Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Какви са тия цени?  
Автор moreol ()
Публикувано23.01.10 19:43



Здравейте,

тези дни реших да си ъпдейтна информацията за недвижимите имоти. Почнах да се ровя из сайтове за продажби и гледам хората напускали някви обяви за панелки 50-70к евро. С извинение тея нормални ли са? или си търсят шамандури?

След около година мисля да си взимам жилище(запълвам касичката в момента :) ). За сега чисто "любителски" се интересувам ще падат ли тея цени, ще се вдигат ли? Доста изчетох и се натъкнах на какви ли не хипотези, но реално не мога да преценя.

Поздрави.



Тема Е как какви?нови [re: moreol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 22:48



Каквито и преди - трябва да висят някакви имоти и в сайтовете. Не може всичките да се продават все пак






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано24.01.10 13:58



Цените са такива, каквито са, кое толкова те тормози ? Ето ти цените на последните ми три сделки през последния месец :
- 90 кв м в Мл.4 - 42000 е
- 66 кв м в Мл. 1А - 45500 е
- 48 кв м на улV"Русалка" и ул. "Богдан" - 46600 е
Все панели.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано24.01.10 20:29



- 90 кв м в Мл.4 - 42000 е

Това нещо за тотален ремонт ли е било ?



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано25.01.10 09:22



В отговор на:

Това нещо за тотален ремонт ли е било ?




Ми естествено панел . И цената ми се вижда даже височка




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано25.01.10 09:31



Бл. 465, за изриване и тотален ремонт, на последен етаж. Дадох тези примери, за да се ориентира човека за цените в момента



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано25.01.10 22:53



Много ли ти е кеф а?
Цените на имотите ще продължат да падат. Пазара за масовия клиент ще се уравновеси някъде между 200 и 300 евро за квадрат. Такива са обстоятелствата:
1. Няма вече чужденци да купуват и няма и да има (освен малко руснаци).
2. Много затруднено отпускане на кредити от банките.
3. Хората са наплашени да теглят големи кредити.
4. Намаляване на населението на България.
5. Ниски заплати.
6. Висока безработица.
7. Песимистични очаквания за бъдещето на икономиката.
8. Все повече закъсали ипотекари, чиито апартаменти ще бъдат иззети от банките и предложени на търг.
9. Тежкия удар на кризата точно в страните където са концентрирани 80% от българските емигранти-Испания, Гърция, Великобритания, САЩ, Италия.
10. Невъзможните за усвояване еврофондовв.
11. Все по-влошаващите се показатели на България: образование, здравеопазване, висока престъпност, липса на иновации в икономиката.
12. Политическа и социална нестабилност.
13. Падащи наеми.
14. Увеличаваща се престъпност.
15. Мръсотия, боклуци, хаус, задръствания, липса на добра инфраструктура в големите градове.
16. Увеличаващите се цигани.
17. Голям процент от умните и способните напускат държавата, а именно те са хората, които се нуждаят и биха могли да си купят скъпо жилище в големия град.
Не лъжете хората с това че цените ще се вдигнат. Тая история се е повтаряла в други страни и тук ще стане същото. Цените ще се паднат до малко над нормалните.

Банките по цял свят, също и в България предизвикаха оскъпяването и спекулацията с цените на имотите, като започнаха да отпускат много кредити. Това в един момент предизвика и кризата. Хората няма как да си изплащат ипотеките, банката пибира имота и го държи или продава дълго време, защото няма кой да го купи.Губи пари. Няма повече да се отпускат кредити ей така, просто ако човек няма поне 1/2 от парите за имота и стабилна заплата не може да получи кредит.

От новото строителство повечето жилища са недовършени и търсене/на зелено/ за тях няма,поради опасността скоро да не станат.Завършени с акт 16 държат цена,а и няма достатъчно предлагане.Търгуват се тези с най-атрактивните цени - панелките.Нуждаещи се от жилища има много,но без пари в кеш,които се надяват банките пак да заработят,но дали и кога това,ще стане,един бог знае. Ако си направите сметката обаче закуповане на панелка е супер неизгодно, защото цената й ще пада с всеки месец, ако блока не падне преди това.

Редактирано от cristal_reaver на 25.01.10 22:59.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: cristal_reaver]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано25.01.10 23:39



Много ли ти е кеф а?
Цените на имотите ще продължат да падат. Пазара за масовия клиент ще се уравновеси някъде между 200 и 300 евро за квадрат.
-------------
Кеф ми е, защото това работя. Къде написах, че цените се качват и излъгах някого ? Постарал си се да напишеш страшно много нови и непознати за никого факти, благодаря ! Завиждам ти за умението да предвиждаш какви ще са цените, аз не го мога, браво.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: cristal_reaver]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.01.10 07:57



200-300 евро за квадрат?



Хехе, като станат толкова ще ми звъннеш ли да напазаря няколко имотчета?

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: seymour_stz]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано26.01.10 08:25



В действителност вече има такива цени, просто трябва да се търси през банка или ЧСИ, отделно по ваканционните комплекси... бях мярнала някакви оферти за Слънчев Бряг!



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.01.10 08:46



Е нека да се разберем първо - за къде става дума. Щото и за под 200 евро сигурно има в Уйново или Горно надолнище. Със сигурност такива има в с. Трояново, до Раднево - дават ги на кило. На мен ми се стори, че става дума за средни цени на пазара в София (айде, махаме суперцентъра на София), или в големите градове по принцип.

ПП - А това за ЧСИ-тата го забрави - поне ти, бидейки юрист, трлябва много добре да го знаеш. Началната цена НИКОГА не остава крайна, ако е на 200 евро за квадрат, така че продажбите чрез ЧСИ, особено пъкпо цените, за които са обявени (чтова са началните, все пак), изобщо, ама изобщо не е показател за цените.

Спрете земята - искам да сляза!

Редактирано от seymour_stz на 26.01.10 08:48.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: seymour_stz]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 09:35



В отговор на:

Хехе, като станат толкова ще ми звъннеш ли да напазаря няколко имотчета?




Има вече на 350 е в курортите... до ключ

А ти чакай някой да ти звънне на вратата

Kризата драги в строителството ще се задълбочава и тази година. Остана ми навика да се оглеждам за празни кооперации в София. Няма да повярваш колко са много. С цени от 700 е на квадрат няма да се напълнят

Дет викат руснаците "Ще поживеем и ще видим" Тук едни велики брокери миналата година по това време ми се смеееха, че цени от 650 е за София са недостижими. Факт са вече и под 600
В отговор на:

За всички, закупили апартаменти до 30 дни - апартаментите се предоставят
с довършителни работи до ключ:

* Подове в спални и всекидневни на ламинат
* Коридори и кухненски бокс на гранитогрес
* Завършени и оборудвани санитарни възли
* Обзаведен кухненски бокс




и още

В отговор на:

1000 евро отстъпка получава всеки клиент, присъствал на семинар или направил оглед (среща) през почивните дни. Семинарите се провеждат всеки четвъртък от 19 часа в офиса на ******** Младост.







Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.01.10 10:11



Правите, струвате, все брокерите виновни, тук отново начело с мода се опитвате да ни вкарвате вини, каквито нямаме. Нима не можете да разберете, че какви са цените в момента не можете да кажете нито вие, нито някой брокер ? Ако се позовем на последните ми три сделки, ще излезе, че средната цена на панелите е 654 евро на кв м, но това в никакъв случай не е показател, защото са в три различни района, три различни жилища, а на каква цена се изповядват е съвсем друг въпрос. В момента имам 560 кв м търговска площ и 530 кв м жилищна площ в сграда с акт 14 по 230 е на кв м, ама няма кой да купи, защото сградата стои празна, пазач даже няма, това според вас как влияе на графиките за цените , показател ли е за пазара ?



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 10:15



1000 евро отстъпка получава всеки клиент, присъствал на семинар или направил оглед (среща) през почивните дни. Семинарите се провеждат всеки четвъртък от 19 часа в офиса на ******** Младост
--------------------
Да и това е за такива шарани като теб... където кълват на бастун... случайно тази фирма да си изкупува после имотите.. а случано да ги дава на изплащане без да прехвърли собственост.. моля те... като се правиш на специалист в НИ, научи поне къде са уловките във всичко това нещо.. и за какво става въпрос въобще...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 10:48



Да и това е за такива шарани като теб... където кълват на бастун... случайно тази фирма да си изкупува после имотите.. а случано да ги дава на изплащане без да прехвърли собственост.. моля те... като се правиш на специалист в НИ, научи поне къде са уловките във всичко това нещо.. и за какво става въпрос въобще...

