Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Излагаш се,нови [re: moreol]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано02.02.10 21:37



ох, много е писано на тази тема...ровни малко назад.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: moreol]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 06:48



Прочети това:



Може да ти свърши работа, като човек, яростно защитаващ покупката на ново строителство. Например тази фраза:

"Не е реално и да се очаква, че при ниска цена ще има високо качество на строителството, дори и да се стигне до въвеждането на сградата в експлоатация."
Не, че смятам материала за някаква панацея, но в общи линии е така. Както е казано в онзи прекрасен виц: "Абе, жена... евтиното си е евнино..."

При покупката на ново строителство първо поемаш риска изобщо да не се добереш до заветния "Акт 16", второ - никой не ти гарантира, че до края на строителството няма да ти оскубят още толкова парички, че да забравиш да го смяташ за евтино, и трето - няма начин да знаеш ОТ КАКВО ТОЧНО са спестили строителите, за да си разрешат лукса да ти продадат евтин апартамент. Щото вълкът цената на квадратен метър си мени, но печалбата - НЕ!

При панелката ПОНЕ виждаш с око какво точно купуваш в момента. И си осведомен в общи линии какво рискуваш... СложИ в сметката - състоянието на входа (което ти дава индикация поне за момента какви хора живеят в него, а не какви ЩЕ СЕ НАНЕСАТ впоследствие, когато новият блок бъде готов), паркоместата и зелените площи (които обикновено са налице при добрите соц панелни комплекси) и фактът, че, например, като реален размер една панелна двустайка е ОПРЕДЕЛЕНО ПО-ГОЛЯМА И ПО-ФУНКЦИОНАЛНА от един тристаен - ново строителство - и.... ето ги бегло част от преимуществата на панела, които искаше да ти споделя.

Един въпрос - ти, бидейки БЪДЕЩ купувач на апартамент, ходил ли си по огледи? Хвърлял ли си око на така наречените "евтини" нови жилища? Насладил ли си се на гения на архитектите, които са се вихрили там? Или просто си четеш насам-натам и ВЕЧЕ даваш категорични мнения, както и квалификации от рода на "ненормални", "шамандури" и пр?

Искам да е ясно предварително - НЕ СМЯТАМ, че априори е по-добре да се купи панел, а не ново строителство. САМО И ЕДИНСТВЕНО защитавам тезата, че В НЯКОИ случаи, при много ниски парични възможности, е по УДАЧНО човек да помисли дали не е по-добре десетина години да поживее нашироко, и после да му мисли какво ще прави, или да се свира в някви кутийки 2,80 на 2,70, с криви стени и още по-малка баня, успокоявайки се с мисълта, че парапетът му отвън е от инокс...(доста въпросително, щото на евтините нови сгради и това не е сигурно)Просто всеки трябва да си прецени реално приоритетите, нуждите, възможностите, компромисите, и така да реши САМ ЗА СЕБЕ СИ какво да предпочете, а не да купува по формули и по чужди мнения.


ПП - Моля палачът да не квалифицира непременно писанията ми като "уникален флууд". ПРОСТО ОТГОВАРЯМ НА ВЪПРОСИ!!

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.02.10 06:59.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 09:05



Oффф, като те чета все едно слушам някоя червена бабичка.
Какво беше при тато, пък сега какво е !!!
Само да ти кажа,че ново строителство може да купиш с акт 16 (разрешение за ползване). И със сигурност в него няма да живеят мизерните помияри които обитават 70% от панелките, а останалите 30% им плащат масрафа

Панелката винаги върви бонус със
1.Смяна на дограма
2.Смяна на щрангове
3.Дори и да изпълниш точки 1 и 2 никва гаранция нямаш, че дебила на горния етаж го е направил и няма да ти направи наводнение
4.Течове от покрива. Тъщата и тъста живеят на 5 етаж, но по фугите от теч на покрива ги наводниха (а над тях са3 етажа и малкото таванско дето е за гълъби)
5.Забравих-изолация.
6.Да стаите са големи, ама чуваш комшиите в първия вход, дори и да си в последния, и винаги знаеш какво са приготвили за обяд
7.Дори и по новите панели са стигнали до момент за тотален ремонт на общи части

Поне тези 7 точки в новото строителство не ги мислиш.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 09:14



Да, панелите имат много недостатъци, дори повече от тези, които си описал. Но новото строителство също не е идеално. Не ме изкушавай да конкретизирам проблеми, на които аз пък съм се нагледала и наслушала от клиенти, купили ново строителство. Списъкът може да се окаже по-дълъг от "панелния"...И както вече казах - НЕКА ВСЕКИ САМ СИ ОПРЕДЕЛИ ПРИОРИТЕТИТЕ И КОМПРОМИСИТЕ. Рецепти няма.

