Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 16:14



Запознай се малко с условията в България или се огледай. Имам тежки лични наблюдения в тази насока
---------------------------------
Я се позамисли... не говорим ли за едно и също..за банките.. и поразиите които направиха на пазара за имоти...
Единствената разлика беше че ти предпочиташ наем... а за мен и това не е хубаво.. защото тук пък аз съм се нагледала на трагедии, как собственика си продава апартамента и изхвърля младо семейство с пеленаче на улицата.. при мама и при татко... да бе... ами те хората работят тук.. мама и татко с една пенсия ще ги прегледат...
Положението не е тежко.. трагично е.. но пак казвам банките да се стегнат и да осмислят политиката си... защото те са изцяло зависими от клиентите си.. я си представи че 50% спрат да плащат.. и какво.. ще гледаме фалити яко.. а и с тези гарантирани депозити така ме напушва смях... колко хора може да изгорят...
Аз друго не мога да разбера.. егати богатата държава сме.. хората свалят лихвите до минимум.. нашите тарикати я направиха 10%... боже и това ако не е парадокс.. в световна криза..10% лихва...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 16:26



В отговор на:

Я се позамисли... не говорим ли за едно и също..за банките.. и поразиите които направиха на пазара за имоти...




Определено не са банките които направиха тези поразии
Или поне не съм чул песен от банкер :
"Купувай не остана"
Банките са последни в тази верига, просто следваха тенденцията

В отговор на:

Аз друго не мога да разбера.. егати богатата държава сме.. хората свалят лихвите до минимум.. нашите тарикати я направиха 10%... боже и това ако не е парадокс.. в световна криза..10% лихва...




Аз не мога да разбера друг парадокс. При положение, че има някой да продава и печели на 560 е кв/м Как така друг продава на 900 и се инати. Щото :"Един път банките да свалят лихвите и всичко ще се юрне да купува". Ама, че никой нормален няма да се върже на това хоро вече, те не го отчитат... Понеже си живеят в 2006 г
Какво банките по-голями "балъци" ли са.

Банките не ги мисли, те техното на 5-та година са си го взели .

П.П. и не предпочитам наем. Наема води до по-малки проблеми след себе си


Редактирано от Пaлaч® на 09.11.09 16:37.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 16:40



В такъв случай като са нека си КУПЯТ
------------------------------------------------------------------
Е, хайде сега, да си купят...Ами НЕ ИСКАТ да си купят, искат да си наемат!

Ти май твърде присърце взимаш проблемите на празните офис-сгради на строителните акули... хич не ми е жал за тях..

Да видиш сега какво пък ще стане с моловете!!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 16:47



Или поне не съм чул песен от банкер :
"Купувай не остана"
Банките са последни в тази верига, просто следваха тенденцията
---------------------------------------
Един въпрос ... ти сериозно ли го казваш това... ти ходил ли си в банка за кредит по време на пика... аз почти непрекъснато си висех там...та започвам с недоумиците под номера...
1. Признаване на всякакъв вид доход.. можеш да се осигуряваш на 240лв. те признаваха доход само със служебна бележка от работодателя три пъти по висок от осигуровките..в случая 720лв. а понякога и 1000лв.
2. Всякакви договори за наем...може и нивата да си я дадеш за 500лв.. те го признаваха...
3. Оценителите.. да не говорим за тях.. обикновено беше задаван въпроса.. "колко ви трябва да е оценката", едни спекулираха с това.. но аз лично не съм позволила мои клиент да даде една стотинка рушвет...
3. Освен 100% кредитиране.. бонус кредит ремонт.. в порядъка от 20000лв..
4. Изповядване по ДО.. . и най-интересното беше как са го измисли... по ДО минават в сметката на продавача.. а горницата в сметката на купувача и той след това ги прехвърля...та трагикокомичното беше че апартамента струва 20000лв. по ДО а те отпускаха кредит 100000лв.
Кажи ми при такова финансиране.. как да не се надуе балона... и искаш ли да си направиш една статистика.. по време на пика.. колко са били продажбите кеш и колко с кредит...
Аз и сега викам купувайте не останаха ама банките като не дават пари.. остават доста.. дори застояват... това е в рамките на шегата...
Знаеш кризата от къде дойде и кой я предизвика.. защото и в Щатите банките се бяха самозабравили да раздават кредити...и балона започна да се надува...
А да не ти говоря колко се бореха за кредитни линии на инвеститори да дават...
Така че ние брокерите може да имаме някаква вина относно балона, но повярвай не е основната... и сега викаме.. купувайте евтино е... но виждаш реалността... няма кредитиране.. няма пазар...
А ако народа не се е научил да внимава с банките... значи много лошо... защото не трябва сега ако паднат лихвите да юрнат да купуват... защото каквато и да е лихвата си е лихва и тежи... моят съвет е всеки внимателно да помисли дали има нужда да купува с кредит и дали може да си го позволи...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Редактирано от anred на 09.11.09 16:50.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.11.09 20:12



