Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.01.10 08:46



Е нека да се разберем първо - за къде става дума. Щото и за под 200 евро сигурно има в Уйново или Горно надолнище. Със сигурност такива има в с. Трояново, до Раднево - дават ги на кило. На мен ми се стори, че става дума за средни цени на пазара в София (айде, махаме суперцентъра на София), или в големите градове по принцип.

ПП - А това за ЧСИ-тата го забрави - поне ти, бидейки юрист, трлябва много добре да го знаеш. Началната цена НИКОГА не остава крайна, ако е на 200 евро за квадрат, така че продажбите чрез ЧСИ, особено пъкпо цените, за които са обявени (чтова са началните, все пак), изобщо, ама изобщо не е показател за цените.

Спрете земята - искам да сляза!

Редактирано от seymour_stz на 26.01.10 08:48.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: seymour_stz]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 09:35



В отговор на:

Хехе, като станат толкова ще ми звъннеш ли да напазаря няколко имотчета?




Има вече на 350 е в курортите... до ключ

А ти чакай някой да ти звънне на вратата

Kризата драги в строителството ще се задълбочава и тази година. Остана ми навика да се оглеждам за празни кооперации в София. Няма да повярваш колко са много. С цени от 700 е на квадрат няма да се напълнят

Дет викат руснаците "Ще поживеем и ще видим" Тук едни велики брокери миналата година по това време ми се смеееха, че цени от 650 е за София са недостижими. Факт са вече и под 600
В отговор на:

За всички, закупили апартаменти до 30 дни - апартаментите се предоставят
с довършителни работи до ключ:

* Подове в спални и всекидневни на ламинат
* Коридори и кухненски бокс на гранитогрес
* Завършени и оборудвани санитарни възли
* Обзаведен кухненски бокс




и още

В отговор на:

1000 евро отстъпка получава всеки клиент, присъствал на семинар или направил оглед (среща) през почивните дни. Семинарите се провеждат всеки четвъртък от 19 часа в офиса на ******** Младост.







Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.01.10 10:11



Правите, струвате, все брокерите виновни, тук отново начело с мода се опитвате да ни вкарвате вини, каквито нямаме. Нима не можете да разберете, че какви са цените в момента не можете да кажете нито вие, нито някой брокер ? Ако се позовем на последните ми три сделки, ще излезе, че средната цена на панелите е 654 евро на кв м, но това в никакъв случай не е показател, защото са в три различни района, три различни жилища, а на каква цена се изповядват е съвсем друг въпрос. В момента имам 560 кв м търговска площ и 530 кв м жилищна площ в сграда с акт 14 по 230 е на кв м, ама няма кой да купи, защото сградата стои празна, пазач даже няма, това според вас как влияе на графиките за цените , показател ли е за пазара ?



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 10:15



1000 евро отстъпка получава всеки клиент, присъствал на семинар или направил оглед (среща) през почивните дни. Семинарите се провеждат всеки четвъртък от 19 часа в офиса на ******** Младост
--------------------
Да и това е за такива шарани като теб... където кълват на бастун... случайно тази фирма да си изкупува после имотите.. а случано да ги дава на изплащане без да прехвърли собственост.. моля те... като се правиш на специалист в НИ, научи поне къде са уловките във всичко това нещо.. и за какво става въпрос въобще...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 10:48



Да и това е за такива шарани като теб... където кълват на бастун... случайно тази фирма да си изкупува после имотите.. а случано да ги дава на изплащане без да прехвърли собственост.. моля те... като се правиш на специалист в НИ, научи поне къде са уловките във всичко това нещо.. и за какво става въпрос въобще...

Виж скъпа въпросната фирма продава на 560 в брой е и сградата и е празна.
Миналата година се заливахте като ви казвах, че цени под 600 евро ще са факт, ся ми дрънкаш глупости
По въпроса дали прехвърля собственост. Ами не прехвърля, защото това е

. Пак липса в образованието ти извини ме за хапливостта, ама каквото повикало такова се обадило. И няма никаква уловка. Цял свят работи на този принцип. Защо ли? Ми защо да се занимава със съдя изпълнител и да те чака години да се точат делата ако не си плащаш. Шут в гъза на първата неплатена вноска и това е ;).Спестяваш си един куп такси, разправии и търкане на обувки по съдилища и институции.
Вземи почети малко вместо да даваш определения кой е шаран и кой не .




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 10:53



Правите, струвате, все брокерите виновни, тук отново начело с мода се опитвате да ни вкарвате вини, каквито нямаме.

