Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Колеги и юристи,  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.12.09 07:43



Тема срещу задрямването, което взе да се разстила върху клуба...заедно със снега, но НЕ по негова причина...



Знае ли някой дали гласуваха онзи НОРМАТИВЕН ДОКУМЕНТ
(майтап бе, Уйли!) , който задължава купувачите да заплащат закупените имоти по банков път? Ако да - от кога влиза в сила?

Въпросът е сериозен, въпреки всичко. Предварително благодаря за сериозните отговори.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Мисля, че няма такова изискване.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.12.09 10:33



....но в понеделник ще проверя и ще ти дам ясен отговор.
Виж ме колко съм добричък - вземи да ми пуснеш..... едно коледно кафе с теб.





Тема Re: Мисля, че няма такова изискване.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.12.09 11:17



Благодаря. Сигурно от сто години не съм получавала нормален отговор от теб. Ако изобщо НЯКОГА съм получавала!

Снегът прави чудеса!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.12.09 15:42



Чл. 25. (1) Нотариусът е длъжен да опазва правата и интересите на страните, да ги упътва, да изяснява тяхната воля и фактическото положение, да ги запознае ясно и недвусмислено с правните последици и да не допуска пропуски или бавност в работата, които биха довели до накърняване на техните права.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 123 от 1997 г., бр. 36 от 2004 г., предишна ал. 2, бр. 19 от 2005 г., предишна ал. 3, бр. 82 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.) При извършване на подлежащи на вписване актове, по искане на страните, сумата, дължима на продавача или на заменителя, се депозира в банковата сметка на нотариуса, който представя документ за това в службата по вписванията

Абе добре, че нотариусите са си от воювали "по искане на страните" ...

Справка - ЗННД



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.12.09 17:07



Тенкю, Стрейнджър :)

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Мисля, че няма такова изискване.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.12.09 17:10



Ахаааааааааа, можело значи


Прочетох темата два пъти, реших, че съм в друга Вселена, където цари мир и любов, жените са истински жени, мъжете са истинки мъже, а малките зелени човечета от Алфа Кентавър са истински малки зелени човечета от Алфа Кентавър.
Я да прочета още веднъж всичко. Но не, истина е.

Почнах чак да

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.12.09 18:08



Абе добре, че нотариусите са си от воювали "по искане на страните"

Ами като гледам - май никаква промяна няма да настъпи... поне не и за тези "страни", които имат пари в дюшека!



Благодаря за цитата.

Всъщност - това беше ЕДНА от промените, касаеща сметката на нотариуса. Другата, по-драстичната, беше, че сумата по сделката (поне - обявената в НА сума) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да мине по банков път - от сметка на купувача в сметка на продавача. За тази новост питах, по-скоро.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.12.09 18:22



Понеже не си юрист, не схвана и какво имам предвид под "от воюването" :)
Първоначалната идея беше да не фигурира този текст, свързан с желанието на страните...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.12.09 18:35



И аз така го разбрах, между другото.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.12.09 19:03



Щот си айдукатин...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано20.12.09 19:14



Не е още в сила.След 10 дена.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.12.09 21:55



Отлично разбрах какво е отвоювано (което понятие изобщо не е свързано с юридическата професия, а е общо понятие). Но то не отговаря никак на моя въпрос. Защото нотариусите са си отвоювали нещо, свързано с това парите да СЕ или да НЕ СЕ превеждат по ТЯХНАТА сметка. Но известно ли е дали някой е воювал за това - дали парите ИЗОБЩО да се превеждат по банков път, или е останало предишното положение - че НЕ Е задължително...Ей това ми е "хамлетовския" въпрос!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.12.09 21:57



Не е още в сила.След 10 дена.

Въх! Закла ме. Сигурен ли си? Къде пише?????



Едни мои ще изгорят май...Клиенти, де.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано21.12.09 02:05



http://www.parliament.bg/bills/41/902-01-45.pdf

Това е законопроекта...който...не знам защо си мислех,че е приет вече...но явно не е,защото не го намирам в ДВ.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.12.09 07:05



Хиляди благодарности. Ако беше ясна датата, на която е приет - може би щеше да е по-лесно да се проверява дали наистина е влязъл в сила, или ще влезе и кога, или изобщо - какво се случва....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.12.09 22:05



Твоя проблем под форма на нормативен документ във вид на Закон за изменение и допълнение на Закона за и т.н. и т.н.
- не е приет
- не е влязъл в сила
- не се знае дали и кога ще излезе от Народното събрание
- все още е законопроект въпреки, че има „публикации, че е публикуван“ и, че е в сила от 01.01.2010 г.

