Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 12:10



И по тези въпроси си бос точно колкото по другите.


За съжаление, ТЕЗИ въпроси, за този период от историята на България, са извън интереса на доста млади хора... Българската памет е много къса. А за да има бъдеще - трябва да е ясно миналото...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано03.02.10 14:29



Винаги съм знаел, че истинските борци против комунизЪма, истинската опозиция на "народната власт", не бяха нито Блага, нито Илия Минев, нито Жельо, а ти и подобни на теб, о великий , бъди благословен ! Добре, че те има !



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:32



Бабе, тогава имаше и изходни визи, и на врагове на народа не даваха такива.
Даваха само на номенклатурата и на проверени партийни кадри .

И много добре съм запознат за този период. За разлика от теб която си пътвала, баща ми е имал предложение за работа като лекар в Западна Германия с добра заплата и подсигурено жилище. Той е един от малкото хора лекуващи специфична болест при децата. Не са го пуснали защото дядо ми не е искал да влезне в ТКЗС-то, имал сладкарница и е спечелил помпа за поливане от правителството на нацистка Германия като перспективен земеделски производител. Син на кулак и какъв ли не!!!
В същото време ти дисидентката си пътувала свободно
. Не ми ги обяснявай ти на мен тези. Нищо срамно няма в този период. Срамно е че големите седесарки кат тебе се писаха дисиденти след 1989, а по времето на тато си траеха или както в твоя случай пътуваха и разнасяха славата на социалистическа България. А това, че е имало донос не значи че си била демократ тогава се топяхте един друг за да докажете колко сте верни на партията.
Срамното е, че нямахме пражка пролет а участвахме в потъпкването и. Съдбата ни е била решена на салфетка в Ялта и не е имало какво да направим по въпроса кой ще ни управлява.
Срамното е, че "дисидентите" ни са най обикновени помияри или бивши доносници.

Ае, стига по тая тема, щото таквис диси'ентки кат теб най ги обичам.


Редактирано от Пaлaч® на 03.02.10 15:13.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 14:45



Виж к'во никога не съм бил борец против каквото и да е било просто съм бил младеж с мнение и с мисъл.
A колкото до описаните :
-Блага? коя Блага която е писала хвалебствени слова за Жоро Дамаджаната, -веселиновското селянче, което в комбина с А.Луканов направи кръглата маса и помогна на БКП да заграби икономическата власт, че и политическата власт.
Никви дисиденти нямаше.
Контрол бяха единствената група която изпя няколко дисидентски песни.
Тъй, че трай си и ти щото кой знае какъв шушляк и мижитурка си бил !!!


Редактирано от Пaлaч® на 04.02.10 10:12.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 18:42



Просто си трогателен!!! Ти направо пишеш историята!



Особено по въпроса за изходните визи звучиш професионално, като че ли ти си ги раздавал...

Изобщо - от словата ти се лее познаване на всяко нещо, за което отвориш уста да се изкажеш... Веселбата е на ниво. Я кажи още какво знаеш за оная епоха, да го препишем в учебниците по история?

Белята е, че много се навъдихте такива. И поради това България затъва ли, затъва...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Многонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:12



ВРЯКАШ.
И писаниците ти са много безпочвени. Но времето е в наша полза, нека си почакат продавачите, да поплащат лихви по кредити че и тук-там да пофалират. Пазара ще си образува точната цена, а боклуците никой няма да ги иска когато има хубави с надценки 10%-ина примерно.




Тема Жельонови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:20



Фафлата ли бре, на който БОДК даде апартамент - да си го има ли?


Голям борец, няма що...




Тема Абенови [re: apви]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 00:22



как ще преглъщаш цена за НЕЩО на което му остават 10-ина годинки ЖИВОТ ????




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано04.02.10 08:57



Kво да ти кажа...
Беше преди 20 г. и аз бях на 20, така че помня достатъчно. И паспортите се даваха в Паспортно на "Мария Луиза", а като се върнеш от чужбина беше длъжен да го върнеш пак там.
Лельо такива като теб, червени от вътре зелени отвън прекрасно ги познавам.
"Демократи" и "дисиденти"... Мишоци.

В един по-горен пост обяви младите за виновници за дереджето ни.

Ама какво направихте вие мишоците... Освен да си пишете доносите един срещу друг.
И на 10/11/1989 да се пишете демократи...




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.02.10 09:13



Айде кротни малко. Спри да си въобразяваш, че всичко ти е ясно. НЕ Е.

По-добре да си пишем по имотните теми.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.