Червена бабичка е смешно да ме наречеш, след като по-голямата част от живота си преди 89 г съм прекарала в гнилия капитализъм... НЕ Е НУЖНО да вкарваш лични окраски в мнения, от които се очаква да бъдат ОБЕКТИВНИ. Човекът иска мнения. Не вярвам да мечтае да чете безкрайните ни спорове.
-----------------------------------
ПП - Я да чуя пример за ЕВТИНО ново строителство С РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ? По-евтино от панел? А ако го ЧУЯ, ще ида и да го ВИДЯ!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.02.10 09:22.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 10:04



В отговор на:

Червена бабичка е смешно да ме наречеш, след като по-голямата част от живота си преди 89 г съм прекарала в гнилия капитализъм... НЕ Е НУЖНО да вкарваш лични окраски в мнения, от които се очаква да бъдат ОБЕКТИВНИ.




То и Боков и Пирински живяха там, ама не са демократи.
На теб мисленето са ти го формирали в училище . А на мен ми писаха двойка и ме оставиха на поправителен, защото репликирах учителя ми по обществознание за политическия плурализам на БКП.
Иначе имах сблъсък и с друга синя баба.
Като студент в началото на 90-те работих при един дето правеше луксозни ремонти. Беше се закичила цялата със флагове на СДС, ама като ремонтирахме жилището всички кабели за подслушване на апартамента в който правихме ремонта водеха към нейния етаж

Партията възприема всякакви мнения, но когато някое мнение противоречи на партийната линия се възприема мнението на партията.
Моята реплика беше :
-Е как така приема други мнения при положение, че накрая пак се взема за меродавна Партийната линия.
И поправителен в 10 клас

В казармата ме вкараха в ареста, защото на 13/11/1989 понеделник докато старшината четеше благодарственото писмо на БКП за мъдрото управление на Тодор Живков, аз се изцепих " еййй, най после го махнаха, пък му благодарят"

Тъй, че колкото и да ти е мъчно си червена в мисленето си
И не ми казвай, че по политически причини си отишла на запад. Щото знам как пускаха навремето, само "проверени хора".

П.П. поста ми действително е оффф.




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано03.02.10 11:15



Забрави да споменеш цената.. ако цената е около 300-400Е кв.м. може.. дори и тези недостатъци може да се преглътнат.. но панелите се продават по 600 -800 Е кв.м. не може тристаен панел в покрайнините да е 67000Е и това да е адекватна цена..
Аз съм за панелите но например 3ст. 100кв.м. да е за около 30-35000Е и то не като влезеш вътре да ти се догади.. от състояние.. а в нормален вид..



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 11:17



Мисля да те оставя соло в изтъкването на автобиографични факти. Бъди сигурен, че имам повечко за разказване. И по-шаренко.



И моя пост е ОФФ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 11:32



В отговор на:

Бъди сигурен, че имам повечко за разказване.




Кажи ся, спази ли партийната директива да разнасяш българската култура в загниващия капитализъм, пък се върна като първа демократка




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.02.10 11:38



ОФФФФ


Пиленце, имам в ДС досие, дебело колкото "Война и мир". Като НАРОДЕН ВРАГ. И отказ за пътуване за 3 години ПО ДОНОС. От 85 до 88. Ти на колко годинки беше тогава?



Не знам откъде се извъди с толкова голямо самочувствие, но понякога ставаш смешен. Гледай си имотните въпроси - и там си некомпетентен, но поне даваш собствени мнения, на които имаш право.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано03.02.10 11:47



Имаш дръШки.
В този период народни врагове нямаше...
П.П. а ти как пътува като "народен враг" заличавайки доноса с други ли







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.