Виж скъпа въпросната фирма продава на 560 в брой е и сградата и е празна.
Миналата година се заливахте като ви казвах, че цени под 600 евро ще са факт, ся ми дрънкаш глупости
По въпроса дали прехвърля собственост. Ами не прехвърля, защото това е

. Пак липса в образованието ти извини ме за хапливостта, ама каквото повикало такова се обадило. И няма никаква уловка. Цял свят работи на този принцип. Защо ли? Ми защо да се занимава със съдя изпълнител и да те чака години да се точат делата ако не си плащаш. Шут в гъза на първата неплатена вноска и това е ;).Спестяваш си един куп такси, разправии и търкане на обувки по съдилища и институции.
Вземи почети малко вместо да даваш определения кой е шаран и кой не .




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 10:53



Правите, струвате, все брокерите виновни, тук отново начело с мода се опитвате да ни вкарвате вини, каквито нямаме.

Някъде да съм написал такова нещо, че сте виновни вие. Единствено ви обвинявам в некадърност, недобросъвестност и лично теб в нежелание да се запознаете с пазара. Ако го познаваше имотчето в ПодУене да е заминало отдавна


Има един апартамент един оглед. Среща ПД 3%+3%.
Е т'ва е целия ви бизнес. Ако мине номера

Гледам колежката ти даже не е чула и за финансов лизинг (по познато като продаване на изплащане)




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.01.10 11:55



Някъде да съм написал такова нещо, че сте виновни вие
-------------
Ле-ле, ти наистина ли са написал това ?! Ти, който си посветил часове да обясняваш как ние сме вдигали цените, как сме лъгали горките хорица нещастни, как хем сме некадърни, хем влияем на пазара /ето това ако можеш някой ден да ми го обясниш, ще ти целувам пак златната ръчичка!/, ти ли не си писал това?!!!!На всичкото отгоре вече съм те питал, ще питам пак - кой си ти, че да ми даваш оценки ? Ти ни обвиняваш в некадърност, недобросъвестност и други такива простотии, на какво основание, кой ти каза, че можеш? То кой разбира от това и кое може да върши тази работа си личи по джоба , душко, а ти нямаш никакво основание да даваш оценки комуто и да било, защото не си в този пазар и освен да се заяждаш с нас, друго не можеш.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 12:43



Виж скъпи.. понеже на теб не образованието /макар, че образованието не те прави умен, а просто "специалист" в дадена област.. но човек, който се фука и се надува затова, че е завършил висше.. можеш да разбереш колко струва.. като не може и един диалог да проведе като хората, а се държи надменно и снобски/ но общата ти култура в НИ куца.. та чак е инвалид.. ще ти отворя очите.. макар, че се чудя защо ли.. с такива като теб диалог не може да има.. защото не виждаш по-далеч от носа си... Дотук с мнението ми към теб относно имотите...сега започвам с фактите...
Помниш ли тук в този форум как се развиваше тезата че имотите ще паднат до 200Е/кв.м... и никой няма да ги купува и това ставаше въпрос за миналата есен и тази зима, но не не помниш.. ти просто си счетоводител.. а хобито ти е да дрънкаш глупости в областта на НИ
Точно от тази фирма имах представител в офиса..и повярвай още чакам да ми се обадят да ми кажат какви са гаранциите че след 10 годишен лизинг например тази фирма ще е още на пазара.. а няма да фалира изчезне и т.н. и какво тогава става със собствеността.. просто си чакам.. едно е да ти прехвърлят собственост, както правят банките и да ипотекират апартамента, съвсем друго е на база предварителен договор да изплатиш цялата сума за определен период от време и след това да ти прехвърлят собствеността... по цял свят го има.. но има и закони.. а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...

Ми защо да се занимава със съдя изпълнител и да те чака години да се точат делата ако не си плащаш. Шут в гъза на първата неплатена вноска и това е ;).Спестяваш си един куп такси, разправии и търкане на обувки по съдилища и институции.
Ето типичния въртелив начин на нашия Модератор.. ако седна да извадя колко си плювал по инвеститори и строители.. и сега извъднаж...шут в гъза.. боже... тия от Младост да не са ти братовчеди..


Ами ако останеш без работа.. ами ако нещо ти се случил и си на пред пред последната вноска.. смайваш ме честно..
И последно защото наистина няма смисъл да ти се връзвам...два въпроса имам към теб...
1. При твоите покупко продажби.. колко пъти си ползвал брокер и колко си действал сам...?
2. И подписа ли договор за изключителни права към Агенция?
И последно.. какви са правата на човек да плюва тук брокерите, като самия той ползва услугите им???? И моля те без ама... такова... ама онакова.. говорим с факти...
Ако искаш може и да не ми отговаряш..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 13:04



Ти не си ли разбрал че той се върти на 180 градуса.. не си ли разбрал, че няма твърда позиция за нищо.. нито за брокери.. нито за инвеститори.. нито за строители... нито за пзара..
А колкото до цените на имотите.. за мен все още са височки.. и собственици.. строители и инвеститори не могат да разберат.. че не трябва да гонят 50% печалба.. а трябва да продават.. но проблема си е техен апратаментите също...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 15:40



Помниш ли тук в този форум как се развиваше тезата че имотите ще паднат до 200Е/кв.м... и никой няма да ги купува и това ставаше въпрос за миналата есен и тази зима, но не не помниш.. ти просто си счетоводител.. а хобито ти е да дрънкаш глупости в областта на НИ

Не помня, намери ми пост и ми натрий носа, щом дрънкам глупости.


Иначе не знам кой ще е в ролята на дрънкащия глупости

В отговор на:

Точно от тази фирма имах представител в офиса..и повярвай още чакам да ми се обадят да ми кажат какви са гаранциите че след 10 годишен лизинг например тази фирма ще е още на пазара.. а няма да фалира изчезне и т.н. и какво тогава става със собствеността.. просто си чакам.. едно е да ти прехвърлят собственост, както правят банките и да ипотекират апартамента, съвсем друго е на база предварителен договор да изплатиш цялата сума за определен период от време и след това да ти прехвърлят собствеността... по цял свят го има.. но има и закони.. а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...




Никаква гаранция нямаш, че фирмата ще е на пазара или няма да е фалирала.
Ти сключваш договор за финансов лизинг, като опция ако си коректен "наемател"... Забележи наемател с последната вноска да се прехвърли собствеността. До края на лизинговия договор ти си наемател. Няма да обяснявам тук предимствата и недостатъците да вземеш вещ на финансов лизинг. Има гоогъл провери.
А ако не ти изнася тегли си кредит и си плащай.
Като собственик, въпросната фирма иска да защити собствеността си и евентуалните рискове. Как да ти прехвърли собственост на имот който ти не си платил. После разправиите съдебните дела и съдята изпълнител.И така работи целия цивилизован свят. Спестяват си ходенето по мъките.

А банките използват обезпечение, което може да е съвсем различно от апартамента който купуваш.
Не ги бъркай двете понятия. Имаш два избора тук, вместо един а именно
1.Teглиш кредит купуваш апартамент. Какво ще заложиш е друга тема. Но трябва да имаш поне 10% самоучастие. В някои случаи 30%
2.Няма какво да заложиш, нямаш дори 10% или 30% самоучастие. Взимаш на финансов лизинг


В отговор на:

а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...




Не знам какво правят, но обикновено са подлъгани от велик брокер пуснал обява от сорта:
Сигурен, надежден и коректен инвеститор.Качествено строителство бързи срокове. Чудесна локация Прекрасна инвестиция.
Я ми кажи като брокерите си вземат комисинката на ПД, а след това купувача изгърми какво правят брокерите. Свиват рамене ... И като спгупи аз съм само посредник. И съм сигурен, че случаите когато е замесен брокер в описаната от теб ситуация е над 90%
В отговор на:

Ето типичния въртелив начин на нашия Модератор.. ако седна да извадя колко си плювал по инвеститори и строители.. и сега извъднаж...шут в гъза.. боже... тия от Младост да не са ти братовчеди.



