Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема един закон  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 13:03



Инвеститорите вече предлагат като екстри да поемат разходите по преместване и дори да оборудват офиса по изискванията на наемателя. Появиха се и оферти за 1 година безплатно ползване. “Дори да дам гратисен период, не съм сигурен, че ще се появят наематели“, коментира Веселин Генчев, директор на “Бенчмарк фонд имоти“, който също има сграда на “Цариградско шосе“.

Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите .



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 13:33



Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите

Лично аз не съм голям фен на тази идея. Да се ограничат като етажи - да, но все още има централни места в София, например, където няма подходящи офис сгради. И някой може да иска офис в стил - стар аристократичен апартамент, не всеки обича стъкло и метал!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 13:37



В отговор на:

Инвеститорите вече предлагат като екстри да поемат разходите по преместване и дори да оборудват офиса по изискванията на наемателя. Появиха се и оферти за 1 година безплатно ползване. “Дори да дам гратисен период, не съм сигурен, че ще се появят наематели“, коментира Веселин Генчев, директор на “Бенчмарк фонд имоти“, който също има сграда на “Цариградско шосе“.




Кой му е виновен, че от тяхна лакомия бизнес сградите станаха повече от жилищните. То бива бива, ама не сме Хонг-Конг или Делауеар .
Да потъват като не са си направили сметката. Хич не ме е еня. Гадно е за младите семейства дето се заробиха с 30 г. ипотечни кредити .


В отговор на:

Просто в жилищни сгради да няма офиси.Много бързо ще си напълнят бизнес сградите .




Ще. Даже и дефицит на офис площи ще има... Ама друг път .

Не че има нещо лошо в жилищни сгради да няма офиси. В обратното също няма нищо лошо. стига на хората живеещи в сградата това да не им пречи.
В края на краищата обаче работил съм в офис в центъра на Любен Каравелов. 8 души бяхме, и като дойдеме с колите си питай ме какво става? Къде се паркира и от къде минават възрастните хора и майките с количките .
Ами ако в сградата има още един такъв офис.
Тъй, че офисите в бизнеспарковете с подсигурените гаражи




Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 14:37



Гадно е за младите семейства дето се заробиха с 30 г. ипотечни кредити .
-----------------------------------------------
И защо го имаш като заробване? Значи за да са си купили жилище, те преди това са били на квартира... не е ли по-гадно да си на квартира и тъкмо да ти се роди бебе и хазаина да каже ...напуснете.. всеки един момент да си под напрежение да не бъдеш изгонен.. а и друго... сега е криза и не става.. но в бъдеще винаги могат да продадат апартамента... единствено трябва да недоволстваш и да те е яд на банките.. че от лихва 6.7% я направиха почти 10% е това е трагичното.. че ти си си направил сметка за едни пари, а сега плащаш други...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 14:51



Maхни я лихвата. Това надуване на цени от 450 Е кв/м 2005-2006 г до 1300 Е кв/м 2008 си беше леко казано нагло. Сега гледам има оферти на 560 е. Значи... Могло.
Знаеш ли колко семейства и хора няма да издържат.
Ама тогава се пеееше песента купуваййй, че ще стане 5 000 Е кв/м.

Ти хубаво си писала за хазайна, ама знаеш ли колко хора са под напрежение да не останат без работа и жилище.

Щото едно е да те изпъди хазяина, съвсем друго е да те изпъди съдя изпълнител






Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 15:27



Щото едно е да те изпъди хазяина, съвсем друго е да те изпъди съдя изпълнител
----------------------------------------------
и при двете си на улицата...
но как можеш да ми говориш остави я лихвата... 3.7% отгоре въобще не е за оставяне.. извинявай но на 50000Е това са доста пари отгоре....
Ти забрави и нещо друго.. че при всяка смяна на квартира ти трябва сумата за наем и депозит.. говоря като не се ползва услугата на АНИ.. при среден наем от 250Е ти трябва 1000лв. само да вземеш нещо под наем... я си представи че не случиш на хазаин и смениш квартирата 3 пъти в годината.. за какво говорим????
И един въпрос кой е виновен цените да стигнат до ниво макс... пак банките.. 100-120% кредитиране, според теб нормално ли е... пък сега лихва 10% защото риска бил голям.. дрън дрън...
За мен главния виновник за кризата са банките.. не може да кредитират всичко и то на макс, та чак даваха и да си имаш и някой лев кеш... а да не говорим колко кредитни карти бонус набутаха..

