Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема off: "професионално лигавене" :-)))))........  
Автор пoняkora (свестна)
Публикувано21.01.10 11:43



Въобще не ми е офф темата, щот си е самата истина ............... направо си е траги-комедия

....... това за три работни дни в нашия офис /днес никакви огледи, забранено е!/.

1. На моя колежка по време на оглед, колежка от друга агенция "лекичко" и вдигнала цената с 1 500 €. Малко се поускубали
2. Клиент /купувач/ поиска документ, че апартаментът му е захранен с 1 КW ток!
3. Кредитен експерт от банка ми поиска документ, от който да е видно, че сграда с Разрешение за ползване от 2009г не е панелна сграда . От вчера чакам да ми изпрати бланката на този документ!
4. Строител, иска анализ защо не продава. Представяме му другите оферти в района - неговите цени са най-високи! Реакция - да, правилно, той определя цените и всички се ръководят по него . Самодоволно заяви, че цените остават същите! ............. това още не съм го разбрала, като го асимилирам, ще го тълкувам
5. Оглед на апартамент в сграда с Акт 16, завършен до ключ, директно от строител, с приложени снимки от апартамента - реалността: сграда, "замръзнала" на Акт 15, апартамента - на замазка и тухли. Снимките са от апартамент, който ако купувача иска, може да стане така, ама да плати първо, а ако не иска да си го прави по негов вкус, но плащайки обявената цена. Добре, че моя клиент не ме побутна ликичко по стълбите

Та за това, днес - съм на лигавене и откровения . То има още, ама много "захаросано" ще стане

П.П. Ще пропусна датата, с коята работи Службата по вписвания, че съвсем ще се разлигавя

Къде сбърках?!

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Тема Re: off: "професионално лигавене" :-)))))........нови [re: пoняkora]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано21.01.10 12:14



Ох.. то се чудиш да се смееш ли.. да плачеш ли...

, ама хайде да се смеем и лигавим...
Вчера, колежката звъни на един колега.. нейна приятелка иска да купи апартамент.. и познай... колегата и пръста не си помръднал.. защото на днешно време никой не продавал и не купувал... боже... а клиентката носи стоп капаро в джоба..
Ударихме тавана и при нотариусите.. разлика 1000лв. между две оферти...
При наем.. пишем договор.. всичко ок.. и по едно време собственика решава че иска да има копие на личната карта на наемателя... иначе няма да подпише.. зор видяхме докато го убедиме, че не е редно...


Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Те туй не го разбрах!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.01.10 12:26



При наем.. пишем договор.. всичко ок.. и по едно време собственика решава че иска да има копие на личната карта на наемателя... иначе няма да подпише.. зор видяхме докато го убедиме, че не е редно...

В договора за наем задължително се вписват трите имена, ЕГН, адресна регистрация и номер на личната карта на наемателя. Повече от ясно е защо е така - не са малко случаите наемател да духне с неплатени сметки.
Та в тази връзка не виждам къде е проблемът да се снима личната му карта? Личната информация в повече (в сравнение с тази от договора) е снимката и ръста в сантиметри. Чудо голямо!

Да не говорим, че така се избягва риска някой брокер по погрешка да е объркал някоя цифра в ЕГН-то на наемателя.



Тема Може ли леко въпросче?нови [re: пoняkora]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.01.10 12:31



5. Оглед на апартамент в сграда с Акт 16, завършен до ключ, директно от строител, с приложени снимки от апартамента - реалността: сграда, "замръзнала" на Акт 15, апартамента - на замазка и тухли. Снимките са от апартамент, който ако купувача иска, може да стане така, ама да плати първо, а ако не иска да си го прави по негов вкус, но плащайки обявената цена. Добре, че моя клиент не ме побутна ликичко по стълбите

Не е ли по-редно един брокер, преди да води клиент на оглед, първо лично да се запознае с имота, който предлага? В нормалните страни е така.
Иначе аз не бих те бутнал по стълбите, но определено много бих ти се разсърдил, че ми губиш времето за някаква измислена оферта.
То е все едно да ме поканиш да ядем банички, а в баничарницата да ми сервират брашно и да ми кажат, че ако си го омеся, сложа сирене и си го изпека, може и баничка да ям!





Тема Re: off: "професионално лигавене" :-)))))........нови [re: arrvv]  
Автор пoняkora (свестна)
Публикувано21.01.10 12:33



Да се поуспокоя малко, че и при теб има "класици"

.......

Да се изразим професионално и да направим анализ: пазарът се раздвижи ........



~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Тема Re: Може ли леко въпросче?нови [re: abettor]  
Автор пoняkora (свестна)
Публикувано21.01.10 12:39



Не е ли по-редно един брокер, преди да води клиент на оглед, първо лично да се запознае с имота, който предлага? В нормалните страни е така - готин начин да влезеш в лигавата ми тема

- ще отговоря, че е редно, за да не акцентираш на това . Прав си, все допусках, че ще има малка лъжа, но чак пък толкова неочаквах, признавам си ......... неподготвена се оказах

То е все едно да ме поканиш да ядем банички, а в баничарницата да ми сервират брашно и да ми кажат, че ако си го омеся, сложа сирене и си го изпека, може и баничка да ям - и няма да ми се разсърдиш, че ти губя времето, сигурна съм . Аз мога да правя баници , няма да е там изненадата

П.П. Гладен ли си ............. и за какво? За баничка ........

~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела

Редактирано от пoняkora на 21.01.10 12:54.



Тема Re: знаем ........... [re: abettor]  
Автор пoняkora (свестна)
Публикувано21.01.10 12:46



че така се избягва риска някой брокер по погрешка да е объркал някоя цифра в ЕГН-то на наемателя. - това вече сме го "яли"

, втори дубъл, моля .............. нещо свежо


~Заради кризата, спираме светлината в края на тунела!~

Тема Re: Те туй не го разбрах!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано21.01.10 13:02



Охооооооооо виждам, че от рано започваш с критики...


Да, определено за мен а и не само за мен не е редно да се дава копие от личната карта..
Веднага ти давам причините за това...
Първо данните ги има в договора.. второ преди да се подпише договора.. собственика сравнява данните на наемателя и обратно.. на място.. защото винаги може да станат грешки... Собственика задължително показва и документ за собственост, в който също има данните..
Трето.. ако не си спомняш преди известно време беше заловена точно такава измама... лична карта с данните на един човек, а снимката на измамника.. и така бяха източени сумати пари от продажбата на апартаменти.. Излезе един господин с костюмче и специално предупреди копие от лична карата да не се дава.. защото това е в основата за измамата.. защото се правят фалшиви лични карти и с тях се правят пълномощни, теглят се пари от банки и т.н.
Има и закон за защита на личните данни доколкото си спомням...

Да не говорим, че така се избягва риска някой брокер по погрешка да е объркал някоя цифра в ЕГН-то на наемателя.

А нима някой адвокат не може да обърка.. или въобще някой човек... хайде стига.. ти пак започваш с това брокерите...

Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..

Тема Re: Те туй не го разбрах!нови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.01.10 13:03



Айде сега, както добре знаем всички, на всяко действие има равна по сила критика



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Може ли леко въпросче?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (ледена)
Публикувано21.01.10 13:06



В нормалните страни е така.
-----------------
В нормалните да, но тук какво му е нормалното???
Хайде да не започваме пак спора брокери и адвокати.. и двете страни имат какво да разкажат... сигурна съм...



Едно е да искаш... друго е да можеш... трето е да бъдеш..


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.