Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 22:10



Паркирането в София става платено?
18 ноември 2009 / News.dir.bg

До два месеца Центърът за градска мобилност трябва да подготви концепция за паркирането на територията на цяла София.
Това беше решено на транспортна комисия в Столична община. След като е готов докладът, ще започне процесът по въвеждане на единна политика по паркиране, която ще включва зониране, предаде Дарик. С новите предложения някой райони ще бъдат изцяло забранени за паркиране, за други таксите ще бъде значително по-високи, а за кварталните ще се търсят варианти за символично заплащане. Това каза председателят на комисията Радослав Тошев, който е и вносител на предложението.
Зонирането за синя зона включва всички квартали на София, дори и Банкя. "Някои улици в София, които в момента са „Синя зона", ние ги виждаме като места, които ще бъдат изцяло забранени за паркиране, а други части на синята зона ще преминат на малко по-скъп режим. Това вече е частично въвеждане на платен център", обясни Тошев.
„Колко ще струва - това вече е друг въпрос. Конкретните детайли чакаме от експертите на Центъра за градска мобилност. Тези, които живеят в идеалния център, ще понесат всички неудобства, за това, че живеят в центъра", уточни той. Тошев обаче предлага да се увеличи в пъти цената за паркиране в синята зона, която сега е лев на час. Според него притежателите на коли трябва да плащат дори и когато оставят автомобилите си на общинските паркинги между блоковете.
"Не може да се ползва общинска собственост безплатно", аргументира се той, цитиран от "Дневник". По думите му средствата, които общината ще събира от паркингите и от платеното паркиране по улиците, ще отиват за модернизирането и поддържането на градския транспорт. За целта всички пространства за паркиране, включително и по кварталите, ще бъдат вкарани в активите на Центъра по градска мобилност.
В следващите два месеца дружеството трябва да изготви предложение коя част на града в каква зона да попада. Тошев заяви, че не трябва да остане улица извън системата за паркиране. По негова идея утре общинският съвет ще гласува възлагането на разработката. Според съветника от ГЕРБ спирането на коли по част от улиците в идеалния център трябва да бъде изцяло забранено или да е забранено в определени часове.
Идеята е улиците да станат по-достъпни за пешеходци. За да има повече пешеходни зони пък през някои части от центъра, ще бъде забранено преминаването с коли. На кои места да стане това, ще предложи отново Центърът за градска мобилност. В същото време, за да се ограничи притокът на автомобили към централните части.
На утрешното си заседание общинските съветници ще гласуват и друг доклад със съавтор Радослав Тошев. Той е за заделянето на пари в бюджета за следващата година за проектирането на около 30 подземни паркинга в центъра на града. "Това ще е алтернативата на хората, които живеят или идват с колите си в центъра, след като забраним паркирането и влизането по някои улици", обясни Тошев.
Забраните и новите цени обаче щели да влязат в сила, преди паркингите да станат факт. Платените общински гаражи щели да се ползват и от живеещите в центъра, които трябвало да поемат цената на това да обитават жилище на това място, а не по кварталите. Освен това от догодина вероятно ще плащат повече и за годишните стикери за паркиране в синя зона, които сега са по 70 лв.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано18.11.09 22:53



И какъв ти е проблема....????

Заговори, че да те видя!


Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.11.09 22:58



Един мой професор обичаше да казва по адрес на разни недоволници:
"Ти какво предлагаш?"



Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 23:12



Предлагам зониране. Но не по гербовски. София да се районира на кръгови пояси с общ център - идеалния център, маркирани с различни цветове. Най-централния - най малък и най- скъп. Колкото повече се отива към периферията - толкова по-евтино става паркирането. А живущите в съответните пояси получават стикери със съответния цвят, също плащат такса, но - годишна, и получават право да паркират в целия пояс - където намерят място. Извън този пояс си плащат колкото е таксата за съответния пояс.

Дали съм ясна?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИHAT]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 23:20



КАКЪВ МИ Е ПРОБЛЕМЪТ ЛИ?

Човек трябва поне веднъж годишно да помисля и за проблемите на другите, колежке...
Нищо, че не го касаят.