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 15:32



Виж сега като те изхвърли хазяина и нямаш пари може да свиеш опашка и да се прибереш при мама и тати. Ама ако те изхвърли съдя изпълнителя може да останеш и без апартамент и с дълг към банката. Такива случаи вече има, а за в бъдеще няма да са по-малко.
Плюс това кой ти гарантира, че 30 г. ще си здрав и с работа

.
Запознай се малко с условията в България или се огледай. Имам тежки лични наблюдения в тази насока




Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 15:42



Това за 1300 евро ми е познато в Младост 4 има една коперация 2006 края и искаха тези пари нямаше дори изкоп само заградено място е 1 багер. Сега е вдигната на груб строеж и и търсят 900 евро,но няма никаква стройтелна дейност.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 15:53



Има накъде да слизат. Слушам една фирма с тъпа реклама :
Останаха хххх апартамента във Ф...... Младост
Останаха хххх-у апартамента във Ф...... Младост
П.П. Нищо, че рекламата им е тъпа, стратегията е добра

Та те строят на 560 е/кв.м и все си им стоят апартаментите.
А тия на 900 ще има да чакат




Редактирано от Пaлaч® на 09.11.09 16:03.



Тема Re: един законнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор лaвинa (непознат )
Публикувано09.11.09 15:58



И някой може да иска офис в стил - стар аристократичен апартамент, не всеки обича стъкло и метал!

В такъв случай като са нека си КУПЯТ къща пълно е с такива в центъра и по точно Яворов около Военна академия .Наскоро се разхождах там и ми направи впечатление колко запустяли къщи има.



Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 16:14



Запознай се малко с условията в България или се огледай. Имам тежки лични наблюдения в тази насока
---------------------------------
Я се позамисли... не говорим ли за едно и също..за банките.. и поразиите които направиха на пазара за имоти...
Единствената разлика беше че ти предпочиташ наем... а за мен и това не е хубаво.. защото тук пък аз съм се нагледала на трагедии, как собственика си продава апартамента и изхвърля младо семейство с пеленаче на улицата.. при мама и при татко... да бе... ами те хората работят тук.. мама и татко с една пенсия ще ги прегледат...
Положението не е тежко.. трагично е.. но пак казвам банките да се стегнат и да осмислят политиката си... защото те са изцяло зависими от клиентите си.. я си представи че 50% спрат да плащат.. и какво.. ще гледаме фалити яко.. а и с тези гарантирани депозити така ме напушва смях... колко хора може да изгорят...
Аз друго не мога да разбера.. егати богатата държава сме.. хората свалят лихвите до минимум.. нашите тарикати я направиха 10%... боже и това ако не е парадокс.. в световна криза..10% лихва...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 16:26



В отговор на:

Я се позамисли... не говорим ли за едно и също..за банките.. и поразиите които направиха на пазара за имоти...




Определено не са банките които направиха тези поразии
Или поне не съм чул песен от банкер :
"Купувай не остана"
Банките са последни в тази верига, просто следваха тенденцията

В отговор на:

Аз друго не мога да разбера.. егати богатата държава сме.. хората свалят лихвите до минимум.. нашите тарикати я направиха 10%... боже и това ако не е парадокс.. в световна криза..10% лихва...