Не не са ми братовчеди. Фирмата е моя.
П.П. я ми кажи ти като собственик как би постъпил, ако си дал твоя вещ под наем, и не ти плащат наема


В отговор на:

И последно защото наистина няма смисъл да ти се връзвам...два въпроса имам към теб...
1. При твоите покупко продажби.. колко пъти си ползвал брокер и колко си действал сам...?
2. И подписа ли договор за изключителни права към Агенция?




Описвал съм случаите нееднократно. Ще го кажа пак, когато съм ползвал брокер все съм съжалявал
Два Стоп-капаро, пазя си ги та да знам колко е глупаво да се връзваш на "професионалист".
-Едното за къща с конструктивни дефекти
-Къща във вилната зона, демек вила без вода с незаконен водопровед от съседната къща, с много хубав висок зидан дувра незаконен.
Продажбата на апартамента в Младост
-Банката искаше Удостоверение за тежести, и трябваше да го извади брокерската агенция. Вместо да го извадят експресно, те го бяха пуснали нормално. Ефекта за мен лихва за тази 1-седмица. Това беше с агенцията с изключителни права.
Както и да е да са живи и здрави. Намериха купувач почти веднага. Иначе всички фирми предлагаха моя апартамент
- Изнудването за предпоследния ми апартамент в Банишора описвал съм го няма да го описвам пак.

Без Брокер :
-Продажбата на къщата в Мелник-добра сделка
-Покупка на апартамента в Младост
-Замяната на Банишорския с настоящия.
Не съм недоволен...Честно,
В отговор на:

И последно.. какви са правата на човек да плюва тук брокерите, като самия той ползва услугите им???? И моля те без ама... такова... ама онакова.. говорим с факти...



Mи имам право да плюя по брокерите. По-тъпо щеше да бъде да не съм работил с брокер и да плюя по брокерите, не мислиш ли

В отговор на:

Ако искаш може и да не ми отговаряш..




Ето отговорих ти... Доволна ли си


Редактирано от Пaлaч® на 26.01.10 16:02.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 15:42



А колкото до цените на имотите.. за мен все още са височки.. и собственици.. строители и инвеститори не могат да разберат.. че не трябва да гонят 50% печалба.. а трябва да продават.. но проблема си е техен апратаментите също...

Тук съм напълно съгласен с теб ;).




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 15:47



Ле-ле, ти наистина ли са написал това ?! Ти, който си посветил часове да обясняваш как ние сме вдигали цените, как сме лъгали горките хорица нещастни, как хем сме некадърни, хем влияем на пазара

По принцип поста ми беше за тази тема. Просто реших да се заям културно с теб, защото това което беше написал беше твърде общо.



И да-гилдията ви е един от факторите за раздуването на цените.
Ако не вярваш погледни си обявата за имотчето в ПодУене. Абе пич ти сериозно ли мислиш, че някой ще го купи за 130 000 евро




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 16:02



Тук съм напълно съгласен с теб ;).

Нима? а забрави ли, че съм без образование.. и че нямам право на мнение...или когато си съгласен с мен.. това не важи..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 16:13



Виж сега не става въпрос за образование в академичния смисъл.
Повечко четене на специална литература.
Това, че не си чувала за финансовия лизинг, не значи че е нещо като вид измама






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 16:41



Това, че не си чувала за финансовия лизинг, не значи че е нещо като вид измама
-------------------------------------------

Ти с вродена или придобита мания за величие си..


Защо говориш от мое име какво знам и какво незнам.. обсъждахме ако си спомняш рисковете при лизинга на апартаментите.. и как се гарантира че имота ще бъде прехвърлен.. и дали фирмата ще съществува дотогава...но..защо ли ти въобще ти се връзвам....

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 16:46



С вродена.

И при финансовия лизинг и при ипотеката риска е един и същ. Да изпаднеш в неплатежоспособност. Като резултат отиваш на улицата.
В единия случай обаче ще стане по-бързо и по лесно за изрядната страна.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 17:20



И при финансовия лизинг и при ипотеката риска е един и същ. Да изпаднеш в неплатежоспособност. Като резултат отиваш на улицата.
----------------------
Може ли пак да не се съглася.. или това автоматично ще ме превърне в глупава...


При ипотеката.. собствеността е твоя..много важно нещо.. имаш НА на твое име и във всеки един момент можеш да продадеш имота.. ако видиш че закъсваш с вноски и т.н. А и в момента банките предоговарят кредити и т.н. Но имаш избор.. продваш.. или плщаш по-малко .. или не плащаш и ти го взимат...
Хайде сега ти си специалист по лизинга.. ако просрочиш 1 или две вноски.. какво става, като дори нямаш НА, а само ПД
Модераторе, в този клуб сме не да казваме на хората какво да изберат.. а да сме полезни с информацията.. защото съгласи се.. че и ипотеката и лизинга са дървета.. ама лизинга крие повече подводни течения..така че ако тръгнат да купуват нека първо да проучат основно условията и на едното и на другото...
Я кажи защо като отидеш на семинар веднага ти смъкват 1000Е.. защото информацията която се дава на такива сбирки е избирателна и понякога подвеждаща..
Искаш ли да отидем заедно на една такава сбирка.. и после пак ще си говорим... ще повикаме и Свестна и всички които искат.. ей така за инфо..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано27.01.10 08:58



Ми тегли си кредит и го купи с кредит. Хората ти предоставят още една възможност.
А я ми кажи какво прави фирмата ако ти прехвърли собствеността и ти на втория месец престанеш да плащаш






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано27.01.10 09:30



Нямам нужда тепърва да се убеждавам колко си велик, знам го отдавна. Да не говорим пък от мен колко повече разбираш от НИ, няма никакво място за сравнение, затова с теб не обсъждам НИ, ти ме превъзхождаш толкова , че ми остава само да се прекланям пред теб, мамин сладък , душичка мила.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано27.01.10 09:37



И да-гилдията ви е един от факторите за раздуването на цените.
---------------
Това изречение е достатъчно, за да разбере всеки непредубеден човек доколко ти разбираш от тази материя, няма нужда от повече. Комплексен си, нали знаеш ?



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано27.01.10 09:39



Целувай ръка



118 000 евро.
Нямаме участник познал вярния отговор


Редактирано от Пaлaч® на 27.01.10 09:43.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано27.01.10 10:44



Пиша се "верния", о великий ! Питам се как е възможно човек, непрекъснато подчертаващ , че е образован, да няма пост без правописни и стилистични грешки ?! Никой не е съвършен явно, макар ти да си оставил такова впечатление у мен.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.01.10 10:53



Гуфи, ако ще правиш забележки от лингвистичен характер, би следвало самият ти да пишеш без такива.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано27.01.10 11:04



А какво прави банката.. ?
И само не ми говори че си наемател в апартамента моля те...Да кажем 50000Е, трябва да бъдат изплатени за 10г... а направи си сметка колко ще ти е наема.. за двустаен напримери то маломерен и то на ш.з...
Но в едно си прав... още една възможност... но дали е приемлива..е друг въпрос...
А това за изкупуването.. направо ме убиха..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.01.10 14:39







Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано27.01.10 15:35



Окаяния, с цялото ми уважение към теб ще кажа, че ти по презумпция заставаш на страната на модчето, защо ли ? Иначе може би и аз допускам грешки , но са от бързане, не от незнание и това е разлика, която ти като достатъчно интелигентен човек няма как да не си разбрал.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано27.01.10 16:03



Смешко






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.01.10 23:08



Прав е ястребът.
Ето, само в тези две изречения:

Окаяния, с цялото ми уважение към теб ще кажа, че ти по презумпция заставаш на страната на модчето, защо ли ? Иначе може би и аз допускам грешки , но са от бързане, не от незнание и това е разлика, която ти като достатъчно интелигентен човек няма как да не си разбрал.

