Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за кредитленднови  
Автор cъвпaдeниe (непознат )
Публикувано16.10.09 19:35



Привет на всички!

Случайно попаднах на този клуб, докато тъпсех информация що е туй ЕПК и много се зарадвах Искам да си купя апартамент в София, че ми омръзна да се мотая вече по квартири.
Имам налична някаква сума, за останалата част е необходимо да тегля кредит. Тъй като се занимавам с неща нямащи нищо общо с нещата, които биха ми били от полза в това начинание реших като начало да се консултирам с кредитен консултант от кредитленд.
Намерих ги в нета и навсякъде имаше хубави отзиви, плюс това пишеше, че са напълно безплатни. Обаче когато отидох съвсем не се оказа така. Вероятно аз нещо не съм разбрала- все пак нищо безплатно няма. Поискаха ми 160 лева плюс 0.7% от стойността на кредита.
Ще съм ви благодарна, ако споделите дали изобщо да се занимавам с тях или да отпиша половината си цвят на косата и да действам сама.
Вероятно ще стана и нагла ако помоля за някакъв съвет относно агенция за недвижими имоти, която да ми намери нещо евтино и хубаво:))) Благодаря на всички предварително и се извинявам, ако темата е била обсъждана преди. Изчетох 10 страници назад обаче нищо не намерих по въпроса.



Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: cъвпaдeниe]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.10.09 20:17



Чудно ми е това, което пишеш... Преди време самата аз се обърнах към подобна фирма - дадоха ми доста сравнителен материал, напълно безплатно, а при това аз не свърших никаква работа с тях... един ме преследваше с всякаква информация няколко месеца по ел. поща...Очевидно кризата ги гони сега.

Аз работих напоследък с 2 банки - доста изгодни условия дадоха точно на едно ЕПК, сега и на панел. Ако те интересува - прочети бележката си - писах ти...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: cъвпaдeниe]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано16.10.09 21:25



Kредит ленд вече взимат пари. Приятелче с пазарлък обаче се е разбрал да му вземат твърда сума. Не се подавай и си настоявай на своето.
Един съвет брокерите няма да ти извадят нищо повече от това което има в специализираните сайтове за имоти. Ако имаш нерви и време търси по обяви, ако ли не намирането на добър брокер си е като руска рулетка с 6 патрона. Малко е като извънцемните. Предполага се че ги има, ама никой не ги е виждал.
Тук присъстващите брокери са изключение. ;)

Нямам време да ти обяснявам за ЕПК-то плюсове и минуси. Утре повече :P!!!
Но най общо казано най стабилното строителство, но най проблематичното от към съседи и подръжка поради простата причина, че ЕПК-та са обиновено блокове с по много етажи много входове и много собственици. Никога няма разбирателство и вечно има някой съсед опозиция.
Усоех!!!
Натискай кредит ленд, и никви пари.




Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано16.10.09 21:40



Тук присъстващите брокери са изключение. ;)
-----------------------------------------
хи хи усети се!!! Тъкмо бях настръхнала...

и щях да направя яко спам..
Лично аз ЕПК най-малко го уважавам като строителство.. веднага казвам и причини.. първо много хора в едно тясно дълго чудо на строителството... много високи етажи.. много съседи.. много неподържани общи части...
Плюсовете е че е стабилно... тухлено и обикновено е с го-голяма квадратура...
Хубаво е жената да погледне и панел и ЕПК и тухла и сама да си направи преценката... а колкото до кредита.. ми то е лесно... стига да докаже доходи и да няма лоши кредити..

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: cъвпaдeниe]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано16.10.09 22:53



Услугите на кредитните консултанти спадат към тоя вид тясно специализирани услуги на пазара,които няма кой друг да ти предложи,заради което и подкрепям използването им по принцип.За конкретната фирма обаче не знам нищо...



Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: arrvv]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано16.10.09 23:26



В отговор на:


Лично аз ЕПК най-малко го уважавам като строителство.. веднага казвам и причини.. първо много хора в едно тясно дълго чудо на строителството... много високи етажи.. много съседи.. много неподържани общи части...
Плюсовете е че е стабилно... тухлено и обикновено е с го-голяма квадратура...



Т.е на едно мнение сме, ама проблема в ЕПК-то не е в строителството, а в битовия характер. Същите проблеми ги има и при панелките.

