Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема моля помогнете ми !!!  
Автор ga_l (непознат)
Публикувано03.10.09 13:25



казуса ми е такъв.продавам селска къща на една рускиня.документите които бяха необходими за тази покупка се нуждаеха от лицензиран преводач който преведе 2 страници и се подписа пред нотариус за която услуга и взе страхотна сума.интересното в тази история че рускинята е запозната с тарифите на преводаческата агенция и беше възмутена.въпроса ми е такъв дали при сключването на същинската сделка пред нотариус е задължително да присъсътва лицензиран преводач.искам да изясня че с рускинята се познаваме и се спавяме с руския не лошо. благодаря ви за отделеното внимание.



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.10.09 13:59



Зависи от нотариуса. Най-добре говорете с него.
Принципно е задължително да присъства заклет преводач, но аз съм правил сделки с руснаци, при нотариус, който говори добре руски.
Пък и "моят" руснак поназвайше български.
Успех!



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.10.09 13:59



Може ли само да попитам към къщата има ли земя.. и дали рускинята купува като частно лице или като юридическо, т.е чрез фирма???

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: arrvv]  
Автор ga_l (непознат)
Публикувано03.10.09 14:12



благодаря ви за бързите отговори.да имота има земя и извадихме и фирма еоод на нейно име с помоща на адвокат, и сега остава да си вземе булстата и да отиваме при нотариус.но проблема е че сделката ще се сключва в никопол а там има един нотариус който не винаги е там и пак ще трявба да ползваме адвокат за да ни запише час за да не се разкарваме няколко пъти до никопол напразно.



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано03.10.09 19:50



Специално във Варна, нотариусите, с които ние работим искат винаги лицензиран преводач! Дори и да знае български, предпочитам да си осигуря спокойствие и пак ползваме преводач.



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.10.09 00:57



НЕюридическо мнение - Вземете си заклет (лицензиран) преводач и на изповядването, колкото и да струва! Законът си е закон.

Доколкото ми се простират скромните познания (може и да греша) - такава сделка (без заклет преводач и неговия подпис) дори е атакуема впоследствие...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор ga_l (непознат)
Публикувано04.10.09 12:59



благодаря ви за вниманието!





Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано04.10.09 16:38



Трябвало е предварително да се уговорите за цената. Няма регламентирана тарифа. Възможно е различните преводачи да поискат различна цена за услугите си.

Аз самата съм заклет преводач и когато наскоро със съпруга ми-руснак купувахме апартамент, при сключването на сделката първоначално се предполагаше, че ще превеждам на съпруга си. Но минахме само с декларация, че той владее български език и разбира какво му говори нотариуса. Затова не разбирам как може да се атакува такава сделка, след като чужденецът се е подписал, че владее български език.
Ако купувачката обаче не знае български, то няма как да се мине без преводач.



Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: ga_l]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано12.10.09 11:39



Когато сделката мине ... пиши... похвали се.. ще е интересно дали си минала без преводач...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: моля помогнете ми !!!нови [re: arrvv]  
Автор ga_l (непознат)
Публикувано18.10.09 20:09



ура,продадох къщата.първо искам да благодаря на целия клуб защото макар и рядко да се включвам всеки ден изчитах написаното ( без заяжданията разбира се които според мен много ви вредят).и много ми помогнахте.за нотариуса наистина трябваше заклет преводач и повярвайте ми много трудно го намерих в плевен,има много но без официален документ. сега започвам да търся маломерно жилище в плевен на допустима цена и ако някой знае нещо такова ще му бъда благодарна да се обади.и най-важното искам да ви кажа,за мен клуба без уникална няма да е същия.желая успех на всички редовно пишещи клубари( да не изреждам имената) много сте готини имам усещането че ви познавам лично.чао






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.