има точно 12 (ДВАНАДЕСЕТ!!!) правописни грешки.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Ha живo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.01.10 23:51



Ако трябва да прецизираме характера на грешките, те по-скоро са пунктуационни.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.01.10 23:56



Напротив, Гуфи. Тук дълбоко грешиш. До този момент защитавам единствено и само личните си убеждения и виждания по разни въпроси, които се дискутират тук. Изобщо не ми дреме как ме тълкува Мода, ти, филанкишията, etc. Направо идея си нямаш колко не ми дреме.
При положение обаче, че правиш забележки за нещо, то ТИ трябва да си единица мярка и да си изряден. Очевидно в лингвистично и пунктуационно отношение не си, тъй че си трай.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.01.10 00:21



Ако трябва да прецизираме характера на грешките, те по-скоро са пунктуационни.

Прав си, разбира се.

Страшен е фактът, че един неграмотник, по занятие брокер НИ, прави другиму езикови забележки, което ме кара обосновано да предполагам, че със същия гьонсуратлък твърди, че е добър в работата си.

Редактирано от Ha живo на 29.01.10 00:25.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Ha живo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.01.10 00:34



Това не мога да го твърдя, тъй като с Гуфи нямам допирни точки в професионален аспект. Тук мога да съдя за някого единствено по начина, по който се изразява вербално, тук таме с емотикони, тук таме в цвят.
Определено Гуфи има проблеми с граматиката, но нейсе. Аз, бидейки интелигентен човек, го разбирам. Споко, Гуфи, граматиката се научава.



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано29.01.10 09:33



Абе пази боже, както обичат брокерите да пишат ПД гуфито да ти драсне един такъв






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор moreol ()
Публикувано31.01.10 00:13



Здравейте,

Като човек, "долу-горе" запознат с вашите мнения и от други теми, смея да кажа, че съм по-склонен да повярвам на това, което казва модератора, защото дава ясни отговори с твърди факти.
@Гуфи: Пич ако си такъв работата си, по-добре се преориентираи към нещо по-просто. Без да те обиждам, но като ти чета постовете, ми изглеждаш като "бройкаджия". Горд ли си че си продал панелки за толкова пари? Нито един свестен пост не си написал, само си защитаваш интересите, а именно дажай да въртим оборота. Вярно е и брокерите трябва да ядат хляб, но не изкаран през носа на хората. Чесно да ти кажа сърце няма да ми дава да харча пари изкарани от клиент, който съм гледал на всяка цена да "обслужа". Поправи ме ако греша, но според мен за теб на първо място стой реализацията на сделката на каквато и да е цена изгодна за теб. Именно заради такива действия брокерите се носят с лошо име. а после недоволни. Вярно има и свестни и брокери, но....Сами си го набивате в **** по този начин, не го ли осъзнавате? Мнението ми е въз основа на личните ми наблюдения с брокери, които никак не са малко , макар и част от тях да са с цел наем, не покупка.

П.П.:Тва с продаването на панелки за 40-50к Е си е пълна глупост от където и да го погледнем, не знам как има такива балъци, при положение че като отвотя един сайт виждам обяви за 50к Е ново стройтелство в доста по централни квартали от младост. 2стаен 60-65кв в хубав, (полу-)централен кватрал за 50к Е изобщо не е мит в момента.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.01.10 08:38



Тва с продаването на панелки за 40-50к Е си е пълна глупост от където и да го погледнем, не знам как има такива балъци, при положение че като отвотя един сайт виждам обяви за 50к Е ново стройтелство в доста по централни квартали от младост. 2стаен 60-65кв в хубав, (полу-)централен кватрал за 50к Е изобщо не е мит в момента

Мдаааа....

Дай сега едно предложение - КАК да постъпи брокер (за да не попадне в категорията ГУФИ, разкритикувана от теб), ако ПРОДАВАЧЪТ иска 40 000 евра за панелката си, а КУПУВАЧЪТ е съгласен да му ги даде?

Ето варианти.

--Провеждаш таен разговор с купувача, на който се опитваш да внушиш, че е балък. Купувачът се съгласява, после отива при друга агенция или директно при продавача - нали вече знае къде да го намери, и си купува същия панел, защото си иска НЕГО. Видял е достатъчно много ново строителство, и въпреки това СИ ИСКА ПАНЕЛА.

--Провеждаш таен разговор с продавача, на който се опитваш да внушиш, че ВЪПРЕКИ готовия купувач на 40 000 евро - трябва да си продаде панела за 20 000 евро, защото иначе го обявяваш за мародер. Продавачът има два варианта. Или вика линейка, или ти хвърля един хубав бой.

--Правиш среща на двамата и се опитваш да им обясниш, както са вкупом, че първият е мародер, а вторият - балък. Тук вече ядеш бой и от двамата...После сделката все пак става, но ти не знаеш за това, пък и не ти е до сделка, щото си в Пирогов.



Имаш и превантивни варианти. НЕ поемаш обекти на мародери, които искат по 40 000 евра за панели, нито приемаш да работиш с балъци, които искат да ги дадат. Вярно, нямаш пари, но поне не ядеш бой....

---------------------------------------------
Това до тук беше майтап. А сериозно ще ти кажа, че сигурно си прав. Дотолкова, доколкото ВИНАГИ ИМА ПОНЕ ОЩЕ ЕДНА ГЛЕДНА ТОЧКА. Т.е. - ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА МНЕНИЕ. А брокерът е ПОСРЕДНИК. Тоест - стои ПО СРЕДАТА на мненията. Не определя цени. Може да даде някой и друг съвет, но в повечето случаи никой не го слуша. Клиентът (бил той купувач или продавач) със сигурност вече си е направил сметките, консултациите с всякакви съветници, роднини, приятели и материали в медиите, преди да си вземе решението. От брокера се очаква да покаже ВСЯКАКВИ обекти, да присъства на пазарлъка на ИЗБРАНИЯ ОБЕКТ (ако има пазарлък), доколкото е възможно да защити интереса на собствения си клиент (бил той мародер или балък) и после да подготви сделката.

А колкото до това, че защитава И собствените си интереси (т.е. - прави всичко възможно да има сделки) - предполагам ти е ясно, че всеки гледа да печели от работата си, а не я работи от филантропия.

РАЗБИРА СЕ има и извращения сред брокерите. Както сред всички професии. Но тези извращения не попадат в категорията на описаното от теб "гуфи - поведение". То е съвсем стандартно за професията, това поведение - ДА СЕ СТРЕМИШ ДА ИМАШ СДЕЛКИ.

Последен въпрос - представи си, че по някакъв начин, колкото и да ненавиждаш панелите, притежаваш такъв. Наследство, или както и да е. И решиш да го продадеш. Попитай се - първо дали няма да се опиташ да го продадеш на най-високата възможна за момента цена, и второ - дали ще критикуваш така яростно ТВОЯ брокер, АКО успее да ти я постигне?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.01.10 08:45



90 кв м в Мл.4 - 42000 е

На 15 юли 2009 моя клиентка купи 80 кв тристаен панел в Младост 1 - 1 етаж, за 67 000...

Просто отбелязвам факта.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 31.01.10 08:45.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано31.01.10 09:41



moreol , да, такъв съм в работата си и затова толкова години я работя. Даже за твое учудване не се срамувам от нито едно свое действие през всичките тези години. Какво значи "през носа на хората" ? Та ти не си ли разбрал, че ние не решаваме вместо никого, а помагаме на хората, взели своето решение да купуват/продават ? Какво би казал на момичетата и момчетата, които те посрещат в офиса на "Хюндай" например и започват да ти разясняват колко е хубаво да си купиш точно от тях автомобил на лизинг и за това получават заплата и процент ? Те трябва да се чувстват неудобно може би ?
------------
Поправи ме ако греша, но според мен за теб на първо място стой реализацията на сделката на каквато и да е цена изгодна за теб. Именно заради такива действия брокерите се носят с лошо име. а после недоволни. Вярно има и свестни и брокери, но...
----------------
Не, това също не си разбрал, за мен на първо място стои въпроса клиента да бъде обгрижен подобаващо, след това да си получа парите за обгрижването му. Явно за теб "свестен" брокер е този, който убеждава клиентите да не купуват/продават, което показва абсолютно неразбиране на естеството на работата ни, защото този вид "свестен" брокер всъщност какво работи според теб, как ще изкара пари ? Целият ти пост показва тотално неразбиране на отношенията клиент - посредник и в голяма степен наивност.



