Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Последан шанс за пресъпният КЕШ  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано11.11.09 09:34



Всички разплащания по имотни сделки да стават само по банков път от догодина, предвиждат промени в Закона за нотариусите и нотариалната дейност, които правителството ще обсъжда днес, съобщават днешните вестници. От януари продавачът и купувачът ще трябва да посочват пред нотариуса сметката, по която ще извършват плащанията, пише "24 часа". Тя може да е в избрана от тях банка или в специална сметка на нотариуса. Условията за внасянето на сумите по нея ще се уреждат с писмено споразумение. За да бъдат спокойни гражданите за парите си, е предвидено да не се допуска принудително изпълнение върху средства по специални банкови сметки за задължения на нотариуса. Кабинетът все още не смее да въведе по-амбициозната си идея - т. нар. депозитна каса по френски модел, в която да се превеждат временно парите за всички имотни сделки.
По мое мнение който си купи имотец до 01.01.2010 със скътания кеш е добре после става кофти.Относно този френски модел и в други държави го има и проложат ли го тук ще е много по добре за хората ,ще се чувстват по сигурни при изповядване на сделката .



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 10:10



Елементарно мислене...

Това е поредният недомислен ялов (или имитиращ дейност!!) закон.

Бедата, драги ми Смехурко, е не в парите по банка, а в цената на изповядване на сделките... докато е възможно да се изповядват на данъчна оценка, и 99% става така - всичко друго е глупаво. Превеждаш по банка 20 000 лв, а останалите 30 000 евро - на ръчичка!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 10:38.



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.11.09 10:29



всъщност идеята тук е да се предотврати прането на пари.
иначе за каквато и да е стока никой не може да спре схемата с 30-те хиляди евро на ръчичка



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 10:31



Превеждаш по банка 20 000 лв, а останалите 30 000 евро - на ръчичка!

То и до сега така се правеше


Шанса е следния .
Данъчна амнистия.
Т.е. новоизпечените бизнесмени се приканват в срок до 1 г. да декларират имуществото придобито по неособено легален начин. След като го декларират, да се обложи с 10% (но не по-малко) каквато е ставката по ЗКПО в момента .
След 1 г. имуществото което не отговаря на декларираното се конфискува.




Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: f(x)dx]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 10:41



Напротив. Има един начин.

Да се издават от районите ПАЗАРНИ оценки, различни от ДАНЪЧНИТЕ. Така ще се постигнат две неща. Данъците ще се плащат върху нормална оценка, а сделките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се правят ПО БАНКА и НА ПАЗАРНАТА ОЦЕНКА. Тъкмо ще се разкрият още 2-3 работни места на хора, които ще се занимават със средните пазарни цени на имотите в районите...

Е, пак ще има известна разлика, но поне няма да е толкова фатална.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 10:50



В отговор на:

Да се издават от районите ПАЗАРНИ оценки, различни от ДАНЪЧНИТЕ.



И каква е реалната пазарна оценка на панелен в обеля примерно.

Една сделка на данъчна оценка е атакуема поне от три закона. Ако имаше кой да ги спазва тези закони, и други които да следят за спазването им щеше да е съвсем друго. Навсякъде във всяка една страна има вратички да заобиколиш закона. В нормалните държави обаче яко пляскат за такива заобикаляния. Така пляскат, че 99.999% от населението на нормалните държави въобще и не си помисля да прави въртели, ами си минава през портата.
А тук се пише закон след закон и ефекта нулев. Щото никой не ги спазва. И което е още по-лошо никой не следи ефективно за спазването им




Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 12:12



Абе не знам френски или марсиански модел трябва да се въведе, ама само в България го има това, при сделки с НИ, да се броят парите на ръка. Пред Нотариуса. Леле, не дай боже да са във валута, почва едно описване номерата на банкнотите, пълен цирк.
В нормалните страни отдавна всички плащания са предимно по банков път или с кредитни карти.






Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 12:19



Пропуснах да ти обърна внимание, че всъщност (поне в големите градове) практиката да се носят пари в чувалче отдавна вече не е на мода. Дори и да имат разлики между цената на изповядване и истинската цена - хората си отиват прилично в банка, теглят си от там парите и другата страна или си ги носи в къщи, или си ги внася под друго име. Та - "престъпният КЕШ" както му викаш, СПОРЕД МЕН в момента е свит в някакъв тъмен ъгъл и едва помръдва.



Поне по моите наблюдения. От последните десетина години.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 12:29



Както вече предложих - във всеки район ще се назначи някой, който да следи за актуалните пазарни цени на районите. Естествено - въпросната "пазарна" оценка няма да се базира на най-високите цени, оферирани по сайтовете, а ще се взима някакво усреднено ниво. Така ще има поне някакво равновесие.

Може и да не се нарича "пазарна", естествено. Може просто да е пак "данъчна", но да е РАЗЛИЧНА от тази, върху която се плащат годишните данъци.

Доколкото имам някакъв бегъл спомен - в миналото имаше известна разлика межд, данъчната оценка, издадена за продажба, и такава, върху която се плащат данъци.

За санкциите си прав - твърде малка роля играят в България - в АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ сфери на живота - от най-дребното провинение - та чак до държавните кражби в милиони!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 12:44



"Както вече предложих - във всеки район ще се назначи някой, който да следи за актуалните пазарни цени на районите. Естествено - въпросната "пазарна" оценка няма да се базира на най-високите цени, оферирани по сайтовете, а ще се взима някакво усреднено ниво. Така ще има поне някакво равновесие.
"

Ха, ха, ха - ми дай да те назначим теб за "отговорник и анализатор по пазарните цени на люлинските панелки"

Тамън ще се пенсионираш спокойно.
По тъпо мнение не бях чел скоро - да се "назначал някой".
Гарнирано с още по-безумното "прозрение", че офертите в сайтовете за НИ са база за каквато и да е реална пазарна преценка.

"Може и да не се нарича "пазарна", естествено. Може просто да е пак "данъчна", но да е РАЗЛИЧНА от тази, върху която се плащат годишните данъци.
"

Предлагам да се нарича "уникално-брокерска оценка"

"Доколкото имам някакъв бегъл спомен - в миналото имаше известна разлика межд, данъчната оценка, издадена за продажба, и такава, върху която се плащат данъци. "
Човек като остарее и почва да си измисля "спомени". Данъчната оценка винаги е била само една, но таксите, данъците и процентите са различни.

По-колко се оферират в сайтовете за НИ "опожарени панелки"?



