Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цена за прехвърляне на апартамент...?нови  
Автор s_ms (член)
Публикувано20.08.09 10:56



Привет !
В процес съм на търсене на апартамент. Интересува ме колко ще ми струва прехвърлянето,, за да го имам предвид и тази сума.
Предполагам, че ще зависи от данъчната оценка на имота....



Тема Re: Цена за прехвърляне на апартамент...?нови [re: s_ms]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.08.09 11:49



http://notary.bghot.com/
това е линк, където грубо ще можеш да ги изчислиш, но много зависи от нотариуса, който ще изберете...
Но не казвай, че зависи от дан. оценка...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Цена за прехвърляне на апартамент...? [re: s_ms]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано22.11.09 09:11



Попаднах случайно на по-долния материал. Имаше и други теми с въпроси за нотариалните такси и защо са различни при различните нотариуси, но най-бързо намерих тази. Материалът може да е от полза за някого.


Причината нотариусите да крият ревностно цените е, че те си имат схеми да тълкуват привидно железния закон за нотариалните такси, по най-различни начини и няма да се посвенят при възможност да вземат в пъти по-горе изчислената нотариална такса. Тези възможности се оказват много, тъй като юридическото лоби в парламента и в Конституционния съд е практически безконтролно. Законите за нотариуси, противно на директиви на ЕС, Конституция и човешка логика, са направени така че практически на нотариус да не може да се търси отговорност. Наредбите, практиките и псевдо-контролът в Министерство на правосъдието са също така устроени, че данъкоплатецът да бъде изигран най-лесно, "законно" и в пъти.

Нашият съвет е поне ако сте в голям град, да напуснете съответния нотариус, веднага щом чуете, че не можел да отдели 2 минути да ви изчисли разноските, което той може да направи и насън. При това е добре да получите лист с неговия почерк и сметките му, защото ако не го направите, от този момент нататък той ще може да прави с вас каквото си поиска и да тълкува законите както си знае. Законът е направен и така, че нотариус може да предаде директно на съдия-изпълнител сметката, която казва, че му дължите, без дори да ви съди.





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Цена за прехвърляне на апартамент...?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.11.09 09:56



Бррррр, колко са зли нотариусите



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Ха, ха, ха!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.11.09 18:43



Уни, толкова ли страдаш от липса на внимание, че изравяш теми от преди три месеца?
На всичкото отгоре постваш някакъв криминален и напълно анонимен сайт, пълен с глупости.
Ето, обърнах ти внимание...






Тема Re: Ха, ха, ха!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 18:55



Момче, ти си болен, вЕрвай ми.
Май точно ти държиш някой да ти обръща внимание.

Този материал е интересен. Ако ти си знаел тази страна на нотариалната кухня - аз не съм. Сигурно и някой друг не я е знаел. Аз лично се опитвам да ВЗАИМОПОМАГАМ в този клуб, да давам НЯКАКВА информация, макар и със стара дата. А ти и някои други, освен да тичате по петите ми и да трупате активи (пред кого ли, освен пред вас самите) на мой гръб - друго не правите.

Имаш БОГАТ опит в сделки с недвижими имоти ;-))) - защо не те виждам да публикуваш полезни теми, базирани на твоя опит, дано да отвориш нечии очи за нещо? Или да отговаряш на конкретни въпроси?

Обещавам, ако прочета някъде нещо подобно и за адвокати - ще го копна, дано ПАК ми обърнеш внимание!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Ха, ха, ха!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.11.09 19:18



Вервам ти бАбе,верваме ти всички. Ти си капацитета по всички въпроси в този клуб - като се мине от изгорелите панелки и се стигне до гащите на ББ.

"Този материал е интересен. Ако ти си знаел тази страна на нотариалната кухня - аз не съм. "
Тук си напълно права! Няма как да не ти е интересно едно анонимно пасквилче и една анонимна подписка. Именно подобни "новини от кухнята" ползваш при компетентните си изказвания.
ЕЖК!





Тема Re: Ха, ха, ха!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.11.09 20:33



Че кога съм се изпуснала за гащите на ББ? Не помня тук да съм писала какво точно знам за тях...



Хайде, прочетоха те пак, успокой се вече.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Цена за прехвърляне на апартамент...?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано23.11.09 20:41



Случайно да забелязваш, че този калкулатор е леко казано неактуален. Все едно аз да ти дам линк към ЗДДС от преди 2007 г.


Редактирано от Пaлaч® на 23.11.09 20:42.



Тема Re: Ха, ха, ха!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.11.09 20:55



Нима наистина ме прочете?
Вероятно тогава ще ни отговориш защо даваш невярна информация при това от анонимен сайт?
Апропо, тоя сайт да не го е писал колегата ти Глупи?



П.С А за гащите на ББ може и другаде да съм те чел. Ти си нацвъкала повечето клубове с мъдрите си писания.
Е, само тези, където още не си банната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.