Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Принципи на работа на АНИ в Българиянови  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано10.09.09 12:40



Обещах на Модератора да пусна нова тема и от страх да не бъда банната заради не спазване на обещание ще се опитам да ви кажа за какво са АНИ-тата, дейност отговорности и др.


Какво всъщност е АНИ:
това са група хора, в един офис, наречени брокери недвижими имоти.. без възрастови ограничение и установен капацитет на интелигентност... /дано колегите не ми се сърдят, но в момента е точно така/
За какво би трябвало да служи АНИ:
АНИ извършва посреднически услуги... т.е. среща интересите на продавач и купувач на НИ.
Ако сте продавач на НИ, при нормален начин на работа, сключвате договор с АНИ, предоставяте ключ за огледи и идвате в офиса на АНИ само да си приберете парите от капарото и след това при нотариуса при окончателния договор /НА/ на сделката. Единственото друго задължение ви е /ако не дадете пълномощно на АНИ/ да извадите ДО и скица на имота/ако е нужна, т.е. ако има земя/
Т.е. идвате да прибирате пари... добре звучи нали???
Ако сте клиент:
Там работата е по сложна... задавате определен критерии за търсене /но говорим в границите на възможното, защото и аз искам къща в София за 5000лв./ и тръгвате по огледи. Къде се дънят тук АНИ-тата? В стремежа да хванат клиент, те просто се захващат с ангажимент, който например не могат да изпълнят, започват да се предлагат НИ, които нямат нищо общо с търсенето на клиента и по този начин се изнервят и двете страни... Къде грешат клиентите... в непостоянното си мнение... веднъж търсят нова тухла.. после стара тухла... после хайде да гледаме панели... ама хайде южни райони... или по- добре източни.. и т.н. Когато има промяна на критерия трябва да отидат в офиса и да обсъдят тези неща с брокера, за да се разбере точно и ясно какви са желанията на клиента.
Избере ли се НИ, после е лесно...документи.. проверка на документи... ПД.. изповядване...
Отговорностите на брокера.. ето тук не може да се разберем с вас..
Отговорността на брокера първо е да поеме задължението си съвестно... независимо дали продава или купува с някой... второ като се хареса НИ да събере собственик и купувач и да се срещнат интересите относно цената.. трето преди ПД да направи проверките и да ги покаже на купувача... четвърто да събере и подготви документите за нотариуса.. може и да съм пропуснала нещо.. подсетете ме ако е така...
Брокера не носи отговорност за:
измами от криминален произход... флшива л.к, фалшиво пълномощно, въобще фалшфикати, за това наказателна отговорност носи собственика, а и по принцип затова са и нотариусите те би трябвало да имат връзка с нужните органи за да се разбере кога едно нещо е фалшиво и кога истинско... за съжаление обаче тук пак куцат законите в България...
Общо взето е това..
Като имате пълното право да избирате... с брокер... или без брокер...
Ааа забравих адвокатите.. аз лично съм за тях.. но адвокати които разбират от НИ, а не един адвокат да ме пита какво да гледа в удо за тежести...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.09.09 14:29



Може ли прост въпрос, щото темата ти е сериозна!
Аз искам да купя имот. Това ми е по-сериозно от такситата ментета, баничките ментета, пържолите с изтекъл срок на годност.
Разликата е, че като купувам имот плащам 10 000 пъти повече пари.
Та?
За ментетата знам проблемите, но мога да изгоря с до сто лева.
Имам агенции А. Б.С.
Всички са вписани в търговския регистър, т.е. са легални.
Половината от тях са прекупвачи, крадат реклами.......
Аз не мога да ги разпозная.......... и хвърлям 100 хиляди евро на доверие.
Е, не, мерси!



Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.09.09 14:48



Така е, прав си.

Изходите ти ( в България) са три. Или продаваш/купуваш БЕЗ ПОСРЕДНИК, пък каквото стане, или при начален контакт с посредник ОБЯВЯВАШ, че не желаеш да плащаш комисиона, защото си адвокат (или имаш такъв) и той ще ти свърши юридическата част от сделката (има голям шанс договорката да стане), или се опитваш да си намериш агенция, препоръчана от хора, чието мнение почиташ.

Аз лично, ако зависеше от мен, бих предпочела хиляди пъти швейцарската система на работа. Бих била доволна да мога само да рекламирам имоти, да правя огледи и да получа за това 5% комисиона. Наистина е по-добре за всички. Клиентите не поемат рисковете, които описваш, а агенцията не върши несвойствена за нея работа.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.09.09 15:40



Не си в час!
Бих избрал брокера (посредника ми) да не е някава нереализирана певачка и да е минала курс.
И за знае какво прави!
С тапия и отговорност зад тапията!
Това трябва да е закона!



Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.09.09 15:43



Ами да. Това предложих и аз - да си избираш агенцията. С какво не съм в час?

Законите не ги пишем ние. Каквито са - такива ги спазваме.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.09.09 15:46



Не си в час за следното......такава като теб в Швейцария или щеше да мие чинии или да продава зеленчуци на базара.
Брокер нямаше да може да стане!



Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.09.09 15:50



О, запуши си най-накрая мръсната злобна завистлива уста. И си намери гадже. Твърде много ти личи липсата.



Когато аз НЕ СЪМ мила чинии в Швейцария, ти си ходил сополив прав под масата.

ПП. Всъщност - ако се задоволяваш от такива простотии - продължавай. Ще бъда доволна, че съм ти доставила това удоволствие. Което очевидно ти липсва. Чао.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Ма много досадно е вече.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.09.09 15:54



....с това "чао", "няма да ме има"...... и прочие.

Клубът си беше прекрасен, преди да си довлечеш дебелият задник тук.
Не си интересна.



Тема Re: Ма много досадно е вече.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.09.09 16:12



Не, аз съм си тук, пиленце. Чао казвам на теб. Няма да продължавам да допринасям за удоволствията ти. Настават твоите тъжни дни, в които си гризеш ноктите и чакаш да напиша нещо, за да плюеш върху него, и в паметно упование да се надяваш да се вържа с отговор, за да плюеш отново и отново.... Ще ти остане да си плюеш МОНОЛОГИЧНО. И да твърдиш колко много ти досаждам и как няма да слизаш до нивото ми, но въпреки това ще продължаваш да пишеш, и да пишеш в темите ми, и пак да се надяваш да ти обърна внимание... до пълно умопомрачение.

Успех!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Принципи на работа на АНИ в Българиянови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано10.09.09 16:24



Извинявай но нещо не разбрах какво искаш да ми кажеш...
Сега хайде да си говорим сериозно......
В България много добре знаеш кой и за какво носи отговорност.. така ли е...
Искам ти като адвокат да ми кажеш, каква отговорност носиш ако не дай боже налетиш на мошеник и той подпише няколко ПД или пък е с фалшива Л.К.. ? Това не е ли вече криминално престъпление, а не небрежност?
Нещо май всички или не искате да разберете или просто се заяждате.. по ГПК аз мога ли да нося чужда отговорност за действието или бездействието на трети лица? А ти можеш ли?
До колкото знам ти не признаваш нашата професия... няма лошо... не я признавай... но не хвърляй чернилка върху всичко за което няма как да сме отговорни.. нима ти като ч.л. ако тръгнеш да си купуваш имот не можеш да бъдеш излъган /говоря като обикновен гражданин, пък дори и като адвокат/, можеш ли да го заявиш че при така действащото законодателство в България можеш да предпазиш 100% клиент от измама...???
Абаторе, не ние сме виновни.. законодателството ни е такова... и вие адвокатите сте безсилни пред него...



Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 10.09.09 16:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.