Тема И тия думинови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.01.10 11:25



от човек с глоба за счетоводна измама, човек който се гордееше че е взел комисиона от провалена сделка?

Няма съмнение че не се срамуваш, даже съм сигурен че си горд със себе си



ПП: Абе много слабо брокерите, как един не му обясни че стария панел е по-изгодна сделка от новото строителство ...




Тема Re: И тия думинови [re: jamie]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано31.01.10 11:58



jamie, не си човек, комуто трябва да се обръща внимание по няколко причини, едната е, че до този момент нито нещо смислено, нито нещо позитивно си написал, мрачен човек си. Няма от какво да е срамувам, работя, печеля, простичко е. Имам и акт за превишена скорост, даже няколко, от това също не се срамувам. А ти да обясняваш кое е изгодно и кое не е, смешно някак.



Тема Re: И тия думинови [re: jamie]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано31.01.10 12:15



Джейми, забравих да те зарадвам - вчера подписаха ПД купувач и продавач, като и двамата са мои клиенти, за тристаен на бул. "Д. Нколаев" преходен, за тотален ремонт, ЕПК, на цена от 66000 е. Колко ли гняв ще се отприщи у теб за наглостта на моя милост и тъпотията на клиентите ?!



Тема Re: И тия думинови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.01.10 12:21



Абе много слабо брокерите, как един не му обясни че стария панел е по-изгодна сделка от новото строителство


Не му обяснихме, щото НЕ Е така. По ИЗГОДНА не е. Виж, за ПО УДАЧНА ПРИ НЯКОИ ОБСТОЯТЕЛСТВА - бих се напънала да обяснявам, но съм го правила много пъти тук, та...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 31.01.10 15:14.



Тема Re: И тия думинови [re: spgufi2]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано31.01.10 12:22



И колко чини комисионата ?
Достави ми това удоволствие, моля !



Тема Re: И тия думинови [re: bipet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.01.10 12:26



Ти не беше ли с техническо образование?

Май аритметиката би трябвало да ти е силна страна!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: И тия думинови [re: bipet]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано31.01.10 12:39



Въпросът ти е извън темата, ама само защото те уважавам, ще ти светна - 3300 евро. Жилището е 85 кв м, това, за да си сметнеш колко струва на кв м и за да не излизаме от темата все пак.



Тема Re: И тия думинови [re: spgufi2]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано31.01.10 12:47



С това „уважавам“ ми резна главата.



Тема А да се срамувашнови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.01.10 18:24



че мамиш както клиентите, така и държавата?
Инак ще ми обръщаш внимание когато реша че това което предлагаш си струва риска да се занимавам с теб. Засега не виждам как да стане, като реша - ще работиш за мен






Тема Нула гняв,нови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.01.10 18:25



гледам ви имагинерните сделки с Калната и се сещам за едно обектче на Оборище... и ме досмешава






Тема Знаех синови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.01.10 18:26



че го таиш вътре в себе си ...


Не се подигравам, напротив!




Тема Re: Знаех синови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.01.10 19:14



Твърде сложен си станал за мен... какво съм таяла в себе си?

И какво имагинерно има в сделките ми, викаш?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Нула гняв,нови [re: jamie]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано01.02.10 08:43



К'во Оборище бе бате. Чисто ПодУене се е






Тема Re: А да се срамувашнови [re: jamie]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано01.02.10 09:19



Аз като ти казвам, че си мрачен тип, ти не ми вярваш ! Колкото до вниманието - нямаш шансове, нито си клиент, нито ще бъдеш такъв, нито някога ще имаш удоволствието да се докоснеш до моето внимание. Отново напомням на теб и мода, че тук темата е за цените.



Тема Re: Нула гняв,нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано01.02.10 09:21



За разлика от останалите тук, аз знам, че познаваш по - добре Пазарджик, отколкото София, както виждаш, не съм те предал досега, защо се издаваш ? Шефе, спамиш отново, темата е друга.



Тема Re: Нула гняв,нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано01.02.10 10:46



Батинка през живота си не съм стъпвал в Пазарджик
Упс. сега се сетих, ходих веднъж на свиждане на приятелче в полицейското училище ;) В далечната 1989 г.
П.П. Ама пък в ПодУене мноо бързо падат цените.
Миналата седмица 118 000 е. Тази 115 000 .
И тази седмица май нямаме участник познал вЯрния отговор .
С тия темпове на спад като лятото ще имаме новодомец





Редактирано от Пaлaч® на 01.02.10 10:53.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано01.02.10 21:18



а валутата ще отбележиш ли. Ако е евро твоята клиентка е много зле освен ако не е над 160 кв





Тема гуфинови [re: spgufi2]  
Автор cristal_reaver (ентусиаст)
Публикувано01.02.10 21:29



Пич правиш се на хитър а?
Клиент-посредник а?
Май пропускаш факта че посредника има 2 клиента. Та не ми стана ясно това с обгрижването на клиента.
По простия ми акъл шанса и двамата да са доволни е 1/4. Кдемек ти в останалите 3/4 прецакваш клиентите си?
Какво повече да говорим?

Редактирано от cristal_reaver на 01.02.10 21:34.



Тема Що бре,нови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.02.10 22:20



ще фалираш скоро ли ?


Ходи на Женски пазар да напомняш и проповядваш, там и психоаналитичните ти склонности може да ти изкарат някой лев Темата е именно за цени а не за брокерски фантазии.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: cristal_reaver]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.02.10 22:58



Евра, естествено. Ремонтирано беше жилището. Тя продаде едно двустайно тухлено за 82 и купи това.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Излагаш се,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.02.10 23:56



сигурна ли си че не са били 182?






Тема Re: Излагаш се,нови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.02.10 00:15



Не, беше 82, в Яворов. След ремонт. Юни 09. За месец и половина направихме 2 сделки...А купувачката на Яворов ще я запомня с една комична ситуация... през цялото време се притесняваше страшно много дали продажбата не е някаква измама, защото....като била на оглед - не видяла в банята ЧЕТКА И ПАСТА ЗА ЗЪБИ! И през цялото време се опитваше да ни убеди, че продавачката е подставено лице, мошеничка, която не живее в жилището и идва специално за огледите, а иначе лъже, че там живее... накрая се изтърси в 8 часа сутринта, уж да види мазето, без предупреждение... за да се УБЕДИ, че продавачката си живее там...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Излагаш се,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор moreol ()
Публикувано02.02.10 21:05



Я ме насочи къде си обяснила за предимствата на панела, че ми е интресно. Цените на новото стройтелство са почти толкова колкото дават и панела.



Тема Re: Излагаш се,нови [re: moreol]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.02.10 21:37



ох, много е писано на тази тема...ровни малко назад.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 06:48



Прочети това:



Може да ти свърши работа, като човек, яростно защитаващ покупката на ново строителство. Например тази фраза:

"Не е реално и да се очаква, че при ниска цена ще има високо качество на строителството, дори и да се стигне до въвеждането на сградата в експлоатация."
Не, че смятам материала за някаква панацея, но в общи линии е така. Както е казано в онзи прекрасен виц: "Абе, жена... евтиното си е евнино..."

При покупката на ново строителство първо поемаш риска изобщо да не се добереш до заветния "Акт 16", второ - никой не ти гарантира, че до края на строителството няма да ти оскубят още толкова парички, че да забравиш да го смяташ за евтино, и трето - няма начин да знаеш ОТ КАКВО ТОЧНО са спестили строителите, за да си разрешат лукса да ти продадат евтин апартамент. Щото вълкът цената на квадратен метър си мени, но печалбата - НЕ!

При панелката ПОНЕ виждаш с око какво точно купуваш в момента. И си осведомен в общи линии какво рискуваш... СложИ в сметката - състоянието на входа (което ти дава индикация поне за момента какви хора живеят в него, а не какви ЩЕ СЕ НАНЕСАТ впоследствие, когато новият блок бъде готов), паркоместата и зелените площи (които обикновено са налице при добрите соц панелни комплекси) и фактът, че, например, като реален размер една панелна двустайка е ОПРЕДЕЛЕНО ПО-ГОЛЯМА И ПО-ФУНКЦИОНАЛНА от един тристаен - ново строителство - и.... ето ги бегло част от преимуществата на панела, които искаше да ти споделя.

