Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема за брокеритенови  
Автор marisella (непознат )
Публикувано13.11.09 11:56



Здравейте! Интересува ме следното нещо : След 5 месечно търсене на жилище в София си харесах, но "моя" брокер, /който аз случайно съм намерила по обява в имоти БГ и нямам сключен договор с него/ ми дава завишена цена и не действа в мой интерес. Лично аз започнах да звъня на другите агенции и да си пазяря апартамента. Нормално е при това мое действие комисионната от 2,5 до 3% незнам точно колко да я дам на агенцията, която успее да ми изповяда сделката на исканата от мен продажна цена.

и така въпросите са ми следните:
1. Каква е комисионната за агенциите 2,5 или 3% от покупната цена?
2. Аз дължа ли нещо на онзи брокер, който е обикалял около 15 апартамента с мен и нищо ново и интересно не ми е показал!?! И ако му дължа то колко пари да си приготвя?
Благодаря за отговорите! Лек и успешен ден!



Тема Re: за брокеритенови [re: marisella]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано13.11.09 13:55



Лично мое мнение 2.5 3.0 % си е мародерство на тази криза. Пазариш се, каквото договорите. И 1% да е комисионката трябва да си я заслужи. И 10 % да му дадеш, ти трябва да си доволен.
И песни от сорта. Комисионна не се коментира, да ги пее на друг. Щом може да се пазарите за имота, може да се пазарите и за комисинката.

Темата е много щекотлива за коментиране, защото има некоректни действия и от ваша страна. Поне на пръв прочит.
Това, че нямате договор, не значи че не сте обикаляли, както сте и написали.
От друга гледна точка съм сигурен, че ви е завел на оглед на апартаменти които нямат нищо общо с вашите критерии. Жилището което сте харесали ви е завел той. Коректно е да се договорите за някакво възнаграждение и той да сключи сделката.

Абе сложна ситуация.




Тема Re: за брокеритенови [re: Пaлaч®]  
Автор marisella (непознат)
Публикувано13.11.09 14:15



Това, което ми пишете е така. Само, че имота беше обявен от агенция на 40 500 евро, а той искаше да го оферираме на 41 000 евро без неговата комисионна и без таксите по прехвърлянито. Това е работа знам и време, което се заплаща.

, но аз специално за него имам усещането, че ме товари с цената; освен това винаги сме с др.брокери т.е. не ме води на негови терени; твърди, че е собственик на агенция, която не й знам името и т.н.
Добре в този случай, ако продажбата мине през друга агенция на него колко пари оринтировачно трябва да му дам? Колегите - БРОКЕРИ колко искат при такива случай?



Тема Re: за брокеритенови [re: marisella]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано13.11.09 14:24



Виж сега, най-грубо казано ако "те пуска по пързалката", засили го и ти



Че е работа, работа е... Но все пак се плаща на свършена работа, не на желание да ти свършат работа.
Ако не ти е свършил работа и те товари, един шут отзад и толкова .
Ако обаче е бил коректен, но 2.5-3.00 % е много. В края на краищата това са си 1000 евро за едното запознанство




Тема Re: за брокеритенови [re: marisella]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.11.09 14:24



Само, че имота беше обявен от агенция на 40 500 евро, а той искаше да го оферираме на 41 000 евро - ей, това не го разбарах

. Нали вие сте купувач?!

Всяка от страните - продавач и купувач си имат свои представители, демек брокери. Всеки брокер за работата си получава 2,5 % от договорената цена, някой работят и на 3%.

освен това винаги сме с др.брокери т.е. не ме води на негови терени; твърди, че е собственик на агенция, която не й знам името и т.н.
- няма никаква връзка, че е собственик на агенция с имотите, които ви представя.

Защо не сте задали до сега вашите въпроси на брокера си и да обсъдите детайлите, подробностите, стъпките?

Успех!



Тема Re: за брокерите с Любов:-)))нови [re: Пaлaч®]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.11.09 14:26



Ако обаче е бил коректен, но 2.5-3.00 % е много. В края на краищата това са си 1000 евро за едното запознанство - може ли да те оскубя





Тема Re: за брокерите с Любов:-)))нови [re: svestna]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано13.11.09 14:31



В отговор на:

може ли да те оскубя




То от скубане от твои кЕлеШки не остана дЕ.
А иначе, че си е много. Много си е. Все едно счетоводителя да ти вземе 3% от реалната (не от декларираната) печалба.
Ама ако отворим пак тази тема, ще се изпотрепаме.
Гледам все повече навлиза на пазара термина :
"административна такса обслужване "




Тема Re: за брокерите с Любов:-)))нови [re: Пaлaч®]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.11.09 14:36



е, точно де, за да не се "трепеме", за това беше "скубането"

.............

"административна такса обслужване "

е по-добре, отколкото само такса .

Ами, сумирайки административните таксички за обслужване на клиента, стигам до 3,5 % ....... много ме е срам, ама сме в криза!



Тема Re: за брокеритенови [re: svestna]  
Автор marisella (непознат)
Публикувано13.11.09 14:46



Здравей! Приви се предложение за 41000Е, а аз в същото време го виждам в Нета от друга агенция на 40 900. Добре кой е нормалния % за брокерите и агенциите при покупка на жилище в София? Доколкото знам е между 2,5 - 3%???


Вече се обърках съвсем!



Тема Re: за клиентите ........нови [re: marisella]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.11.09 14:50



Заплащането е 2,5% от договорената цена






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.