква въпросното Удостоверение за въвеждане в експлоатация...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано01.02.10 10:23



Ами нямат проблем да си извадят отделни нотариални актове, щом имат бол пари (излишни) за харчене



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: seymour_stz]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.02.10 10:42



Глей ся, те искаха да продават жилищата поотделно. Няколко купувачи вече поставиха условие да има отделен нотариален акт преди да купуват. Сделки паднаха. Затова се вървеше към окончателно разделяне, барабар с НА. Е, сега се продават двата заедно, но купувачът пък иска да си узакони едни преустройства, които междувременно са направени в апартаментите. Затова иска да доведе процедурата докрай. Цената е добра, затова продавачът се съгласява да извади документите докрай. Засега проблемът беше само какъв точно документ ще се издаде. Вероятно няма да се стига чак до отделни НА, но поне Удостоверението за експлоатация си го иска... или както купувачът твърди - Разрешение за ползване. Основният ми въпрос беше точно дали съм права, като настоявам пред купувача, че не е ползване, а експлоатация...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ "НА ПРИМА ВИСТА"...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор moseau ()
Публикувано08.02.10 09:41



Ся щи кажа душа!
Издават се 2 удостоверения за въвеждане в експлоатация - за всеки апартамен по едно.
Не се издава РП, тъй като строежът е V-та категория и не подлежи на приемане от РДНСК.
Те това е, сеа капиш?






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.