Спи спокойно ....
И понеже питаш какво се случва ще ти кажа - по малко питай по разни форуми, а повече работи, щото всичко е комисиона, както знаеш.
До тук – 200 лв.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: bipet]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано22.12.09 10:19



И понеже питаш какво се случва ще ти кажа - по малко питай по разни форуми, а повече работи, щото всичко е комисиона, както знаеш.
До тук – 200 лв.


Е може и да попрочита ДВ, по диагонал сутрин с кафето

.




Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: bipet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.12.09 19:23



Освен УниКална, аз съз и НЕПОПРАВИМА. Затова продължавам да питам...

По това време на денонощието някой юрист може ли да ми направи препратка към НОРМАТИВЕН ДОКУМЕНТ, който указва КОИ документи при подписването трябва да имат и собственоръчно написани три имена под подписа, и кои - не? Според моите юристи и нотариуси например, под декларациите по чл. 25 и 264 и под пълномощно за продажба на имот НЕ ТРЯБВА да има имената. Задължително било най-вече под нотариалния акт. А един друг нотариус преди час ми ВЪРНА ПЪЛНОМОЩНО, ПРИСТИГНАЛО ОТ ОНАЯ ДЪРЖАВА С КЕНГУРАТА, защото било САМО ПОДПИСАНО!!

Твърди, че СЪДИЯ ПО ВПИСВАНИЯ НЯМАЛО ДА ЗАЧЕТЕ ТАКОВА ПЪЛНОМОЩНО!!

ПИСНА МИ ОТ РАЗЛИЧНО ТЪЛКУВАНЕ НА ЗАКОНИ И НАРЕДБИ!! Ще се гръмна накрая.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 20:09



Прав е колегата нотариус! И аз бих ти върнала такава сделка...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.12.09 21:13



Ще видим утре. Не за пръв път преборвам юристи. Само ми трябваше БЪРЗО "нормативния документ"... Щом си сигурна, че е прав - сигурно знаеш и на каква законова база?

Апропо - нали ЮРИСТИ от посолството са заверявали това пълномощно, те НЕ ЗНАЯТ ЛИ, ЧЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ НАПИШАТ И ИМЕНАТА??? Защо не са го върнали ТЕ?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.12.09 21:14.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 21:26



Вече си фантазираш, в случая няма как да "пребориш" - първо НЕ си Юрист, т.е. от право НЕ разбираш и второ в Консулството (посолството) документите не се заверяват от юрист!



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.12.09 22:16



Cтpeйнджъp, юрист може да бъде преборен от НЕюрист с пълна сила. ПовЕрвай ми. Ако се върнеш преди 3 месеца тук - юрист от банка го пъхнах... където му беше мястото.

Може и да не са юристи заверяващите в посолството, но според мен са ДЛЪЖНИ да познават законите и наредбите, според които се правят заверките.

Трето (щото много скучно стана в клуба

) - юристите не са СВЕЩЕНИ КРАВИ. Виждали сме как тълкуват законите някои от тях. Май ти самата си го писала... и твои обичани колеги - също. Особени прелести сме чували и чели тук по адрес на някои нотариуси, съдийки по вписвания и пр. Кръгът е омагьосан. Когато ти харесва - нотариусът е ПРАВ. Ми ако НЯКОЙ СИ нотариус е на напълно противоположно мнение от твоето по някакъв въпрос - КВО праим?

Въпросът не е изобщо КОЙ е юрист и кой - НЕ Е. Въпросът е - кой е КАДЪРЕН и АДЕКВАТЕН юрист. Което с пълна сила важи и за лекари, учители, брокери, продавачи, метачи и пр.

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.12.09 22:30.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 23:23



По твоята желязна логика и капитана на кораб също трябва да е юрист :)
щото и той прави заверки...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано22.12.09 23:40



сумата, дължима на продавача или на заменителя, се депозира в банковата сметка на нотариуса, който представя документ за това в службата по вписванията
-----------------------------------------------
два въпроса, ако може. Колко време преди сделката тази сума се депозира в сметката на нотариуса и съответно, ако сделка няма, кога купувача си получава парите обратно?
и кога точно става разплащането с продавача? След вписан НА ли, или след сделката при нотариуса?
благодаря! ако ми отговориш



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cнeжин.ka]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 23:43



Това в каква връзка - в смисъл имаш го като условие по договор ли?