Аз не мога да разбера друг парадокс. При положение, че има някой да продава и печели на 560 е кв/м Как така друг продава на 900 и се инати. Щото :"Един път банките да свалят лихвите и всичко ще се юрне да купува". Ама, че никой нормален няма да се върже на това хоро вече, те не го отчитат... Понеже си живеят в 2006 г
Какво банките по-голями "балъци" ли са.

Банките не ги мисли, те техното на 5-та година са си го взели .

П.П. и не предпочитам наем. Наема води до по-малки проблеми след себе си


Редактирано от Пaлaч® на 09.11.09 16:37.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.11.09 16:40



В такъв случай като са нека си КУПЯТ
------------------------------------------------------------------
Е, хайде сега, да си купят...Ами НЕ ИСКАТ да си купят, искат да си наемат!

Ти май твърде присърце взимаш проблемите на празните офис-сгради на строителните акули... хич не ми е жал за тях..

Да видиш сега какво пък ще стане с моловете!!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 16:47



Или поне не съм чул песен от банкер :
"Купувай не остана"
Банките са последни в тази верига, просто следваха тенденцията
---------------------------------------
Един въпрос ... ти сериозно ли го казваш това... ти ходил ли си в банка за кредит по време на пика... аз почти непрекъснато си висех там...та започвам с недоумиците под номера...
1. Признаване на всякакъв вид доход.. можеш да се осигуряваш на 240лв. те признаваха доход само със служебна бележка от работодателя три пъти по висок от осигуровките..в случая 720лв. а понякога и 1000лв.
2. Всякакви договори за наем...може и нивата да си я дадеш за 500лв.. те го признаваха...
3. Оценителите.. да не говорим за тях.. обикновено беше задаван въпроса.. "колко ви трябва да е оценката", едни спекулираха с това.. но аз лично не съм позволила мои клиент да даде една стотинка рушвет...
3. Освен 100% кредитиране.. бонус кредит ремонт.. в порядъка от 20000лв..
4. Изповядване по ДО.. . и най-интересното беше как са го измисли... по ДО минават в сметката на продавача.. а горницата в сметката на купувача и той след това ги прехвърля...та трагикокомичното беше че апартамента струва 20000лв. по ДО а те отпускаха кредит 100000лв.
Кажи ми при такова финансиране.. как да не се надуе балона... и искаш ли да си направиш една статистика.. по време на пика.. колко са били продажбите кеш и колко с кредит...
Аз и сега викам купувайте не останаха ама банките като не дават пари.. остават доста.. дори застояват... това е в рамките на шегата...
Знаеш кризата от къде дойде и кой я предизвика.. защото и в Щатите банките се бяха самозабравили да раздават кредити...и балона започна да се надува...
А да не ти говоря колко се бореха за кредитни линии на инвеститори да дават...
Така че ние брокерите може да имаме някаква вина относно балона, но повярвай не е основната... и сега викаме.. купувайте евтино е... но виждаш реалността... няма кредитиране.. няма пазар...
А ако народа не се е научил да внимава с банките... значи много лошо... защото не трябва сега ако паднат лихвите да юрнат да купуват... защото каквато и да е лихвата си е лихва и тежи... моят съвет е всеки внимателно да помисли дали има нужда да купува с кредит и дали може да си го позволи...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Редактирано от anred на 09.11.09 16:50.



Тема Re: един законнови [re: лaвинa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.11.09 20:12



Ама те тия сами се заровиха...само пари гледат,а не профила на наемателите.Като подбираш наемателите-да са от някакви браншове,имащи допирни точки помежду си,те ще си стоят там,защото ще са си от полза.Много ме радваше първия ни офис.Един етаж под нас-спедиторска фирма,а един етаж надолу бяха на една пллощадка адвокат и нотариус.В отсрещната сграда имаше оценител,на партера счетоводна къща,застрахователна кантора и нам си какво беше...ама в рамките на тия две съседни сгради почти всеки от клиентите ни можеше да си свърши цялата работа за 20 минути,без да търчи по софия като магаре.
В сегашния офис...никой съсед,дето може да ми е от полза за каквото и да е.Съседи ми бяха агенция за имоти и соларно стодио...



Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 20:28



Губи ти се причинно-следствената връзка нещо. Банките следваха общата тенденция.

А точно в пика на кредитите взех кредит и аз. И то от Пиреус. Взеха ми само реалния доход, но той ми стигаше. И двамата с жената се осигурявахме на високи заплати реално

.

П.П. Айде саега не ми казвай, че не си пяла песента "Купувай днес, че утре няма да може да си го позволиш" .

Банките си имат обезпечението не се притеснявай




Тема Ще ме изгони хазяиннови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.11.09 21:02



ама времената вече са верните - има да чака на празен апартамент да му дойде някой да плаща пак както досега



Не се ли осъзна че купувачите диктуват пазара - както е и ПРАВИЛНОТО. Психозите свършиха.




Тема Re: Ще ме изгони хазяиннови [re: jamie]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 21:18



има да чака на празен апартамент да му дойде някой да плаща пак както досега
-------------------------------------------------------------
Знаеш ли колко апартамента се продават и се правят огледи с наематели вътре..и в момента в който се появи купувач.. наемателите са навън.. да не говорим неудобството което се създава при огледите.. влизат ти всякакви хора...калят.. цапат.. и т.н.

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 21:29



Айде саега не ми казвай, че не си пяла песента "Купувай днес, че утре няма да може да си го позволиш
-------------------------------------------------------
Модераторе.. всяко нещо което казваш в бизнеса трябва да е подплатено с факти и действителност... А нима не се купуваше, като за последно.. Хайде ми кажи ако аз сега започна да говоря "Купувайте не останаха" дали ще ме вземат на сериозно... ти пак си говориш едно и също и не мога да разбера на инат ли го правиш или действително така мислиш... или просто ни лепиш вина..
Знаеш кризата в Щатите от къде дойде...
Знаеш банките как финансираха и тук..
Знаеш и защо се спука балона... основен фактор, но не единствен разбира се..
Кога се спука... като спряха финансирането...
И последно.. я ми кажи как да не мисля банките.. я ми кажи какво се случва с банка, която се е напълнила с апартаменти, а не са останали хора които да си внасят вноските и която дава 10% депозити...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано09.11.09 23:04



Кога се спука... като спряха финансирането...

Нищо не научи май. Кредитирането спря доста след като балона почна да издиша. Прекрасно знам кога замря пазара. Лятото на 2008, а тогава все още се кредитираше сериозно. Крдитирането спря октомври. Следвайки пазара. Няколко пъти съм ти писал уравнението за дохода на българина и 1300 Е кв/м. няма да се похилядвам. Направи ти тази сметка 60 кв/м 1300 е за кв/м заплата от 2000 лв. на чл. от семейството 1 дете и кола






Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано09.11.09 23:21



Защо не пуснеш една тема.. кога спре кредитирането и кога настъпи кризата.. ако искаш и статистика малко ще извадим.. за да е нагледно..само едно мога да ти кажа.. на мен две сделки ми гръмнаха... одобрен кредит.. подготвяхме докуменитет за имота.. и се обадиха от централата че спират кредитите и дотам с кредитите...това стана или края на септември или началото на октомври.. ще проверя и ще ти кажа с точност..
Но хайде да спорим с факти.. аз ще извадя статистика от няколко сайта...за периода януари-септември... направи го и ти... на база например януари септември 2007г.. да видим как върви кривата..би ми било интересно...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Знамнови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано10.11.09 00:06



как цяла сграда чисто нова стои празна до нашия офис - а ние сме 500 парчета. Наемите които искат са високи, специално за нас корпоративната оферта е много по-ниска и пак никой не отива. А не могат да продадат и един апартамент


Знам и как апартамента до моя (близнак) се дава под наем с 20% по-евтино от моя - и няма наемател от 8 месеца. Мога да ти калкулирам пропуснатите ползи на хазаина там ако искаш... мога и тия на сградата до нашия офис

Не се научиха хората да мислят пазарно - и модератора е прав че вашето съсловие има вина за това с промиването на главите им !




Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано10.11.09 09:27



на мен две сделки ми гръмнаха... одобрен кредит.. подготвяхме докуменитет за имота.. и се обадиха от централата че спират кредитите и дотам с кредитите...

Банките имаха информацията по-рано.
А сега какъв е проблема кредитирането си върви. Този моя приятел е взел кредит от Пощенска почти безпроблемно след като го мотаха ДСК и МКБ. Цените на жилищата са ниски. Ама мераклии няма защо ли??? Защото отпаднаха спекулантите и останаха само реалните желаещи за жилище. По статистика около 2% от населението.
И нали се сещаш, че е по добре кредит за жилище с лихва 10% и цена на квадрат 600 евро , отколкото лихва 4% и цена на квадрат 1300 евро






Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.11.09 09:30



Ееее, банките, че пак банките.
ПалачRM беше пуснал много хубаво клипче. Прегледай го пак.

Кога се спука... като спряха финансирането...

На мен ми се струва, че е точно обратното.



Не е работата до банките само...
Взех да си мисля, че високите лихви по кредитите са за добро...



Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.11.09 10:18



Има мераклии, има. Още ги е страх, но ще се размърдат много скоро.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Знамнови [re: jamie]  
Автор anred (стихия)
Публикувано10.11.09 11:00



Мога да ти калкулирам пропуснатите ползи на хазаина там ако искаш... мога и тия на сградата до нашия офис

Не се научиха хората да мислят пазарно - и модератора е прав че вашето съсловие има вина за това с промиването на главите им
------------------------------------
Но това ти го разсъждаваш... знаеш ли колко пъти съм споряла със собствениците които дават под наем.. Последния случай който е при нас.. 3ст Иван Вазов.. супер лукс.. апартамент кукла.. но наем 700Е, колежката как не се опита да говори със собственичката че наема е висок, че няма как да се даде.. но... седя празен 3месеца и накрая поискаха оглед.. и се даде.. на някакъв англичанин..
Те с тази мисъл живеят.. ти поне знаеш и чу.. какво каза онзи..АЗ ПОДАРЪЦИ НЯМА ДА ПРАВЯ" за съжаление така разсъждават.. знаеш ли аз какъв спор имах със собствената си сестра.. и тя беше набила един наем.. та чак взех да мигам... е сега се осъзна, но апартамента и седя поне два месеца празен...
Разбира се че всеки един елемент от пазара има вина за високите цени.. но смяташ ли че в онова смутно време, ако дойде клиент при мен и каже искам да купя, а аз започна да го разобеждавам че не е сега момента да изчака и т.н., какво щеше да стане сега ако беше с кредит... а банките спряха финансирането сега... Аз не съм на пазара да промивам мозъци, а да намеря имот и да следя за сделката.. всеки по веригата си има отговорности.. клиента е отговорен за желанията си /кога и какво да купи/, аз да му намеря имот, нотариуса да изповяда сделката, банката да финансира имота.. а
Но колкото и да ви е непреятно главните виновници за високите цени са банките и вие потребителите...



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: един законнови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано10.11.09 11:08



Ама мераклии няма защо ли??? Защото отпаднаха спекулантите и останаха само реалните желаещи за жилище. По статистика около 2% от населението.
------------------------------------
Модераторе.. ти ме уби... защо ли няма мераклии.. ми защото се чака цените да паднат още.. и точно тогава ще се появат спекулантите /тогава- в смисъл като спрят да падат цените/.. с готовите пари
Имаме си един клиент.. не е спекулант а да го наречем инвеститор.. купуваше зем. земя.. вкарваше в регулация и продаваше.. В началото на година изпадна един доста изгоден парцел.. нива.. обадих му се да му го предложа.. а той каза...АЗ СЕГА НЕ КУПУВАМ ТРЯБВА ЦЕНИТЕ ДА СЕ ЗАДЪРЖАТ ПОНЕ ТРИ МЕСЕЦА за да разбера че дъното е достигнато и цените ще започнат да се качват... и беше прав.. тогава тази земя беше 10лв/кв.м. сега се продава на 5лв ...
А и друго.. вчера ти търсих статистика и знаеш ли на какво поподнах... в София АНИ-тата са 1682 /дано добре съм запомнила/ а в цялата страна са 3100
Ти представяш ли си в София колко гъсто населени сме...