Ама те тия сами се заровиха...само пари гледат,а не профила на наемателите.Като подбираш наемателите-да са от някакви браншове,имащи допирни точки помежду си,те ще си стоят там,защото ще са си от полза.Много ме радваше първия ни офис.Един етаж под нас-спедиторска фирма,а един етаж надолу бяха на една пллощадка адвокат и нотариус.В отсрещната сграда имаше оценител,на партера счетоводна къща,застрахователна кантора и нам си какво беше...ама в рамките на тия две съседни сгради почти всеки от клиентите ни можеше да си свърши цялата работа за 20 минути,без да търчи по софия като магаре.
В сегашния офис...никой съсед,дето може да ми е от полза за каквото и да е.Съседи ми бяха агенция за имоти и соларно стодио...



Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 20:28



Губи ти се причинно-следствената връзка нещо. Банките следваха общата тенденция.

А точно в пика на кредитите взех кредит и аз. И то от Пиреус. Взеха ми само реалния доход, но той ми стигаше. И двамата с жената се осигурявахме на високи заплати реално

.

П.П. Айде саега не ми казвай, че не си пяла песента "Купувай днес, че утре няма да може да си го позволиш" .

Банките си имат обезпечението не се притеснявай




Тема Ще ме изгони хазяиннови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.11.09 21:02



ама времената вече са верните - има да чака на празен апартамент да му дойде някой да плаща пак както досега



Не се ли осъзна че купувачите диктуват пазара - както е и ПРАВИЛНОТО. Психозите свършиха.




Тема Re: Ще ме изгони хазяиннови [re: jamie]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 21:18



има да чака на празен апартамент да му дойде някой да плаща пак както досега
-------------------------------------------------------------
Знаеш ли колко апартамента се продават и се правят огледи с наематели вътре..и в момента в който се появи купувач.. наемателите са навън.. да не говорим неудобството което се създава при огледите.. влизат ти всякакви хора...калят.. цапат.. и т.н.

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 21:29



Айде саега не ми казвай, че не си пяла песента "Купувай днес, че утре няма да може да си го позволиш
-------------------------------------------------------
Модераторе.. всяко нещо което казваш в бизнеса трябва да е подплатено с факти и действителност... А нима не се купуваше, като за последно.. Хайде ми кажи ако аз сега започна да говоря "Купувайте не останаха" дали ще ме вземат на сериозно... ти пак си говориш едно и също и не мога да разбера на инат ли го правиш или действително така мислиш... или просто ни лепиш вина..
Знаеш кризата в Щатите от къде дойде...
Знаеш банките как финансираха и тук..
Знаеш и защо се спука балона... основен фактор, но не единствен разбира се..
Кога се спука... като спряха финансирането...
И последно.. я ми кажи как да не мисля банките.. я ми кажи какво се случва с банка, която се е напълнила с апартаменти, а не са останали хора които да си внасят вноските и която дава 10% депозити...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 23:04



Кога се спука... като спряха финансирането...

Нищо не научи май. Кредитирането спря доста след като балона почна да издиша. Прекрасно знам кога замря пазара. Лятото на 2008, а тогава все още се кредитираше сериозно. Крдитирането спря октомври. Следвайки пазара. Няколко пъти съм ти писал уравнението за дохода на българина и 1300 Е кв/м. няма да се похилядвам. Направи ти тази сметка 60 кв/м 1300 е за кв/м заплата от 2000 лв. на чл. от семейството 1 дете и кола







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.