Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Бабенце.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.12.09 15:45



Треитят е ястреба, пиленце. Ама всъщност е ПЪРВИ. Защото с него човек най-може да води разговор.
Сега пак излизам (за шести път днес - нещо като рекорд ще забия май предновогодишно...) - НЕ СПИРАЙ да ми обръщаш внимание, ще ме топли в студения декемврийски ден!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Не е зле, от време на време....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.12.09 15:46



Ястреб, нали знаеш, че съм неук брокер? Аз си приказвам на народен език. И, уверявам те, това не ми пречи нито на работата, нито на живота!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Не е зле, от време на време....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано15.12.09 15:50



Блиц въпрос - НА на простонароден език какво е? Натурален акт или Нотариален акт? Отделно, че "неукостта" не е повод за гордост, а би следвало да се отстрани. Несериозно е човек, твърдящ, че е "неук" в дадена област, да се занимава професионално в тази област, тоест да изкарва кинти от нещо, което не знае.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде

Редактирано от Okaян яcтpeб на 15.12.09 16:38.



Тема Re: Не е зле, от време на време....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано15.12.09 17:45



"Несериозно е човек, твърдящ, че е "неук" в дадена област, да се занимава професионално в тази област, тоест да изкарва кинти от нещо, което не знае.
"


За това ти мнение ще ти нося да ядеш лястовички докато побелееш около скулите :)
Това се опитвам да обясня на самозваните брокерчета от сума ти време, но нямам твоя капацитет да го кажа толкова точно.
Респект!



Тема Re: Бабенце.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано15.12.09 17:47



Абе излизай, или казано по народному....."върви на ....."
Що си мислиш, че някой го вълнува? :)
И да, с Ястреба се води разговор. За твое съжаление и той разбира неща, които са доста нелицеприятни за теб.
Аре, бегай да излъжеш някого!





Тема Re: Не е зле, от време на време....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.12.09 19:27



Ястреб, ти днес мноо сериозно го раздаваш. Тва на нищо не прилича. Да не е някой друг в твойта перушина?

НА на ПРОСТОНАРОДЕН език е НАТУРАЛЕН акт. На НАРОДЕН е НОТАРИАЛЕН.

Остава да се върнеш малко нагоре и да прочетеш аз какъв споменах.



Според величията в този клуб ние всички сме неуки. Ми мога ли да не се съглася с вас?? Абсурд!

Така, че - Несериозно е човек, твърдящ, че е "неук" в дадена област, да се занимава професионално в тази област, тоест да изкарва кинти от нещо, което не знае - колкото и несериозно да ти звучи - направо си е факт - СПОРЕД ВАС.

Адвокатът пак се е постарал, пишейки ми десетина поста, да ми докаже, че хич и не се интересува от мен... Смях, та смях.

Ако от мен не се интересува - на тия, от които се интересува колко ли поста би посветил дневно?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Не е зле, от време на време....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано15.12.09 19:50



Уни, аз мога да се държа сериозно, мога да се държа и лежерно, и всичко това - в рамките на има, няма 10 минути, нямам никакъв проблем с това. Ако видя нещо безумно, което подлежи на по-сериозен коментар, го коментирам по-сериозно.
В този клуб величия няма. Всички сме потребители (на просто/народен/ език - юзъри, някои с повече права (като мода). И то виртуални права).
По отношение на несериозността - когато аз купувам някаква стока и/или услуга, то следва заплатеното от мен да отговаря на предлаганата стока и/или услуга. Това се нарича "насрещни престации". Здравият разум, въплътен в правните норми предполага, че ако едното не отговаря на другото, следва или да ми се върнат пари, които плащам за нещо, което не получавам, или да платя по-малко, за да има еквивалентност на престациите.
Ако си наема "неук" плочкаджия и той ми съсипе къщата, дали няма да се съдим, как мислиш? Най-малкото няма да му платя. Същото се отнася и за всякакви останали неуки псевдопрофесионалисти. Нали схващаш посоката на мисълта ми?
На останалите въпроси само колегата може да ти отговори, тъй като нямам преки наблюдения за честотата и обема на общуването му с хора, от които се интересува.



Редактирано от Okaян яcтpeб на 15.12.09 19:54.



Тема Ти нормална ли си, бре?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.12.09 20:33



А за сведение на вас тримата - НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ в българския език е израз - събирателно за всички БУМАГИ, които са носители на някаква НОРМА - закони, правилници, разпоредби, наредби, приложения, заповеди, и прочее запетаи.

Айде пак правилото ПУТКА (попитай Уни, тя консултира адвокати / Попитай Уни - твоят клубен Апис).

Когато говориш за "израз - събирателно за всички БУМАГИ, които са носители на някаква НОРМА", спомени думата БАЗА и никой няма да ти се подиграва.
А когато говориш за "носители на някаква норма", значи говориш за АКТОВЕ.
Затуй ти казвам да не се пънеш.
Ако позволиш сравнението: Нормативни документи е нещо като нАТУРален акт. Само простонароден и необразован човек ги използва тия изрази, да ме прощават селските труженици за сравнението с теб.
А разликата между АКТ и ДОКУМЕНТ е колкото разликата между музикант и брокер.

ПП
Твърдиш, че имаш диплом от ВИИ. Още в първия семестър би трябвало да си учила що е то нормативен акт и защо е АКТ. Ама ако и виШОто ти е като брокерските знания, не се учудвам, че се излагаш така. Жалкото е, че простонародните ти клиенти ти вярват.



Тема Re: хей хора..........нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано15.12.09 20:38



Спрете се ...........


П.П. Не ви причича да сте толкова натурални!





Тема Re: хей хора..........нови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано15.12.09 20:45



Голата истина е това, ко ся, шапка с перо ли да си турна или поставя?

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.