Проблемът ми е, че в центъра живеят много хора, които НЕ МОГАТ да си разрешат да плащат скъпи паркирания. И това е ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ. Не можеш чрез икономически мерки да изхвърлиш хората от домовете им.

Проблемът ми също е, че дори при сегашните цени и зони, МИЛИОНИ отиват по джобовете на мафията "Паркинги и гаражи", които сега са "Преоблякъл се Илия - огледал се - пак в тия" ("Център за градска мобилност"). Прищя им се да са МИЛИАРДИ.

Проблемът ми също е, че в Европа час паркиране е 1 евро, но при надница 150 евро... а тук - левче при надница.....15 лв!! И ТОВА ИМ СЕ ВИДЯ МАЛКО!!!

Още проблеми искаш ли да ти изреждам?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """ [/red

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 18.11.09 23:27.



Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.11.09 23:37



Глей са...
Аз живея до НДК. Аре на мен да не ми блееш тия недоклатеници.
Платил съм си годишна такса на общината и си спирам на спокойствие и по избор където си искам около нас. Ако ми се прище да скоча с кола до Кирковския пазар, щото доматите са по-тънки с 10 стотинки, ще си платя тарикътлъка. Ако ли не - ще ида пеша или с трамвая. Същото и за бизнеспарка и разните там МОЛове.

ПП
Няма угодия за вечно недоволните.



Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано18.11.09 23:37



Човек трябва поне веднъж годишно да помисля и за проблемите на другите, колежке...
Нищо, че не го касаят
----------------------------
Чакай, чакай по-кротко... касае ме и то доста... Не живея в центъра и никога не бих живяла и пари да ми дават.. но.. като ми се наложи да отида там.. ме хваща нервната болест.. да ти обяснявам ли защо... или ти си знаеш.. връткам се като глупавите и няма къде да се спре.. това първо.. второ ходя по шосето защото по тротоара са спрели колите.. това второ... извинявай но нашия център се е превърнал в парк на автомобили...

-------------------------------------------------------
Проблемът ми също е, че дори при сегашните цени и зони, МИЛИОНИ отиват по джобовете на мафията "Паркинги и гаражи", които сега са "Преоблякъл се Илия - огледал се - пак в тия" ("Център за градска мобилност"). Прищя им се да са МИЛИАРДИ.

Проблемът ми също е, че в Европа час паркиране е 1 евро, но при надница 150 евро... а тук - левче при надница.....15 лв!!
----------------------------------------------
Съжалявам но никога не съм се интересувала къде отиват парите... а и дори да ми е било интересно дали ще ми кажат а?
Един въпрос.. понеже винаги даваш пример с Европа.. има ли го някъде това чудо като тук.. центъра да е задръстен с автомобили..
За крайните квартали или навсякъде другаде.. според мен ако го направят платен паркиг трябва поне една бутка да сложат и работно място да открият.. но пак ти казвам... аз съм ЗА някаква реформа... дали ще строят паркинг многоетажен.. незнам.. но това чудо трябва да се премахне..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: Ha живo]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано18.11.09 23:41



Ако ми се прище да скоча с кола до Кирковския пазар, щото доматите са по-тънки с 10 стотинки, ще си платя тарикътлъка.
----------------------------------------
Хи хи.. сетих се за колчетата... червени домати от Кирков...ие.. как само звучи.. и то за 10 ст. разлика...и чак тарикатлък.. бре..
Така и още не съм получила отговор.. колчетата движимо или недвижимо имущество.. ако ги продавам ще има ли комисионна..ако има.. давай колци ще продаваме.. гордо звучи нали...



Заговори, че да те видя!

Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИHAT]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.11.09 23:45



"Колежке", ти нищо не разбираш!!!!!



ПП
бутка


Ако ще има там бутове, кажи къде е.



Тема Re: ОФФ - Ще понесем и това, нали?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.11.09 23:48





Току-що по Нова говориха за цветове и зони по моята схема... тези хора много бързо ме четат!


А аз бях прочела само това, което ви изпратих.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.