Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 21:26



Вече си фантазираш, в случая няма как да "пребориш" - първо НЕ си Юрист, т.е. от право НЕ разбираш и второ в Консулството (посолството) документите не се заверяват от юрист!



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.12.09 22:16



Cтpeйнджъp, юрист може да бъде преборен от НЕюрист с пълна сила. ПовЕрвай ми. Ако се върнеш преди 3 месеца тук - юрист от банка го пъхнах... където му беше мястото.

Може и да не са юристи заверяващите в посолството, но според мен са ДЛЪЖНИ да познават законите и наредбите, според които се правят заверките.

Трето (щото много скучно стана в клуба

) - юристите не са СВЕЩЕНИ КРАВИ. Виждали сме как тълкуват законите някои от тях. Май ти самата си го писала... и твои обичани колеги - също. Особени прелести сме чували и чели тук по адрес на някои нотариуси, съдийки по вписвания и пр. Кръгът е омагьосан. Когато ти харесва - нотариусът е ПРАВ. Ми ако НЯКОЙ СИ нотариус е на напълно противоположно мнение от твоето по някакъв въпрос - КВО праим?

Въпросът не е изобщо КОЙ е юрист и кой - НЕ Е. Въпросът е - кой е КАДЪРЕН и АДЕКВАТЕН юрист. Което с пълна сила важи и за лекари, учители, брокери, продавачи, метачи и пр.

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 22.12.09 22:30.



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 23:23



По твоята желязна логика и капитана на кораб също трябва да е юрист :)
щото и той прави заверки...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано22.12.09 23:40



сумата, дължима на продавача или на заменителя, се депозира в банковата сметка на нотариуса, който представя документ за това в службата по вписванията
-----------------------------------------------
два въпроса, ако може. Колко време преди сделката тази сума се депозира в сметката на нотариуса и съответно, ако сделка няма, кога купувача си получава парите обратно?
и кога точно става разплащането с продавача? След вписан НА ли, или след сделката при нотариуса?
благодаря! ако ми отговориш



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cнeжин.ka]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано22.12.09 23:43



Това в каква връзка - в смисъл имаш го като условие по договор ли?



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано23.12.09 00:24



По принцип, аз купувам и искам да депозирам парите по сметка на нотариуса. Колко време преди сделката трябва да направя депозита и кога собственика получава парите си, след подписването на НА или след вписването на НА? И кой прави превода, нотариус на собственик така ли? Просто малко информация, ако може!



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cнeжин.ka]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано23.12.09 01:26



Както се договорите. Принципно обичайно се депозират преди сделката, а се превеждат от сметката на нотариуса на купувача, след вписване на сделката...



Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Cнeжин.ka (ледена)
Публикувано23.12.09 09:49



Благодаря!



Тема Бабе.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.12.09 09:52



....коледно съм решил да бъда добър с теб.
Нормативна препратка някой юрист може ли да ми направи препратка към НОРМАТИВЕН ДОКУМЕНТ, който указва КОИ документи при подписването трябва да имат и собственоръчно написани три имена под подписа, и кои - не? - НЯМА.
Аз поне не знам.
Освен нормативни препратки, закони, теории и прочие кадости в първи курс по право учим обичайно право.
Според нашето, ще го нарека така "обичайно нотариално право" се е наложила практиката под всеки ВАЖЕН документ освен подпис да има и собственоръчно написаните три имена (някъде искат две) на издателя на документа. Смисълът е много прост - при евентуален СЪДЕБЕН спор да има сравнителен материал за почеркова експертиза. Конкретно за твоя случай смятам, че имената трябва да ги има под пълномощното. Нотариус педант вероятно би се заял да иска собственоръчно написване на имената и под декларациите.
И не би сбъркал.
Коледен съвет към теб - научи си задграничните клиенти да се подписват с трите си имена. Ако са българи и на кирилица. Под всички документи, които са свързани с нотариалната сделка.

Весели празници на всички!





Тема Re: Колеги и юристи,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано23.12.09 10:14



В отговор на:

Cтpeйнджъp, юрист може да бъде преборен от НЕюрист с пълна сила. ПовЕрвай ми. Ако се върнеш преди 3 месеца тук - юрист от банка го пъхнах... където му беше мястото.




Във виртуала сички сме най-велики. Вервай ми.
Готиното е, че някои живеем и в реала

А за теб знаем, ама като ти слушам дрънканиците май най успешното на което си способна е да набуташ четка за тоалетна там където и е мястото





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.