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.11.09 12:45



Най-големите ограничения се заобикалят най-лесно.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 12:56



Ти пак ли нямаш клиенти? Трябваше да кажеш по-рано, да напиша и още мнения в още теми - да ти създам малко развлечения. Очевидно скоро никой друг не ти е разрешавал да си лееш злъчта по него, та ти се е насъбрала. Давай, нали знаеш аз как се отнасям към всичките ти злобни творенийца? По единствения разумен начин - ей така:



ПП - Писала съм и във "Войната по пътищата" тия дни.. припкай и там да плюеш.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 13:02.



Тема Банковото лобинови [re: лaвинa]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:19



вероятно натиска за тази глупост. Допълнителни приходи за тях - такси откриване, закриване, поддръжка сметки, внасяния и тегления.

А е глупост, точно защото в банките се перат парите. Не знам кой ги говори тези глупости, но едни пари се наричат "изпрани" ако минат по легална сделка през банка. Ако си остават под масата - за какво пране ми говорят?

Простия пример. От нарко пари се купува имот - на пазарна цена 500 х евро, сделката минава по дан. оценка 20 х. евро. След година/ а примерно пет за нежилищен, за да се пропусне и данъка/ се продава като се изповядва истинската цена примерно вече станала 1 млн. Това са си вече изпрани пари - минали през банка, реално изповядани - чисто та свети.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:21



Не си прав. Пропускаш юридическите лица. Готвят я да стане една след 01.01.2010.
досега дан. оценка за прехвърлителни сделки се изчислява като на на физ. лица. А дан оценка за такса смет и данък сгради - балансова стойност.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Ф.]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 14:39



Прав съм, защото става въпрос как е било преди и сега.
А какво ще стане от 2010 г. ни предстои да видим.





Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 14:47



Ай те уредих с работа и пенсия, ти все злоба виждаш.


А къде си се изцвъкала по клубовете слабо ме вълнува. То ти без друго имаш навика да спамиш на много места.


П.С. Дочух, че са те баннали и в "право"?! Тц, тц, тц - и там ли не можаха да оценят "уникалността" ти?
П.П.С. Така и не разбрах каква е"пазарната цена" на "горяла панелка", нито в кой период от емоционалния ти живот е имало две данъчни оценки. Ама не се напъвай да отговаряш.





Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 14:52



Уни, това, дето го предлагаш, е за един утопичен свят. Като назначат някой да прави "пазарна оценка", нали се сещаш, че това не е корупционна ниша, а корупционна ПОРТА? Където има човешки фактор, там има и възможности за корупция.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:57



Не си прав. Дори и не четеш. Написъл съм /а си е и така/ ДОСЕГА има две данъчни оценки за нежилищни имоти на предприятията . Една за прехвърлителни сделки чл.44 ЗМДТ, определено в чл.46 ал.2 т.1 че се изчислява по приложение № 2
и
Данъчна оценка за целите за определяне на данък сгради и такса смет - определя се по чл.21 ал.1 - отчетната им стойност.

А от 2010 мислят да ги приравнят, т.е. в чл.21 да влезе текст по-високата от двете - балансовата или определена по приложение № 2.

Благодаря за вниманието.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:04



Ако си приключил със злобата за днес - ще ти отговоря човешки.

35 000 евро - двустайка. Добро място, добър етаж, сравнително нова. Кво те интересува толкова, всъщност?? Офертната цена беше 40 000.

За двете оценки - казах, че не съм сигурна. Има хора, които ще попитам. Но не се пъни да си толкова компетентен, защото си живял твърде малко, за да си спомняш всички промени в тази област.

Много по-добре би било да се сложат два вида оценки, защото, под благовидния предлог ДА СПРАТ ПРАНЕТО НА ПАРИ И ФАЛШИФИКАЦИИТЕ ПРИ СДЕЛКИТЕ, тези кретени ще направят ЕДИНСТВЕНАТА данъчна оценка много близка до пазарните цени, и тогава всички ще си хапем пръстите, като си получим бележките за данъците...

Или трябва да има 2 вида оценки, или - само една висока, но с друг начин на изчисление на годишните данъци спряма същата тази висока оценка.

ПП. Има ли нужда да ти напомням КОЙ ме банна в ПРАВО?
Слава Богу, че вече не си модератор някъде...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:09



Сигурно си прав, но сега някой дали знае как точно се правят сегашните данъчни оценки и по какъв критерий и формула се качват всяка година? Дали е толкова прозрачно? Значи - и сега има начини да се мърда около закона, а и при "пазарна" оценка могат да се измислят формули...

И не виждам защо ще е толкова утопично. Те И БЕЗ ТОВА си качват данъчната оценка както им дойде на ума. А е време това качване ДА СПРЕ на едно ниво, на което да се изчисляват данъците, а ДРУГАТА оценка - нека си я качват колкото си искат - тя ПАК ще е по-ниска от истинската пазарна цена, поне в някои случаи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:15



То си го пише в ЗМДТ. Определя се по Приложение 2 към ЗМДТ.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:22



Много ми е странно, ще прочета, като имам време... ама ми е чудно например как се правят разликите между квадратурите на старото и новото строителство при определяне на данъчната оценка... нали разбираш за какво говоря?

Един тип, който купи апартамент от 58 г на 100 кв.м, щеше да го ползва за офис и преди да го изповяда - отиде и си направи ново замерване, за да му коригират квадратурата по новите стандарти. Коригираха му я на 137 кв.м. И какво мислиш се случва сега? Плаща доста по-голям данък за апартамента си, в сравнение със същия апартамент на долния етаж... Като че ли наистина апартаментът му е 37 кв. по-голям!! Ега ти трапецовидния блок!



Та - не ми ги хвали, законите, разпоредбите и таблиците...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 15:26.



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:29



Аз не съм "промоутър" на българското законодателство, просто казах къде е уредено това, за което питаш. Не става въпрос дали са добри, лоши или нещо трето, а че са в сила към определен момент и че уреждат дадена материя. Както в случая - определяне на данъчна оценка.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:37



към определен момент и че уреждат дадена материя
---------------------------------------------------------------
Е, смятам, че има доста "специалисти", които да уредят и материята с пазарните оценки към даден момент. Та - не е утопия. Просто - никой не желае справедлив резултат...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:42



Стигаме до принципни положения в правото. Един нормативен акт урежда възможно най-широк кръг обществени отношения, няма как всеки да е доволен.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 15:49



В отговор на:

Е, смятам, че има доста "специалисти", които да уредят и материята с пазарните оценки към даден момент. Та - не е утопия. Просто - никой не желае справедлив резултат...