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: един законнови [re: dated]  
Автор anred (стихия)
Публикувано10.11.09 11:15



Ееее, банките, че пак банките.
ПалачRM беше пуснал много хубаво клипче. Прегледай го пак.

Кога се спука... като спряха финансирането...

На мен ми се струва, че е точно обратното.

Не е работата до банките само...
-------------------------------------------------------
Аз незнам как да ти го обясня за да ме разбереш че в основата на всичко седяха банките.. лесното кредитиране.. бонусите.. кредитните линии.. пак казвам.. хора без пет лева в джоба си купиха апартаменти с 120% финансиране от банката..
Знаеш ли че почти всички колеги си купиха тогава апартаменти с кредит.. сериозно ти говоря.. ей така за инвестиция... да го дават под наем.. Знаеш ли кредитната инспекторка колко ме е карала да си купя нещо с кредит от тях.. нямало проблеми с финансирането.. но аз просто не обичам апартаментите.. слабост са ми къщите и то около София.. и то на изток от София.. при шопите.. но и там си имам.. затова може би не се полакумих за кредит..



Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор moreol ()
Публикувано10.11.09 17:23



Аве пич зле си, като те изгони хазяйина, договор 1 месец предизвестие имаш, кво толкова, за 1 месец квартира се намира, ще се узориш като си с малко дете, но алтернативата ако те изгони съдия изпълнител след като си внесъл 2.3 от вноските примерно т.е. гупиш примерно 60к евро, а това, че не си си платил вноските какво значи - значи че си останал без работа и няма от къде да кихнеш за вноска, тогава квоа става? Оставаш с -60к без дом без пари, без работа с малко дете на УЛИЦАТА. Е такикра родители малоумни не са засъжаление ми за растрел....С лека ръка така се прави всичко, и човека ти го обяснява и пак спориш, дано простия ми пример да си разбарал, че яко ме издразни...

П.П.: Скоро даваха по новините как младо семейство с 2 деца ги изгониха на улицата щото са залъсняли с вноските....



Тема Re: един законнови [re: anred]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.11.09 17:40



Не.

Банките са си банки. Нито повече, нито по-малко.
Целта им е да печелят.

Уж има механизми, които не позволяват на банките да правят бели. От контролиращите зависи кое как да се прави и докъде. И лесното кредитиране, бонусите, кредитните линии ги имаше, защото контролиращите ги допуснаха. Икономистите ще ти го обяснят по-добре, аз не разбирам.

И медиите трябва да печелят. И брокерите. И предприемачите.
Ти как мислиш, кой ще се откаже от печалби и в името на какво? Банките? Строителните лобита? Брокерите?

Както правилно си казала долу - и клиентите са едни от най-виновните. Защото са позволили да ги подведат. И са се предоверили на банки, медии, брокери, комшии...

Сега някой ще плаща. Няма как. Който си е направил добре сметката, например банките, е добре. И това си го писала.

Затова и казвам, че високите лихви може и за добро да са. Защото чета за 10-16 милиарда в набутани в бетон, тухли желязо. На половина да е - това е огромна сума, която не може вече да се използва, похарчена е и толкова. Идеите Слънчев бряг след десет години да стане студентско градче с 3-4 университета не ми се обсъждат.

Та - не обвинявай банките. Те са само част от тези, които са се възползвали от ситуацията, побутвайки я в правилната посока.