Някъде да съм написал такова нещо, че сте виновни вие. Единствено ви обвинявам в некадърност, недобросъвестност и лично теб в нежелание да се запознаете с пазара. Ако го познаваше имотчето в ПодУене да е заминало отдавна


Има един апартамент един оглед. Среща ПД 3%+3%.
Е т'ва е целия ви бизнес. Ако мине номера

Гледам колежката ти даже не е чула и за финансов лизинг (по познато като продаване на изплащане)




Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.01.10 11:55



Някъде да съм написал такова нещо, че сте виновни вие
-------------
Ле-ле, ти наистина ли са написал това ?! Ти, който си посветил часове да обясняваш как ние сме вдигали цените, как сме лъгали горките хорица нещастни, как хем сме некадърни, хем влияем на пазара /ето това ако можеш някой ден да ми го обясниш, ще ти целувам пак златната ръчичка!/, ти ли не си писал това?!!!!На всичкото отгоре вече съм те питал, ще питам пак - кой си ти, че да ми даваш оценки ? Ти ни обвиняваш в некадърност, недобросъвестност и други такива простотии, на какво основание, кой ти каза, че можеш? То кой разбира от това и кое може да върши тази работа си личи по джоба , душко, а ти нямаш никакво основание да даваш оценки комуто и да било, защото не си в този пазар и освен да се заяждаш с нас, друго не можеш.



Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: Пaлaч®]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 12:43



Виж скъпи.. понеже на теб не образованието /макар, че образованието не те прави умен, а просто "специалист" в дадена област.. но човек, който се фука и се надува затова, че е завършил висше.. можеш да разбереш колко струва.. като не може и един диалог да проведе като хората, а се държи надменно и снобски/ но общата ти култура в НИ куца.. та чак е инвалид.. ще ти отворя очите.. макар, че се чудя защо ли.. с такива като теб диалог не може да има.. защото не виждаш по-далеч от носа си... Дотук с мнението ми към теб относно имотите...сега започвам с фактите...
Помниш ли тук в този форум как се развиваше тезата че имотите ще паднат до 200Е/кв.м... и никой няма да ги купува и това ставаше въпрос за миналата есен и тази зима, но не не помниш.. ти просто си счетоводител.. а хобито ти е да дрънкаш глупости в областта на НИ
Точно от тази фирма имах представител в офиса..и повярвай още чакам да ми се обадят да ми кажат какви са гаранциите че след 10 годишен лизинг например тази фирма ще е още на пазара.. а няма да фалира изчезне и т.н. и какво тогава става със собствеността.. просто си чакам.. едно е да ти прехвърлят собственост, както правят банките и да ипотекират апартамента, съвсем друго е на база предварителен договор да изплатиш цялата сума за определен период от време и след това да ти прехвърлят собствеността... по цял свят го има.. но има и закони.. а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...

Ми защо да се занимава със съдя изпълнител и да те чака години да се точат делата ако не си плащаш. Шут в гъза на първата неплатена вноска и това е ;).Спестяваш си един куп такси, разправии и търкане на обувки по съдилища и институции.
Ето типичния въртелив начин на нашия Модератор.. ако седна да извадя колко си плювал по инвеститори и строители.. и сега извъднаж...шут в гъза.. боже... тия от Младост да не са ти братовчеди..


Ами ако останеш без работа.. ами ако нещо ти се случил и си на пред пред последната вноска.. смайваш ме честно..
И последно защото наистина няма смисъл да ти се връзвам...два въпроса имам към теб...
1. При твоите покупко продажби.. колко пъти си ползвал брокер и колко си действал сам...?
2. И подписа ли договор за изключителни права към Агенция?
И последно.. какви са правата на човек да плюва тук брокерите, като самия той ползва услугите им???? И моля те без ама... такова... ама онакова.. говорим с факти...
Ако искаш може и да не ми отговаряш..

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: spgufi2]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано26.01.10 13:04



Ти не си ли разбрал че той се върти на 180 градуса.. не си ли разбрал, че няма твърда позиция за нищо.. нито за брокери.. нито за инвеститори.. нито за строители... нито за пзара..
А колкото до цените на имотите.. за мен все още са височки.. и собственици.. строители и инвеститори не могат да разберат.. че не трябва да гонят 50% печалба.. а трябва да продават.. но проблема си е техен апратаментите също...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Тема Re: Какви са тия цени?нови [re: arrvv]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано26.01.10 15:40



Помниш ли тук в този форум как се развиваше тезата че имотите ще паднат до 200Е/кв.м... и никой няма да ги купува и това ставаше въпрос за миналата есен и тази зима, но не не помниш.. ти просто си счетоводител.. а хобито ти е да дрънкаш глупости в областта на НИ

Не помня, намери ми пост и ми натрий носа, щом дрънкам глупости.