Това са пълни глупости.
Всичко си е уредено и си е казано точно и ясно. Това което мислиш, че е велика панацея само би довело до по-голяма бюрокрация




Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Ф.]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:19



Абе, човек. Естествено че визирам само ФЛ, където и преди, и сега, и в бъдеще данъчната оценка на жилищните имоти и за прехвърлителна сделка, и за определяне такса смет, е една и съща.
Това е клуб НИ и въобще не съм предполагал, че ще дискутираме проблемите на предприятията. В това отношение не съм те допрочел, ама то е защото брокерите не продават имотите на предприятията.





Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 16:25



брокерите не продават имотите на предприятията
------------------------------------------------
охооо продаваме и още как...

и земя в затвора продавахме.. лесно се влизаше при огледи.. но доста трудно се излизаше после...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:25



Пази Боже, брокер да дава законодателни идеи и да определя "пазарните цени". Еле ако това е преквалифицирала се певачка.



А кой те банва не е интересно. Теб те банват постоянно и на много места. Интересното е защо те банват?

Демократично ти предлагам да си избереш един от трите варианта:
а) банват те, защото си глупава и досадна;
б) банват те, защото само спамиш и нищо конкретно не казваш;
в) банват те, защото срещу теб има световен заговор от хора, които ти завиждат и не могат да оценят уникалността ти.






Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: anred]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:32



А заменки правите ли?
Например:
"Брокер, с учредено петгодишно право на ползване, заменя държавна едностайна килия в Сливен, самостоятелна, слънчева, южно изложение, със собствен санитарен възел за по-голяма в София. Може и със съкилийници. Доплащане в цигари и натура. Присъдата не подлежи на коментар"





Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Пaлaч®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:37



Наистина, материята е повече от ясна.
Ама аз се чудя що Унито се пъне да прави промени в ЗМДТ (без даже да го е чела), вместо да се напъне да предложи закон, който да регламентира дейността на АНИ и брокерите?!
Тогава наистина ще има "справедлив резултат".





Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: abettor]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 16:43



ми що???
Уни!
Това познато ли ти е :
Вниманиеее!!!
Паникааа!!!
Ужасссс!!!






Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Пaлaч®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:45



Са не ме карай да разказвам вица за Маман и публичния дом!





Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: abettor]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 16:47



Кажи го де, ако трее със звездички ;)




Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 18:54



Никъде не съм казала, че БРОКЕРИ трябва да определят цените.

И ще ви видя каква песен ще запеете, като удвоят данъчните оценки. Както вече казах - УЖ за да прекратят измамите.

Щом държиш да обсъждаш бановете ми - ще обърна внимание, че имам бан единствено и само в клубовете, в които ти имаш приятели и бивши...да ги наречем роднини. Това "Теб те банват постоянно и на много места. " - е поредната ти манипулация. Но - нищо ново под слънцето, всъщност. Не ме изненадваш хич. Ти само това си можеш... а, и да печелиш награди в женски предавания...

(щом пък ще обсъждаме кой какъв бивш е...)

Нещо не разбрах защо толкова те интересуваше цената на горялата панелка?

-----------------------------------------
ПП - я прочети следния пост, и познай от три пъти - СПАМ ЛИ Е, ИЛИ НЕ?

Пази Боже, брокер да дава законодателни идеи и да определя "пазарните цени". Еле ако това е преквалифицирала се певачка.

А кой те банва не е интересно. Теб те банват постоянно и на много места. Интересното е защо те банват?

Демократично ти предлагам да си избереш един от трите варианта:
а) банват те, защото си глупава и досадна;
б) банват те, защото само спамиш и нищо конкретно не казваш;
в) банват те, защото срещу теб има световен заговор от хора, които ти завиждат и не могат да оценят уникалността ти.

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 19:09.



Тема Re: Банковото лобинови [re: Ф.]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.11.09 18:55



Ф., не си съвсем прав. Парите са изпрани, когато произходът им е законен или толкова трудно да се докаже, че е незаконен, че никой не тръгва да го доказва.

в твоя пример този 1 млн. откъде ще дойде? Законно имам предвид.

Виж друг пример: Хикс продава на Игрек панелка в люлин за 15 хиляди евро, Игрек я продава на Зет за 25 хиляди, Зет на ООД-то на Хикс за 50 хиляди, то от своя страна на АД-то на Игрек и Зет за 150 хиляди. и всички плащания са в брой. произходът на парите е от 20-30 заема от приятели, печалба от ротативки, спечелени басове, намерени портфейли и т.н.
иди търси и доказвай произход.
а като минат през банка, всичко става много по-лесно проследимо и доказуемо. защото операциите влизат в бази данни и всичко е въпрос на определено време цъкане из тези бази, за да хванеш спатиите и на Хикс, и на Игрек, и на Зет. В 99% от случаите де, защото винаги има хитреци, които надлъгват всяка система, но там се разчита на принципа - хитрата сврака с двата крака.

това според мен е основната цел. Иначе кой може да спре Иван да се договори с Драган да му купи апартамента за 150 хиляди, но да обявят пред нотариуса 20 хиляди, това да мине през банка, а другото - в брой, кеш или на ръка? Ми точно никой.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 19:02



А заменки правите ли?
-------------------------------------
абе ете това е с което трябва да се заемем.. било доста доходно.. ама май те ги забраниха.. на и оттук ни клъцнаха...



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 19:25



И на много други места съм печелил награди.
И не съм баннат от нито един клуб.
И ходя спокойно и с кеф на всякакви срещи, а не се крия като лисугер дори от брокерите.
И не ме е страх, че някой ще ме залее с киселина.
И работя това, което съм завършил и което умея.
И още много неща, които ти, драга ми преквалифицирана певачке, никога няма да бъдеш!



А банът ти в право няма нищо общо с мен. Както и редовните ти банове тук. Както и бъдещите ти банове в други клубове.
Ако се понапънеш малко ще разбереш защо само на теб ти се случват банани!



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 19:45



Мда... банани се случиха и на някои хора, които дръзнаха да кажат по някоя добра дума за мен...

Ще си мерим наградите сега ли?



Не ми отговаряш - нито за собствените си спамове, нито за цената на панелката.

Не, че има голямо значение.

Хайде, поскачай още малко около мен със спамчетата си, че излизам. Имам време за още един отговор.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 19:55



Кое, викаш, било уредено? Начинът за определяне на данъчна оценка ли? Или критериите? Или може би безумието, че данък смет се плаща НЕ на лице, живеещо в даден имот, а на КВАДРАТУРА на имота? (споменавам го, защото и то е "уредено" от същите тия безумци). Ми като са така добре уредени - защо ги променят всяка година? И не само като стойност, а и като критерии?