Израстнал съм в ЕПК и бях удивен като поживях за кратко около седмица и нещо в панелния апартамент на тъстовете, как се чува. Нещо което в ЕПК_то го няма

С търсене се намират добри ЕПК-та. Нашия блок е на военни служители. Няма да ви казвам каква чистота и ред. На съседите блока е на министерство на финансите. Като бонус техния е облицован и с варовик. И двата са изключително чисти и поддържани.
В нашия блок смениха цялата ВиК инсталаци плюс тръбите за парното и топлата вода в мазето.
Така, че намират се много добри ЕПК-та. Като качество на строителство и просторни стаи нямат равни, и не могат да се сравняват нито с панелки, нито с новите "двустайни" и "тристайни". Но много търсене трябва за да се избегнат битовите проблеми, които си личат още преди да влезнеш в блока.

Успех


Редактирано от Taтkoтo нa Becи на 16.10.09 23:27.



Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор cъвпaдeниe (непознат )
Публикувано17.10.09 08:16



Много благодаря на всички за отговорите!
Когато гледам апартамент освен разпределението на стаите, изложението и това дали входът се поддържа, за какво още трябва да си отварям очите?
Брокерката, с която вече гледахме 2 панелни апартамента само ми казва колко са хубави, и че по-хубави няма да намеря. Аз бих предпочела да ми казва лошите страни и къде да гледам, защото се предполага, че тя разбира от тези неща.



Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: cъвпaдeниe]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.10.09 08:55



Ами... смени си брокерката...



Лека утринна шега. Гледай по таваните за някакъв теч. ОСОБЕНО ако целият апартамент е за ремонт, а само някой таван се е белнал - скоробоядисан...Ако имаш кола - огледай се дали има места за паркиране. (Доколкото усещам - насочила си се към панели или ЕПК, при тези комплекси най-често има паркоместа и това е едно от преимуществата им). Попитай за комуникациите - има ли спирки наблизо, на кои превозни средства. Ако те касае - попитай за училища или детски градини наоколо... Замисли се дали можеш да направиш компромис с това дали жилището е изцяло с външни стени, или вътрешно. Ако е панел - попитай от коя година е. Отпреди 76-77г се водят "стари панели", с външни балкони... Повечето хора предпочитат панелът да е по-нов.
Дали състоянието е за ремонт - също не е маловажно, но освен в случаите (редки!) в които жилището е ремонтирано изцяло, така, че можеш да се нанесеш веднага (или почти), и ремонтът ТИ ХАРЕСВА, във всички останали случаи дали е ДОСТА за ремонт, или ЗА ОСНОВЕН ремонт е почти равносилно. Парите за евентуалния ремонт и в двата случая са едни и същи. Дори в някои случаи е за предпочитане да е пълна разруха, но да не ти се налага да къртиш стари плочки...

Всичко това са детайли. Основните изисквания ти си напипала сама - районът, етажът, разпределението, изложението и състоянието на общите части.

А брокерката може и да е права.

Когато си харесаш жилище - вече трябва да внимаваш с документите и чистотата на собствеността... Предполага се, че брокерът има грижата за това. Стискам ти палци да попаднеш на компетентен колега. Ако не - миналата седмица тук се извъртя една тема - "действия по закупуване на жилище" - може да прочетеш. Макар и да е разводнена от характерните за нашия клруб заяждания - доста неща може да научиш от нея. За да можеш да контролираш процеса, все пак - не се знае...

Повечето хора тук ще те посъветват АКО по някакви причини работиш с брокер (а сигурно ще ти се наложи, предвид на това, че 90% от обявите са на агенции), да не ровиш сама из интернет и вестниците и да тичаш с различни агенции, а да попиташ твои познати, които са правили скоро сделки и са доволни от агенциите си, нека ти препоръчат някоя агенция. Така тя ще свърши твоята работа по ровенето из рекламите и пресяването на оферти. Ако нямаш такива познати - докато ходиш по огледи с различните агенции или дори в телефонен разговор, може да си избереш някой наш колега, който ти се вижда достатъчтно интелигентен и възпитан, и да оставиш търсенето в негови ръце. Повярвай - по-добре е. Иначе рискуваш да попаднеш на........е, да имаш лош късмет!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: cъвпaдeниe]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано17.10.09 09:51



В отговор на:

Брокерката, с която вече гледахме 2 панелни апартамента само ми казва колко са хубави, и че по-хубави няма да намеря.




Я ти си хванал за брокерка Унито бе .

Майтапа настрана и да ти го подаряват бягай от панела като дявол от тамян. проекто-живота на панелите е 50 г. Имайки предвид, че голяма част са на около 30 г. сам си направи сметка за какво иде реч.
Сменяй брокерката. В крайна сметка на нея интереса и е да ти продаде нещо, и до там. След това си чукай главата




Тема Re: въпрос за кредитленднови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано17.10.09 09:54



Стига де не го съветвай да купува панели. Ш'си намрази живота човека





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.