Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Луд пазар... И ние в негонови  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано21.10.09 12:20



Малко въпроси и отговори за кризата


Не е точно за пазара на НИ, но дава много отговори.






Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.10.09 17:14



изненада ме.. очаквах тема от теб... Луд брокер и ние с него...


Пазара в момента е доста интересен.. купува се това което най-малко очаквах.. апартаменти без актове.. аз никога ама никога ако ще и на 200Е да е кв.м. не бих купила такова нещо...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.10.09 17:19



Апартаменти без актове?? Нито един мой клиент и дума не издумва за това. Категорично ми поставят условие - ако ще е ново - да е с разрешение за ползване... Ако не - панел или ЕПК. Не знам откъде ти попадат тези... меко казано - ОПТИМИСТИ.

Аз ново почти не работя, но строителят, с когото съм близка, откровено ми казва, че са замразили всичко на дупка или на първа плоча и изобщо не строят. Ако излъжат някого да продадат нещо - просто живеят с тези пари... Умишлено си сключват договорите за след 2-3 години, за да няма неустойки. Засега все още имали време...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.10.09 17:44



Тук не съм съгласна.. моите познати строители почти нямат замразени строежи.. работят хората.. ми защото аз това лято продавам предимно това.. а пък и по телевизията гледах наскоро че хората купуват ново но не завършено.. продали сме 5 апартамента на акт 14 е това нормално ли е ми кажи...???? включително и адвоката си купи на акт14

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: arrvv]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.10.09 17:52



Не е много по темата, ама мързи ме нова да отварям.
Значи интересен начин за справяне с кризата са открили някои фирми. Просто спестяват от изолация.



Тема Следват спестяваниятанови [re: f(x)dx]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.10.09 20:19



а-ла Анжел.




Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: f(x)dx]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.10.09 22:22



А дали само от това пестят... в момента строителите са в доста интересно положение... парцелите върху които строят са закупени или обещетени в пика.. а това значи доста солено... спряха им кредитните линии...добре че има хора.. според мен направо комарджии, които купуват на груб строеж...
Ще ти споделя една нова практика...която се опитва да се наложи на пазара... онзи ден в петък имах среща в офиса с една строително-инвестиционна фирма, та какъв е нейния продукт...
1. Купуваш апартамент в строеж... и за това има няколко начина.... собствено кредитиране от фирмата... подписваш предварителен договор и започваш да изплащаш апартамента... но имота не ти се прехвърля докато не го изплатиш... да кажем финансирането е за 5 години... та от ПД до НА срока е 5 години... а дали тази фирма ще съществува след толкова време не се знае.. при банката поне имота е на твое име.. имаш собственост..
цената на която го купуваш в момента на строеж е 820Е кв.м. след две години след като си го изплатил те могат да си го откупят... но на същата цена от 820Е/кв.м. а дали след две години след акт 16 и довършен до ключ цената ще е толкова?????
и куп още такива както колежката казва врътки и въртележки...
Някой се е постарал да помисли как да омае хората... но е забравил да помисли за документалната част на нещата и на първо четене нещата са перфектни.. но като разбереш че изплащаш нещо върху което ти реално нямаш собственост а само подписан ПД... и къде ще залегне клаузата че имота може да бъде откупен... нещо девойката не успя да ми отговори... обеща че ще ме свърже с човека който се занимава с тази част, но защо ли още си чакам...
Въобще аз бих казала че в кризата доста хора ще се опитат по всевъзможни начини да измислят нови и нови схемички... дано обаче са читави..и да не се издиравт после собствениците на фирмите .. а хората да плачат...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано21.10.09 22:32



ти реално нямаш собственост а само подписан ПД... и къде ще залегне клаузата че имота може да бъде откупен...

Предлагам да "залегне" в ЗЗД, приема ли се?





Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.10.09 22:40



нещо май ме шараниш а??? бройкаш ме за шаранче а???

...ей На живо... днес не си много уморен от моя наивитет нали... да те поизморя малко... та да спиш като изморен...
Много добре си ме разбрал за какво говора в поста предполагам... я пиле ми гарантирай че една фирма няма да фалира ... и хайде поне нали си учител и заверяваш книжки.. сподели... какво става с договорите подписани от тази фирма...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Луд пазар... И ние в негонови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано21.10.09 22:46



какво става с договорите подписани от тази фирма...

Чети закони, питай юриста си, и ще се видим на изпита.



ПП
Аман от евтини номера.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.