А примерът, който приведох, за различните квадратури и данъчни оценки на един и същ апартамент - и на това ли му викаш "добре уредено"?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема ОФФ - Виц!нови [re: Пaлaч®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 20:02



Вицът е по повод следния постинг:
"ми що???
Уни!
Това познато ли ти е :
Вниманиеее!!!
Паникааа!!!
Ужасссс!!! "


Та така, ето го този доста стар виц:

Имало едно време един проспериращ бардак. Или, както е модерно да го наричат сега, публичен дом. Персоналът се състоял от три опитни жрици и тяхната маман КалУниНа, стара чанта в занаята. Заведението се ползвало с отлична репутация, въртяло приличен оборот и редовно си плащало данъците. Един ден в него влязъл непознат клиент. Бил висок, едър, мощен и очевидно доста надарен. Картинката се допълвала от факта, че същия работел като моряк на далечни плавания и не бил виждал жена (порно списанията не ги броим) от доста месеци. Влязъл и си поръчал момиче, а маман Калунина с царствен жест пратила Сийка да се погрижи за клиента. Влезли Сийка и моряка в една стая, чули се някакви странни шумове и звуци, и след малко изскочила Сийка. Била бяла като платно, побягнала по коридора и крещяла: "Ужассссс, ужасссс, ужасссс!!!". Мадам се учудила, но запазила самообладание и пратила в стаята на клиента Гицка. След малко ситуацията се повторила. Изскочила жрицата, ръцете й треперели неудържимо, краката й се преплитали и лазейки по пода крещяла:"Ужассссс, ужасссс, ужасссс!!!". Мадам, вече леко притеснена, се почесала по новата перука и пуснала тежката артилерия - Мимето. Мимето била известна с това че била десето поколение помствена професионалистка и първа в градчето била въвела някои екзотични сексуални практики и техники, свързани с представители на фауната. Влязло Мимето, но не излязло. Когато я потърсили я заварили напълно вцепенена, полупарализирана, и само устата й се отваряла в безмълвен вик: "Ужассссс, ужасссс, ужасссс!!!"
Тук вече маман Калунина не издържала на това предизвикателство, сложила си малко червило, запретнала мощни телеса и с високо вдигната глава влязла в стаята на клиента. Сийка, Гицка и Мимето треперещи се наредили до вратата и чакали да видят какво ще стане. Минал час, минал два. На третия час мадам излязла. Малко била поразчорлена, залитнла един път и се опряла на парапета, но очите й гледали твърдо, сурово и гордо. "Момичета! - укорително казала тя. Че е ужас спор няма. Дори бих го нарекла Ужас. Почти се доближава до УЖАС. Ама чак пък "Ужассссс, ужасссс, ужасссс!!!", не е!"



Приликата с действителни лица и събития е случайна!



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Пaлaч®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано11.11.09 20:35



Хубаво.

1. Цитираните новоизпечени бизнесмени трябва силно да се страхуват, че могат наистина да се разделят с имуществото си в кратки срокове. Струва ми се, че към момента хич не им пука...
2. Необходими са правителство и НС, които да прокарат такива непопулярни решения.
3. Сигурно има и 4. и 5....
...
n. Какво става след прилагане на такава мярка? Чакаме ново натрупване на "имуществото придобито по неособено легален начин" и следващата данъчна амнистия?

-------------------------------------
http://mediapool.bg/show/?storyid=158487&srcpos=1

Това дали ще проработи наистина?



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.11.09 21:19



безумието, че данък смет се плаща НЕ на лице, живеещо в даден имот, а на КВАДРАТУРА на имота?

Такса битови отпадъци не се плаща на "квадратура", а на база промили от ДО. А ДО се определя по Приложението. Част от критериите е квадратурата. По старите стандарти тя е една, а по новите е друга (по-голяма). Хората си я декларират както я четат в НА, а от МДТ я вкарват в системата такава, каквато е декларирана.
Чия , според теб, трябва да е инициативата всичко за се замери и преизчисли по новите стандарти?
И, като кажеш чия е, кажи и защо не го прави.

А после продължи със законодателните инициативи.





Тема Това с броенето ...нови [re: abettor]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано11.11.09 22:50



... на парите пред нотариуса сериозно ли го приказваш? И с описването на номерата на банкнотите в чужда валута?



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 22:59



Разбира се, че е сериозно.. последната такава сделка беше броене на 180000лв /добре че бяха левове и не се описваха/и да ти кажа незнам защо решиха при нотариуса да се разплащат.. сделката се изповяда на реална стойност... но сделката беше между двама сирийци и те май си нямаха доверие..незнам.. но така решиха...
А апартамента сруваше 120000Е добре че имаше плащане на ПД



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Всеки сам си избира професията.нови [re: anred]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.11.09 23:08



незнам защо решиха при нотариуса да се разплащат

Знаеш, знаеш...



те май си нямаха доверие


Както и да е... В случаи като този със сирийците или др.под. с броене / описване на банкноти, считам, че заслужавате не повече от 1 % комисион от продажната цена. Заради нервите.




Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: Ha живo]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 23:15



Знаеш, знаеш
----------------------------------
Не, сериозно незнам... аз не участвах пряко в тази сделка.. те са си подписвали ПД, те са се уговаряли за цената.. просто единия сириец ми е познат... /от него остана това пиле в речника ми

/ и ме помоли да присъствам на изповядването.. но действително беше на реална стойност.. май там беше възникнал спора.. първо парите.. или първо подписа... а изповядването беше при моя приятел Тютюнджиев...
-----------------------------
/ описване на банкноти, считам, че заслужавате не повече от 1 % комисион от продажната цена. Заради нервите.
----------------------------
Ох!!! колко си щедър...!!!!

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: anred]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.11.09 23:30



/ описване на банкноти, считам, че заслужавате не повече от 1 % комисион от продажната цена. Заради нервите.
----------------------------
Ох!!! колко си щедър...!!!!


Срещам се с доста брокери. След разговорите по работа често им задавам въпрос: "Ти освен да разхождаш хора насам натам и да си агент по запознанствата, друго нещо профилирано, специфично или професионално правиш ли, с което да си заслужиш комисиона?, отговорът ВИНАГИ е "Ми, не... И се хилят.
Ама го правят на 4 очи. Само вие тук, щот ви четат много хора, се правите на ощипани и заслужили герои на труда. Аре, молим ти се...





Тема Re: Това с броенето ...нови [re: anred]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано11.11.09 23:32



незнам защо решиха при нотариуса да се разплащат

Чакай сега, ако се разплащаш в брой, задължително ли е да е пред нотариуса? Ако е по банков път - трябва ли да му показваш съответните документи?



Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: Ha живo]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 23:36



Виж.. ама въобще не ми се спори.. дали сме заслужили или не... факт е че ни има...


ПП не съм във форма да споря.. такъв грип ме тресна... че направо се треса от температура и болки в гърлото..

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: anred]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.11.09 23:46



Виж.. ама въобще не ми се спори.. дали сме заслужили или не... факт е че ни има...
Отличен аргумент!


Има ви, щото сте паразити.

ПП не съм във форма да споря.. такъв грип ме тресна... че направо се треса от температура и болки в гърлото..
Втори отличен аргумент.

А сега - фактите: тук си - пишеш, плампаш, брътвежиш, спориш, но... всъщност... "въобще не ти се спори".
Ми, добре...
Само да ти кажа, че започваш да се държиш по един специфичен униКален начин .



Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: Ha живo]  
Автор anred (стихия)
Публикувано12.11.09 00:23



Опитваш се да ме ядосаш ли... ама няма.. обещала съм си никога повече да не се ядосвам в клуба...


А защо да споря???? Ти ще ме чуеш ли? Не няма.. така че абсолютно излишно ... имаш си мнение.. изказвай го.. не ми пречи...твое си е...
------------------------------
А сега - фактите: тук си - пишеш, плампаш, брътвежиш, спориш, но... всъщност... "въобще не ти се спори".
-------------------------------
И защо да не си плампям.. няма лошо.. нито съм тръгнала от тук да имам клиенти нито пък искам да се правя на интересна.. просто за мен тук е забавление.. и ако мога да помогна.. помагам /без да се изтъквам.. това е въпрос на желание/, ако не мога си трайкам...
А начина ми, ако го харесваш и е униКален.. това може само да ме радва..
ПП понякога наистина ме кефиш... ама понякога...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано12.11.09 01:05



Недомислен законопроект на ЗИД! Поредната.... глупост! Ситуация:
2 деца, едното бие майка си, другото я гледа. Майката иска да надари детето, което се грижи за нея. Дарение не става, брат му ще атакува дарението предвид запазената му част. Майката решава да го прехвърли с покупко-продажба, но как? Синът и няма една торба пари, едва е събрал за такси... Както казах тъпотия голяма!



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 02:55



Майка ми би казала: "И сега, като набързо изчете сума литература по въпроса, за да можеш да блеснеш със знания и да докажеш на плебса в клуба колко си учен, роги покараха ли ти?"



Така или иначе, сметта трябва да се плаща на брой живущи. Както това се прави с текущите разноски в една етажна собственост (също-предмет на ЗАКОН!!). Капиталните ремонти се плащат на идеални части на жилището, а чистачката, асансьора и др. п. - НА КАЛПАК.

Смисълът е ТОЗИ. А какво ще накълвеш от наредбите и ще го подхвърлиш тук - съвсем друго.

А, както е ясно на света - важен е СМИСЪЛЪТ.


Чия била вината да не се преизчислят квадратурите - всички по един стандарт - ами... или на Иван Костов, или на брокерите!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 03:09



Поредната.... глупост!

Тук се присъединявам напълно. Особено към думата "поредната"...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Лелееееее.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.11.09 08:51



..... в три посред нощ биваме обучавани "Какво би казала майката на Уни!"


Абе, Уни. Едва ли правиш огледи на барове в тези часове. Пък знам ли те, можеш и да правиш, ама не като брокер, а в друго качество.
Я си признай бързичко - да не заработваш допълнително по нощите със старата си професия?









Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано12.11.09 09:19



Щом държиш да обсъждаш бановете ми - ще обърна внимание, че имам бан единствено и само в клубовете, в които ти имаш приятели и

Пак дрънкаш глупости. Забрани получваша за поведението си. Както забеляза наскоро и една наша друга съфорумка






Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано12.11.09 09:22



В отговор на:

"Брокер, с учредено петгодишно право на ползване, заменя държавна едностайна килия в Сливен, самостоятелна, слънчева, южно изложение, със собствен санитарен възел за по-голяма в София. Може и със съкилийници. Доплащане в цигари и натура. Присъдата не подлежи на коментар"









Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: dated]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано12.11.09 09:41



1. Цитираните новоизпечени бизнесмени трябва силно да се страхуват, че могат наистина да се разделят с имуществото си в кратки срокове. Струва ми се, че към момента хич не им пука...
Еми как да им пука като отдавна си имат лоби във власта. Дори президенти.
Като например следните личности(няко от тях покойници), които си имат президент :
-Людмил Стойков
-Манол Велев
-Емил Кюлев
-Цветелин Кънчев
2. Необходими са правителство и НС, които да прокарат такива непопулярни решения.

Скоро такова няма да има за съжаление
n. Какво става след прилагане на такава мярка? Чакаме ново натрупване на "имуществото придобито по неособено легален начин" и следващата данъчна амнистия?
Ами умните "бизнесмени" ще си запазят имуществото и бизнеса, срещу едни нищожни 10%. На другите ще им бъде отнето и ще отиде при горецитираните. Но за това трябва да има воля.






Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано12.11.09 09:43



В отговор на:

Това с броенето ...

... на парите пред нотариуса сериозно ли го приказваш? И с описването на номерата на банкнотите в чужда валута?




Напълно сериозно е.
Снимат се даже банкнотите на ксерокс и се разписваш на листовете




Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 09:53



Снимат се даже банкнотите на ксерокс и се разписваш на листовете

Е, това най-често се случва на ПД - колкото и да е безумно - пак се прави. Пред нотариус надали е чак толкова често явление, или сигурно го правят най-големите ...селяни да речем. Дори и да се носят парите в куфарче - се отива до най-близкото чейндж бюро и се проверяват цивилизовано на машината. Или пък е отива в банка и продавачът си ги внася, като по този начин се проверяват автоматически (или част от тях, които може да оправдае по някакъв начин). Самият нотариус НЕ ЩЕ И ДА ЗНАЕ колко пари се броят в кантората му, нали ти е ясно... особено ако тези, които се броят, са НАД обявената в НЕГОВИЯ нотариален акт сума.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Лелееееее.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 09:58



Доста скучничко живееш, щом на тази крехка възраст не ти се случва да се прибираш от купони, празненства, чествания, и пр. приятни сбирки по 2-3 часа през нощта...

БИХ ИСКАЛА наистина да заработвам нещичко със старата си професия. За жалост - тя вече се изчерпи за такива като мен. Сега можеш да печелиш само с чалга...

