Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Много тъпа ситуациянови  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.11.09 14:05



Решили сте да отдадете под наем жилище.Агенция се ангажира, но без да има към вас някакви финансови претенции.
Водят клиент( този клиент е споменал, че партньорът ми има бизнес НИ), който ви се обажда и предлага да "прескочите" агенцията, за да си спести сума= на 1 наем и загатва, че иначе няма начин да сключите договор.

Как мислите, каква трябва да е реакцията на наемодателя?





Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: Фиш]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано25.11.09 14:07



Как мислите, каква трябва да е реакцията на наемодателя?

Да плати комисионката от един наем на брокера, за да не изпусне клиента

.




Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: Пaлaч®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.11.09 14:18



Може би това са хитрости, научени в процеса на работа

Виждаш заговор?



Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: Фиш]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 14:26



без да има към вас някакви финансови претенции.

Това звучи като обещание да ти работят без комисиона? Или как да го разбирам??

Водят клиент( този клиент е споменал, че партньорът ми има бизнес НИ),

Е, с това съвсем ме зашемети...Откъде този клиент знае, че ти имаш партньор, откъде знае този твой партньор с какво се занимава, и ако наистина ти имаш партньор, който има бизнес с НИ - защо ангажираш друга агенция??

Мен ако питаш - обади се на агенцията, кажи им какво става, плати си им половината наем, пък те да действат както намерят за добре. Допускам, че няма да правят въпрос, защото иначе ще изпуснат и това...

Гадничко е, но - това е положението.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.11.09 14:35



Извинявам се -партньорът МУ(да не редактирам своя пост).

Случаят не ме засяга пряко- станало е с мои познати.



Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: Фиш]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано25.11.09 14:44



Ми да се оправят в тая ситуация има хиляда вариянта






Тема Re: поздравления за темата ..........нови [re: Фиш]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.11.09 14:44



Извинявай, че ще използвам темата ти! Просто, искам да разбера, кой от тук пишещите, коя позиция ще избере

........... на по-малкото прецакване или като е прецакване, да е на max......... .... В тази ситуация, всеки е прецакан .......... кой ще бъде защитен? Много интересно!



Тема Re: поздравления за темата ..........нови [re: svestna]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано25.11.09 14:48



За мен знаеш, ако е прецакване да е на max. В края на краищата от брокери нищо хубаво не съм видял, когато съм ги търсил като купувач. Като продавач имахме еднакви интереси и съм ОК.
Пък и в случая за наемите един наем си е направо мародерство. При положение, че могат да те изхвърлят още първия месец благодарение на 5г. договор с едномесечно предизвестие, усложливо попълнен на готова бланка от някой брокер в съседното кафе . (егати изречението

)




Тема Re: поздравления за темата .......... [re: svestna]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.11.09 14:51



То такава беше идеята

Ама гледай го палача какво е написал на мен и какво на теб



Тема Re: Много тъпа ситуациянови [re: Фиш]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.11.09 14:54



Извинявай... за София ли става дума? За офис под наем в центъра, около Христо Ботев?


Съвсем скоро имах такъв случай, та чак се изненадах... Давам офис под наем, идват едни кокони - 2 броя, адвокатка и друга някаква, която имала ДРУГ БИЗНЕС, ама имали офис заедно, на Патриарха. Уж харесаха офиса, спазарихме цената, и - те ИЗЧЕЗНАХА. На другия ден собственичката ми се обажда и ми казва, че някакъв Ивайло ИЗДИРИЛ ТЕЛЕФОНА Й от майстора, който ремонтира апартамента, потърсил я и й предложил да наеме офиса, имал АНИ, и адвокат за другата стая... Клиентката ми се обади и каза, че го е отбила, защото се сетила, че са същите, но - казва ли ти някой какво точно е станало?? Може да са й досаждали още и да се е съгласила...

До момента двама клиента не са ми плащали комисиона в последния момент, уж при "стискане на ръце" че всичко ще е наред... Единият е адвокат, другата - прокурорка...

Та, модераторе, тая със стискането на ръцете....


МНОГО УВАЖАВАМ ЮРИСТИТЕ, ДА ЗНАЕТЕ!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.