Иначе не знам кой ще е в ролята на дрънкащия глупости

В отговор на:

Точно от тази фирма имах представител в офиса..и повярвай още чакам да ми се обадят да ми кажат какви са гаранциите че след 10 годишен лизинг например тази фирма ще е още на пазара.. а няма да фалира изчезне и т.н. и какво тогава става със собствеността.. просто си чакам.. едно е да ти прехвърлят собственост, както правят банките и да ипотекират апартамента, съвсем друго е на база предварителен договор да изплатиш цялата сума за определен период от време и след това да ти прехвърлят собствеността... по цял свят го има.. но има и закони.. а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...




Никаква гаранция нямаш, че фирмата ще е на пазара или няма да е фалирала.
Ти сключваш договор за финансов лизинг, като опция ако си коректен "наемател"... Забележи наемател с последната вноска да се прехвърли собствеността. До края на лизинговия договор ти си наемател. Няма да обяснявам тук предимствата и недостатъците да вземеш вещ на финансов лизинг. Има гоогъл провери.
А ако не ти изнася тегли си кредит и си плащай.
Като собственик, въпросната фирма иска да защити собствеността си и евентуалните рискове. Как да ти прехвърли собственост на имот който ти не си платил. После разправиите съдебните дела и съдята изпълнител.И така работи целия цивилизован свят. Спестяват си ходенето по мъките.

А банките използват обезпечение, което може да е съвсем различно от апартамента който купуваш.
Не ги бъркай двете понятия. Имаш два избора тук, вместо един а именно
1.Teглиш кредит купуваш апартамент. Какво ще заложиш е друга тема. Но трябва да имаш поне 10% самоучастие. В някои случаи 30%
2.Няма какво да заложиш, нямаш дори 10% или 30% самоучастие. Взимаш на финансов лизинг


В отговор на:

а я кажи какво правят хората купили на зелено и строителите фалират.. вчера се рових по форумите и се начетох на излъгани хора...




Не знам какво правят, но обикновено са подлъгани от велик брокер пуснал обява от сорта:
Сигурен, надежден и коректен инвеститор.Качествено строителство бързи срокове. Чудесна локация Прекрасна инвестиция.
Я ми кажи като брокерите си вземат комисинката на ПД, а след това купувача изгърми какво правят брокерите. Свиват рамене ... И като спгупи аз съм само посредник. И съм сигурен, че случаите когато е замесен брокер в описаната от теб ситуация е над 90%
В отговор на:

Ето типичния въртелив начин на нашия Модератор.. ако седна да извадя колко си плювал по инвеститори и строители.. и сега извъднаж...шут в гъза.. боже... тия от Младост да не са ти братовчеди.



Не не са ми братовчеди. Фирмата е моя.
П.П. я ми кажи ти като собственик как би постъпил, ако си дал твоя вещ под наем, и не ти плащат наема


В отговор на:

И последно защото наистина няма смисъл да ти се връзвам...два въпроса имам към теб...
1. При твоите покупко продажби.. колко пъти си ползвал брокер и колко си действал сам...?
2. И подписа ли договор за изключителни права към Агенция?




Описвал съм случаите нееднократно. Ще го кажа пак, когато съм ползвал брокер все съм съжалявал
Два Стоп-капаро, пазя си ги та да знам колко е глупаво да се връзваш на "професионалист".
-Едното за къща с конструктивни дефекти
-Къща във вилната зона, демек вила без вода с незаконен водопровед от съседната къща, с много хубав висок зидан дувра незаконен.
Продажбата на апартамента в Младост
-Банката искаше Удостоверение за тежести, и трябваше да го извади брокерската агенция. Вместо да го извадят експресно, те го бяха пуснали нормално. Ефекта за мен лихва за тази 1-седмица. Това беше с агенцията с изключителни права.
Както и да е да са живи и здрави. Намериха купувач почти веднага. Иначе всички фирми предлагаха моя апартамент
- Изнудването за предпоследния ми апартамент в Банишора описвал съм го няма да го описвам пак.

Без Брокер :
-Продажбата на къщата в Мелник-добра сделка
-Покупка на апартамента в Младост
-Замяната на Банишорския с настоящия.
Не съм недоволен...Честно,
В отговор на:

И последно.. какви са правата на човек да плюва тук брокерите, като самия той ползва услугите им???? И моля те без ама... такова... ама онакова.. говорим с факти...



Mи имам право да плюя по брокерите. По-тъпо щеше да бъде да не съм работил с брокер и да плюя по брокерите, не мислиш ли

В отговор на:

Ако искаш може и да не ми отговаряш..




Ето отговорих ти... Доволна ли си


Редактирано от Пaлaч® на 26.01.10 16:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.