Предлагам да спрем със спама. Всичко това няма нищо общо с темата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 10:20



Предлагам ти веднъж завинаги да спрем да коментираме темата КОЙ И ЗАЩО БИВА БАННАТ. Имаш власт - слагай банове, няма лошо, но не забравяй никога, че докато тези операции се извършват ЕДНОЛИЧНО - абсолютно невъзможно е да бъдат обективни. Клубовете на дира просто са устроени така, което не е доказателство за ничия правота, а само за проява на еднолична власт, била тя справедлива или не.

ПП - и още нещо. Също е напълно излишно да цитираш и подхвърляш непрекъснато кой за кого какво бил казал в клуба. Приеми, че аз съм ДОСТАТЪЧНО ВЪЗПИТАНА , за да не афиширам мнението си за останалите (извън имотните спорове), да не им правя психологическа характеристика, или другарски критики, освен в РЕДКИТЕ случаи, в които бивам предизвикана. А иначе и аз мога да кажа туй-онуй за всички тук, не мислиш ли? И не мислиш ли също, че възрастта ми и огромното количество всякакви хора, с които съм се срещала и работила през живота си, не биха ми дали най-голямо право да сипя личностни характеристики, а и те да бъдат НАЙ-ПРАВДИВИ?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 12.11.09 10:26.



Тема Re: Лелееееее.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.11.09 12:12



Доста скучнички ще да са ти "купоните", щом след като се прибираш от купон в три часа сядаш да ни поучаваш "какво би казала майка ти"

.
Обикновено хората се занимават с доста по-приятни неща след купон.
Но вероятно си изчакала половинката ти да заспи, за да можеш и ти да си легнеш!



"За жалост - тя вече се изчерпи за такива като мен. Сега можеш да печелиш само с чалга... "
Хайде са, знаем че в това ти е стихията. Недей да скромничиш.



Тема Яконови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано12.11.09 22:49



си се объркала за "правата" си.
Пък и би било пълно малоумие модератор да свиква конклав за да те банне, ти къде се намираш ?






Тема Има ли ви ?нови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано12.11.09 23:05



Понеже гледам позачезнахте


Оздравявай. Че да видим какъв ще е следващия грип...все пак медицинските концерни трябва да излизат от кризата




Тема Re: Яконови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.11.09 23:10



Е, по-неадекватен пост от тоя още не беше писал... Или вече започна да се съгласяваш с мен? Нали аз самата казах, че бановете са лична работа на модератора и няма лошо да ги слага когато намери за добре?
Били те справедливи или не?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Има ли ви ?нови [re: jamie]  
Автор anred (стихия)
Публикувано12.11.09 23:26



От понеделник не съм на работа... егати и гадостта е този грип... не се разминах без антибиотик...
----------------------------------
Понеже гледам позачезнахте
-------------------------------------
Домъчня ли ти за нас????



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано12.11.09 23:56



Аз вече почвам да си мисля, че си се родила на 100 години и сега си най-малко на 200. Същински Шотландски боец



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 02:10



Дали на калпак или на пропорция - спор нямаме.
Друго те питах.

Повтарям: Друго те питах.

Майка ми би казала: "И сега, като набързо изчете сума литература по въпроса, за да можеш да блеснеш със знания и да докажеш на плебса в клуба колко си учен, роги покараха ли ти?"


Предай на мама, че роги прокарват на тия, дет висят из нета. ;))

ПП
И вземи чети малко, а не да се излагаш публично.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 02:17



възрастта ми и огромното количество всякакви хора, с които съм се срещала и работила през живота си,

Си по-възрастна от вятъра, който е брулил тревата, от която е пасла гъската, от чието перо е написан Вехтият завет.
Да??





Тема Re: Всеки сам си избира професията.нови [re: anred]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 02:26



помагам /без да се изтъквам.. това е въпрос на желание/, ако не мога си трайкам...

Помагаш, помагаш, споко.


Пълна си с помощ като л***о с витамини.



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 02:35



Самият нотариус НЕ ЩЕ И ДА ЗНАЕ колко пари се броят в кантората му

Айде са...
На всички балъци е втълпено от корифеи като теб, че НОТАРИУСЪТ следва да е свидетел на предаването на сумата. И се почва селянията. А брокерът я поощрява, помагайки със записване на номера. Жалка картинка.



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано13.11.09 07:35



Ти май си работил с някакви абсолютни самодейци от гилдията ни.

Самият факт, че аз самата пиша тук, че нотариусът не трябва да знае, и НЕ ИСКА да знае за разликата в двете цени, защото може да бъде подведен под отговорност, би трябвало да ти говори или че:
а/ повечето брокери знаят и няма как да втълпяват на клиентите си обратното
б/ признаваш, че съм униКална?



Относно възрастта ми - каквато и да е тя - на повечето от вас мога да бъда майка. Това е достатъчно. Или - би трябвало ви бъде.

Но освен възрастта като количество, аз споменах и количеството и разнообразието от всякакви по възраст, националност и професионална ориентация хора, които са ми "минали през ръцете", което ми дава основание да смятам, че познавам хората. И въпреки че го смятам - не се изцепвам да ви правя психологически портрети в ефир ей така, колкото да ... се оправдая за нещо. И това го пиша ЕДИНСТВЕНО с цел да помоля мода да не ми подхвърля ехидно КОЙ КАКВО БИЛ ПИСАЛ ЗА МЕН. Щото и аз мога да пиша. Но не го правя. Както и мога да псувам, да пиша цинизми и обиди и неадекватни лъжи. Но не правя и това. Въпрос на възпитание.

Относно моята пък майка - времето, в което ми казваше тази фраза, не беше белязано със съществуването на чатове и клубове, все пак.

Сега - рационално - след като сметта се плаща не на калпак, а по твоите любими формули и пропорции , смяташ ли, че е редно наемодателите да изискват от наемателите да им поемат годишната такса смет? Щото доста често го правят!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Яконови [re: jamie]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано13.11.09 09:11



В отговор на:

Пък и би било пълно малоумие модератор да свиква конклав за да те банне, ти къде се намираш ?




Как, не знаеш ли. Първа точка в есенната спявка на модераторите е :

Къ да банираме Уни-тУ ф целио дир .
за отговорник е назначен Киро




Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Ha живo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.11.09 10:28



Туй ти ли го измисли или е лаф?



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде


Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (стихия)
Публикувано13.11.09 10:40



че НОТАРИУСЪТ следва да е свидетел на предаването на сумата.
--------------------------------------------------------
ехеееее, някой път и ти се унасяш и то доста...