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано23.12.09 00:24



По принцип, аз купувам и искам да депозирам парите по сметка на нотариуса. Колко време преди сделката трябва да направя депозита и кога собственика получава парите си, след подписването на НА или след вписването на НА? И кой прави превода, нотариус на собственик така ли? Просто малко информация, ако може!



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cнeжин.ka]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано23.12.09 01:26



Както се договорите. Принципно обичайно се депозират преди сделката, а се превеждат от сметката на нотариуса на купувача, след вписване на сделката...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано23.12.09 09:49



Благодаря!



Тема Бабе.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.12.09 09:52



....коледно съм решил да бъда добър с теб.
Нормативна препратка някой юрист може ли да ми направи препратка към НОРМАТИВЕН ДОКУМЕНТ, който указва КОИ документи при подписването трябва да имат и собственоръчно написани три имена под подписа, и кои - не? - НЯМА.
Аз поне не знам.
Освен нормативни препратки, закони, теории и прочие кадости в първи курс по право учим обичайно право.
Според нашето, ще го нарека така "обичайно нотариално право" се е наложила практиката под всеки ВАЖЕН документ освен подпис да има и собственоръчно написаните три имена (някъде искат две) на издателя на документа. Смисълът е много прост - при евентуален СЪДЕБЕН спор да има сравнителен материал за почеркова експертиза. Конкретно за твоя случай смятам, че имената трябва да ги има под пълномощното. Нотариус педант вероятно би се заял да иска собственоръчно написване на имената и под декларациите.
И не би сбъркал.
Коледен съвет към теб - научи си задграничните клиенти да се подписват с трите си имена. Ако са българи и на кирилица. Под всички документи, които са свързани с нотариалната сделка.

Весели празници на всички!





Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано23.12.09 10:14



В отговор на:

Cтpeйнджъp, юрист може да бъде преборен от НЕюрист с пълна сила. ПовЕрвай ми. Ако се върнеш преди 3 месеца тук - юрист от банка го пъхнах... където му беше мястото.




Във виртуала сички сме най-велики. Вервай ми.
Готиното е, че някои живеем и в реала

А за теб знаем, ама като ти слушам дрънканиците май най успешното на което си способна е да набуташ четка за тоалетна там където и е мястото




Тема Re: Бабе.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.12.09 10:53



Хайде и аз да бъда добра с теб днес...



Не, че така е ПРИЕТО. Нормативен документ си имаЛО. Той се казваЛ ....ГПК. Според лицето, (пак нотариус) което ме консултира - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се пишат имената на пълномощни, с които се упълномощава лице за ПРОДАЖБА на недвижим имот. Само при тези пълномощни било задължително.
Също - и при отказ от вещно право на ползване.

Дали ще го тълкуваме като ЕЖК или ЕМК - нямам представа.

Нямам време да потърся в ГПК.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.12.09 11:40



На теб специално пожелавам през новата година да наваксаш малко от седемте години, които ти липсват... положението вече е по-сериозно, защото ТЕКАТ ВЕЧЕ първите седем години на детето ти. Значи - имаш двойна работа - хем неговите, хем твойте....

И НЯМА КАК мен специално да ме "ЗНАЕТЕ", при положение, че не присъствате в МОЯ реал. Съдейки по ТВОЯ виртуал - лично аз бих се усъмнила дори и за четката за тоалетна - дали изобщо знаеш какво е...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано23.12.09 11:59



Виж ся, аз с възпитанието мога да наваксам, мога и да не наваксам. Ама това ти дето го нямаш, няма как да си го набавиш






Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.12.09 12:14



Ще изчакам да ми напишеш списък на това, което нямам... ще е доста забавно.

А твойте пропуски, за да ги наваксаш - ще ти трябва до теб някой, който СИ ИМА седемте години. Къде ли ще го намериш в обкръжението си?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Бабе.....нови [re: abettor]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано24.12.09 09:31



По-скоро ПЪЛНОТО си име...скоро си имах работа с един арабин,на кого името се изписваше на два реда...И бая зор видях докато му обясня,че в БГ под документите се подписваме...Просто при тях "подпис" означава да щракнеш документа с личния си печат...една джобна машинка за преге с тампон.Има си номер,регистрират си ги,могат да се обявяват за невалидни и т.н.Но не е подпис...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано24.12.09 11:34



В отговор на:

Ще изчакам да ми напишеш списък на това, което нямам... ще е доста забавно.




Хич не е дълъг списъка. Ама за да се сетиш ти липсва точно това нещо.




Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.12.09 12:26



ОчевАдно ти имаш много от това НЕЩО...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.