Един въпрос - ти, бидейки БЪДЕЩ купувач на апартамент, ходил ли си по огледи? Хвърлял ли си око на така наречените "евтини" нови жилища? Насладил ли си се на гения на архитектите, които са се вихрили там? Или просто си четеш насам-натам и ВЕЧЕ даваш категорични мнения, както и квалификации от рода на "ненормални", "шамандури" и пр?

Искам да е ясно предварително - НЕ СМЯТАМ, че априори е по-добре да се купи панел, а не ново строителство. САМО И ЕДИНСТВЕНО защитавам тезата, че В НЯКОИ случаи, при много ниски парични възможности, е по УДАЧНО човек да помисли дали не е по-добре десетина години да поживее нашироко, и после да му мисли какво ще прави, или да се свира в някви кутийки 2,80 на 2,70, с криви стени и още по-малка баня, успокоявайки се с мисълта, че парапетът му отвън е от инокс...(доста въпросително, щото на евтините нови сгради и това не е сигурно)Просто всеки трябва да си прецени реално приоритетите, нуждите, възможностите, компромисите, и така да реши САМ ЗА СЕБЕ СИ какво да предпочете, а не да купува по формули и по чужди мнения.


ПП - Моля палачът да не квалифицира непременно писанията ми като "уникален флууд". ПРОСТО ОТГОВАРЯМ НА ВЪПРОСИ!!

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.02.10 06:59.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 09:05



Oффф, като те чета все едно слушам някоя червена бабичка.
Какво беше при тато, пък сега какво е !!!
Само да ти кажа,че ново строителство може да купиш с акт 16 (разрешение за ползване). И със сигурност в него няма да живеят мизерните помияри които обитават 70% от панелките, а останалите 30% им плащат масрафа

Панелката винаги върви бонус със
1.Смяна на дограма
2.Смяна на щрангове
3.Дори и да изпълниш точки 1 и 2 никва гаранция нямаш, че дебила на горния етаж го е направил и няма да ти направи наводнение
4.Течове от покрива. Тъщата и тъста живеят на 5 етаж, но по фугите от теч на покрива ги наводниха (а над тях са3 етажа и малкото таванско дето е за гълъби)
5.Забравих-изолация.
6.Да стаите са големи, ама чуваш комшиите в първия вход, дори и да си в последния, и винаги знаеш какво са приготвили за обяд
7.Дори и по новите панели са стигнали до момент за тотален ремонт на общи части

Поне тези 7 точки в новото строителство не ги мислиш.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 09:14



Да, панелите имат много недостатъци, дори повече от тези, които си описал. Но новото строителство също не е идеално. Не ме изкушавай да конкретизирам проблеми, на които аз пък съм се нагледала и наслушала от клиенти, купили ново строителство. Списъкът може да се окаже по-дълъг от "панелния"...И както вече казах - НЕКА ВСЕКИ САМ СИ ОПРЕДЕЛИ ПРИОРИТЕТИТЕ И КОМПРОМИСИТЕ. Рецепти няма.

Червена бабичка е смешно да ме наречеш, след като по-голямата част от живота си преди 89 г съм прекарала в гнилия капитализъм... НЕ Е НУЖНО да вкарваш лични окраски в мнения, от които се очаква да бъдат ОБЕКТИВНИ. Човекът иска мнения. Не вярвам да мечтае да чете безкрайните ни спорове.
-----------------------------------
ПП - Я да чуя пример за ЕВТИНО ново строителство С РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ? По-евтино от панел? А ако го ЧУЯ, ще ида и да го ВИДЯ!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.02.10 09:22.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 10:04



В отговор на:

Червена бабичка е смешно да ме наречеш, след като по-голямата част от живота си преди 89 г съм прекарала в гнилия капитализъм... НЕ Е НУЖНО да вкарваш лични окраски в мнения, от които се очаква да бъдат ОБЕКТИВНИ.




То и Боков и Пирински живяха там, ама не са демократи.
На теб мисленето са ти го формирали в училище . А на мен ми писаха двойка и ме оставиха на поправителен, защото репликирах учителя ми по обществознание за политическия плурализам на БКП.
Иначе имах сблъсък и с друга синя баба.
Като студент в началото на 90-те работих при един дето правеше луксозни ремонти. Беше се закичила цялата със флагове на СДС, ама като ремонтирахме жилището всички кабели за подслушване на апартамента в който правихме ремонта водеха към нейния етаж

Партията възприема всякакви мнения, но когато някое мнение противоречи на партийната линия се възприема мнението на партията.
Моята реплика беше :
-Е как така приема други мнения при положение, че накрая пак се взема за меродавна Партийната линия.
И поправителен в 10 клас

В казармата ме вкараха в ареста, защото на 13/11/1989 понеделник докато старшината четеше благодарственото писмо на БКП за мъдрото управление на Тодор Живков, аз се изцепих " еййй, най после го махнаха, пък му благодарят"

Тъй, че колкото и да ти е мъчно си червена в мисленето си
И не ми казвай, че по политически причини си отишла на запад. Щото знам как пускаха навремето, само "проверени хора".

П.П. поста ми действително е оффф.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано03.02.10 11:15



Забрави да споменеш цената.. ако цената е около 300-400Е кв.м. може.. дори и тези недостатъци може да се преглътнат.. но панелите се продават по 600 -800 Е кв.м. не може тристаен панел в покрайнините да е 67000Е и това да е адекватна цена..
Аз съм за панелите но например 3ст. 100кв.м. да е за около 30-35000Е и то не като влезеш вътре да ти се догади.. от състояние.. а в нормален вид..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 11:17



Мисля да те оставя соло в изтъкването на автобиографични факти. Бъди сигурен, че имам повечко за разказване. И по-шаренко.



И моя пост е ОФФ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 11:32



В отговор на:

Бъди сигурен, че имам повечко за разказване.




Кажи ся, спази ли партийната директива да разнасяш българската култура в загниващия капитализъм, пък се върна като първа демократка




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 11:38



ОФФФФ


Пиленце, имам в ДС досие, дебело колкото "Война и мир". Като НАРОДЕН ВРАГ. И отказ за пътуване за 3 години ПО ДОНОС. От 85 до 88. Ти на колко годинки беше тогава?



Не знам откъде се извъди с толкова голямо самочувствие, но понякога ставаш смешен. Гледай си имотните въпроси - и там си некомпетентен, но поне даваш собствени мнения, на които имаш право.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 11:47



Имаш дръШки.
В този период народни врагове нямаше...
П.П. а ти как пътува като "народен враг" заличавайки доноса с други ли






Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 12:10



И по тези въпроси си бос точно колкото по другите.


За съжаление, ТЕЗИ въпроси, за този период от историята на България, са извън интереса на доста млади хора... Българската памет е много къса. А за да има бъдеще - трябва да е ясно миналото...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано03.02.10 14:29



Винаги съм знаел, че истинските борци против комунизЪма, истинската опозиция на "народната власт", не бяха нито Блага, нито Илия Минев, нито Жельо, а ти и подобни на теб, о великий , бъди благословен ! Добре, че те има !



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:32



Бабе, тогава имаше и изходни визи, и на врагове на народа не даваха такива.
Даваха само на номенклатурата и на проверени партийни кадри .

И много добре съм запознат за този период. За разлика от теб която си пътвала, баща ми е имал предложение за работа като лекар в Западна Германия с добра заплата и подсигурено жилище. Той е един от малкото хора лекуващи специфична болест при децата. Не са го пуснали защото дядо ми не е искал да влезне в ТКЗС-то, имал сладкарница и е спечелил помпа за поливане от правителството на нацистка Германия като перспективен земеделски производител. Син на кулак и какъв ли не!!!
В същото време ти дисидентката си пътувала свободно
. Не ми ги обяснявай ти на мен тези. Нищо срамно няма в този период. Срамно е че големите седесарки кат тебе се писаха дисиденти след 1989, а по времето на тато си траеха или както в твоя случай пътуваха и разнасяха славата на социалистическа България. А това, че е имало донос не значи че си била демократ тогава се топяхте един друг за да докажете колко сте верни на партията.
Срамното е, че нямахме пражка пролет а участвахме в потъпкването и. Съдбата ни е била решена на салфетка в Ялта и не е имало какво да направим по въпроса кой ще ни управлява.
Срамното е, че "дисидентите" ни са най обикновени помияри или бивши доносници.

