Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема един законнови  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 13:03



Инвеститорите вече предлагат като екстри да поемат разходите по преместване и дори да оборудват офиса по изискванията на наемателя. Появиха се и оферти за 1 година безплатно ползване. “Дори да дам гратисен период, не съм сигурен, че ще се появят наематели“, коментира Веселин Генчев, директор на “Бенчмарк фонд имоти“, който също има сграда на “Цариградско шосе“.

Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите .



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 13:33



Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите

Лично аз не съм голям фен на тази идея. Да се ограничат като етажи - да, но все още има централни места в София, например, където няма подходящи офис сгради. И някой може да иска офис в стил - стар аристократичен апартамент, не всеки обича стъкло и метал!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 13:37



В отговор на:

Инвеститорите вече предлагат като екстри да поемат разходите по преместване и дори да оборудват офиса по изискванията на наемателя. Появиха се и оферти за 1 година безплатно ползване. “Дори да дам гратисен период, не съм сигурен, че ще се появят наематели“, коментира Веселин Генчев, директор на “Бенчмарк фонд имоти“, който също има сграда на “Цариградско шосе“.




Кой му е виновен, че от тяхна лакомия бизнес сградите станаха повече от жилищните. То бива бива, ама не сме Хонг-Конг или Делауеар .
Да потъват като не са си направили сметката. Хич не ме е еня. Гадно е за младите семейства дето се заробиха с 30 г. ипотечни кредити .


В отговор на:

Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите .




Ще. Даже и дефицит на офис площи ще има... Ама друг път .

Не че има нещо лошо в жилищни сгради да няма офиси. В обратното също няма нищо лошо. стига на хората живеещи в сградата това да не им пречи.
В края на краищата обаче работил съм в офис в центъра на Любен Каравелов. 8 души бяхме, и като дойдеме с колите си питай ме какво става? Къде се паркира и от къде минават възрастните хора и майките с количките .
Ами ако в сградата има още един такъв офис.
Тъй, че офисите в бизнеспарковете с подсигурените гаражи




Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 14:37



Гадно е за младите семейства дето се заробиха с 30 г. ипотечни кредити .
-----------------------------------------------
И защо го имаш като заробване? Значи за да са си купили жилище, те преди това са били на квартира... не е ли по-гадно да си на квартира и тъкмо да ти се роди бебе и хазаина да каже ...напуснете.. всеки един момент да си под напрежение да не бъдеш изгонен.. а и друго... сега е криза и не става.. но в бъдеще винаги могат да продадат апартамента... единствено трябва да недоволстваш и да те е яд на банките.. че от лихва 6.7% я направиха почти 10% е това е трагичното.. че ти си си направил сметка за едни пари, а сега плащаш други...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 14:51



Maхни я лихвата. Това надуване на цени от 450 Е кв/м 2005-2006 г до 1300 Е кв/м 2008 си беше леко казано нагло. Сега гледам има оферти на 560 е. Значи... Могло.
Знаеш ли колко семейства и хора няма да издържат.
Ама тогава се пеееше песента купуваййй, че ще стане 5 000 Е кв/м.

Ти хубаво си писала за хазайна, ама знаеш ли колко хора са под напрежение да не останат без работа и жилище.

Щото едно е да те изпъди хазяина, съвсем друго е да те изпъди съдя изпълнител






Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 15:27



Щото едно е да те изпъди хазяина, съвсем друго е да те изпъди съдя изпълнител
----------------------------------------------
и при двете си на улицата...
но как можеш да ми говориш остави я лихвата... 3.7% отгоре въобще не е за оставяне.. извинявай но на 50000Е това са доста пари отгоре....
Ти забрави и нещо друго.. че при всяка смяна на квартира ти трябва сумата за наем и депозит.. говоря като не се ползва услугата на АНИ.. при среден наем от 250Е ти трябва 1000лв. само да вземеш нещо под наем... я си представи че не случиш на хазаин и смениш квартирата 3 пъти в годината.. за какво говорим????
И един въпрос кой е виновен цените да стигнат до ниво макс... пак банките.. 100-120% кредитиране, според теб нормално ли е... пък сега лихва 10% защото риска бил голям.. дрън дрън...
За мен главния виновник за кризата са банките.. не може да кредитират всичко и то на макс, та чак даваха и да си имаш и някой лев кеш... а да не говорим колко кредитни карти бонус набутаха..

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 15:32



Виж сега като те изхвърли хазяина и нямаш пари може да свиеш опашка и да се прибереш при мама и тати. Ама ако те изхвърли съдя изпълнителя може да останеш и без апартамент и с дълг към банката. Такива случаи вече има, а за в бъдеще няма да са по-малко.
Плюс това кой ти гарантира, че 30 г. ще си здрав и с работа

.
Запознай се малко с условията в България или се огледай. Имам тежки лични наблюдения в тази насока




Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 15:42



Това за 1300 евро ми е познато в Младост 4 има една коперация 2006 края и искаха тези пари нямаше дори изкоп само заградено място е 1 багер. Сега е вдигната на груб строеж и и търсят 900 евро,но няма никаква стройтелна дейност.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 15:53



Има накъде да слизат. Слушам една фирма с тъпа реклама :
Останаха хххх апартамента във Ф...... Младост
Останаха хххх-у апартамента във Ф...... Младост
П.П. Нищо, че рекламата им е тъпа, стратегията е добра

Та те строят на 560 е/кв.м и все си им стоят апартаментите.
А тия на 900 ще има да чакат




Редактирано от Пaлaч® на 09.11.09 16:03.



Тема Re: един законнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 15:58



И някой може да иска офис в стил - стар аристократичен апартамент, не всеки обича стъкло и метал!

В такъв случай като са нека си КУПЯТ къща пълно е с такива в центъра и по точно Яворов около Военна академия .Наскоро се разхождах там и ми направи впечатление колко запустяли къщи има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.