Аз незнам как да ти го обясня за да ме разбереш че в основата на всичко седяха банките.. лесното кредитиране.. бонусите.. кредитните линии..

Не. В основата са стояли тези, които са могли да насочат пазара и хората в някаква посока. Банките са само инструмент, не се заблуждавай.

П.С. Ти изгледа ли онова филмче отново?





Тема Re: един законнови [re: moreol]  
Автор anred (стихия)
Публикувано10.11.09 18:06



гупиш примерно 60к евро, а това, че не си си платил вноските какво значи - значи че си останал без работа и няма от къде да кихнеш за вноска, тогава квоа става? Оставаш с -60к без дом без пари, без работа с малко дете на УЛИЦАТА. Е такикра родители малоумни не са засъжаление ми за растрел....
-------------------------
Абе пич.. ти май нищо не си прочел от това което съм написала /ж.р. пиле/ И едномесесечно предупреждение да имаш.. я си направи сметка колко пари ти трябва само за да смениш квартирата... И ако си прочел правилно говорих за 100% кредитиране.. помниш ли времето когато вноската в банката беше по-малко от вноската по наема...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Абенови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.11.09 00:24



не загря ли за толкова време че банките не могат да предизвикат тази криза - те дават, проблема е в тия които спират да плащат. Но балона НИ специално няма нищо общо с лесните кредити (обяснявам пак за тебе специално - дори при лесен кредит 120% когато не може да се обслужи - имота преминава във владение на банката и отива на търг, като банката отписва част от парите). Тоя балон (и последвалата криза на доверие от типа "имотите винаги ще поскъпват, те са сигурност") се наду от психозата че нещо струва нереално много - именно 1300Е/м2 панел на 40 години в София. Хората са прави - именно брокерите папагали надуха тоя балон като им надуваха главите с глупости.




Тема Хайде без глупости,нови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.11.09 00:28



"И едномесесечно предупреждение да имаш.. я си направи сметка колко пари ти трябва само за да смениш квартирата... И ако си прочел правилно говорих за 100% кредитиране.. помниш ли времето когато вноската в банката беше по-малко от вноската по наема..."

Първо - не му трябват пари за да смени просто защото последния наем няма да го плати (а само сметките). Тогава и ще събере парите за новата квартира.

Такова време за вноска по-малка от наем в България НЕ Е ИМАЛО. При 30-40% кредит - да. Някои можем да смятаме, очевидно техникума ти е недостатъчен.




Тема Я пак?нови [re: anred]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.11.09 00:31



"Но колкото и да ви е непреятно главните виновници за високите цени са банките и вие потребителите... "

Кои ние бе, които отказваме демонстративно нереално високите цени ли?
Или отричаш че вашето съсловие 7 години дуднеше на собствениците как могат да искат още и още? Е, те се насраха, вие пък поизчезнахте. Сега доволни ли сте? Е, не е свършило, едва започва.

ПП: Банките пък съвсем нямат принос за цените ама нейсе, знам че ти куца и аритметиката, и икономиката - нищо ново.




Тема Re: Я пак?нови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 07:36



Започнах да се чувствам голяяяяма, голяяяяма... и ВАЖНА! От днес нататък - разговори с мен - само след писмена молба!



А как иначе - АЗ, мое величество БРОКЕРЪТ, съм предизвикала финансовата криза в България!

А може би и по света? Мигар чуждестранните брокери не ми звъняха час по час да се съветват за тактиката им при ценообразуването?

--------------------------------------------
О, наивност човешка...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Я пак?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 10:43



А как иначе - АЗ, мое величество БРОКЕРЪТ, съм предизвикала финансовата криза в България!