Ае, стига по тая тема, щото таквис диси'ентки кат теб най ги обичам.


Редактирано от Пaлaч® на 03.02.10 15:13.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:45



Виж к'во никога не съм бил борец против каквото и да е било просто съм бил младеж с мнение и с мисъл.
A колкото до описаните :
-Блага? коя Блага която е писала хвалебствени слова за Жоро Дамаджаната, -веселиновското селянче, което в комбина с А.Луканов направи кръглата маса и помогна на БКП да заграби икономическата власт, че и политическата власт.
Никви дисиденти нямаше.
Контрол бяха единствената група която изпя няколко дисидентски песни.
Тъй, че трай си и ти щото кой знае какъв шушляк и мижитурка си бил !!!


Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 10:12.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 18:42



Просто си трогателен!!! Ти направо пишеш историята!



Особено по въпроса за изходните визи звучиш професионално, като че ли ти си ги раздавал...

Изобщо - от словата ти се лее познаване на всяко нещо, за което отвориш уста да се изкажеш... Веселбата е на ниво. Я кажи още какво знаеш за оная епоха, да го препишем в учебниците по история?

Белята е, че много се навъдихте такива. И поради това България затъва ли, затъва...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Многонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:12



ВРЯКАШ.
И писаниците ти са много безпочвени. Но времето е в наша полза, нека си почакат продавачите, да поплащат лихви по кредити че и тук-там да пофалират. Пазара ще си образува точната цена, а боклуците никой няма да ги иска когато има хубави с надценки 10%-ина примерно.




Тема Жельонови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:20



Фафлата ли бре, на който БОДК даде апартамент - да си го има ли?


Голям борец, няма що...




Тема Абенови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:22



как ще преглъщаш цена за НЕЩО на което му остават 10-ина годинки ЖИВОТ ????




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 08:57



Kво да ти кажа...
Беше преди 20 г. и аз бях на 20, така че помня достатъчно. И паспортите се даваха в Паспортно на "Мария Луиза", а като се върнеш от чужбина беше длъжен да го върнеш пак там.
Лельо такива като теб, червени от вътре зелени отвън прекрасно ги познавам.
"Демократи" и "дисиденти"... Мишоци.

В един по-горен пост обяви младите за виновници за дереджето ни.

Ама какво направихте вие мишоците... Освен да си пишете доносите един срещу друг.
И на 10/11/1989 да се пишете демократи...




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.02.10 09:13



Айде кротни малко. Спри да си въобразяваш, че всичко ти е ясно. НЕ Е.

По-добре да си пишем по имотните теми.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 09:56



Знаеш презрителното ми отношение към теб, породено главно от това, че не обичам комплексарите, понеже за пореден път ти намесваш брат ми, което отново никак не ти прави чест, ме предизвикваш да ти кажа няколко истини, които ти естествено с плиткия си мозък няма как да знаеш. Дисидента, кой си ти да даваш оценки и да съдиш Блага, мен, брат ми , или когото и да било ? Сега ще ти светна моето момче, че ми омръзна да си избиваш комплексите тук - моят брат беше задържан неведнъж в поделенията на МВР, а аз имах 15 годишна присъда през 1984 г. и знаеш ли защо, пиленце златно ? "за това, че системно злослови по адрес на партийно - правителствени мероприятия" и още куп прегрешения все в тази връзка. Никога не съм изтъквал това с цел да се правя на дисидент като теб, никога не се ползвах от привилегии на активен борец, нито брат ми го е направил. Шушляк и мижитурка си ти, аз имам 6 г. и 7 месеца в затвора по политически причини, това само за информация, освободен съм с Указ на Жельо и това не е тайна, може да се провери. Ето ти и едно официално предупреждение - досега търпях всичките ти простотии, но ако още веднъж споменеш брат ми, този път наистина ще ти те боли главата, разбра ли, цървул такъв ?!



Тема Re: Многонови [re: jamie]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.02.10 09:59



Разлика между дупка и прилично жилище да се сведе до 10%...???
И на мен ми се иска,ама не го вярвам да стане някога.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 10:03



Шушляк, кой знае коя бутка си обрал ;)
Веселиновското селянче с указ освободи един куп дребни и по едри престъпници и хулигани
Махам брат ти от поста си, от уважение към него, не че ме е страх от теб. А иначе с мен ако имаш някакви проблеми... Когато и където кажеш смотльо!


Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 10:26.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 11:02



Тъй като темата стана леко политическа.. искам да ти задам един въпрос... и не размахвам пръст и не командвам ... просто от любопитство..
Ти никога ли не си се облагодетелствал от положението след 89г., затова че си лежал по затворите и си бил антипартиец? Не си ли познавал хора, които са ти бутнали едно рамо..
Виж, само искам да ти кажа, че аз съм съвсем обикновен човек.. българка.. която обича родината си и затова съм тук, но.. поразиите които направиха СДС и в частност техните червени лидери.. /защото извинявай, но ако не бяха червени.. те нямаше да са толкова нагли/.. са може би в пъти по-голями от това което ни направи комунизма.. Така че голяма разлика между СДС и БКП няма.. СДС срути страната, и не само това.. срути най-ценото което ни остана.. вярата... а това не мога да го простя...
А колкото до брат ти.. няма защо да го намесваме.. той е творец и като такъв шапка му свалям..но аз го приемам него като творец, а не като борец..и евала че си остана на музикалната сцена, а не се литна да става политик при онези малоумни.. нагли.. комунистически... лъжедемократи. Създадоха партия и после я раздробиха.. това не ти ли прилича на борба за власт, а не борба за благото на народа..
Поздрави брат ти.. и му предай че в клуб НИ има много фенове...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 11:19



Аз незнам защо спорите.. и ти си червен.. и аз.. и няма как да не е останало червеното в нас.. Тези които са се появили на бял свят в началото на 70-те.. всички имат остатъчен продукт в съзнанието си от великия комунизъм...
Просто нашето обучение беше при великия комунизъм.. пълнеха ни главите с глупости.. бяхме чавдарчета, пионерчета, комсомолчета...и това все пак е останало във сформирането на мисленето ни..
Така че просто няма защо да спорите..живот и здраве нашите деца ще са с по различно виждане и идеали.. и дай боже да живеят по-добре и да имат мечти.. които да могат да сбъднат..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 11:33



Тъпако, освен, че си комплексар, ти си и изключителен тъпанар, а лошото за теб е, че го знаеш прекрасно и това те тормози, ама нищо, не се притеснявай, не си виновен, то отвътре те кара !Нещастник скапан !



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: apви]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 11:37



Не само никога не съм ползвал никакви привилегии, макар да съм работил за СДС и да познавам всички, не само, че брат ми никога не се е ползвал от това, ами аз например отказах на един политик да стана общински съветник, защото не желая да се цапам. Някога Ваня Костова отиде при Жельо , той прегледа досието и делото ми и подписа указ само с моето име.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 11:47



ами аз например отказах на един политик да стана общински съветник,
------------------------
За което ти правя евала..съвсем честно.. много е трудно човек да преодолее съблазните и да отстоява на принципите си...
А за брат ти това казах.. просто му се възхищавам че не се потдаде и остана такъв какъвто тежи на мястото си.. музикант..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 12:46



Ще ми е интересно да го видя. Както ще ми е интересно и да ми кажеш за какво си осъден. Може и на лична. И ако действително си съден по политически причини ще ти се извиня публично


Щото веселиновското селянче помилва и снахата на цар Киро, която беше осъдена за джебчийство... И нея с нарочен указ ;)


Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 12:55.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 13:02



За просветените е ясно всичко това, написах книга през 90-те, не си човек, пред когото да доказвам каквото и да било, нито да му задоволявам интереса, нито ме интересуват твоите извинения, отдавна си се доказал пред мен и всички тук. И още нещо - повечето хора в този клуб мислят същото за теб, което мисля и аз, разликата е, че те са по - дипломатични от мен, не ти го казват в упор. Избивайки си комплексите, се опитваш да се показваш всезнаещ и всеможещ, не си, елементарник си, запомни го от мен.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 13:04



В отговор на:

За просветените е ясно всичко това, написах книга през 90-те






Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 13:04.