.. ама това е от младостта и от самомнението ти... ще улегнеш.. но ти трябва време...
Ха сега ми кажи как нотариуса може да бъде свидетел на предаването на сумата... по банките ли ще ходи с клиентите... или докато чете НА ще става разплащането... той чете, а те броят пари...
А колкото до помощта... ми важното е да е от сърце.. и когато искаш да помогнеш помагай.. ама не после да го изкараш на носа на този който си помогнал...и да гледаш от високо..
И последно.. за честата ти среща с брокери... ти само по АНИ-тата ли висиш... ?????



Тема Re: много готино...нови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.11.09 10:43



си се барнала





Тема Re:нали?нови [re: svestna]  
Автор Пaлaч*инka® (стихия)
Публикувано13.11.09 10:48



знаех си ... че ще ти хареса.. петъчно е..





Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Ф. ()
Публикувано13.11.09 11:21



:)



Тема Re: Банковото лобинови [re: f(x)dx]  
Автор Ф. ()
Публикувано13.11.09 11:32



Прав съм, просто ти не ме разбрал.
Аз не ти излагам измислена схема, а една от схемите, която се върти от 50-60 год. Пак ти обяснявам. С мръсни пари с екупува парцел за 1 млн евро. Продавачите обикновенно дърти реститути не им пука кеш или по банка, няма кой да ги разследва тях, искат си само парите. Изповядва се на 50 х. После с епродава на реална цена на строителен предприемач - фирма /примерно/, който плаща по банков път, легално, със чисти пари. Така имаме изпрани 1 млн, чисти, получени в банка, от фирма платила с легални бели пари.
Твоя пример няма нищо общо с прането, това е някакво прехвърляне просто от черно пак на черно.

Така че, това което се знае е, че когато пари се изпират те винаги накрая трябва да минат през банка от някъде където има легален произход. Примерно и хазарта - другата перачница. Празна игрална зала, декларират се приходи /печалба/ от 20-30 х всеки дена. Парите /кеш, черни от криминална дейност/ се внасят в банка като приходи - и ето изпрани пари от печалба на фирма. Съответно новия закон нито подпомага нито пречи на изпирането на пари - просто приказки за наивници. Банките винаги са играли с перачите на пари - това е техния бизнес - да печелят от пърите които се въртят, дори ако трябва да си затварят очите за доста неща.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 21:59



Лаф, брадат и то.





Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 22:17



Самият факт, че аз самата пиша тук, че нотариусът не трябва да знае, и НЕ ИСКА да знае за разликата в двете цени, защото може да бъде подведен под отговорност
Именно, но освен теб и Дънкан Маклауд по-новите не го знаят това, а клиентите пък хич.


след като сметта се плаща не на калпак, а по твоите любими формули и пропорции , смяташ ли, че е редно наемодателите да изискват от наемателите да им поемат годишната такса смет? Щото доста често го правят!

Уни, един въпрос ще ти задам. Какъв се пада наемателят спрямо имота съгласно правото? И като узнаеш как се нарича, порови в Закона чие е задължението да плаща такса смет - негово или на хазяина. Ако/когато не успееш, ще ти отговоря аз.




мога да псувам, да пиша цинизми и обиди и неадекватни лъжи.
Ама пък компенсираш с неадекватни глупости и безсмислени постове. Много пишеш, малко казваш.


ПП
Когато се налага да търся наредби или други нормативи, за да отговоря на някой, винаги поствам директно цитат на съответния текст или го посочвам. Та, когато видиш, че съм ти писал нещо, без да съм цитирал член или алинея, то значи съм го писал по памет.
А ти си лице на мисълта: "Порочният човек порочно мисли".



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 22:25



че НОТАРИУСЪТ следва да е свидетел на предаването на сумата.
--------------------------------------------------------

Ха сега ми кажи как нотариуса може да бъде свидетел на предаването на сумата...


Чети внимателно (пиша бавно):
Аз съм написал На всички балъци е втълпено от корифеи като теб, че НОТАРИУСЪТ следва да е свидетел на предаването на сумата
Ти си написала Ха сега ми кажи как нотариуса може да бъде свидетел на предаването на сумата..
Съветвам те да правиш като унито - постваш отговор, после отваряш и препрочиташ по няколко пъти него и постът, на който отговаряш. Ако след третото прочитане не си убедена, че не си разбрала правилно човека - редактираш.



за честата ти среща с брокери... ти само по АНИ-тата ли висиш... ?????
Предпочитам тия от АНИтата да висят при мен. Харесва ми как от самочувствието им не остава и следа, потриват си дланите в крачолите и гузно си гледат върховете на обувките.



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано13.11.09 22:31



Та, когато видиш, че съм ти писал нещо, без да съм цитирал член или алинея, то значи съм го писал по памет , или че ти се иска всички да мислим така.



Нямам намерение да ровя в никакви закони, благодаря. Да си се оправят сами - наемодателят и наемателят - не ми е това работата. Просто се опитвам да водя с теб приличен разговор, но ти не подаваш. Ти обичаш да ПОУЧАВАШ. Не съм видяла нормално твое включване в тема. Все ще е с вдигнат пръст и мъдро поклащане на глава...нейсе. И ТОВА не ми е работа.

неадекватни глупости и безсмислени постове - чия е преценката? Твоя и на групичката? Благодаря, не ме интересува.

Именно, но освен теб и Дънкан Маклауд по-новите не го знаят това, а клиентите пък хич.

Значи все пак призна, че съм уникална?? Или почти?


Няма ме.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано13.11.09 22:47



Чети внимателно (пиша бавно):
Аз съм написал На всички балъци е втълпено от корифеи като теб, че НОТАРИУСЪТ следва да е свидетел на предаването на сумата
Ти си написала Ха сега ми кажи как нотариуса може да бъде свидетел на предаването на сумата..
Съветвам те да правиш като унито - постваш отговор, после отваряш и препрочиташ по няколко пъти него и постът, на който отговаряш. Ако след третото прочитане не си убедена, че не си разбрала правилно човека - редактираш.
-------------------------------------------------
Нима можеш да пишеш бавно????... не се старай.. аз чета бързо...


А сега се върни и ти прочети какво си написал.. че такъв смях ме напушва..
Първо и ти като нашия модератор смяташ всички за балъци.. боже, колко прости изкарвате хората... да ви имах и на двамата самочувствието.. ти случайно да не си икономист...????
------------------------------------------------------
Харесва ми как от самочувствието им не остава и следа, потриват си дланите в крачолите и гузно си гледат върховете на обувките
------------------------------------------------------
Лелееее колко си велик!!!!!... какъв страх и респект всяваш... а ние горките брокерчета.. като те видим и ни смразяваш.. изгубваме и ума и дума...
ПП а извинявай ама ти някога връщал ли си се да прочетеш какво си писал.. повярвай ще се уплашиш от надувките си... нищо лично.. просто мнение...