А нима не беше така.
Купувайй идват англичаните.
Все още в нета е пълно с обяви от сорта :
"купувам веднага двустаен за реални западни инвеститори "

Питай ме колко са реални и колко те го "купуват"
Набирателни оферти за зарибяване на клиенти, дето не са ви сърбали попарата






Тема Re: Я пак?нови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 11:17



А нима не беше така.
Купувайй идват англичаните.
Все още в нета е пълно с обяви от сорта :
"купувам веднага двустаен за реални западни инвеститори
-----------------------------------------------------
Знаеш ли ужким си икономист... а говориш неща, които са доста интересни да излязат от устата на икономист...
Защо само в България и само шепа хора.. от форума обвиняват брокерите за кризата.. никъде до сега не съм чула нито в Щатите нито в Европа да кажат брокерите са виновни.. От къде тръгна кризата.. от Щатите.. и защо тръгна.. защото хората започнаха да не си плащат ипотеките и кредитите.. а знаеш че специално Щатите е страна където се живее на кредит...
Другото.. защо при настъпването на финансовата криза банките обявиха такива високи депозити... обраха парите на хората.. и какво стана.. хайде ти ми отговори..
Аз мога да не знам формули и теория.. а и не искам да знам.. но.. виждам какво става.. парите на хората не трябва да са в банки с депозит 10-12% а да са в обръщение.. пък и правителството гарантира влоговете...до 100000лв...
Хайде ти като икономист направи един анализ на това.. не за имотите.. въобще на тази политика.. и може ли бизнеса да съществува без финансиране... или пък да има финансиране, но при лихва 10-18%

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: Я пак?нови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 12:09



В отговор на:

Защо само в България и само шепа хора.. от форума обвиняват брокерите за кризата.. никъде до сега не съм чула нито в Щатите нито в Европа да кажат брокерите са виновни.. От къде тръгна кризата.. от Щатите.. и защо тръгна.. защото хората започнаха да не си плащат ипотеките и кредитите.. а знаеш че специално Щатите е страна където се живее на кредит...




щото малко си чела по темата. .
За кризата всички са виновни. Включително и купувачите.
За първи път тръгнахме да купуваме жилище 2003 г. и Тогава ми се видяха много 18 000 евро . Викам на жената "заеби тая работа" цените не може да са толкова високи ще паднат. Остисках до 2007 и се панирах. Аргументите и тогава и сега ми бяха същите
-Демографски срив
-Най много жилища на глава от населението в Европа
-Нисък сатндарт на българина
-Глупостите с "чуждите инвеститори" не ми се коментират.
Та дойде 2007 в началото и се хванах на хорото. Пуснах се 2008 с печалба знаеш.
Така, че и аз съм една песъчинка в това море.
Но организираните играчи са най виновни ;)




Тема Re: Я пак?нови [re: Пaлaч®]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 12:33



За кризата всички са виновни. Включително и купувачите.


НЕ Е ВЯРНООООО!!!!!!!!!!!!

АЗ съм виновна. Лично аз и някой и друг още брокер.

Няма да ми отнемаш първенството, че ще ти се разсърдя!!


(Нещо не допрочетох за ролята на продавачите, дето И СЕГА ОЩЕ публикуват собствени частни обяви на панели по 1000-1200 евро на квадрат... Ама тях ПАК АЗ съм ги излъгала. Ходя от врата на врата и ГИ ЛЪЖА.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Я пак?нови [re: Пaлaч®]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 12:56



За кризата всички са виновни. Включително и купувачите.
--------------------------------------
Ама ние май започнахме да говорим на един и същи език а?

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.


Тема Re: Я пак?нови [re: anred]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 14:55



Ама ние май започнахме да говорим на един и същи език а?


Не сме. Аз още не съм чул брокер или инвеститор, да си признае че сега плащаме за лакомията им.

.

Едни от най лакомите строители лятото искаха по 980 щото строителството им било хипер качествно
е сега мънкат между 670-920 евро.
Колко ли ще искат пролетта.
Има едни други в Бояна няма да ги цитирам и тях от 54 обекта са продали 11

Явно цените са високи, ама акъла им е малко да свалят ;)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.