Тема Мнение от клиент..и не само......нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано04.02.10 13:20



Айде и аз да кажа сега някой мнения по потделните точки разисквани тук!!!
Всичко е на базата на инфо което имам което е достоверно така че, смятам че ще ви е интересно какво си мисли един клиент - т.е. аз - който все пак си е направил някакво свое проучване.

Пъвео за темата - цените - на лице са различни видове продавачи, едните са закъсали частни собственици, другите са сериознои фирми.
От първите (частните лица) можеш да попаднеш на много добри оферти особено ако ходиш сам да преговаряш и човека е на зор... разбира се такива имоти отлитат бързо, но ги има. Интересно че в сферата на имоти като къщи/вили спадът е по драстичен и там може по-лесно да попаднете на супер изгоден имот.
Вторите, стройтелните предприемачи все още мислят че бурята ще премине (оказва се че пазарът в Бг все още е доста консервативен) и голяма част от тях продължават да предлагат идиотски цени. Разбира се ако си нахален и се добереш до баш ръководството съм сигурен, че ще има мегдан за сериозно сваляне.

тема 2 - действителните цени - как да ви кажа и аз съм оставал неведнъж много учуден от различните цени на който съм попадал и за който съм имал инфо.
Та въпроса е следният още през 2007г мой познат стройтелен предприемач продаде доста апартаменти в района на хладилника - до входа на южния парк на цена 800евро кв - направо супер ниска сума за тогава. Разбира се голяма част от апартаментите са отлетели на цена за тогава 1200-1350, но както разбрах нещо го е "хванало шубето" по едно време и заради това останалите ги е дал на тези цени. Тогава бях направо супер учуден как така като в цяла Сф няма никъде под 1000е, той ги е дал на 800 - т.е, цени всякакви.
Съвсем наскоро, буквални преди дни мой роднина се начука, и апартамент в южните квартали му излезе 1200евро/кв..точно историята за малката площ и иноксовите парапети, която чухме от Уникалната по нагоре

.
Та с две думи - цени всекакви, ако си решил да купуваш трябва да си нахален и да търсиш..излиза че найстина цените до голяма степен се диктуват от брокерите - дерзайте.

Едно нещо между другото прави впечатление за два еднакви що годе имота, голямата разлика в цените идва от евентуално по луксозно изпълнение в единия, но цената на това изпълнение в никакъв случай не си покрива разликата в крайните цени. Т.е. имам предвид че клиентите много обичат да ги лъжеш със скъпи гранитогреси , дограми саламандър и скъпи смесители в баните на който общата стойност е излязла на някого 10хиляди, а разликата в цените на два еквивалентни имота без и със съответните екстри е двойна..
Евала - който няма акъл и не може да сметне 2+2=4 да си плаща...какво да се прави..

Още едно мноого голямо заблуждение което държа да опровергая защото смея да твърдя че знам туй онуй - то и вие го знаете това но все пак - реалната цена на новото стройтелство. Та по въпроса - стройтелите не са балъци като клиентите, те купуват на евтино и продават на скъпо - казано с две думи.
Целта на стройтелните фирми за крайна цена готова продукция е между 250 и 400евро - ако става въпрос за почти пълно завършване. Не ми се обяснява защо съм сигурен в това , но мога да кажа че съм проучвал цени конкретни и на грубо стройтелство, цени на зид, цени на инсталации, цени замазки, цени шпакловки, цени материали, цени труд и т.н
Като цяло извода е че стройтелните фирми ги чака много сериозно преструктуриране - осбено във виждането им за времето за цялостно разпродаване на имот.
Да, при надценки от сорта на 2,3 пъти можеш да чакаш, но когато всичко си дойде на мястото и надценките станат 30-50%, вече няма да има време за чакане.

И последно - направо се замислям че трябва да се въведе някаква регулация по отношение обявените квадратури на ново стройтелство защото абсурдите са големи, както сами се досещате. За това да ми пробутват апартамент чисти 70кв за 108 например, трябва да има глоби...то не са общи части, то не са глупости...ама и за това са си виновни клиентите...
И клиентите са виновни защото вероятно не са направили никакво собствено проучване, а са имали готови пари който са бързали колкото е възможно по-скоро да изхарчат...

поздрави на всички

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 04.02.10 13:28.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 13:30



Охооооооо тук сме си имали и жив писател... бре...


Дай да те прочетем, бе човек.. за мен си загадка.. честно.. политически затворник.. писател.. работил за СДС.. пък брокер.. нещо нещата не ми се връзват.. а като брокер пак ли работеше за СДС..
Чакай.. нали СДС и ДПС не са една партия, поне легално де.. ти терените които продаде на турците..клиентите от ДПС или от СДС дойдоха..
Вие с Модертора някаква мярка или граница.. в поведението да имате? И двамата демострирате едно величие.. та чак ние обикновените клубари взехме да се чувстваме нищожни...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: apви]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 13:42



Не разбирам заяждането ти, не съм излъгал за нищо, нито се правя на велик. Наложи ми се да отговоря на онзи простия четоводител, защото той за пореден път си позволи да намесва семейството ми, иначе не парадирам с нищо. Защо се заяждаш ? Бях брокер на двете страни при продажбата на земята до Ст. град, дето я разнасяха по вестниците, но то стана съвсем случайно и няма нищо общо с политиката. Моля да не се намесваш , когато си общувам с любимия ми тъпанар счетоводител.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: apви]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 13:42



е с нас никой не може да се мери ;)




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 13:52



ko стеняш бе. Ти ме изтипоса целия, пък аз не съм пропищявал махалата



П.П. в края на работния ден заключвам темата, че се офлуди


Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 14:05.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 13:58



Да се заяждам? Така ли го прие? Далеч съм от мисълта да се заяждам с някой.. особено ако е брокер и си е изкарал парите с работа... просто ми беше интересно.. от къде са клиентите...

но забрави... явно.. погрешно си ме разбрал...
Виж.. ще те помоля и теб и него.. понеже вие сте вътре в спора и сте и двамата доста остри камъни..недейте тук, така да се обиждате.. грозно е.. някой път и аз попадам в такива ситуации увлечена в спора.. но после като се върна да видя какво съм написала ми призлява.. имате двамата проблем в общуването.. или се събере и си решете проблема или пишете без да се забелязвате.. нито той ще те промени теб.. нито ти него..
а от епитепи от рода на цървул.. шушляк, комплексар и т.н. да не изреждам всички, никой няма нужда.. дайте да си направим клуба едно приятно място, а не арена на войни..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано04.02.10 14:00



е с нас никой не може да се мери
-----------------------
Определено е така...аз не се и опитвам.. загубила съм още в самото начало битката..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано04.02.10 14:08



Смешко, знам ти името, професията и фамилията от имоти.нет, но не съм си позволил да ги пиша никъде до момента, до който двамцата с абетора са надпреварвахте да пишете за мен и семейството ми и даже типично за вас двамата - подличко, тогава, когато не можех да ви отговоря, защото гневът ти се бе изсипал върху ми.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 14:17



В имоти нет ми ги няма. Отдавна ме бъркаш с някой - явно съвсем си заблуден. Както и да е.
А професията там въобще ми я няма

.
Както и да е все ми е тая .
Голям процент от тук пишещите и по други форуми ме познават не само виртуално, но и реално.
Не се крия не ме е страх.
И първа тук ме разконспирира "свестна"




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор moreol ()
Публикувано04.02.10 19:19



Как ще ми заключиш темата, още не съм получил задоволяващи отгорори. Тъкмо принца почна да дава свястно инфо и хоп катинар?





Тема Ето до това водинови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 23:35



мекото модераторско сърце ...






Тема Не знам какво си мислиш,нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 23:51



ама знам че не четеш. Имам предвид търговски надценки 10%.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано05.02.10 08:53



Ок няма да я заключа. Ще помета плявата





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.