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 22:51



Ти обичаш да ПОУЧАВАШ.
И така да е - забележи, че е само към теб и блонди.


Защото и двете постоянно забравяте, че останалите тук НЕ СА ви клиенти.


Значи все пак призна, че съм уникална?? Или почти?

Няма ме.



Много отдавна писмено съм признал, че си униКална досада.

То теб те няма дори и когато си тук.



Тема По-лошонови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 23:00



от теб може да е само брокер-блондинка.



Харесва ми как от самочувствието им не остава и следа, потриват си дланите в крачолите и гузно си гледат върховете на обувките
------------------------------------------------------
Лелееее колко си велик!!!!!... какъв страх и респект всяваш... а ние горките брокерчета.. като те видим и ни смразяваш.. изгубваме и ума и дума...


Не си длъжна да ми вярваш и ми е все едно, но все пак брокерите са гузни и не умеят да го крият, защото са обикновени хорица. Спичат се яко. Не заради персоната срещу тях, а заради идеята, че са гафили, гафили, гафили... Тормози ги неизвестността. Радвай се, че не ти е известно това чувство.



Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано13.11.09 23:02



Защото и двете постоянно забравяте, че останалите тук НЕ СА ви клиенти.
---------------------------------------------------------
А някой да е казал, че са ни клиенти... ти още един двама се изживявате, като незаменимите експерти в НИ... направо се забавлявам...
А и незнам ако не сме ние.. как ще изтъкнеш собственото си величие... при счетоводител не вървиш... при адвокат също... нали трябва да изградиш образа си върху някой...





Тема Re: По-лошонови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано13.11.09 23:13



от теб може да е само брокер-блондинка
----------------------------------------------
Ми може и да си прав...

.. ще пробвам да стана блонди.. пък има и поговорка.. Русо гладно няма... така че ако спече още кризата.. ще стана и блондинка...
-----------------------------------------
Не заради персоната срещу тях, а заради идеята, че са гафили, гафили, гафили... Тормози ги неизвестността. Радвай се, че не ти е известно това чувство.
-------------------------------------
Виж, който е гафил да си носи последствията... но по начина по който описваш нещата едва ли не... си представих Хитлер пред еврейн...
---------
защото са обикновени хорица
----------------------
доскоро бяхме паразити.. а сега изведнъж.. хорица.... растеж значи в обществената прислойка.. в тази криза всеки растеж е добре дошъл...



Тема Уж се "забавляваш"нови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 23:26



пък все си ядосана.


Озапти ги тез емоции, молим.

ПП
Ти ли се припозна в "блонди"?



Тема Re: По-лошонови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 23:33





Едното е в "работно време", а другото - извън него. Капиш?




Тема Re: Уж се "забавляваш"нови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано13.11.09 23:37



пък все си ядосана.
Озапти ги тез емоции, молим
-----------------------------------------
Грешка! Не се ядосвам.. .. напротив...виждаш че ми е весело.. сменям си никовете.. сега съм в процес на размисъл какъв ще ми е следващия... мъжки ще да е..


----------------
Ти ли се припозна в "блонди"?
-------------------------

ППП Ми русокоските.. блондинки бяха нали?



Тема Re: По-лошонови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано13.11.09 23:41



Едното е в "работно време", а другото - извън него. Капиш?
-------------------------------------------------------
Аха.. значи от нашето извън работно време влизаме в твоето работно време и тогава сме хорица...бре.. да не повярваш.. ама ти си могъл да бъдеш и с човешки образ.. я нещо ново...





Тема Re: Това с броенето ...нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано13.11.09 23:50



То теб те няма дори и когато си тук

Много любопитно защо правиш внимателна и задълбочена дисекция на ВСЯКА дума и запетая на някой, уникално досаден, който го няма дори когато е тук...

И се мъчиш да го оборваш, и да му ловиш грешчиците...

Мога да кажа още неща, но колежката ти ги е надумала достатъчно. Пък и няма да разбереш. Нямаш уши и очи за нищо друго, освен за собственото си "величие".


ПП - Не, не е само към мен и блонди (която и да е тя, не се сещам). Ти друг стил на разговор просто не познаваш - към който и да се обръщаш. Но, както вече казах - не ми е работа.
Лека нощ!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Това с броенето ...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.11.09 23:59



Много любопитно защо правиш внимателна и задълбочена дисекция на ВСЯКА дума и запетая на някой, уникално досаден, който го няма дори когато е тук... И се мъчиш да го оборваш, и да му ловиш грешчиците...

Ама ти сега защо се ядосваш? От годинките ли е или от опонента?




Нямаш уши и очи за нищо друго, освен за собственото си "величие".

Е, разби ми сърцето с това!



Тема Мдаанови [re: Пaлaч*инka®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.11.09 00:03



Предполагам, че в търсенето на имоти си добра.
Хубаво е човек да е силен в нещо.





Тема Re: Мдаанови [re: Ha живo]  
Автор Пaлaч*инka® (дебела)
Публикувано14.11.09 00:06



Хубаво е човек да е силен в нещо
--------------------------
Правилно...





Тема Мъчно ми е,нови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.11.09 00:36



ама знам че ще се върнете и пак ще е веселба






Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.11.09 07:00



Недомислен законопроект на ЗИД! Поредната.... глупост! Ситуация:
2 деца, едното бие майка си, другото я гледа. Майката иска да надари детето, което се грижи за нея. Дарение не става, брат му ще атакува дарението предвид запазената му част. Майката решава да го прехвърли с покупко-продажба, но как? Синът и няма една торба пари, едва е събрал за такси... Както казах тъпотия голяма!


Не знам защо се сетих за тази ситуация. ОБЕКТИВНО погледнато - и фиктивното прехвърляне с покупко-продажба също е заобикаляне на закона... То обезмисля запазената част на наследника. - т.е - влиза в противоречие с друг закон. Ако трябва да ратуваме за спазване на законите....колкото и да са глупави...значи трябва да приемем и този закон без протести, поне доколкото е свързан с описаната от теб ситуация.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор бaй Mитьo (непознат )
Публикувано21.11.09 00:28



Възхищавам ти се! Твоите отговори винаги са изпълнени с толкова компетентност и са толкова изчерпателни, че просто не ми оставяш време да задам въпроса си, ти преди това си му отговорила.
Аз незнам защо хората тук така се заяждат с теб!



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: бaй Mитьo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.11.09 07:07





"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.