Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема оф я дайте да раздвижим..нови  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано16.11.09 00:34



духовете..
Сега имам един въпрос към колегите...
Кой според вас е по-сериозен като клиент.. мъжа или жената... и с кой пол предпочитате да ходите на огледи...
Към клиентите... кои според вас са по-добрите в тази професия.. жените или мъжете...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИHAT]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано16.11.09 00:46



Най-добрият броекр е пенсионираният такъв.



А ако питаш сериозно... По-добре е да е от пола на клиента. Избягват се разни субективизми.



Тема Уф!нови [re: Ha живo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.11.09 00:57



Пенсиониран брокер няма, те не умират от естествена смърт



А за сериозното - жените са склонни на неразумен харч - ерго те са клиентите, обаче пак жените са склонни на лъжи и дуднене на ангро - т.е. и за брокери са за предпочитане...

В тая светлина (но вече на майтап) предлагам жените да си пазаруват в клуба с брокерки, а ние мъжете да си правим сделките наживо без подобен род посредничество


Редактирано от jamie на 16.11.09 00:57.



Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИHAT]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.11.09 07:59



Ееее, колежке... това вярно е тема като за духове...


Толкова е субективна!

Който и да дойде на оглед - мъжът или жената - в края на краищата решава ЖЕНАТА (ако изобщо става дума за двойка, семейство, любовници и пр. комбинации, в които е включена жена). Нали знаеш изтърканата максима - главата на семейството е мъжът, а жената е ШИЯТА! Пък и много по-хитро е да оставиш жената да реши, за да може после, като излязат кусурите, да кажеш победоносно :"Аз КАЗАХ ЛИ ТИ!!"


При нас специално жени идват по-често, ако дойде мъж на оглед и хареса имота - казва "Ще доведа и жената". А ако жената ходи по огледи - казва: "Мъжът ми ме изпрати да харесам жилища, водя го само на тези, които одобрявам". Което УЖ значи, че той решава, ама я се замислете...


А сега сериозно - мъжете прекарват по-малко време в жилището и по тази причина по-често оставят жената да реши . Предпочитат да си нямат дребни спорове, неприятности и проблеми, което е качество, достойно за уважение. (Изключвам случаите, в които мъжът е тотално авторитарен и хич не се интересува какво мисли жената, по каквито и да са въпроси. Обаче тези случаи според мен стават все по-малко.)

Към клиентите нямам предпочитания, свързани с пол. Все ми е едно, важното е да си разберем от приказката. (в повечето случаи аз се нагаждам към неговата "приказка", ама понякога хич не успявам. Това не значи, че не става сделка, де. )

Ще си разреша да отговоря и на клиентския въпрос, защото съм била и клиентка. Жените ми се виждат по-упорити и отговорни и повече се стараят. Не, че няма изключения.

-----------------------------------------

(Сега наистина духовете ще се раздвижат!)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИHAT]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано16.11.09 09:50



Въпрос на лични качества и професионални умения при брокерите. Има добри и от двата пола.
По отношение на клиентите - тъй като не съм брокер, но работя с клиенти, предпочитам мъжете като клиенти. Жените го удрят на емоции и колебания, което е досадно, а и в един момент се превръщаш повече в душеприказчик и психоаналитик, отколкото каквото и да е друго.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: Ha живo]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано16.11.09 11:00



А ако питаш сериозно... По-добре е да е от пола на клиента. Избягват се разни субективизми.
-----------------------------------------------------
Тук си абсолютно прав.. и аз предпочитам жени клиентки.. някак повече се отпускаш.. мъжете някак са сухари.. и все много знаят и се правят на велики.. и особено като видят жена насреща.. веднага трябва да блеснат с познания и компетентност... не говоря за всички.. но най-вече възрастните са такива...
А съм забелязала обаче, че към мъжете брокери има повече респект...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИHAT]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.11.09 11:27



При мен не е така. ОТЛИЧНО работя с мъже-клиенти. И млади, и възрастни. Погледнах си последнана година - 80% от купувачите ми са били мъже. После вече са довели жените си, но първият ми контакт е бил с мъжа, и доста от огледите - също.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Уф!нови [re: jamie]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано16.11.09 13:38



обаче пак жените са склонни на лъжи и дуднене на ангро
--------------------------------------------------------------
Да бе.. вие хич не лъжете и не дуднете.. сета вода ненапита..... напротив един мъж много повече лъже и мрънка.. и като се прибави доза самочувствие.. ела да видиш.. купон...

Заговори, че да те видя!


Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано16.11.09 13:51



ОТЛИЧНО работя с мъже-клиенти
-----------------
Браво на теб... аз се изнервям с тях... има два вида клиенти мъже.. много знаещи и много разбиращи... много рядко да има някой свестен, който да става за клиент... А пък и незнам защо всички дядовци са ми приятелчета... като седнат и започнат да ми разказват живота си...какъв бил на младини.. къде живеел, а казармата е задължителна в разговорите... на един до скоро му пишех на компа любовната му лирика към любовницата.. за да го й го праща...
Явно аз нещо ги предразполагам... знам ли... а и друго.. като си с мъж-клиент все трябва да внимаваш как се държиш.. погледите.. усмивките.. думите.. всичко.. защото си вадят погрешни заключения..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: оф я дайте да раздвижим..нови [re: ИHAT]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.11.09 16:14



Мен пък ме изнервят жените. Мъжете поне повече си мълчат!

Повече знаят какво точно търсят и всичко е добре, докато не се намеси...половинката!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.