Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Подходящо образование за брокери!нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано07.12.09 22:06





Станете такива:

А не такива :

Или такива:





Тема Re: Подходящо образование за брокери! [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано07.12.09 22:40



Станете такива:

Обещавам! В другото си прераждане...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: abettor]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано08.12.09 09:24



В тази връзка снощи ми звъни много близка приятелка и направо трепери. Ходила на среща с брокер-ка. Естествено да докладва. Въпросната госпожа искала пълномощно - да подпише ПД, да изкара скица, данъчна оценка и въобще каквото се сетиш. Инструктажа ми беше такова да не се предоставя. Опитала да обясни, че това е адски сложна дейност, но мацката вече ги беше свършила нещата като - скица, данъчна оценка и т.н. Та моята приятелка казала дайте да говорим за цената. Следва - за цената след малко ще поговорим. Следва да уточня, че уговорката от самото начало е без комисионна от продавача. Та въпросния брокер, казва ами цената е с 1000 Е по-малко тъй като тези 1000 Е са за нас. Естествено приятелката ми я поставила на място по въпросът и разговора се превърнал в молба и просия на 500 Е комисионна поне. Щели да подготвят ПД. Естествено като чула, че те ще готвят ПД приятелката ми и казала да не си и помисля, че имат адвокат и адвоката ще готви ПД. Съвсем пребледняла въпросната брокерка и измърморила ама защо сега ще давате пари за адвокати... адвокат не ви е нужен!


Много съм се смяла снощи, то е ясно, че аз на приятел никога пари няма да взема, но е забавно да имаш идеята, че някой брокер си представя как паричките му са се измъкнали и са отишли в ръцете на адвокат!



Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор arrvv ()
Публикувано08.12.09 11:54



Много съм се смяла снощи, то е ясно, че аз на приятел никога пари няма да взема, но е забавно да имаш идеята, че някой брокер си представя как паричките му са се измъкнали и са отишли в ръцете на адвокат!
---------------------------------------
Точно от такива като теб... брокер и адвокат не се обичат /а могат да работят перфектно заедно/.. по простата причина, че ако тръгнеш ти по огледи и даваш пари ежедневно за реклама, телефон, пътни разходи и т.н.. и се трудиш непрекъснато за дадена сделка.. и като се появи такова величие като теб и дава съвети и се смее с глас как на брокера паричките му са се измъкнали...просто нямам думи, какъв прекрасен човек си... защото тук опира вече в човешкото, а не в професионалното....
Понеже много се кефиш, когато брокерите са прецакани.. или самата ти си прецакала някой брокер.. ти пожелавам да изпиташ на собствен гръб.. какво е да се трудиш за нещо.. и накрая да те прецакат..
И продължавам да се чудя.. как не разбра.. че работата на брокера и адвоката е различна...

Нищо лично..


Тема Искам сериозна дискусия с теб!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано08.12.09 12:07



.... по това: "Точно от такива като теб... брокер и адвокат не се обичат /а могат да работят перфектно заедно/.."

Като встъпление искам да знам личното ти мнение, според теб:
а) никът "уни" брокер ли е?
б) ако е брокер тя или агенцията й, ползват ли адвокат?

След като отговориш ще продължа с дискусията. Искам личното ти мнение, но бабето, също може да се включи и осере темата (не че й трябва разрешение, де)





Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано08.12.09 12:11



БабЕ, не знаех че си последовател на будизма.
Ще трябва да те огорча - и в следващото, и в последващото ти прераждане не ти е писано да се преродиш такава.







Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано08.12.09 12:21



Нищо не разбираш ти.
Брокерската работа се състои основно от две части - трамбоване по обекти взети от вестниците (те го наричат "оглед") и запознанство на страните, ако обектът е харесан.
Толкова!
След това идва юридическата работа, която е нормално да се свърши от адвокат или нотариус, т.е от юристи.
Тук идва брокерската драма.
Да кажеш на клиента, ами виж са, дай 500 евро (примерно) щото те разходих с трамвая до обекта (за София) и те запознах със собственика - не върви. Прекалено много пари са за такава дейност.
И затова му казват - аз се грижа за теб и твоите интереси и затова ще ти напиша ПД, НА, ЗАВЕЩАНИЕ и КВОТО ОЩЕ КАЖЕШ, само и само си ми дай комисионката.
Продължението е ясно. Тъй като интернет е голяма сила, брокерът "копва" от нета някоя бланка на ПД (примерно), импровизира творчески и сътворява нещо, от което после юристите (при съдебен спор) се чудят как да се измъкнат.

Само ще отбележа, че обикновено брокерите никога не са учили нещо свързано с имоти, право, икономика, маркетинг, етикет.
При липса на законови критерии ВСЕКИ може да си турне табелката "брокер". От вчерашна чалга певица, до днешна сервитьорка.





Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: abettor]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано08.12.09 12:23





От няколко години има специалност Устройство и управление на земи и имоти:



----------------------------

Нещо такова ли за АНИ?

АНИ ще може да отваря всяко физическо или юридическо лице, регистрирано по Търговския закон или по законодателството на държава-членка на ЕС, което е сключило трудов договор или договор за управление на АНИ с магистър по "Устройство и управление на земи и имоти".






Тема Re: Подходящо образование за брокери!нови [re: arrvv]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано08.12.09 12:30



Извинете, но на простото запознанство и липсата на всякаква компетентност работа ли му викате?



Тема Re: Искам сериозна дискусия с теб!нови [re: abettor]  
Автор arrvv ()
Публикувано08.12.09 12:37



а) никът "уни" брокер ли е?
б) ако е брокер тя или агенцията й, ползват ли адвокат?
-------------------------------------
Правилно попита за ника Уни.. а не за човека Уни или брокера Уни..
Първото го познавам от клуба, другите две.. не ги познавам.
Дали Уникалната е брокер? Това ли ме питаш... Ми според участието в клуба е брокер.. но иначе не съм я засичала по огледи и на пазара.. но аз не я и познавам та дори и да сме били някъде заедно няма да знам че е тя.
Със спгф2 май беше, сме се засичали по огледи..и със сигурност е брокер..
Ползва ли адвокат.. ми знам ли.. но доколкото съдя по писането в клуба май не.. но пак казвам аз брокера /еди кой си/ не познавам.. познавам ник нейм Уникална..
Не мога да съдя на някой за качествата след като не сме имали никаква допирна точка в работата.. само виртуални контакти..
И последно.. мислих вчера да ти отговарям на темата но сега ми падна...
Първо.. не можа ли да намериш по-млада брокерка за снимката.. аз не влизам по никакъв начин в годините.. и във фигурата..
А колкото до образованието.. Абаторе.. бъркате нещата.. ама много.. правете разлика между шеф на офис.. баш шеф.. брокер.. и адвокат.. разликата е огромна...

Нищо лично..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.